Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idő után vinnéd ki a babád, ha most 6 napos? fórum

Mennyi idő után vinnéd ki a babád, ha most 6 napos? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. jún. 2. 15:12
Én ahogy kijöttünk a kórházból kint voltunk a kertben. júliusi a babám. Orvosi javaslatra.
75. gabika79 (válaszként erre: 1. - B75ccda118)
2011. jún. 2. 13:51
Én júniusban szültem, 10 naposan vittem ki először, de az erkélyre picit már 7-8 naposan is kitettem a babakocsiban, igaz csak rövid időre! Mivel nagyon szép idő van, szerintem nyugodtan lehet már rövideket sétálni!:-)
74. homern
2011. jún. 1. 15:51

Nekem januári babám van,azt mondta a doki,hogy ha nem ilyen idő lenne rögtön kivihetném,de így várjunk 2 hetet.

Végül több,mint 1 hónap lett belőle,mert alig bírtam mozogni,plusz budán ahol mi laktunk egy vízszintes felület sem volt,nem bírtam feltolni az emelkedőkön a kocsit.

73. Bcicus
2011. jún. 1. 15:29
1 hetes kora óta minden nap órákat sétálunk.
72. eaedab0e25 (válaszként erre: 49. - Sutoczkine)
2011. jún. 1. 15:12

Nekem személy szerint azért volt olyan sürgős kivinnem a pár napos babát, mert úgy éreztem, hogy begyépézek a 4 fal között. Azóta is minden reggel megyünk kávézni, császkálni. Tündérmanó lett, hogy szoktatva van az "ingerekhez":-D

Remélem sikerült megértened az én példám által.:-)

71. driennke83 (válaszként erre: 65. - 5befd1ebc8)
2011. jún. 1. 15:07
Arról nem is beszélve, hogy nálunk minden nap kétszer jött a takarítónő rooming in-ben és kinyitotta 10-10 percekre az ablakot, az ágyam az ablak mellett volt, ha előbb be mertem csukni, mert hideg volt, akkor ki lettünk oktatva, pedig először még csak 1 napos sem volt a picurom.
2011. jún. 1. 15:05

A háziorvosunk neonatológus, korábban (3 éve kb) az egyik koraszülött osztály vezetője volt. 6 napos volt a lányom, amikor kijött először. Ezt a kérdést is feltettem neki. Azt mondta, hogy nyugodtan mehet ki a kicsi, hozzászzokatni se kell, hiszen kint melegebb van mint bent.

Most 2 hetes, napi 1-2 órát kint van azóta.

Amúgy a napra vigyázz, hogy ne érje az arcát, textilpelust rakj a babakocsi elé.

69. driennke83 (válaszként erre: 50. - Márti86)
2011. jún. 1. 15:02
Pontosa ezt akartam mondani, bár mi a 10. napon mentünk haza sajnos, de hála a parkolási viszonyoknak, a férjem úgy tudott parkolni, hogy az én sebességemmel kb. 10 percet sétáltunk, február 29-én kb. 8-10 fokban. Majd ez volt pénteken, hétfőn vissza kellett vinni vizeletvételre, amikor szintén nem lehetett sehol sem parkolni.
2011. jún. 1. 14:58

Ebben az évszakban 6naposan már kivinném:)


A fiam szeptember végi, és október elején, 1 hetesen kezdtem félórás sétákra kivinni, hűvöske volt, de sosem lett beteg mert rögtön elkezdte megszokni fokozatosan a hideget, télen sem lett semmi baja.


A kislányom májusi, és őt szintén már 1 hetesen vittem az oviba a bátyusért a babakocsival, mert közel van, szóval fél órás séta volt ez is naponta, és ennyi idő alatt nem tudott megfázni.


Sokat számított, hogy egyiknél sem ért rá pont akkor senki, mikor dolgom volt, ezért mindig hurcolásztam magammal őket már picinek

67. Kyller
2011. jún. 1. 14:57
a fiam februarban szuletett, 4 naposan mar vittuk magunkkal vasarolni, 10 naposan jott velunk az etterembe... a nyari babakkal annyi a kulonbseg, hogy ne legyen tuloltoztetve es ne vidd ki a napra. nem kell tulparazni szerintem...
66. kevian
2011. jún. 1. 14:54

Hát akkor csak felénk van ilyen vacak idő? :(

Már az eső is szakad..pfujjj!

Na ilyen időben lehet levegőzni az én két évesemmel is....

65. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 49. - Sutoczkine)
2011. jún. 1. 14:51
ha valakinek nincs segítség akkor igenis sürgős menni,kivinni,stb....hazafelé vive is levegőn van ugyebár és akkor csak jó esetben 3-4. napos.....óvatosan levegőztetve szélcsendben jóidőben semmi baja nem lesz pár perctől ,gondolom nem órákig hurcolná még kint
64. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 58. - Sutoczkine)
2011. jún. 1. 14:50

a húgomat is úgy kellett altatni mert kruppos volt!

Jól fel lett öltöztetve és nyitott ablaknál aludt!

a levegő kellett de kivinni még nem akarta!Ő is februári születésű

63. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 46. - MsFlower)
2011. jún. 1. 14:49
mégis két hetesen nálunk és ahol ezelőtt laktam is már fel kell vinni a tanácsadóba adott esetben az egész városon át,gyalog télen hóban is.....nincs óriási baj persze ha mégsem,de a szokás hogy két hetesen kell először felvinni mérni....biztosan nem változnak az alapelvek de régen ugye jobban eröltette a védőnő is a gyerekágyat,manapság már látják hogy nem feltétlenül lehet betartani,rohanósabb,tempósabb a világ,nem mindenhol szokás vigyázni,etetni a friss anyukát,a nagyik legtöbb esetben még dolgoznak,megszünt a legtöbb többgenerációs család,a tesókat vinni kell oviba,suliba,különórára akárhová.....nem mondom hogy nem változnak alapdolgok,de nézzük csak a hozzátáplálást aminek alapnak kellene lenni a dokinőm vagy az exvédőnőm praxisa alatt mégis ezerszer változott az is,csak mosolyogva mondták ma mi a divat,mi a módi,mit is kell mondaniuk....ez kicsit off itt,elnézést
62. babli (válaszként erre: 1. - B75ccda118)
2011. jún. 1. 14:49
A nagynál megvártuk a 12 napot,de az ikreknél már 5.napon le kellett mennünk a dokihoz méredzkedni,így minden nap kicsit levegőztettem őket az ablaknál
2011. jún. 1. 14:47

Én 8 naposan már kivittem novemberben.

Nálunk nem annyira szigorúak, söt ajánlják, hogy mielöbb vigyük ki a levegöre, csak szeles, ködös idöben ne.

Mínusz tíz fokban is sétáltunk, eddig még nem volt beteg, még náthás sem.

2011. jún. 1. 14:47

2-3 hetet várjál.

2 hetesen csak az ablaknál felöltöztetve szellőztesd a picit, hogy szokja...

2011. jún. 1. 14:46
Egyébként a szakirodalom szerint is pár hetet várni kell. De én most július végén fogok szülni, és nem fogok két hétig bent kuksolni vele. Vigyázni kell rá, ne érje szél, tűző nap, stb., de ki fogunk menni.
2011. jún. 1. 14:45
Én úgy oldottam meg, hogy többször kinyitottam az ablakot pár percre 1 nap.
2011. jún. 1. 14:41

én februárban fogok szülni ha minden jól megy és isten is úgy akarja!

én olyan 2-3hetet várnék mert februárban még hideg van és akkor van minden évben a takonykorszak....bocsi!!!

56. mese habbal (válaszként erre: 53. - Márti86)
2011. jún. 1. 14:39

na de ha úgyis csak pár percről van szó, akkor az nem indok, hogy "ott sokkal jobb neki" :)

én sem akarok kötözködni, de szerintem sem annyira sürgős ez a pár perces séta... :)

55. Kata 1977 (válaszként erre: 51. - Mese habbal)
2011. jún. 1. 14:39
Én az elsővel/is/ nagyon megszenvedtem 35 öltés volt a méhemen és kívül is egy csomó ,jó idő kellett hogy rendesen ülni,menni tudjak.
2011. jún. 1. 14:38
Én szeptember legvégén szültem (első baba), s 8-9 naposan az ablaknál levegőztettem, majd 10 napos korától fogva minden nap kint voltunk-vagyunk (szélben, hóban, esőben), mivel nagyon igényli a friss levegőt! Rossz időben kevesebbet, ilyen időben pedig 17 óra után, majdnem 19-ig!
53. Márti86 (válaszként erre: 49. - Sutoczkine)
2011. jún. 1. 14:37
Mert a friss levegőn sokkal jobb neki, mint a 28 fokos meleg fülledt nehezen szellőztethető lakásban. (Saját példa)
52. Kata 1977 (válaszként erre: 40. - B75ccda118)
2011. jún. 1. 14:36
14éves a nagy fiú,11éves a kislányom 6és fél a kis fiam és 9 hónapos a pici aki persze megint FIÚ!!!:-))
51. mese habbal (válaszként erre: 47. - Zsuzsika83)
2011. jún. 1. 14:36

ez rengeteg dologtól függ.. milyen volt a szülés.. alkati dolgok... stb

nekem pl fájni nem fájt már semmi 6 nappal szülés után, de a fáradtságtól nem tudtam volna kimenni... :)

2011. jún. 1. 14:36

Én januárban szültem, de egy hét után már kivittem, ha nyáron szülnék, akkor azonnal kivinném, a kórházban úgy is bent van 3 napig és míg hazaviszi az ember is levegőn van.

Csak ne sok időre, először csak pár perc, aztán egyre több ideig.

2011. jún. 1. 14:35
Elárulná nekem valaki, hogy miért olyan sürgős kivinni egy pár napos babát? Én nem akarok megbántani és kioktatni senkit. Mindenki csinálja úgy ahogy a legjobbnak gondolja. De szerintem olyankor még az anyukának is nagy szüksége lenne a sok pihenésre. Én már szülés után 3 nappal rohangáltam, mint pók a falon, mert bent tartották 9 napig a babámat. De iszonyatosan megviselt. Most érzem úgy, hogy kipihentem magam. Szóval én csak megérteni szeretném.
2011. jún. 1. 14:35

Nekem februári, és azt mondták a kórházban hogy egy hetesen, amennyiben nem esik, vagy nyálkás az idő, nyugodtan ki lehet vinni rövid időkre, hogy szokja.

Amúgy meg majd észreveszi, hogy a friss levegő hatására mennyivel jobban fog aludni.


2 hónappal később áprilisban már olyan meleg volt, hogy egy napközbeni alvás kint történt az udvaron a babakocsiban, és semmi baja nem lett.

47. zsuzsika83 (válaszként erre: 43. - Dolores007)
2011. jún. 1. 14:33
Akkor én szerencsés voltam, mert menni bírtam én is, csak ülni nem annyira, de az sem volt vészes.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook