Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyi szomorú lélek:-( fórum

Mennyi szomorú lélek:-( (beszélgetős fórum)

2231. tuti-tui
2018. okt. 11. 02:19
Mosolyra fel! :-)
2230. tuti-tui (válaszként erre: 2229. - VersEmber)
2018. okt. 11. 02:18
Igen. Hogy alatta legyél. :-D
2229. VersEmber (válaszként erre: 2216. - Mezei Virág)
2018. okt. 10. 23:09
Azt mondod, hogy a Földre vigyázni kellene jobban?
2228. Amaunet (válaszként erre: 2226. - Guruljka)
2018. okt. 10. 21:44
Értjük.:)
2227. Guruljka (válaszként erre: 2224. - Mezei Virág)
2018. okt. 10. 20:28
Ja, a "híroldalra" mondtad? Komolytalan társaság. De nem kell ijesztgetni sem, mert akkor rálegyintenek, hogy már úgyis mindegy.
2226. Guruljka (válaszként erre: 2223. - Guruljka)
2018. okt. 10. 20:27

Isten az atyám, rongyos a gatyám, nem így akartam! :D


Talán a telefon csöngött, hirtelen elküldtem? nem tudom már.

2225. Amaunet (válaszként erre: 2223. - Guruljka)
2018. okt. 10. 20:24

Elemedben vagy, pörög a meló.:)


Én is így szeretek dolgozni, mikor nap végén elmondhatom hogy a 32 feladatomból 12-vel előrébb vagyok, 8-at pedig megoldottam.

2224. Mezei Virág (válaszként erre: 2221. - Guruljka)
2018. okt. 10. 20:03

:)

Dehogy!

Kell egy kis figyelemfelhívás! ;)

2223. Guruljka (válaszként erre: 2222. - Amaunet)
2018. okt. 10. 19:52

Jááááj, félbemaradt a mondatom!


...ééés folytatom a folyamatos munkát, ebből a "folyamatos" a szuper jelző!

és igen, szépséges ez a mai nap! :D

2222. Amaunet (válaszként erre: 2219. - Guruljka)
2018. okt. 10. 19:47

És szép napod lett! (remélem!)

☀️🐶🐕

2221. Guruljka (válaszként erre: 2213. - Mezei Virág)
2018. okt. 10. 19:46

[link]


Szerinted ők vannak az Abszolút Tuti birtokában?


(csak egy apróság: nem Trump torpedózta meg az USA csatlakozását a CO-csökkentő egyezményhez. A Kiotói Egyezményt 1997-ben írták alá.)

[link]

2220. syria (válaszként erre: 2188. - Amaunet)
2018. okt. 10. 19:22
Magyarul: nem akarsz közélettel foglalkozni. Ahhoz képest elég rendesen...
2219. Guruljka
2018. okt. 10. 11:15

Minden Lelkecskének szép napot kívánok!

Az én napom csudás.

Nagyot aludtam, fél tízkor ébredtem. Kisebb kutyám rásegített, mert megnevettet, ahogy sürget, ne csak pislogjak, keljek is fel! Idejön és dumál (nyitott szájjal morgó hangot hallat, de beszéd-szerűen "artikulálva", és vakkantgat. Közben ha a kezem meglátja kikandikálni, közelebb jön a simogatásért.) Ha felnézek, a komondor vigyorgó fejét is látom. Mozog is ez a fej, mert a hátulja vadul csóvál, a feje is bemozdul tőle.

Eközben SMS- jelzést hallottam, tudtam, a tegnap jelzett utalás futott be.

Ideültem a géphez és elutaltam az elmaradt és az e havi adómat, plusz az adótörlesztést, ami a még régebben elmaradt adó utolsó részlete volt. Szóval rendberaktam végre a hetek óta nyomasztó dolgokat.

Most csevegek picit, de mindjárt kezdem a mai munkát. Jól meg kell nyomni, mert pénteki határidőm is van a két holnapi mellett. Ami azt jelenti, hogy reális kilátás van arra, hogy a számlák is rendben lesznek.

Kávézás közben láttam érdekes TV-adásokat (BBC Earth), az optimizmus még az életet is meghosszabbítja.

Ideültem a géphez és

2218. Guruljka (válaszként erre: 2204. - Amaunet)
2018. okt. 10. 10:58

Én is babát kaptam, de sose tudtam vele mit kezdeni. Máig sem értem, miért kaptam meg a következőt.

Aztán anyám, ha lassan is, de kapcsolt, és eljött az idétlen, semmitmondó karácsonyok ideje. :D

2217. Százas Evelin (válaszként erre: 2214. - Ab61752c45)
2018. okt. 10. 10:10

Igaza is van. :-) Párja, kedvese lehet papír nélkül is, talán ha már nagyon szeretne gyereket, majd megfontolja. De még ahhoz sem kell okvetlen férj. Miért futna ki az időből? Még negyven fölött is szülhet, manapság nem olyan nagy probléma. Több ugyan a rizikó, de előadódik az a huszas korosztályban is.

Már háromszor elvált volna? Akkor nem egyértelműen pozitív tapasztalatai voltak. :-) Okos lány, nincs azzal mit kapkodni. :-)

2216. Mezei Virág (válaszként erre: 2215. - Ab61752c45)
2018. okt. 10. 09:42

A kedvencem most a Volt egyszer egy bolygó - Will Smith a narrátor. Már többször is láttam...🙂

Vigyáznunk kéne rá, mert gyönyörű!

2215. ab61752c45 (válaszként erre: 2213. - Mezei Virág)
2018. okt. 10. 09:35
talán vasárnap néztük,milyen lesz a bolygónk ezer év múlva.de nem fog sikerülni,mert mindenki csak a maga hasznát nézi.de szinte törvényszerű,kellett az ipari forradalom,utána meg a többi.mert akkor még mindig a fán ülnénk.
2214. ab61752c45 (válaszként erre: 2206. - Százas Evelin)
2018. okt. 10. 09:30
az biztos. lányom még nem ment férjhez,mondja már háromszor elvált volna.pedig empatikus,segítőkész,mellesleg kedves mosolygós,szép is,hát ebben nem rám hasonlít,de ha még nem találta meg azt,akivel tartósan együtt tudna élni?pedig lassan kifut az időből.
2213. Mezei Virág (válaszként erre: 2212. - Ab61752c45)
2018. okt. 10. 09:28

Most ráadásul van is okunk, hogy szomorú lelkek legyünk.

Nincs kedvem leírni, de érdemes elolvasni:


[link]

Szakértők szerint az általunk megismert világ még egy évtizedig maradhat fenn.

A világ összes kormányának

azonnali, messzire ható és példa nélküli változásokat kellene életbe léptetnie, ha el akarjuk kerülni a globális felmelegedés katasztrofális következményeit.

2212. ab61752c45 (válaszként erre: 2211. - Mezei Virág)
2018. okt. 10. 09:23
Teréz anya is döntött.meg sokan mások is.és nehogy pohos vénemberek döntsék el,hogy egy nő szüljön,vagy se.annak sose volt jó vége,vagy az anya vagy a gyerek számára.ők persze mossák kezeiket,magasról tesznek minden "szomorú lélekre"
2211. Mezei Virág (válaszként erre: 2203. - VersEmber)
2018. okt. 10. 09:18

A gyerekeim ismerősei kerek-perec megmondták, nekik fontosabb a jólét. Ha gyerekeik lennének, nem tudnák ezt biztosítani. Nem kevesen vannak.

A szomorú az, hogy van igazságuk.


Nem kell minden nőnek gyereket szülnie, ezt hadd döntse el ő maga.

2210. fehérke111 (válaszként erre: 2207. - Amaunet)
2018. okt. 10. 08:40
A könyvek, az olvasás jó dolog - állítom, hogy engem az tartott felszínen (de persze természetesen nagyon nagy hálával gondolok a sok segítségre is, amit gyerekkoromban a szomszédoktól, és a nénikémtől kaptam).
2209. fehérke111 (válaszként erre: 2167. - Magdalénia)
2018. okt. 10. 08:23

Mégis inkább anyagi kérdés lehet - mint ahogy a "nagy önmegvalósítás" is, nem? Különösen, hogy a jóléti társadalmakban egyre gyakoribb. Nagyon sok olyan véleménnyel találkoztam, hogy élni akar, kipróbálni magát, dolgozni olyan területen ami igazán érdekli, amivel szívesen foglalkozik - család és gyerek majd később. Csak hát a nők ideje igen-igen szűkre szabott...

Talán a "Született feleségek"-ben hangzott el valami olyasmi, hogy nekünk nőknek mindössze 10 perc jut az egész életből, amikor fiatalok és szépek lehetünk, amikor "élhetünk", ezt kell kihasználnunk. Humorosan hangzik, de van benne valami :-))) Gabi, a kis mexikói feleség fakadt ki.

2208. Százas Evelin (válaszként erre: 2207. - Amaunet)
2018. okt. 10. 07:38

Nagy általánosságban igaz is. A kislányokat nőnek nevelik, a fiúkat meg férfinak. A kislánynak szabad sírni, a kisfiúnak meg azt mondják ha elperecelt és épp ordít fájdalmában, hogy ne sírj, katonadolog... :-) A romáknál van egy érdekes köztes megoldás. Van úgyis elég gyerek, aztán ha lányt szeretnének de mindig csak fiú jön, az egyiket lánynak öltöztetik és úgy is nevelik. Na az érdekes. :-) Általában "csíra" lesz belőle. Ők így mondják a homót. :-) Nemegy ilyenről hallottam.


Az jó, ha a könyvek ilyen jó kis inspirációt adnak, mint neked. De a világlátási, magunkat kipróbálási vágy az talán nem is annyira nemhez kötött dolog. Ott él az a nőkben is, akiben jellegzetesen ott van, nem is szerencsés azt túl sok családi kötelezettséggel elnyomni, mert meghasonlottságot okoz. De ma már ez nem is probléma. Mindenki úgy él, ahogy neki tetszik. Madam Curie óta talán meg is értik ezt. :-) Bár ő talán nem is a legjobb példa, ha jól emlékszem nemcsakhogy a tudós férje oldalán harcolt, hanem gyerekei is voltak. Biztos volt otthon dajka. :-)

2207. Amaunet (válaszként erre: 2206. - Százas Evelin)
2018. okt. 10. 07:23

Persze, mindenkinek meg van a saját története.:)

De nagy általánosságban így látom.

És igen, ott a szaporodási ösztön, a hormonok. Végül is erre született a nő.


Nekem is volt jó néhány babám, de sosem kötött le az, hogy azokat fésülgessem.

A könyvek elvittek a családi házból, a faluból, a kontinensről kalandozni.

2206. Százas Evelin (válaszként erre: 2204. - Amaunet)
2018. okt. 10. 07:15

Nem egészen. Az én boldog emlékezetű apukám pl. egész életében sajnálta, hogy én nem fiúnak születtem. Hogyhogynem nem is igen volt játékbabám. Inkább másféle játékok, meg maci. De ő szerintem akkor volt rám világéletében a legbüszkébb, amikor ifi légpuska lövészetet nyertem... :-)

Nekem mégis tök természetes volt az, hogy férjhezmenjek és gyereket szüljek, bár a mostani felfogásommal ebből inkább már csak a gyermek tűnik magától értetődőnek. Az egy nőben egyszerűen ösztön.

A férjhezmenést illetően meg akkoriban valahogy hatalmas volt a társadalmi nyomás. Ma már nem is engednék annak. De hát bohó az ifjuság… :-)

2018. okt. 10. 04:34
Jó reggelt lelkecskék.
2204. Amaunet (válaszként erre: 2203. - VersEmber)
2018. okt. 10. 03:39

Talán azért, mert ma már sokkal több információt kapnak a gyermekek a világról, mint régebben.

Akkoriban szerintem nem sok játék volt amit egy kislány kaphatott. Baba, maci, kis konyha, társasjátékok. A nevelésük is arra irányult, hogy anyukák lesznek később.

2203. VersEmber (válaszként erre: 2192. - Magdalénia)
2018. okt. 10. 00:37

"Amikor gyerek voltam, már tudtam, hogy én is anyuka leszek." - írod.


Akkor ma 10 lányból kb. 5 miért gondolja másként?

2202. Magdalénia (válaszként erre: 2201. - Gilingalang)
2018. okt. 9. 22:10
Én is. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook