Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit teszel ha 2 hónapos babád sír és rángatja a lábát? fórum

Mit teszel ha 2 hónapos babád sír és rángatja a lábát? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. mano0176 (válaszként erre: 33. - Af6cb70faf)
2012. nov. 9. 20:30
Mi 2 hónapos koráig adtuk és aztán már nem kellet.(nov.1-én voltunk 2 hónaposak :) )Felváltva adtam az infacollal.Coliefet a hasfájásra és az infacolt a pukira.Nekünk nagyon bejött és semmi hasfájás nincs már.
33. af6cb70faf (válaszként erre: 31. - Mano0176)
2012. nov. 8. 15:21
figyi lehet hogy van olcsóbb de ha ez használ? és úgysem örökre kell adni hanem 4 hónapos koráig. Nem?
32. DRITTA
2012. okt. 18. 22:30
Gondolom fáj a pocakja azért huzza a lábát
2012. okt. 16. 10:47
A colief tényleg aranyáron van,de legalább hatásos :) Nekünk nagyon bevált.
30. civa
2012. okt. 16. 10:08
Én is összehajtogatott tetrapelust melegítek a konvektoron, és a pocijára teszem (felöltözve), majd jól betakargatom. Sokat fáj a pocija, de ez segít. Én pedig mértékkel, de mindent eszek, és nem alkalmazok csodaszereket, csak sima kamillateát és édeskömény teát, egyik sem filteres, hanem originál. Az édesköménnyel csak csínján, én szoptatok, és hasznos ez a tea, de fogja a székletét. És nem sokat kap belőle, 4-5 babakortynál többet nem adok neki. Arányaiban az elég is neki.
2012. okt. 12. 15:56
Ja és nekem ezek a csodaszerek egyszer sem használtak.
2012. okt. 12. 15:56

Nem tudom, hogy szoptatsz e vagy sem, ha igen akkor a tejterméket el kellene hagynod és ha iszol tejserkentő teát akkor azt is abba kell hagyni. Nagy segítség a pocimasszázs, a tornáztatás, a szélcső és a végén ha ez sem segít akkor kösd magadra a babát és sétáljatok egyet. A fiam ilyenkor egy hosszabb séta alkalmával mindig nagyokat büfizett, pedig mindig büfiztettem szopi után.

Ja és ami segíthet még az a pocak melegentartása. Olyan kis érzékeny az Ő kis bélrendszerük, fázhat is akár. Én sokszor csináltam ilyet, hogy egy textilpelussal betekertem a pociját, persze úgy, hogy 2 ujjam beférjem a baba és a tetra közé, tehát nem túl szorosra. Viszont ez még a pukizásban is segített Neki:)

27. megi04
2012. okt. 12. 15:15
Figyelj...Teljesen mindegy mit adsz neki! Ugyanis MINDENT meg kell szoknia.Vagyis,ameddig megnem szokja,hogy neki szájon át kell táplálkozni,és a beleit,gyomrát egyébb emésztőszerveit használnia kell,addig sajnos hasfájós lesz!:(( Ezt tünetileg kezelheted,de kiküszöbölni nem tudod.Ez olyan,mint mikor te eszel valami új dolgot(és neki minden új egy ideig) és megfájdul a hasad tőle.Mire 10 alkalommal eszed,esetleg meg sem érzed.
26. megi04 (válaszként erre: 23. - Adb20ce52a)
2012. okt. 12. 15:10
Különben,nincs erő,ami rávenne,hogy pálinkás kenyeret adjak a gyerekemnek,de azért...valamit tudhattak...És valljuk be őszintén..a pálinkás kenyértől sem lett semmi bajuk AZOKNAK a gyerekeknek..:))
25. megi04 (válaszként erre: 23. - Adb20ce52a)
2012. okt. 12. 15:08
Persze! Nehogy má' az a gyerek jól érezze magát! De irígy vagy!@@@@@@@@@
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Adb20ce52a)
2012. okt. 12. 15:00
:@@@@@@@@@@
23. adb20ce52a (válaszként erre: 21. - Megi04)
2012. okt. 12. 14:57
Ebben van valami. :D Azért ha azt javasolja, hogy adjunk a gyereknek pálinkába áztatott kenyeret, azt nem kell megfogadni. :)
22. mano0176 (válaszként erre: 20. - T_marcsi)
2012. okt. 12. 14:55
..........mi már tápszert is váltottunk.......
21. megi04
2012. okt. 12. 14:55
A védőnőnél,orvosnál egy valami/ki ér többet...Lakik-e a közelben 70 éves asszony? Na Ő jobban ért hozzá,mint bármelyik orvos.Komolyan.
2012. okt. 12. 14:54
Egyébként esetleg csökkentett laktóztartalmú tápszert próbáljatok meg, hátha az a baj. Nekünk az állandó sírás hátterében tehéntej-allergia állt. Tápszert váltottunk, és megszűnt a sírás+nyugodtan kezdett aludni is.
19. tilbog
2012. okt. 12. 14:53
Édeskömény tea. Az én lányomnál bevált, abbahagyta a sírást és szemlátomást jobban érezte magát.
2012. okt. 12. 14:52
Megmasszíroztam a pocakját, magamhoz öleltem, és sétáltunk a lakásban, vagy ringattam a széken ülve. Most 8 hós, még mindig ugyanezt csinálom :)
2012. okt. 12. 14:51
Én most is ringatom,mert fáj a hasa és keservesen sír.Az ölembe pedig kis ideig,de beájulva elalszik.A szélcsövezés is sokat segít rajta.Az infacol és a colief csppet egyszerre adjuk neki,szinte minden evésnél és ez hatásos úgy néz ki.Most elfogyott a colief és van is ordítás sajna.Kitartás az kell ehhez a keserves síráshoz,az tuti.
16. Mari20
2012. okt. 12. 14:48

szeresd a babádat, ha sir figyeld meg mi lehet az oka, 2 hónap az még kevés hogy a jeleket jól tudd értelmezni, a picik ha sirnak, kézzel lábbal hadonásznak ez igy természetes, ha hasra fekteted, akkor is sir?

akkor több a mozgás tere, és a büfizés se okoz nehézséget neki...

keress olyan "segitőt" akinek már van vagy 2-3 gyereke ő jó dolgokat adhat át neked, hogy mi mit jelent

15. adb20ce52a (válaszként erre: 12. - 90699c7b32)
2012. okt. 12. 14:47

Próbáld meg nem a szobában tologatni...


Vidd le a szabadba és hasra tedd a babakocsiba! Valami kicsit döcögős úton... :)

14. urbanszkyviki (válaszként erre: 12. - 90699c7b32)
2012. okt. 12. 14:44
Nyugodtan kérdezz meg más védőnőt is, ha neked a sajátod éppen nem annyira szimpi. Megteheted egészen nyugodtan, hiszen Anya vagy, és egy anyának a gyereke az első. :)
13. megi04 (válaszként erre: 12. - 90699c7b32)
2012. okt. 12. 14:42
Vedd fel és lassan ringasd...cssssss hang kiadása,arra emlékezteti,hogy a hasadban hallotta a véred áramlását,és megnyugszik..
2012. okt. 12. 14:40
Gondolom én hogy hasfájás, de kissé bepánikoltam ezért is írtam. Megyünk védőnénihez persze. Megírom mit mondott de azért ha van még ötlet írjátok!!! A védőnő nem túl segítőkész nem igazán számítok rá. A kicisnek való ilyen spumisan mef infacol az kijön belőle :( uááá megőrülök!! Persze türelem, most tologatom a szoba közepén babakocsiban...
11. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - Nagyon genyó)
2012. okt. 12. 14:40
A türelem ilyenkor tényleg rózsát terem(het), de amikor már pl. napok óta megy a keserves sírás, akkor a türelem már nem sokat ér. Amúgy csak ennyiből nekem is hasfájásnak tűnik. Ami nekem bejött - három hónapos a kislányom - az a tápszer váltás (védőnővel beszéld meg!), a hőmérőzés ha már napok óta nem volt kaki, csak szenvedés, és a cukros kamillatea.
2012. okt. 12. 14:38
Felveszem/ölelgetem/ringatom/megnézem a pelusát/megnézem esetleg neméhes-e/büfiztetni póbálom, hátha büfizni kéne de fáj neki/masszíozom a kispociját/masszírozom az egész gyereket/ hasrafektetem/ beteszem az elektromos hintába/megint elkezdem előről az egészet/kezdek pánikolni/átadom valaki másnak, hátha másnál megnyugszik/megkédezem más véleményét/megkérdezem a védőnőt/megint megpróbálok mindent előről, mert a védőnő azt tanácsolja/ismét átadom másnak és modom hogy próbálják masszírozni, hátha tényleg a pocija fáj/ felhívom a gyerekovost......kb. ilyenek - 3 gyerekes anya...:))
9. adb20ce52a (válaszként erre: 8. - Adb20ce52a)
2012. okt. 12. 14:36
De előbb mindenképp doki, védődnő!!!!
2012. okt. 12. 14:35

Hasfájás gyanús...


Nem írtad azt sem, hogy szopik-e vagy tápszeres. Ha tápszeres, érdemes megkérdezni a dokit, hogy esetleg másikat adhatna, ha anyatejes, akkor a táplálkozásodra érdemes odafigyelni.


Ha ezek közül egyik sem játszik, akkor ... nekünk az Espumisan csepp segített, illetve, ha a karomra hasonfekve tettem és símogattam a hátát... hasonfekve ugye könnyebben távozik a levegő, ezt kell segíteni...


Illetve az a végső menedék (nekem a védőnő ajánlotta), ha már semmi ötlet és nem más áll a háttérben, hanem a hascsikarás és mindenkinek kilóg a bele: Egy fél adag láz- és fájdalomcsillapító szirup...

7. 9c8432d068 (válaszként erre: 6. - Nagyon genyó)
2012. okt. 12. 14:32

Azért egy 2 hónapos baba esetében nem biztos,hogy csak a türelem a megoldás.

Nem biztos az,hogy "csak"

hasfájós,lehet ott esetleg komolyabb gond is. Azért van az orvos,védőnő,hogy ők adjanak tanácsot,és ne az interneten össze-vissza mindenki.

6. Nagyon genyó (válaszként erre: 1. - 90699c7b32)
2012. okt. 12. 14:29

Türelem....Még egy hónap,és el fog múlni,mintha elfújták volna!

Tapasztalat,3 gyermekem van,mind a hárommal szívtam.SEMMI nem segített,maximum ideig-óráig.

MINDENT kipróbáltam,mindenféle teát,cseppet,tápszert,amíg szoptattam figyeltem a kajára is,még masszázskrémet is vettem,de nekünk sajnos semmi nem segített!

Én kifejezetten ezért vettem egy elektromos hintát anno,hogy csak legalább néha le tudjam tenni a bébiket.

Türelem,kitartás!

2012. okt. 12. 14:25
Felhívom a védőnőt. Vagy az orvost. Ha végképp nem jut eszembe semmi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook