Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi borravalót adsz a manikürösnek, fodrásznak, kozmetikusnak? fórum

Mennyi borravalót adsz a manikürösnek, fodrásznak, kozmetikusnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2007. ápr. 10. 16:36

En egyet nem ertek viszont.

Most, hogy olvasgatom ezt a forumot, persze probalok a masik oldal agyaval gondolkozni (ertsd, aki valamilyen szolgaltatast nyujt, tok mindegy mirol van most szo). Ha annyira szamit az a borravalo, ugy hogy en csinalom a munkat (sajat magam) a sajat vallalkozasomban, akkor miert is csinalom?

Teljesen mas egy olyan eset, ahol kulon alkalmazottak vannak...en sokszor ezt tartom szem elott.


Az viszont kisse vicces, amikor pl. a fodraszt hallom nyavogni az anyagi helyzeterol...de azert muszak utan latom beulni az uj golfba :)))


Valamiert megiscsak csinalja...:)

64. figarina (válaszként erre: 61. - 7e433abb8e)
2007. ápr. 10. 16:34
Ez így van!Bár sokan vendégként meg azt felejtik el,hogy vannak bizonyos határok,amin belülmaradva értük vagyunk....tehát nem kilóra vettek meg,"csak"a szolgáltatásom ellenértékét kapom tőlük...
2007. ápr. 10. 16:28
halkan megjegyzem korabban konyveltem...tudom mi mennyi
62. 7e433abb8e (válaszként erre: 60. - Figarina)
2007. ápr. 10. 16:27

hat en sem a penztargeprol beszelek :)

nyugta...jol irod. meg egyet sem sikerult kapnom, m.o-n legalabbis :))))

2007. ápr. 10. 16:26

azert azt se felejtsuk mar el akarmilyen szolgaltatast nezunk: ha vendegek vagyunk, ertunk vannak es nem forditva.

na, sokan ezt felejtik el.

60. figarina (válaszként erre: 57. - 7e433abb8e)
2007. ápr. 10. 16:26
Fodrásznál azért nem látsz pénztárgépet,mert nyugtaadási kötelezettség van csak!És ki az a hülye,aki egy rahedli pénzt öl pénztárgépbe,ha az nem kötelező!!?
59. figarina (válaszként erre: 43. - Cukilany)
2007. ápr. 10. 16:23

Üdvözöllek!:)

Végre egy ember,aki belátja,hogy nem fenékig tejfel a vállalkozói lét!!Bár te is benne élsz...

2007. ápr. 10. 16:22

Meg annyit hozza:

a fodrasz sajat maga alkalmazottja...akihez jarok es mivel o szabja meg az arat, logikus nuku borravalo.

2007. ápr. 10. 16:21

Hozzaszolva a temahoz...a manikurosnek es kozmetikusnak semmit...ugyanis ezeket otthon elvegzem en sk, a fodraszrol meg csak annyit, hogy kizarolag akkor adok borravalot, ha tanulo is van bent es azt (neki) a sajat kezebe, ha pl. megmosta a hajamat.

A legtobb helyen (ertem a fodraszra) mar kalkulaljak ezeket es az ilyen tipusu szolgaltatasnal meg egyszer sem kaptam mondjuk blokkot. Fogalmazzunk csunyan ugye.

Ertsd: blokk, hogy beuti a gepbe: igen itt volt, ennyit fizetett. Meg nem lattam egy helyen sem.

A masik tema a vendeglatas, az mas teszta.

Ott ilyen kerdesek nem merulnek fel, mert altalaban mar mindenki ad...ha elegedett.

Es igen, van olyna, hogy borravalobol is le kell adni. Dolgoztam vendeglatasban es a muszak utan 8% ugrott.

Ez fokent akkor volt vicces, amikor egesz nap csak par vendeg volt...semmi forgalom. Es mondjuk az a par vendeg fogyasztott rendesen, de borravalo semmi.

Akkor zsebbe kellett nyulni. Sajatba ugye. De ha osszeadtam a havi cuccot, tobb volt a jatt, mint amit kerestem, mondhatni ennyiert erdemes kedvesnek is lenni megatobbi.

De mint irtam, a vendeglatas mas teszta.

56. Icus
2007. ápr. 10. 16:08
50-100 Ft- mikor hogy jön ki, mikor mit csináltak éppen. Legfőképpen, mikor mennyire vagyok elégedett.
55. cukilany (válaszként erre: 53. - Zsuzso100)
2007. ápr. 10. 16:04

Mindenhol kapsz borravalót szerencsére, csak az a baj, hogy sokszor már előre lehet látni, hogy elvárját a jattot és én olyankor már alapból nem adok. Nekem a boltomban, ahol én csak ünnepkor szoktam dolgozni megjegyzem, nagyon sokan hagynak borravalót, de azért a legjellemzőbb hogy akkor jattol, mert vagy én telepakoltam a zacsiját, mialatt körberohantam 5-ször a boltot (teszek vmit azért a pénzért), vagy mert tetszem annak a vkinek és imponálni akar, DE egyiktől sem várom el hogy akár egy ft-tal is többet adjon borravaló címén.


Nekem van olyan tapasztalatom is benti kútassal hogy egyszer 2 ft-tal többet tankoltam mint egész (pl 5002), de addig mindig odajártam és legtöbbször pár ft-tal kevesebbre sikerült, kívéve akkor, és elkérte azt a 2 Ft-ot. Onnantól kezdve mindig elkértem én is az 1-2 Ft visszajárót az embertől.


Szetem akkor jár a borravaló, ha vmit tesznek nekem azért a pénzért, pl fodrász levágja a hajam, kútas megtankolja a kocsim, de azért nem jár mert sajnálom h ott van karikor, adhatok persze attól függetlenül, de ne várjon el tőlem, h adjak, ha nem tesz érte semmit.

54. cukilany (válaszként erre: 51. - Jay néni)
2007. ápr. 10. 15:52
Ez inkább étterembe jellemző én úgy hallottam, főleg ha nem is a pincérnek fizeted. Az én párom sztem ölt volna, ha elvették volna a borravalóját, amit aznap összekapart.
2007. ápr. 10. 15:51

Én csak azt tudom, hogy nálunk hogy van, és ezt írtam le!

Pl mi van akkor, ha karácsony éjjel bementek egy kútra, mert otthon pl elfogyott a kóla, az természetes, hogy az illető ott tölti a karácsonyt?

De én nem akarok semmiféle indulatot gerjeszteni, csak leírtam a véleménye, illetve, hogy ez nálunk hogy van! Persze szerencsére bent is van annyi borravaló, mint kint ... általában!

52. cukilany (válaszként erre: 49. - Zolko96)
2007. ápr. 10. 15:50
Én még sosem találkoztam a miénkkel 11 év óta, sosem vagyok otthon amikor jön, és ha vmit át is kellenne vennem, azért besétálok személyesen postára pici cetlivel, amit ott hagy a postaládában.
51. Jay néni (válaszként erre: 48. - Emagdi)
2007. ápr. 10. 15:47
Van ahol nem is tudod kinek adod, mert az összes dolgozóét összedobják, és mindenkinek egyenlően jut. Vagy egy rész meg megy a főnökhöz.
50. Jay néni (válaszként erre: 49. - Zolko96)
2007. ápr. 10. 15:46
A kihordók jól elvannak a nyugdíj föléből amit ott hagynak náluk. Legalábbis nálunk tutira.
2007. ápr. 10. 15:44
És mi van a postással?
48. emagdi (válaszként erre: 47. - Cukilany)
2007. ápr. 10. 15:41

ezt én is így gondolom. a kinti kutas végülis dolgozik a borravalóért, jön, teletankolja a kocsit, a szorgalmasabbja lemossa az ablakot, stb.

de a benti pénztáros, csak beüti hogy hányas kút, lehúzza a kártyámat, aláíratja a papírt, aztán szevasz. neki miért adjak borravalót? (tényleg nem akarok senkit sem megsérteni aki esetleg ilyen helyen dolgozik, de szeirntem a borravalóért azért legalább valami szolgáltatás kell, hogy legyen, nem?)

47. cukilany (válaszként erre: 44. - Zsuzso100)
2007. ápr. 10. 15:24
Annyit tudok, legalábbis azt mondták nekem, hogy minden benzinkútnál máshogy fizetnek, mert általában más-más tulajdonosa van, ahol az én párom dolgozott, ott nem így volt, ott bent rendes pénzt kapták, kint pedig borravalóról kellett megélni. És persze, ha bemegyek egy kútra és bent kérek egy kávét, akkor adok borravalót annak a lánynak/fiúnak, de ha valaki kint nekem tankol, majd lemossa az ablakot és adok neki egy százast, azt igenis megérdemelte, de ha bemegyek odaadom a pénzt és max visszajárót kapok, akkor nem hiszem h kellenne ugyanazt a százas neki is adni. Én úgy érzem legalábbis! Ez olyan lenne, mintha minden egyses pénztárosnak jattolnom kellenne, mert kinyitja a pénztárgépfiókot.
46. zsuzso100 (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2007. ápr. 10. 15:17
Az a százas egyébként elég jó! Hacsak mindenki annak a felét adná...!
45. cukilany (válaszként erre: 42. - Figarina)
2007. ápr. 10. 15:17

Igazából nem nagyon tudok mihez mérni, de ott ez nagyon divat, bár tény h leginkább külföldi vendégkör van.

Én akkor lepődtem meg a legjobban igazából borravaló szempontjából, amikor személyzeti büfénk volt, ahol a dolgozók is nagyrészt a borravalóból éltek meg és szinte nem volt egy olyan ember, aki 10% borravalót ne adott volna, természetes volt, h ha 500 ft-ért vásárolt, akkor 550-et fizetett. Ez annyira megdöbbentő volt számomra az elején, főleg mert én sem vártam el ezt senkitől.

De azért más, amikor saját üzleted van és egyébként is keresel, vagy azt mondják neked, hogy majd a borravalóból meg kell élned!

44. zsuzso100 (válaszként erre: 34. - Cukilany)
2007. ápr. 10. 15:17

Akkor rosszul értesültél! :-)

Kint is, bent is ugyanazt a minimálbért kapják - persze a műszakpótlékokkal együtt!

Nem azt mondom, hogy bent is 100-asokat "adjál", hanem felkerekítve pl százasra, van aki bankkártya mellett is ad egy kis aprót! :-)

Jaaj, most remélem nem értesz félre, nem akarom megmondani, mit csinálj, csak hozzászólok.

Én pl már kaptam akár 1000-t is bent!

43. cukilany (válaszként erre: 41. - Figarina)
2007. ápr. 10. 15:12
Tökéletesen egyet értek veled! Nekünk kis élelmiszer boltunk van, és ha mindenről számlát adnék, amit eladok, akkor nemhogy nyereségem, de még lehet h veszteségem is lenne, pedig nagyon jól menő boltról van szó! És annyi fizetendő járulék van, hogy néha nem értem mire is fizetünk!
42. figarina (válaszként erre: 36. - Cukilany)
2007. ápr. 10. 15:05
De ugye tudod,hogy ez egyáltalán nem elterjedt???Ma már egyre kevesebben adnak,bár én nem várom el.akkor sem ha nagyon elégedett a vendég!Nálam a az elégedettség jelzésére tökéletesen elég,ha visszajön újra és újra....
41. figarina (válaszként erre: 32. - Ekka)
2007. ápr. 10. 15:01

Kezdheted fonni!Én tök tiszta lelkiismerettel nézek reggelente tükörbe a könyvelésem miatt.

Egyébként nem panaszkodásból írtam,aamit írtam,csak miheztartás végett.Én nagyon sokat teszek azért,hogy úgy menjen az üzletem,ahogy megy!bárkinek felajánlom,hogy cseréljen velem csak 1 hónapra,termelje ki a hivatalosan kifizetendő összeget,a bér+költségeit,rezsit,vállalkozói járulékot,az anyagköltséget,iparűzési adót.Aztán gazdagodjon meg belőle!:)

2007. ápr. 10. 13:34
Étteremben pedig felkerekítek, vagyis párom, mert ő fizet
2007. ápr. 10. 13:32
Attól függ. Ha jól végezte el a munkáját a fodrász akkor olyan 500 ft-ot. Kozmetikusnak, manikűrösnek is 500 ft-ot. Ha tankolunk, a kutasnak, ha lemossa a szélvédőt akkor 200-300 ft-ot. De nem szeretem amikor lemossa, mert totál csíkos marad a szélvédő.
38. emagdi (válaszként erre: 33. - Zsuzso100)
2007. ápr. 10. 11:40

bennem még fel sem merült soha, hogy a benti benzinkutasnak is kellene adni! én soha nem szoktam (mondjuk mindig üzemanyag-kártyával fizetek, a pénz elő sem kerül.)


kinti kutasnak - ha szimpatikus - szoktam adni, nem sokat, mondjuk 100 forintot.

37. emagdi
2007. ápr. 10. 11:37
10% körül, vagy ahogy kikerekedik valami kerekebb összegre.
2007. ápr. 10. 11:00
Én sosem adok borravalót fodrásznak, manikürösnek, pedikürösnek, kozmetikusnak, de csak azért mivel anyu bent dolgozik egy szépségszalonban (Rózsadomb tetején), de azt figyeltem meg, hogy ezer alatt, ott senki nem jattol, sőt 2-3 ezer borravaló is normálisnak tekinthető. Na ott kell fodrásznak lenni! egy nap csak 10 vendég kell... :-)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook