Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi legyen az annyi, amiért maradni lenne érdemes? fórum

Mennyi legyen az annyi, amiért maradni lenne érdemes? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. jún. 23. 13:05

Mennyire befolyásolja közérzetünket az anyagi lehetőségeink adta korlátok és az általunk jogosnak tartott "járna nekem"-ek ?


mennyire képes az ember minden negatív érzés nélkül elfogadni azt, hogy a szomszéd megteheti én nem...nem azért, mert szebb, jobb okosabb, hanem azért, mert többet keres?


Mi a véleményetek arról, hogy sok idős arról mesél, hogy "nem voltak akkora igények, tudtuk, merre mennyit, egy szoba-konyhába zsúfolódtunk össze...narancs-banán?megvoltunk nélküle...csokoládé?!ünnepnapon, cukroskenyér, az igen...cipő...nem ám ennyiféle...nyáron mezitláb, télen a testvértől leörökölt: és felnőttünk és boldogok voltunk és tisztességes ember lett belőlünk...


Mennyire gerjeszti bennünk a fogyasztásra épülő társadalom a birtoklási vágyat, az elégedetlenséget, a dühöt, a szükségemvanrá érzést?

16. dittiritti (válaszként erre: 14. - Unom)
2015. jún. 23. 12:59
Kinek mi az emberhez méltó élet? Nyaralás egy évben egyszer, Balatonon egy hétig...az beletartozik? Havonta egy könyv megvásárlása? Minden évszakban egy új cipő vásárlása? Autó? saját lakás?Minden nap gyerekeknek pl egy túrórudi, apának egy sör, anyának egy joghurt? negyedévente egy étterem családostól?
2015. jún. 23. 12:54
Kell-e rangsorolni az iskolai végzettség alapján? A munkában eltöltött évek alapján? a felelősség alapján, igazán van-e különbség felelősségben a között, aki elkeverheti a leveledet és a között, aki rosszul határozza meg a szövettani eredményed? Elfogadnád, ha ugyanannyit keresnél, mint egy pályakezdő bolti pénztáros, közmunkás, levélkihordó?
14. unom (válaszként erre: 12. - Dittiritti)
2015. jún. 23. 12:51

Egy miniszter? kb. 48 ezer forintot...

Szerintem ezeket nehéz így meghatározni, de ez az az összeg, ami emberhez méltó életet tenne lehetővé, nem vegetálást.

2015. jún. 23. 12:50
a naplómba beteszem a táblázatot, érdekességképpen...
2015. jún. 23. 12:48

És ha mondjuk 150 ezer a minimáálbér, tehát ennyit kap kézhez pl. egy kézbesítő pályakezdőként a postánál, akkor mennyi lenne reális 5 év múlva, 10 év múlva, 20 év múlva, 30 év múlva, 40 év múlva és nyugdíjasként?


Ha ennyit kapna kézhez egy pályakezdő kézbesítő, akkor mennyi lenne reális kézbekapott összeg egy áplónőnél pályakezdőként és ugyanígy tovább?


Hogy változna egy alsós tanítónál?

Egy mentősnél?

Egy patológus orvosnál, aki nem kap hálapénzt, de ő határozza meg, hogy rákos-e az elváltozás vagy nem a szövettani vizsgálatkor? mennyit adnátok neki a szakviszga letétele után, 5, 10, 20,30, 40 év múlva és nyugdíjasként?

Egy miniszter mennyit lenne reális, ha kapna?

És egy 40 évesen, a gerince miatt leszázalékolt ember 15 év munkaviszony után?


valami ilyenről szólt volna a forumindító...

2015. jún. 23. 09:53

Én is abszolút egyetértek a 150ezerrel, hogy ennél az összegnél már normálisan lehet élni.

Éppen ennyit keresek, ha nagyon odafigyelek még félre is tudok rakni, persze ha nem akkor simán elmegy a hó végére de nem kell azért számolgatni..


Persze igazán nagy megtakarításokhoz (pl. lakásvásárláshoz) ez sem elég, nekem elég nagy dilemma, hogy menjek-e külföldre vagy ne mert a szakmám annyira nem keresett külföldön, és végül is nem rossz ez a fizu. De hogy valamire vigyem meg kevés...

10. unom (válaszként erre: 6. - Channa*)
2015. jún. 23. 08:42

Egyetértek, a mai minimálbérnek ennyi körül kellene lennie.

Ez körülbelül a társadalmi minimum, ami nem csak a túléléshez elég.

9. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Dittiritti)
2015. jún. 23. 08:23
Mennyi,mennyi?Amennyit máshol megkap...nem?:)
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Dittiritti)
2015. jún. 23. 06:02
Valóban felesleges, mert a kiírt fóum miatt a "kivándorlás" nem fog megállni. Tulajdonképpen mi gazdasági bevándorlók vagyunk külföldön, hiszen a több pénz reményében megyünk ki...
2015. jún. 23. 00:49
Nem,nem diplomához kell...abból már van, nem ilyen szakmából és jelentem immár 20 éve kiválóra...Tekintsd nyugodtan tárgytalannak, nem értaz egész annyit, hogy linket készítsek hozzá...ostobán egy excell táblázatot raktam be ide, egy baráti körben folytatott beszélgetés alapján, hogy a kivándorlás megállítható -e egy jövedelem-emeléssel...és ha igen, ki mennyivel lenne elégedett? A patológus orvostól a közmunkásig nehéz kategóriákat meghatározni...Elhamarkodott fórumindítás volt és eredménytelen is...Bocs...
2015. jún. 22. 23:19

Szerintem elég érthetetlenre sikeredet a kérdésed. Remélem nem valami vizsga anyaghoz kell, mert én megbuktattalak. Lehet szép kérdőívet csinálni és annak a linkjét itt megadni, ahol kedvünkre pötyöghetünk, pipálhatunk.


Én közgazdász informatikus vagyok és jól keresek, ha ez így marad, akkor nem megyek ki külföldre, de ha megszűnik a munkám és nem tudok ilyen bérrel elhelyezkedni, akkor irány külföld.

Szerintem szakmától függetlenül minimum 150 ezret kellene keresnie mindenkinek nettóban, aztán efölött jöhetne a plussz, ami magasabb és munkakörhöz igazodó végzetség esetén, vagy több éves szakmaitapasztalat esetén, valamint a munkakörhöz kapcsolódó speciális szaktudás esetén járna.

Persze én 150 ezerért nem dolgoznék a jelenlegi munkakörömbe, de pl. eladóként igen.

2015. jún. 22. 12:37
Nekem se táblázat, se kód....
2015. jún. 22. 10:22
Ja...és állami munkahelyeket értünk rajta, mert azt tudja az állam befolyásolni...Illetve az első pár sor, az a minimálbérre vonatkozna iskolai végzettség alapján, amivel szabályozni lehet a magánszféra (multik, vállalkozók) bérhez fűződő magatartását...
2015. jún. 22. 10:18

Sajnos nem sikerült táblázat formába beilleszteni.


Az oszlopok kisbetűs jelölései az 5 év után...10 év után...éveket jelenti, legvégén a várható nyugdíjjal...


A sorok számos jelölései a szakmákat, végzettségeket jelöli...


Pl:

5.a. alsós tanító, pályakezdő nettó bére, amit ha megkapna, nem menne külföldre...

12.c 3 műszakban dolgozó gyári munkás nettó bére 10 év után, amit ha megkapna, nem menne külföldre...


Ha néhány sorhoz beírod az összeget és kóddal megadod, azt már megköszönöm...


Persze figyelembe kell venni azt, hogy nem vagyunk Svájc, tehát valóban az ország gazdasági helyzetét mérlegelve, a megélhetési igényeket figyelembe véve, a vágyakat reális szinten tartva tudnál mondani egy összeget? Főleg ha már külföldön vagy?

2015. jún. 22. 10:11

Szakma a b c d e f g

pályakezdő 5 év után 10 év után 20év után 30 év után 40 év után nyugdíjasként

1. 8 általános

2. szakmunkás

3. érettségi

4. felsőfokú


5. alsós tanító

6. ápoló

7. bíró

8. bolti pénztáros

9. buszsofőr

10. egyetemi tanár

11. főzőkonyhán szakács

12. gyári munkás (3műszak)

13. hivatali dolgozó (felsőfokú végzettséggel)

14. hivatali dolgozó (középiskolai végzettséggel)

15. konyhai kisegítő

16. könyvtáros

17. középiskolai tanár

18. laboratoriumi diagnoszta orvos

19. miniszter

20. miniszterelnök

21. nőgyógyász

22. óvónő

23. parlamenti képviselő

24. pincér

25. postai kézbesítő

26. takarító

27. televíziós műsorvezető (köztévé)

28. tűzoltó

29. villanyszerelő


30. közmunkás

31. főállású anya

32. GYES

33. rokkantsági nyugdíj 40 évesen

34. rokkantsági nyugdíj 50 évesen

2015. jún. 22. 10:09

Nagyon sokan beszélnek manapság a be és kivándorlásról...


Nagyon sokan hagyják el az országot különböző okok miatt: anyagi, politikai-ideológiai, magánéleti...indokokkal. Most arra lennék kíváncsi, egy baráti beszélgetés kapcsán, hogy aki anyagi okok miatt távozik az országból egy nagyon nehéz döntés meghozatala után, mi lenne az a havi kézhez kapott kereset, amilyen összegnél azt mondaná: MARADOK.


Persze ez egy összetett dolog: a fiatal lakásra gyűjt, kocsira, hogy családot alapíthasson...A középkorú nyögi a kölcsönt, neveli a gyerekeket, az idősebb próbál(na) félretenni a nyugdíjra, a nyugdíjas próbálja a betegségek költségeit kigazdálkodni...Minden életkornak vannak terhei...Sokat számít az egyéni igény is, ki mit tart szükségesnek...


Ha van kedved töltsd ki a táblázatot (2.hozzászólás)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook