Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi legyen az annyi, amiért maradni lenne érdemes? fórum

Mennyi legyen az annyi, amiért maradni lenne érdemes? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. jún. 29. 16:59

Nem csak a pénz számít.

Fontos, hogy mennyire élhető egy ország...

46. Channa* (válaszként erre: 42. - Globus)
2015. jún. 24. 21:10

A szabira nem emlékszem, de nem volt az olyan sok.

Igen, ahogy idősödött az ember egyre többet keresett.

45. Channa* (válaszként erre: 28. - Dittiritti)
2015. jún. 24. 21:08
Persze, ez így van. Én pl. mindig sok nyugdíj járulékot és TB-t fizettem, és lehet annyi lesz a nyugdíjam, mint a sok gyerekesnek, aki esetleg nem is dolgozott túl sokat...
44. Channa* (válaszként erre: 19. - Majomkenyér)
2015. jún. 24. 21:05

És jön a harmadik gyerek? Ne hargudj, de mire vállalsz ennyi gyereket?

Nem bántalak, de kíváncsi lennénk rá tényleg, hogy mit gondlnak azok, akik szülnek 3-4 gyereket és alig van pénzük. Mire? Miből akarják felnevelni a gyerekeket?

Nekem a te pénzednél mindig több pénzem volt, és csak az enyém több volt, nem számoltam még a férjemét, de egy gyereket mertünk csak vállalni...

43. Channa* (válaszként erre: 17. - Dittiritti)
2015. jún. 24. 21:01

Én gyerekeskedtem ebben az időben, sőt tini is ekkor voltam és nem zavart, hogy csak fizetéskor van csoki, az sem, hogy csak 2 nadrágom van, stb.

Mert ugyan kevés cuccunk volt de hetente egyszer tuti, hogy el tudtunk menni moziba, de sokszor 2x is mentük. Jó, sokszor ugyan azt néztük meg:DDDD

El tudtunk menni színházba, múzeumba, állatkertbe, nyáron hetente többszőr strandra, tudtunk olcsón sportolni, stb. Ja, rengeteg könyvet tudtunk venni:D

42. globus (válaszként erre: 41. - Channa*)
2015. jún. 24. 20:28

Mert akkor 3 évente volt kötelező béremelés. Nem túl sok, de ettől a céghez hűséges dolgozók kicsivel többet tudtak keresni. Tudom, a kor nem érdem, hanem állapot, és akkortájt nem váltogattak az emberek úgy munkahelyet, mint ma fehérneműt.

Emlékeim szerint az éves szabadság mértéke is eltért, mintha 45 nap lett volna?

41. Channa* (válaszként erre: 12. - Dittiritti)
2015. jún. 24. 20:25

Erre nem tudok válaszolni.

Én nem nagyon tudok különbséget tenni munkák között, mert mindet el kell végezni és szeretné mindenki annyiért elvégezni, hogy a keresett összegből megéljen.

Amikor el kezdtem dolgozni 20 Ft volt az órabérem, a nyugdí előtt állóknak olyan 25.

Volt valamennyi különbség, de akkor csak életkor alapján volt. Én nem hinném, hogy ki kellene emelni az egészségügyet, természetesen nekik is kellene annyit keresni, hogy gond nélkül megéljenek.

40. Mezei Virág (válaszként erre: 39. - Érdekes73)
2015. jún. 24. 16:56

:)

Dehogyis!

Normálisban.

Vagyis oda kell utazni!

39. Érdekes73 (válaszként erre: 37. - Mezei Virág)
2015. jún. 24. 11:45
:) Álomországba
38. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - Dittiritti)
2015. jún. 23. 14:53

Szerintem az jár, amiért az ember megdolgozik. A munkabérek mellet az is fontos, van-e lehetőség előbbre jutni, lehet-e boldogulni hosszabb távon. Az anyagiak nagyban befolyásolják a közérzetünket. Nem biztos, hogy mindenki gazdag szeretne lenni, csak tisztességesen megélni a munkájáért kapott bérből.

És ugye itt a bibi, mert kevés a munkahely és a jelenlegi adó rendszer mellett senki nem töri össze magát, hogy munkahelyeket teremtsen. Ekkora járulékok mellett nem jó itthon sem munkát adni, sem vállalkozni.

Régen mások voltak az igények, de a jelenben élünk és a mostani elvárásainkat szeretnénk megvalósítani. Úgy élni, hogy a napunk ne csak munkával és spórolással teljen, hanem hódolhassunk a hobbinknak, elmehessünk nyaralni, étterembe. Az autó nem luxus, bár sokaknak elérhetetlen. A gyerekeink járhassanak felsőbb iskolába is.

Régebben olvastam a dán emberekről. Nekem nagyon tetszett, hogy nem akarják a másikat túllicitálni. Pl. megfelel egy kisebb autó is, kisebb lakás is.

A fogyasztás pörgetné a gazdaságot. A többségnek pedig nincs miből fogyasztani. Az alapvető élelmiszereket, ruhákat sem tudják sokan megvenni.

A nettó 150000 kezdetnek jó is lenne, de erre itt garantáltan sokáig kellene várni. Nem tudom, hogy van-e értelme…

Engedni kéne az embereket itthon boldogulni, hogy ne kelljen azon gondolkozni, mikor kéne elmenni.

2015. jún. 23. 14:05
A munkának egyetlen értelme van: hogy minél jobban megéljen belőle a munkavállaló.
2015. jún. 23. 14:01

Nem csak a jövedelmekkel van gond szerintem.

Az egész úgy ahogy van, egy nagy kalap c@r.

Rengeteg pl. az állami alkalmazott...

35. globus (válaszként erre: 29. - Dittiritti)
2015. jún. 23. 13:59
folyománya... akinek nincs gyereke, az dögöljön meg... hm.
34. globus (válaszként erre: 21. - Dittiritti)
2015. jún. 23. 13:58

Azok, akik maradtak, például éppen a nyugdíj előtt állók. Akik támogatják esetleg gyerekeiket, szüleiket, épphogy levegőt vehetnének, de tudják, hogy spórolni kell ezerrel sajátjukra is.

Roppantul csodálkozom rajta, hogy mennyien bíznak a jövő állami nyugdíjában...

33. unom (válaszként erre: 32. - Dittiritti)
2015. jún. 23. 13:53
A te véleményedet még nem ismerjük, szerinted mennyi lenne az annyi?
2015. jún. 23. 13:42
nehezek ezek a dolgok, nincs megoldás és nem is lesz...
31. unom (válaszként erre: 28. - Dittiritti)
2015. jún. 23. 13:41

Nem állítom, hogy igazságos, de ez van.

A változtatáshoz nincs meg a szándék sajnos. Szerintem az egész rendszer szar, alapjaiban kellene változtatni, de erre kevés az esély.

2015. jún. 23. 13:41
Őmennyivel járul hozzá az én szüleim orvosi ellátásához? és én az ő szülei receptjeihez?
2015. jún. 23. 13:40
akkor mi lenne, ha az én járulékomból csak az én családom kapna...mert nekem az a fontos...az ő családja pedig kapjon az ő járulékából...
28. dittiritti (válaszként erre: 27. - Unom)
2015. jún. 23. 13:38
És akinek nem tudnak külföldre menni a gyerkeik? Az én járulékomból adnak nem csak az én szüleimnek, hanem az ő szüleinek is, de az ő járulékából az enyémek mennyit kapnak?
27. unom (válaszként erre: 25. - Dittiritti)
2015. jún. 23. 13:36
A saját családjuk jóléte az első, ez természetes. Külföldi fizetésből telik magánorvosra, tudják segíteni a szülőket, rokonokat.
26. Majomkenyér (válaszként erre: 23. - Dittiritti)
2015. jún. 23. 13:36
Komlós Juci néni sokat tudott az biztos csak kár ,hogy nem ez a probléma gyökere .Én biztos nem mennék el ha nem kéne néha azt mondanom a fiamnak akár egy csokira is,hogy ne haragudj kicsim nem fér bele.Nem vágyom nagy luxusra de a nélkülözésből elegem van.Sajnos itt még minimum 30 évig nincs remény ,de talán mire az enyémek nagyok lesznek nekik lesz.
25. dittiritti (válaszként erre: 24. - Unom)
2015. jún. 23. 13:33
Nem is közjó...az a legtöbb ember számára megfoghatatlan, érthetetlen, lesz@rom kategória...mert ott nincsenek arcok, az massza...de a szülők, nagyszülők, rokkant nagybácsi-nagynéni, GYES-en lévő tesó...nekik mi lesz a járandóságaikkal, mégha kevés is, az egészségügyi ellátásukkal (sajnos, szegények az emberek, a közegészségügyben még mindig zsúfoltak a folyosók, mert nem mindenkinek telik magánorvosra),az utazási kedvezményükkel...? Ki dotálja, ki fizeti? Minél kevesebb a befizető, annál kevesebb jut nekik...Tudom, tudom...állambácsi mindig sokat lop...de ha ezt most ignoráljuk, akkor is egyre kevesebb marad, mert egyre kevesebb a befizető...
24. unom (válaszként erre: 21. - Dittiritti)
2015. jún. 23. 13:28

Nem hiszem, hogy ez sok embert visszatart. Mindenkinek egy élete van, kevesen hajlandóak feládozni a "közjó" érdekében. Egyébként ha jól tudom, még mindig munkanélküliség van, vagyis munkaerőfelesleg.

Nekem erről a témáról elég radikális véleményem van, nem is szívesen beszélek róla itt, általában hajtépés a vége.

23. dittiritti (válaszként erre: 20. - Majomkenyér)
2015. jún. 23. 13:24
Néha téma a világNAGYDOLGAI is...megoldani nem tudjuk, az egyértelmű, de közösen néztünk televíziót, ahol véletlenül egy régi SZOMSZÉDOK (Alekosz nem volt nálunk), részt láttunk, talán 25 éveset...Abban a boltosnéni, Komlós Juci, pont azt ecsetelte, hogy mi lesz itt 20 év múlva azokkal a fiatalokkal, akik a suli helyett a munkát választják, elmennek egy éjjel-nappaliba mindenféle képzettség-végzettség nélkül, és ki fogja őket majd eltartani 20 év múlva...Innen indult a beszélgetés...
22. kleeri
2015. jún. 23. 13:21

erre nem lehet felelni, mert mindenkinek mások az igényei,

van aki kevesebből is jól gazdálkodik és van akinek a több is kevés

21. dittiritti (válaszként erre: 18. - Globus)
2015. jún. 23. 13:20
És a mai nyugdíjasok nyugdíját ki fogja fizetni? Így nem a maradókat sújtja még több járulék egy elöregedő társadalomban? A befizetett nyugdíj és TB járulék, jogosan, azok ellátását is szolgálja, aki már nem aktívak...No, ha ez a befizetés lecsappan, akkor mi lesz a szüleink korosztályával, akik a lentebb említett nélkülözésben nőttek fel? A határon átlépve mindenki többet keresne, mint itthon maradva...Hol van az az összeg, aminél az embernek megálljt kell parancsolnia magának, habár külföldön többre-szebbre-jobbra telne, de az idősek miatt maradnia kellene, hogy fizesse a járulékokat...
20. Majomkenyér (válaszként erre: 17. - Dittiritti)
2015. jún. 23. 13:17
Ez inkább hasonlít egy nemzeti konzultációra ,mint egy baráti beszélgetésre :)
2015. jún. 23. 13:13

150.000 ? Talán egy egyedülállónak megteszi

2 gyerekünk van 1 félig készen ,még tartályban.

Számolok férj keres 150.000.-

Gyesem 25.000.- családi pótlék 26.000-

Lakást bérelünk ez havonta rezsivel kb. 130.000-

Tv 8500.-

Van telefonja mindkettőnknek 10.000.-

Gyerek ovi ebéd 10.000.-

Oviban fejlesztő torna(nem jár ingyen ) 8500.-

Most terhesség alatt havonta 15.000- az sztk ban kezdtem ahonnan elküldtek kiutáltak ahogy tetszik nem kaptam beutalot a szükséged vizsgálatokra marad a magandoki

mivel elköltöttük a 200.000.- amink van nem is sorolom pedig biztos van akinek feltűnt ,hogy nem ettünk még

Na mi ezért költözünk külföldre jövőre ahol a férjem ugyanezért a munkáért élhető fizetést kap.Nem leszünk gazdagok de lesz életünk,eltudunk menni a gyerekekkel egy moziba egy programra ,ne adj isten nyaralni is eljutunk.

18. globus (válaszként erre: 12. - Dittiritti)
2015. jún. 23. 13:11

Pont a felsorolt egészségügyi szakmákban nehéz ennyi nettó bért kapni. Esetleg bruttóban.

Szerencsére ezek keresett foglalkozások, nekik áll a sorompó. Főleg fiataloknak, akiknél nem gond a nyelvismeret, és nincs olyan kiépített családi háttér, ami miatt maradni kell. Idős, beteges szülőpárt hátrahagyva bonyolultabb lépni. Titok nyitja jókor lenni jó helyen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook