Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyi a normális korkülönbség egy párkapcsolatban? fórum

Mennyi a normális korkülönbség egy párkapcsolatban? (beszélgetős fórum)


1 2
jan. 6. 01:15
erre nincs egyontetu valasz,kinek ennyi,kinek meg annyi,szerintem kb 5 ev.
35. tulipán*** (válaszként erre: 24. - De16c8f9e6)
dec. 21. 23:52
Jézus! Hozzám ne is közelÍtsen 40-50-es pasas. Jók lesznek nekem a huszasok. 😆
34. mimy63
dec. 21. 09:16

Szerintem olyan, hogy normális korkülönbség általánosságban nincs. Annyi a normális, amennyit a kapcsolatban lévő két ember érez.

Senki sem a másik ember életét éli, mindenkinek magának kell eldöntenie, mi a megfelelő számára.

Általánosságban pedig léteznek nagy korkülönbséggel jó kapcsolatok, és "normális" korkülönbséggel rosszak. Akkor?


Az meg, hogy a többi ember mit gondol, ne legyen mérvadó. Mindenki a saját kapcsolatát éli, nem a másét, azzal foglalkozzon, ne a máséval.

dec. 21. 02:18
szerintem 5-6 ev
dec. 20. 22:54

Szerintem ebben sincs "tuti igazság", a kapcsolatban lévőktől függ hogy mi, hogy, meddig működik.


Ha nektek jó ne foglalkozz azzal, hogy ki mit gondol.

31. fidel
dec. 20. 22:14
Az após ne legyen fiatalabb nálad de az anyósosoknál - 4-5 év OK! !
dec. 20. 21:49

Szerintem bármilyen nagy korkülönbség is elfogadható nekünk kívülállóknak.

Ezt a kapcsolatban résztvevőknek kell eldönteniük.

Addig, míg kedvelik egymást, összejönnek, összebújnak nincs semmi gond. A gondok, a generációs különbségek akkor lépnek fel, ha együtt élnek, a hétköznapokban.

15-20 vagy több éves különbség az már különbség abban is, hogy milyen társadalomban nőttek fel. Nincs közös időbeni múltjuk. Ezek után jön a személyiségbeli különbségek. Nincsenek ugyan azon a szinten a személyiségfejlődésben.

29. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 20. 20:49
Egy ciklusnyi idő, 7 év +-, mert úgy tudnak még lépést tartani egymással, de ez sem törvényszerű.
dec. 20. 20:45

Engem mondjuk sosem érdekeltek az aktuális zenekarok és zenék, szóval nálam máris ugrana az, hogy másféle zenét szeretünk :)


Egyébként meg ismerek 13 és 20 év korkülönbséggel boldog házasságokat, amelyek kiállták az idő próbáját, ismerek kisebb korkülönbséggel is olyanokat, és sok olyat is, akik 3-5 év korkülönbséggel pár év után szétmentek... Szerintem az adott páros dönti el, el tudják-e képzelni együtt az életüket hosszú távon, és mennyire számít, ill. nem számít nekik a korkülönbség. Mondjuk ebben őszintének kell lenni.


Viszont az az igazság, hogy ha a nő sokkal idősebb, mint a férfi, azon nekem is fent szokott akadni a szemöldököm. Azt valahogy nem érzem természetesnek.

27. de16c8f9e6 (válaszként erre: 26. - Srcrss)
dec. 20. 20:36
Én szeretem egy pasin a ráncokat. Csak legyen igényes a külsejére. Itt most nem a divatra gondolok, mert az nem érdekel, csak legyen ápolt. Meg jókedélyű. Meg tisztelje a nőket. Ennyi. :)
26. srcrss (válaszként erre: 24. - De16c8f9e6)
dec. 20. 20:33
Szerintem a 30-40-esek.
dec. 20. 20:24
De szerintem ez a nőkre is áll. Mire betöltik a negyvenet megtalálják a stílusukat, lenyugszanak, egy pár ránc meg még dob is valakin. Nekem pl egy csomó olyan nő ismerősöm van aki most fényévekkel jobban néz ki mint 20 évvel ezelőtt.
dec. 20. 20:21

Nem ez volt a kérdés de a legszexisebbek szerintem a 40-50-es pasik. Aki nem így gondolja, az tegye fel a kezét. Vagy hallgasson örökre. :)

Brad Pitt pl most jobban bejön nekem mint régen. De David Beckham is.

23. zolb
dec. 20. 20:20
Én korábban a +-5 évet tartottam reálisnak. De így lassan a 40 felé közeledve úgy vagyok vele hogy a plusz/mínusz 10 év is belefér hasonló élethelyzet esetén.
22. Channa* (válaszként erre: 16. - Jozsi.38)
dec. 20. 20:10
Az kis korkülönbségnél is lehet, mármint a zenei ízlésben eltérés. És gyerek témában is.
21. Channa* (válaszként erre: 20. - Channa*)
dec. 20. 20:07
Férfiaknál is ezt gondolom!
20. Channa* (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 20. 20:07

Nem, nem normális!

34 éves a fiam, én pedig 56 vagyok. Egyáltalán nem tartom normálisnak, ha egy nő, gyereke korabeliekkel kavar.

19. srcrss (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 20. 19:36
25-től 50-ig jöhetnek. Férfiak. Engem nem érdekel, hogy mások mit gondolnak erről. Az én életem...
18. 8a5caeb182 (válaszként erre: 17. - 5d8fd6c5cb)
dec. 20. 19:18
De ha nincs pénz, nincs nagy korkülönbség se :D
dec. 20. 19:14
Én a korkülönbség kérdésében az Andy Vajnát tartottam mértékadónak...
dec. 20. 19:05
ez egyéni preferencia általában. Az 5 évnél nagyobb korkülönbség azért nem szerencsés, mert ott jön ki a zenei stílus, egyéb ízlés, gondolkodásmódbeli különbség leginkább. A nagy korkülönbségnél az is előfordulhat, hogy az egyik fél akar gyereket, a másik még vagy már nem. Vagy kiöregszik belőle az egyik fél, és a fiatalabb rájön, hogy gyereket szeretne
15. globus
dec. 20. 19:03
Nincs ilyen szabály. Ami működik, az éppen megfelelő.
dec. 20. 18:55
Nálam 5-6 év a max, de van olyan barátnőm, ahol 13 év a korkülönbség a kapcsolatban, meg olyan is, aki 2-3 évnél nagyobb eltérést nem tolerál. Ezt mindenki maga érzi.
13. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 20. 18:40

Áldásom rátok.

Mondjuk ha a kölyköm lenne a 18 éves, nagyon nem tetszene.

12. tulipán*** (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 20. 18:38
nekem teljesen megfelel, sőt támogatom. Mi több, én is ebben utazok. :) (fiatalabb ffi, idősebb nő)
dec. 20. 18:38
5 év a férfi javára.
10. srcrss (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 20. 17:50
Mindkét esetben minimum összesúgnak a hátuk mögött.
9. Enissa (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 20. 17:33
Ha nekik megfelel, nekem meg. Senkinek semmi köze hozzá.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 6ec7a0945e)
dec. 20. 17:25
Azt nem értem hogy Ha egy 18 éves nő összejön egy 50 éves pasival az miért elfogadott? De ha egy 18 éves férfi jár egy 40 éves nővel az miért nem fogadja el senki?
7. libikóka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 20. 17:24
Mennyire jön össze?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook