Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi a hivatalos válaszadási kötelezettsége egy hivatalnak. /apeh/ fórum

Mennyi a hivatalos válaszadási kötelezettsége egy hivatalnak. /apeh/ (tudásbázis kérdés)

8. hkati2 (válaszként erre: 3. - Bálnafogyi)
2009. ápr. 5. 09:55
Valami módosításról volt szó az idén,de azt visszamenőleges hatállyal nem lehet alkalmazni.Írj nekik egy újjabb levelet és mondd el arra az időre nem számolhat pótlékot ami az ő hi"hibájukból lett.De ők egy külön állatfaj!!!!A keresztfiam apukája 2 éve halt meg ,de csak most számolták ki ,hogy nincs meg az árvaellátáshoz szükséges idő.400ezret kellett volna befizetni,de most már közel 1 milla lett.Rögtön rátették az anyuka számlájára.Most folyik a vita.De van olyan ismerősöm akinek elévült a tartozása,de a kamatot azt nem évültették el.Nem kapott 2007-ben visszatérítést/ezért/.Ma már ügyvédi megállapodás jött létre,a visszafizetésről,ettől eltekintve az ideiből is visszatartottak.Na az APEH az ilyen.........
2008. szept. 23. 08:24

A közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény ("KET")pontosan leírja, a hosszabbítás feltételeit is.

Amikor a hatóság szakvéleményt kér valahonnan vagy valamire "vár" pl. hogy Te bevigyél valami iratot stb. a határidő "nyugszik" azaz nem számít be az intézkedési időbe.

2008. szept. 23. 01:14
30 nap, esetenként lehet 60 és 90 nap is, viszont ennek meghosszabbításáról, ugyanúgy határozatot kell kapnod.
2008. szept. 23. 01:02
Én is 30 napról tudok.
4. 62ffba3b4b (válaszként erre: 3. - Bálnafogyi)
2008. szept. 15. 19:51
A legtutibb a Magyar Közlöny.. De hogy ez mikori rendelet (vagy törvény?), sajnos nem tudom.
2008. szept. 15. 19:22
Kösz. én is erről tudtam csak valami hely ahol ez le van irva. Ugyanis apeh 5 hónapig nem válaszolt a kérvényemre és erreaz időre is kiszabott egy jó nagy pőtlékot
2008. szept. 15. 19:19
Én 30 napról tudok. De lehet, hogy azóta változott.
2008. szept. 15. 19:15
Mennyi a hivatalos válaszadási kötelezettsége egy hivatalnak. /apeh/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook