Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi borravalót adsz a manikürösnek, fodrásznak, kozmetikusnak? fórum

Mennyi borravalót adsz a manikürösnek, fodrásznak, kozmetikusnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2007. ápr. 10. 10:59
Csak akkor adok, ha elégedett vagyok a munkájával. Egyébként csak a kért összeget adom. Engem nagyon zavar, ha munka közben a magánügyeit intézi (telefonál, barátnőjével családi gondjairól beszél stb.)Van munkáját szerető lelkiismeretes fodrász és van...fodrász. Az előzőnek adok borravalót.
34. cukilany (válaszként erre: 33. - Zsuzso100)
2007. ápr. 10. 10:55
Tudomásom szerint a kintiek nem annyit kapnak, amennyit a bentiek, legalábbis az egyik barátom kint dolgozott OMV-nél és vmi 25 ezer ft-ot kapott egész hónapra, mert azt mondták h majd a borravalóból összejön a pénz. Azóta csak kint adok, benti alkalmazott nem szolgál ki, néha még visszaadni sem kell, mire adjak borravalót ott? Ellenben kint segít a kutas, még hacsak lemossa az ablakot, de akkor is.
2007. ápr. 10. 10:38

Én is szoktam, mindig egész 500-ra (1000-re) kerekítve, ha úgy jön ki!

Egyébként ha már így belemásztunk a témába!

Benzinkúton hányan adtok? Nem a fiúknak kint, hanem bent! Mivel a kintiek és a bentiek is ugyanúgy csak a munkaköri feladataikat végzik! Kint is és bent is ugyanannyi fizetést kapnak! Erre kiváncsi lennék! :-D

32. Ekka (válaszként erre: 19. - Figarina)
2007. ápr. 10. 08:09

Rögtön be is fonom a hajam, ha most ezt komolyan mondod... Munka után számla kiállítás??? (erre nem mondok semmit)

Másrészt pedig én egy fodrászt-műkörmöst-kozmetikust sem sajnálok... nem láttam még olyat, hogy ezekben a szakmákban bárki "éhen halt volna".. Számoljunk csak napi 4-5 vendéggel (és akkor nem is mondok sokat) és CSAK 3000 forinttal.. aztán szorozzuk meg a ledolgozott napok számával...

Szóval nem féltelek én Benneteket!!!:))

31. win
2007. ápr. 10. 08:05

Én szoktam adni a végösszegtől függően pár száz forintot -étteremben is.


Szerintem ne hasonlítsuk össze, hogy nem kap a patikus, és kap a fodrász. (De most mondhattam volna, hogy nem kapok én és kap a benzinkutas.)

Én akkor adok borravalót és annyit, amikor úgy érzem, a kiszolgáláson felül kaptam valami pluszt. A fodrász megcsinálhatja a hajam egy árva szó nélkül, és beszélgethetünk egy kellemeset az alatt az 1-1,5 óra alatt, míg nála üldögélek. Ugyanez vonatkozik a pincérre: elém csaphatja kaját mord ábrázattal (volt már rá példa), de lehet kedves, tájékoztató, esetleg ajánl valamit. És sorolhatnánk a példákat.


Szerintem a szolgáltatóiparban azért adunk borravalót, mert a szigorúan vett szolgáltatást "megfejeli" az illető a saját magából adható plusszal.

30. Ekka (válaszként erre: 20. - 7130b15964)
2007. ápr. 10. 08:04
Tereza: nálam biztos nem feletkeznek meg, mert én tuti elkérem;))) (a lényeg csak az akart lenni, hogy maguktól nem adnak..)
29. figarina (válaszként erre: 25. - Dee)
2007. ápr. 10. 07:25

Egy fodrászatban azért pontosan emlékszem este arra,hogy hányan voltak ott!Meg nem hasonlítanám össze egy patika mennyit csalna el,ha nem adna nyugtát,meg mennyit nyerne egy fodrász mondjuk ugyanez esetben!:)

Én nem várom el a borravalót,ha kapok megköszönöm!

(De ajánlom bárkinek akinek szúrja a szemét,ha nem kap nyugtát vagy elítéli a borravalót,hogy ez jusson eszébe akkor is,amikor a fizetett többheti szabadságát tölti nyáron,míg a "csaló,nyugtátnemadó"vállalkozó mindezt a bevételei terhére teheti csak meg!)

2007. ápr. 10. 02:43
5-10% attól függ mennyire tetszik a végeredmény :)
27. Cinka
2007. ápr. 9. 23:50
Én szoktam adni, étteremben ált. 200-500 Ft között, helytől, kiszolgálástól, fogyasztástól függően. A fodrászom a barátnőm, ingyen kapok havi egy vágást-melírt, cserébe korrepetálom a fiát.)Szerelőnek is adunk, függetlenül attól, hogy maszek-e.
26. virgilius (válaszként erre: 23. - 7130b15964)
2007. ápr. 9. 23:34

Hát, hogyne. Na nem fodrásznál, de mosógépszerelőnél, gázszerelőnél, akármilyen mesternél millió ilyen esetünk volt. Nagyon csúnyán tudnak nézni, ha kérsz számlát.

Tényleg, nekik is adtok borravalót?


Figarina, nem akarom bántani a fodrászokat! A barátnőmön látom, hogy rengeteget melózik, nem keresi halálra magát mégsem.

De ezt a borravaló-dolgot valahogy olyan múlt rendszerből visszamaradt szokásnak érzem.

Egyébként ha nyelvtanításból élnék, szerintem adnék számlát. Pláne mert akkor bevételt kéne produkálnom. Akkoriban, amikor még hébe-hóba adtam órákat, teljesen más volt az adózás, és amúgy is egyetemista voltam. Na de nem akarom offolni a topikot ;)

25. dee (válaszként erre: 19. - Figarina)
2007. ápr. 9. 22:56

Na ezzel nem értek egyet.Bocsika,de hogy nézne ki ha a patikában is utólag írnánk számlát.Nem is emlékeznénk hányan voltak ott egész nap.Mi ott semmit nem tudunk számla nélkül venni,de adni se.Ez nem sirám,nem panasz.Példa arra,hogy lehet becsületesen is élni és dolgozni.Pedig mi borravalót se kapunk.


A fodrászomnak és egyéb helyeken pedig igenis adok borravalót.Sőt!

24. figarina (válaszként erre: 21. - Virgilius)
2007. ápr. 9. 20:29

Bocs,azt a részt Ekkának címeztem,elnézést,ha nem voltam egyértelmű!

Lehet,hogy nevetsz ezen,de én este munka után körmölök,mert bizony volt már olyan,h többet kellett írnom,mint amennyi a valós bevételem volt,hogy a bejelentett jövedelmet produkálni tudjam!

És hogy picit a többi becsületes kollégát is védjem,sokszor azért nem munka után rögtön írjuk,mert a vendég rohan,jajnemkérilyet,plusz a nyakunkon már ott az újabb vendég!Egyébnként meg max azért nézek bután,mikor áfás számlát kér vki,mert ritkán írok és általában elfelejtem hogyan is kell!:)

23. 7130b15964 (válaszként erre: 22. - Virgilius)
2007. ápr. 9. 20:08

Kipróbáltad már?


Még sehol nem röhögtek, ha áfás számlát kértem. Zavarba már jöttek, ha nem tudták eldönteni, hogy ellenőr vagyok vagy tényleg csak a számlára van szükségem.

2007. ápr. 9. 20:06
"Te sem jöhetnél úgy el, hogy nem kéred a számlát" - aha, lazán a képembe röhögnek, ha kérem.
2007. ápr. 9. 20:05

Figarina, nem adok, de este munka után természetesen megírom ;-)))

Amúgy nekem ne címezd, hogy ott csalnak, ahol tudnak, mert én ilyet nem írtam. :)

(És kb 7 éve adtam utoljára nyelvórát, azóta itthon vagyok a gyerekekkel és nem tanítok. :) )

20. 7130b15964 (válaszként erre: 18. - Ekka)
2007. ápr. 9. 20:03
Mi az, hogy szeretnek megfeletkezni? Te sem jöhetnél úgy el, hogy nem kéred a számlát. Ez nem csak annak a sara, aki elmulasztja kiállítani, hanem a tied is, ha elmulasztod kérni.
19. figarina (válaszként erre: 18. - Ekka)
2007. ápr. 9. 20:00

Kedves Ekka és Virgilius!

Kalkuláltatok már árat rezsióradíj alapján?Mert én már igen.Ez nem úgy működik,hogy a maszek már eleve beleszámítja a borravalót!!Persze én csak a magam nevében beszélhetek!

Adóbevallást meg nekünk maszekoknak ugyanúgy készíteni kell,mint bárki másnak,tehát kissé erős a feltételezés,hogy ott csalnak ,ahol tudnak!!Ugye ha jól rémlik jelenleg br135ezer a minimálbér,plusz ennek járulékai,meg az anyag,rezsi stbEzeket mind hivatalosan nyugta alapján ki kell termelni egy vállalkozónak.Tehát megnyugodhattok,ha a szolgáltatás után nem is kaptok nyugtát,este munka után mind meg lesz írva,mert ha kicsit utánaszámoltok a fent említett költségeknek ez kb havi 300ezer ft-nyi nyugtát igényel(minimum)Egyébként pedig nem kívánom senkinek azt,amikor pl egy fodrászatot 4-5 órán át ellenőriznek,egyesével felírva a festékeket és azt is,h még mennyi van bennük,illetve még a papírtörlőt is megnézve-amiről mondjuk nincs számla,mert hirtelen kifogyott és a sarki boltban vettem!!!

Virgilius,Te adsz nyugtát a nyelvórák után??

18. Ekka (válaszként erre: 7. - Virgilius)
2007. ápr. 9. 19:04

Virgiliusnak tökéletesen igaza van... "maszek" már az árba belekalkulálja a borravalóját is... És miért kellene adni? Ti pl. kaptok a munkátokért?

Másrészt meg ott csalnak ahol tudnak... borravaló jól jön, de a számláról szinte mind szeret "megfeletkezni"..

2007. ápr. 9. 18:28
Maniküröshöz én sem járok,a fodrásszal én is úgy vagyok,hogy a fizetendô összeget kerekítem,ez általában 400-500 Ft.Amúgy én is egyetértek age11-el,nekem is maszek a csaj,akihez járok,de számlát még sosem kaptam,pedig kötelessége lenne adni.Lehet mi vagyunk a hibásak,hogy nem kérjuk ?
16. eva1229 (válaszként erre: 15. - Virgilius)
2007. ápr. 9. 16:28

Én is a barátnőmhöz járök műkörmöshöz mégis adok neki borravalót igaz csak 200 Ft-ot, és az is igaz, hogy olcsóbban csinálja meg a körmömet.

A fodrásznak általában ahogy kijön a fizetendő összeg mindig felkerekítem és annyit adok. kb 300-500 Ft-ot. :)

15. virgilius (válaszként erre: 11. - 278c85ecf4)
2007. ápr. 9. 14:20

Kösziii, aranyos vagy ;-)


Szti, persze, ha alkalmazott, az más.


Amúgy én a barátnőmhöz járok fodrászhoz, úgyhogy neki ezért sem adok többet (nem alkalmazott egyébként), a másik kettőhöz meg nem járok. :)

14. age11
2007. ápr. 9. 11:45

Szoktam adni 300ft körül.

De egy kérdés ki kapott már tőlük nyugtát, mert én még sose. Pont ők azok akik annyit állítanak ki utólag, amennyit nekik adózás szempontjából megéri. Mert melyik apeh ellenőr fog egy vágásra beugrani...

S mi még pumpoljuk is őket.

Most nem azért de sok mindenkinek jól jönne a kis plussz.

Na lehet ugrani :)

13. 'szti (válaszként erre: 10. - Virgilius)
2007. ápr. 9. 10:45

hááát, mikor nyelvórára jártam, nem adtam borravalót :-)

viszont a fodrászom alkalmazott ;-)

12. 'szti
2007. ápr. 9. 10:44
manikűröshöz, kozmetikushoz nem járok, fodrásznak 5-800 körül szoktam adni
11. 278c85ecf4 (válaszként erre: 10. - Virgilius)
2007. ápr. 9. 10:34
Én adnék neked is!:)
2007. ápr. 9. 10:27
Csak hogy értsétek, mire gondolok: ha pl én adok egy nyelvórát, senkinek eszébe sem jut az általam szabott áron felül borravalót adni. Pedig nekem is jól jönnének a plusz pénzek. ;-)
9. virgilius (válaszként erre: 8. - 278c85ecf4)
2007. ápr. 8. 23:27
Naná, kinek nem? ...
8. 278c85ecf4 (válaszként erre: 7. - Virgilius)
2007. ápr. 8. 22:52
Nekik is jól jönnek ezek a kis pluszpénzek...
2007. ápr. 8. 22:26

A "maszeknak" miért adjunk borravalót? Én ezt sose értettem, és nem is adok.

Na ez most jó bunkónak tűnik, de tényleg fura nekem. :) Mert a pincér pl alkalmazott, neki adunk, de annak, aki magával számol el? ...

2007. ápr. 8. 21:49
Változó! Általában 200-300 Ft-ot adok! De volt már példa 700-1000 Ft-ra is(bár ezek különleges esetek voltak)!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook