Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyiben változott meg az életed az esküvő után? fórum

Mennyiben változott meg az életed az esküvő után? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 27. 11:23

Akkor leírom, mi változott meg:

Még szorosabbak érzem a kapcsolatunkat. Egy egyégnek, egy csapatnak.

2012. aug. 14. 12:39

Két és fél éve élünk együtt, közösen neveljük a nagyobbik fiamat az első házasságomból.

Szóval, ez már olyan, mintha házasok lennénk.

Akkor 24.-én meglesz a ceremónia, hazamegyünk, kialusszuk magunkat és minden megy tovább, mint eddig...vagy....?

36. Julcsi89 (válaszként erre: 33. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 14. 10:16
Én örülök, hogy nem mindenkinek egyforma a véleménye és nyilván a tapasztalatok sem azonosak. Nekem viszont segített a hozzáállásom hosszú távon, hiszen valószínűleg összekötöttem volna az életemet egy olyan emberrel, akivel nem kellett volna, ha nem éltünk volna együtt egy kicsit előtte, és nem jöttem volna rá, minek is néz egy nőt.
2012. aug. 13. 09:02

Szerencsére még nem került szóba nálunk a házassági szerződés, én biztosan kellemetlenül érezném magam. Az előző házasságomban nem volt, és mivel menekültem, mindent otthagytam.

A párom sem vagyonos, sőt, amikor összekerültünk, egy csomó adóssága volt, amit azóta kifizetett. Most stabil az anyagi helyzetünk, de csak mert mind a ketten viszonylag jól keresünk.

Ami szerintem az anyósomék részéről lehet zavaró, hogy Nekik bizony van egy cégük, egy tradícionális, húsz éve üzemelő fagyizójuk. Ingatlanok és egyebek.

34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Mazsinka)
2012. aug. 11. 08:58

A környezetemben látott gyakorlat alapján de. Azon nem kell osztozkodni, de keményen kell bizonyítani, hogy az házasság előtti. Kell adásvételi, pl. lakásról, autóról, ilyenekről..


A szerződés gondolom olyanoknál érdekes, ahol komoly cég, vállalat van. Akkor is, ha mindkét félnek van, meg akkor is, ha közösen akarnak benne dolgozni. Pont azt is rögzítheti, mi volt meg, hogy ne lehessen vita azon, hogy mennyi volt aztán a közösen szerzett vagyon..


Sajna ebben nagy gyakorlatom nincs, utoljára dédapámnak volt gyára, de azt sajna elvesztette, mert odébment a határ egy párszáz kilométert.. Evvan.

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - Julcsi89)
2012. aug. 11. 08:51

Nem akarlak megbántani, de ez egyszerűen nem igaz, csak jól hangzik, és olyan hihető, hiszen csak úgy lehet megismerni...


Engem nem ért nagy meglepetés, ami meg új volt, ahhoz meg jólesett alkalmazkodni. Ma a válások aránya ha jól tudom 54%, és akkor még nem vettük az "együttéléseket". Ezeknek a 90%-a tuti együtt élt házasság előtt is..


Egyébként én is sokat voltam a férjeméknél, 7 évig jártunk előtte, tehát azért nem egy jamaikaiba bolondultam bele a neten át..


És mégse jók a házasságot.. Tehát nem igaz, hogy ez valamit is kiküszöbölne, sőt, pont azt rombolja le előre, amiben a házasság más lehetne, amitől egy új, izgalmas feladat, kihívás, határ lehetne. Előtte kell energiát fektetni a tényleges megismerésbe, és nem csak élni a napokat egymás után. Az nem megismerés, hanem vegetálás.


Tudom, hogy ez ma nem divatos vélemény, de hiába a divat, ha mégse mennek a házasságok... Nem igazolta önmagát az előre lakva megismerés elmélet. Még akkor se, ha vannak, akiknél bajt sem okozott. Csak sajnos kevesen vannak. Örülj, hogy Te közéjük tartozol.

32. Mazsinka (válaszként erre: 31. - 0a84e34983)
2012. aug. 10. 22:20
Így a legtisztább, nagy különbségek esetén az évek múlásával durva viták alakulhatnak ki (nem feltétlenül) abból, ki mit hozott, és akkor néhányan olyat mondanak, amit maguk is megbánnak. Vitatéma lehet, ez tény, persze nem annak, aki tudja kezelni.
31. 0a84e34983 (válaszként erre: 30. - Mazsinka)
2012. aug. 10. 22:12
Mondjuk nálunk nem volt ilyen téma,nem volt semmink:)Amink van már ketten értük el.
30. Mazsinka (válaszként erre: 29. - 0a84e34983)
2012. aug. 10. 22:10

Én azt már nem tudhatom, hála az égnek. Egyszer került témába, és akkor a férjem mondta, hogy ez így van, ő így tudja, én meg sehogy nem tudtam, és így nyugtáztam.


Különben nem az zavarna, hogy kötni akar ilyet, de gondolj bele, rózsaszín ködben vagy, két nap múlva esküvő, ő meg jönne azzal, hogy majd, ha elválunk...lelombozó.


Emígy lehet, hogy hasznos annak, akinél nagy különbségek forognak fenn.

29. 0a84e34983 (válaszként erre: 28. - Mazsinka)
2012. aug. 10. 22:07
Akkor miért írnak sokan házassági szerződést,vagyis miről?
28. Mazsinka (válaszként erre: 27. - 0a84e34983)
2012. aug. 10. 22:05
Ekkor kérdeztem meg én, hogy nem úgy van, hogy a házasság előtt szerzett vagyon: kocsi, ház stb. az nem osztandó válás esetén?
27. 0a84e34983 (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2012. aug. 10. 22:02
Én nem feltétlenül érezném sértve magam...Lenne háza,autója,megtakarítása,miért adja ezt oda nekem válás esetén,hisz az neki már volt.
2012. aug. 10. 21:56
Nem úgy van, hogy a házasság előtt szerzett vagyonon nincs osztozkodás?
2012. aug. 10. 21:25

kolléganőm példájából mondom, nem is hülyeség az a szerződés.

Mikor férjhez ment, a lány szülei vettek egy házat a fiataloknak.

Több év házasság után, a férje elvált és vitte a ház felét, mondván az őt megilleti.

Pedig a szülők keresték meg a rá valót :(

24. Julcsi89 (válaszként erre: 19. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 10. 21:16
Szerintem fontos, hogy előtte is éljen együtt a pár. Lakva ismered meg igazán, én már valószínűleg el is követtem volna egy nagy hibát, ha nem így gondolkozom.
23. viva70
2012. aug. 10. 19:47
Annyiban változott meg az életem, hogy férjes asszony lettem és együtt élünk azóta is. Májusban volt 21 éve. Előtte már 3,5 évet együtt voltunk, de nem éltünk együtt.
2012. aug. 10. 19:04
Az én életem teljesen megváltozott, mivel ennek már 37 éve. Anno, nem volt divat előtte együtt élni, így minden új volt számomra. Ráadásul apósomékhoz költöztem, náluk laktam 8 évig, amíg lakást nem kaptunk. Anyósom 1 hónapra otthagyta apósomat, így még őrá is kellett mosnom, főznöm. Egyszerre két férfit kaptam:-DDD
21. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - D1eb7dd316)
2012. aug. 10. 18:46
Tragikusan :(
20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2012. aug. 10. 18:38
Azért ahol komoly vagyon van, netán kölömbség, ott nem biztos, hogy butaság. Azzal együtt, hogy nekem is furcsa lett volna. De más társadalmi szint, más szokások, és nem véletlenül. Pont a békességet hozhatja egy ilyen.
19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - D1eb7dd316)
2012. aug. 10. 18:36

A ceremónia jel, határ, amikre az embernek szüksége van. Nem azért "kell" a nagy ceremónia, hogy lássák, hanem hogy belőled, a te (ti) érzéseitekből, életetek fordulópontjából kifejezzen valamit.


Nekem 8 éve volt az esküvőm, rendes, fehérruhás, rokonokkal, de azért egyszerű. Mi talán sohase mosolyogtunk olyan cinkosan egymásra a férjemmel, mint akkor, nekünk nagyon-nagy élmény volt, és tényleg határ. Már régóta ismertük egymást, de nem éltünk együtt. Nagyon jó, hogy nem. Mert így tudott a határ határ lenni, így lettem lányból asszony, azzal együtt, hogy már én is 6 hónapos terhes voltam az esküvőn..


Hát, ha ezúttal jól válsztottál, és megkapod a megfelelő inpulzust az embertől, akkor talán téged is meg fog valami érinteni, legalábbis remélem, és kívánom..

2012. aug. 10. 18:11
semennyiben és mindenben, mert lett egy gyerekünk. igazábòl ő fordított fel mindent fenekestől:-)
2012. aug. 10. 16:20
Semennyiben.:))
2012. aug. 10. 16:19
A másik fél mennyiben változik meg? A volt férjem egyből nyeregben érezte magát.
15. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - D1eb7dd316)
2012. aug. 10. 16:16
Onnantól jegygyűrűt hordok, meg a tudat, ami nekem jól esik.
2012. aug. 10. 16:15
Nálunk nem merült fel, csak az én kis fejemben. De ki tudja, anyósom már lehet, hogy említette a páromnak, csak Ő nem mondta nekem, hogy kerülje a konfliktusokat. Vesztenivaló neki lenne...:-)
13. pepi2 (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2012. aug. 10. 16:13

szerintem meg nem...

a házassági szerződés(véleményem szerint) igenis hasznos dolog, az élet kiszámíthatatlan. Pl a mi esetünkben, a férjem sokkal többet hozott anyagilag a házasságba és előtte nem, de utána szinte mindenről kötöttünk szerződést, ugyanis amihez a szülei adtak pénz ahhoz nekem mi közöm? semmi....és válás alkalmaval sok vitát meg lehet vele spórolni. Amúgy én sem örülnék, ha a annak a felét, amit a szüleim vagy én kerestem volna egyedül, azt egy "valaki", akitől elváltam elvinné...mi köze hozzá? semmi. Amíg viszont együtt vagyunk nincs ebből semmi feszültség, intelligencia kérdése, nem megsértődés kérdése...szerintem

12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2012. aug. 10. 16:09

Házassági szerződést azok kötnek, akiknek van eszük.....meg vagyonuk.

Én biztos kötnék, ha férjhez mennék. De nem fogok.

11. Mazsinka (válaszként erre: 10. - D1eb7dd316)
2012. aug. 10. 16:07
Házassági szerződést azok kötnek, akik abszolút nem bíznak a másikban. Én sértve érezném magam, ha a párom ezzel állna elő.
2012. aug. 10. 16:06
Ti kötöttetek házassági szerződést?
2012. aug. 10. 16:04
Felénk ez fordítva szokott lenni, első esküvő: nagy lakodalom, ceremónia, második esküvő: csak gyűrűzés. Persze ez a ti dolgotok. A köret sosem számít, a lényeg, amit éreztek belül.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook