Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi a veszélyesen magas vércukor érték a terhesség elején? fórum

Mennyi a veszélyesen magas vércukor érték a terhesség elején? (tudásbázis kérdés)


1 2
23. 2001 (válaszként erre: 19. - Bc0fbb4d94)
2009. márc. 24. 14:42

szia,

és akkor Neked megismétlik valamikor a terheléses cukrot, vagy mi a teendő? Semmi? :)

22. bc0fbb4d94 (válaszként erre: 20. - Miniszter)
2009. márc. 24. 14:41
sziaaaaaaaaaaaaaa!és köszi a megnyugtastás)))nem vagyok valami édesszáju bár nem vagyo egy sovány alkat se de én még azt is olvastam hogy sok minden még befolyásolja az eredményt!!pl az iz ha elötte jössz mész és nem ücsörgöd le ott azt a két orát...mert én elmentem pár helyre mileött levettél a mások vért..
21. 2001
2009. márc. 24. 14:34

Sziasztok,

A múltkorában én is hasonló, vércukor problémával írtam be. Nekem a 24. héten csináltak OGTT-t, éhgyomorra volt 4,3 majd a 120. percben 7,2. A dokim asszisztense közölte, hogy a határ 6,8!! és, hogy az én eredményem nem jó. Én 5 évig dolgoztam gyógyszercégnél diabetológiai területen, és a múlt héten megszereztem a Magyar Diabetes Társaság hivatalos, lektorált, 2009-es szakmai irányelvét, amelyben feketén-fehéren le van írva, hogy a GDM (gestatios diabetes mellitus) diagnózisának felállításához "produkálni" kell a 7,8 vagy annál magasabb értéket. Én egyszerűen nem értem, hogy miért kell beijeszteni a kismamákat azzal, hogy ha már 7 körül vagy picivel fölötte van az eredmény akkor cukorbetegnek titulálnak. Tény és való, hogy már kialakult terhességi cukorbeteség esetén, ez lehet csak diéta netán inzulin, valóban NEM mehet az étkezés utáni vércukor érték 6,7 fölé (ez van a hivatalos papíron is írva). De attól még nem cukros egy kismama ha a 7,8 helyett 7 valamennyi a cukra a "brutális" szirup után. Én speciel nem eszem a sütiket és nem tömök magamba tejszínhabot, és nem eszek meg fél kg fehér kenyeret reggelire. Hát ennyit szerettem volna.

Akit érdekel a cikk, amiről írtam, esetleg el tudom vhogy küldeni, de nekem is csak fénymásolva van meg. (Diabetologia Hungarica-Supplementum)

20. miniszter (válaszként erre: 19. - Bc0fbb4d94)
2009. márc. 24. 14:07

Hali!

Nincs semmi gáz! :)

Mint azt már az előbb leírtam, a glükózszirupos OGTT a legdurvább, ez egy valóságos "szénhidrátbomba" a szervezetnek. Ráadásul hajnalban / kora reggel itatják meg az emberekkel, amikor amúgy is a legrosszabb az inzulin felszívódás a szervezetben - tehát ezért van 7,8-nál meghúzva a határ.

75 g glükóz elég sok, főleg reggelire. :) :) :)

(amint leírtam nálam az OGTT érték 9 fölött volt -no erre már meghúzták a vészharangot a dokik! Ugyanakkor én reggel 1/2 7-kor ittam meg a szirupot, és ha pl. egy órával később iszom meg, már valamivel jobb eredményem lett volna.

Mégis szigorú diéta! :( :(


Úgyhogy ha Te reggel erre a glükózra így reagáltál, az azt jelenti, hogy napközben pláne nincs semmi baj (gondolom nem eszel meg egy malomkeréknyi csokitortát minden délben! :) :) :))

19. bc0fbb4d94 (válaszként erre: 18. - Miniszter)
2009. márc. 24. 13:44
szia!!hu...ezt aztán rendessen leirtad())nekem az étketés elötti cukrom 4.31 volt és megittam azt a glükozösos cukros szirupot majd 2ora mulva megint vérvétel és az értek 7.23 volt szereinted az nagyon gáz?:(mert az összes doki/m azt mondta nem kell izgulni azég 7.8 felé nem megy
2009. márc. 24. 10:58

Sziasztok Sorstársak!

Én (sajnos) meglehetősen otthon vagyok a témában, terhességi cukrom volt(van) mindkét babámmal, sőt, a másodikkal már rögtön az elején diagnosztizálták az inzulinrezisztenciát, ami valószínűleg már a terhességem előtt is megvolt.

Szóval én mostanság állandó vendég vagyok a diabetológián, bár hála az égnek még egyelőre én sem vagyok inzulinos.


:) :) :) Na tehát tisztába teszem itt a dolgokat, mik a szabályok egy kismamánál, akit még nem kezelnek inzulinnal:

Várandósan:

SOHA nem mehet fel 7,2 fölé -de ha hébe-hóba felugrik 8 körülire, akkor még nem kell pánikolni, viszont azonnal vissza kell venni szénhidrátokból, és felkeresni a diabetológiát!


A következő értékeket különböztetjük meg:

- ÉHGYOMRI 6,1-ig jó, de legideálisabb 4 és 5,5 között.

- ÉTKEZÉS UTÁN 1 ÓRÁVAL (ilyenkor a legmagasabb a cukorszint) 7,2 lehet a LEGTETEJE!!! Ugyanakkor arra kell törekedni, hogy ez az étkezés utáni 1 órás érték azért 6,7 fölé ne menjen. (a reggeli, délelőtti órákban ez azért nehezebben kivitelezhető, mert ilyenkor a szervezeted termelte inzulin sokkal kisebb hatékonysággal hasznosul.)

- ÉTKEZÉS UTÁN 2 ÓRÁVAL már egyáltalán nem jók a 7 körüli értékek, mivel az azt jelenti, hogy étkezés után 1 órával sokkal magasabb volt a cukrotok! Tehát egy inzulinrezisztens/ill. cukorbeteg kismama esetében étkezés után már mindenképp vissza kell állnia egy 5-6 körüli értékre. A baba érdekében.


Azért kell a fokozott figyelem, mert a terhességi hormonok hatására amúgy is megbolondul az ember mája, és ha már most az elején szemet hunytok a 9-es értékek felett, később nem fogjátok tudni megkerülni az inzulin-böködést! Amíg 9 körüliek az értékek, addig a baba hasnyálmirigye is ezerrel dolgozik, és ennek az az eredménye, hogy megszületése után cukorbeteg lesz a babó! (ŐSZINTÉN REMÉLEM, HOGY ITT MINDENKINEK MAKKEGÉSZSÉGES VITAMINBOMBA BABÁJA LESZ!!!)


A terheléses tesztek közül a reggeli glükózszirupos a legdurvább, ez produkálja a legmagasabb értékeket. De CSAKIS a terheléses tesztekre igaz, hogy elég, ha utána két órával lemegy 7,8 alá! A szimpla étkezésekre ez nem igaz, azoknál sokkal szűkebbek a határok, étkezés után egy órával sem jó, ha 7 fölött vagy.


Kolibri, én is PCOS-es vagyok, de még nem szedtem metformint, csak diétázom. (Csoda hogy összejött a baba.) Napközben sosem produkáltam 9-es értékeket, csakis egyszer, a terheléses cukornál.


A legtöbb háziorvos nem ért a terhességi cukorhoz, keressetek fel egy diabetológust! Ő nem fogja azt mondani egy kismamának, hogy elég, ha csak étkezés után két órával megy le 7 alá.

17. bc0fbb4d94 (válaszként erre: 16. - Kolibri)
2009. márc. 13. 13:06
szia!!igen nem is akaork aggodni csak elöször megijedtem de a dokim megnyugtatott:)))remélem nálas sem lesz baj.:)
16. Kolibri (válaszként erre: 15. - Bc0fbb4d94)
2009. márc. 12. 20:30

En az elso babaval csak szendvicses-tejes "teszten" voltam, most meg 12 hetes vagyok csak. De nalam alapon szokott "ugralni" a cukor. Az elso babammal gyogyszert szedtem ra mar a terhesseg elott hosszan, de most nem, es ezert aggodtam.

Ne aggodj, ha a doki is ezt mondta! Fo a nyugalom es a boldog babavaras!

15. bc0fbb4d94 (válaszként erre: 13. - Kolibri)
2009. márc. 12. 19:59
25hetes!!te? mert én a cukrost ittam aminek a határ.értéke 7.8mol és nekem 7.23 volt a dokim azt mondta no para mert 7.8 alatt teljessen jo csak fölötte ne legyen!!söt még a neten is találtam erröl cikket és ott is pont ugyanezt irja le amit a dokim mondott!a tejes kiflis dolog max határa 7.00 mol
14. bc0fbb4d94 (válaszként erre: 12. - Kolibri)
2009. márc. 12. 19:56
szia!te nem ittál akkor cukros löttyöt?
13. Kolibri (válaszként erre: 11. - Bc0fbb4d94)
2009. márc. 12. 19:56

Szia!

Mennyi idos babas vagy? Nagyon magas lett?

12. Kolibri (válaszként erre: 10. - Kostyi79)
2009. márc. 12. 19:55

O is ezt az eves utani 2 oraval 7alatt legyen.

Nem is meregettem igazabol, hogy ne idegesitsem magam feleslegesen, csak azert igyekeztem odafigyelni az evesekre, foleg reggelente, mert nalam a delelotti evesek sokkal jobban megdobjak a cukromat.

Koszonom, hogy kerdezted! Azota mar 12+3napnal tartunk, csak igy tovabb, hajra mi:) !

2009. márc. 11. 11:10
sziasztok!!nekem is sajnos magas lett az erdeményem ((épp ma voltam érte((
10. kostyi79 (válaszként erre: 8. - Kolibri)
2009. febr. 11. 22:13
Hogy vagytok? Mit mondott a doki?
9. kostyi79 (válaszként erre: 8. - Kolibri)
2009. febr. 1. 14:58
Eves utan 2 oraval a 7 alatti ertek tokeletes. Nekem is kell neznem naponta 4x, 3. terhesseg, elozo kettonel gestacios diabetes.
2009. febr. 1. 14:04

Ezek az ertekek az atlagos napi cukorra vonatkoznak?

Nalam az van, hogy eves utan 1oraval pl. 9,3, de 2 ora mulva mar 7 ala megy vissza.

PCOS-em van, az elso babanal metformint szedtem. Most viszont meglepett bennunket a kisteso, ezert nezegetem a cukrot.

Ma megyek dokihoz!

2009. febr. 1. 14:00
6 felett már figyelni kell,apukám cukor beteg, a nővéremnek is volt terhesség alatt, kérdezd meg az orvosod, ő biztos megmondja!
2009. febr. 1. 13:40
Mit mond az orvosod ?
2009. febr. 1. 13:34
7,8 tól, bár az még határeset, nekem is ennyi volt , de 8 fölött mindenképpen.
2009. febr. 1. 13:27
Ez a cukorbetegek honlapján van.
2009. febr. 1. 13:27

A gesztációs diabétesz diagnózis felállítható, ha:



a vércukormérések során bármikor (ez vonatkozik az OGTT első értékére is) a vércukorszint legalább két alkalommal eléri vagy meghaladja a 7mmol/liter értéket,

* a nem éhgyomorra levett vérminták esetében a vércukor érték két alkalommal eléri vagy meghaladja a 11,1 mmol/liter értéket,

* a második vérvétel eredménye magasabb, mint 7,8 mmol/liter.

2009. febr. 1. 13:26
6 egységnél már sok
2009. febr. 1. 13:10
Tudja valaki, hogy mennyi a veszelyesen magas vercukor ertek a terhesseg elejen?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook