Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi a havi könyvelési díja egy átalányadózással működő egyéni vállalkozásnak? fórum

Mennyi a havi könyvelési díja egy átalányadózással működő egyéni vállalkozásnak? (tudásbázis kérdés)


2022. aug. 11. 11:54

konyvelok.hu


Cégem már többször keresett igy könydelőt, rengeteg ajánlatot kaptunk. ( nincs ám olyan túl sok munkájuk )

szerintem függ a település nagyságától, kiadott számlák mennyiségétől, kb 15 e ft/hó


jó keresgélést !

2022. aug. 11. 11:39
Sziasztok! Segítséget kérek. Pár hét múlva nyugdíjas leszek. Van minden eszközöm egy fazekas műhely létrehozásához. Meg tudnátok mondani hogy mennyi adót kellene fizetnem nyugdíjasként?
2021. dec. 12. 14:59
Úgy beszéltük meg, hogy januárban jelentkezem, és akkor szerződést is kötnénk. Nem tudom, hogy működnek ezek a dolgok, de olyat lehet, hogy megpróbálok megbeszélni egy olcsóbb havidíjat? Vagy nem érdemes próbálkozni, nem megszokott dolog az egyezkedés az árról?
21. Bless the child (válaszként erre: 7. - Flóra76)
2021. dec. 12. 14:04
Ez pár éve volt, hogy egy nagy könyvelő iroda elfelejtette az uram bevallasát megcsinalni, 1 éven keresztül nem jelentette le negyed évente, amit kell. Ez akkor derült ki, mikor nav igazolás kellett, hogy nincs adótartozása. A pénzt bezzeg bezsebelték
20. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2021. dec. 12. 13:46
Vidéki kisvárosban átalányadós egyéni vállalkozó könyveléséért, stb. egy kicsit soknak tűnik. Szerintem.
19. andi6020 (válaszként erre: 6. - Skylar95)
2021. dec. 11. 20:16
Sok. 15, max 20 ezer a reális.
18. Bichi (válaszként erre: 6. - Skylar95)
2021. dec. 11. 18:06
Szerintem nem sok a havi 25, de persze biztos van olcsóbb...
2021. dec. 11. 17:57

Miniális pénzforgalommal, szóval ettől csak több lehet

BT l5ooo ft/HÓ, KFT 25000 FT/hó

szinte csak a bevallások elküldésére korlátozódik

Dél Alföld, Szegedtől 20 km-re egy kisebb község

16. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Flóra76)
2021. dec. 11. 17:44

A csúcs, amikor megkeresett egy jó ember, és mondja:

- kellene egy jó ötlet, mihez érdemes hozzáfogni, amely sok nyereséget hoz

- és valamelyik bankból a hitel-felvételt is intézzem el neki

- majd azok után kiváltja a vállalkozóit és megcsinálja.


Elkezdtem röhögni, és mondtam: nem gondolja, ha mindezt elintézném, akkor azt a bizniszt átengedném bárkinek is??? :))

15. Flóra76 (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2021. dec. 11. 17:31

Azt soha. Semmi közöm a bankjukhoz, csak könyvelnivalónak.:))


Van olyan ügyfelem, aki számlázást is ránk akarta bízni. Ilyeneket soha. Az ő vállalkozása, ő pénze.

14. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Flóra76)
2021. dec. 11. 17:28

Amit nem vállaltam fel, hogy a bankszámlájukról én utaljam el a járulékokat, adókat. Az átutalási megbízásokat mindig elkészítettem időre, így havonta jöttek, hozták a könyvelni valót, és vitték az átutalást.

Úgyis gondoskodniuk kell arról, hogy legyen a számlájukon pénz. Ha ezzel késnek, akkor az az ő saruk, és nem az enyém! :))

13. Flóra76 (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. dec. 11. 17:26
Szerintem ez így korrekt a felelősségvállalás miatt.
12. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Flóra76)
2021. dec. 11. 17:21
Anno én is a "nevemre vettem"az ügyfeleimet. :))
11. Skylar95 (válaszként erre: 9. - Flóra76)
2021. dec. 11. 17:09

Most egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy ő csak az indulásra értette, hogy az én ügyfélkapumról kell, vagy minden egyébre is. Ha eljutunk a szerződéskötésig, akkor kiderül, remélem, hogy később már mehet meghatalmazással is. A felelősség szempontjából sem tűnik mindegynek, hogy minden az én ügyfélkapumon keresztül van-e intézve, mintha én csinálnám, vagy nem.


Na igen, biztosan nem figyelgetném ezt minden nap, én csak szeretnék nyugodt lenni, hogy minden bevallás stb. be van adva határidőig, és csinálni a dolgom. :D

10. Flóra76 (válaszként erre: 9. - Flóra76)
2021. dec. 11. 16:59
Arról nem is beszélve, hogy az ügyfelek nem nézik napi szinten az értesítéseket, fogalmuk sincs kaptak -e valamit, hisz már minden hivatal elektronikusan levelezik vállalkozóval, vállalkozással.
9. Flóra76 (válaszként erre: 8. - Skylar95)
2021. dec. 11. 16:56
Nem szeretnek saját néven dolgozni sokan. Az ok, hogy indítani a te ügyfélkapuddal kell a vállalkozást de utána be lehet állítani a teljes képviseletet, akkor te is és ő is kaptok értesítést mindenről. Én azért szeretek a saját nevemben, állandó meghatalmazással dolgozni, bevallásokat és mindent beadni, mert kapok róla értesítést, ha gondja van valamelyik hivatalnak, engem hív és nem az ügyfelet cseszteti stb...
8. Skylar95 (válaszként erre: 7. - Flóra76)
2021. dec. 11. 16:52

Van még 2 hely, ami a Google találatok alapján szimpatikusnak tűnik, fogok beszélni mással is. Amúgy ami különösen szimpatikus volt, hogy ő említette a betegségemre az adókedvezményt, amivel kb. 120 000 Ft-ot spórolhatok jövőre. Az első konzultáció díjmentes volt. Később 3-4 havonta lenne személyes konzultáció, ami (az én logikám és értelmezésem szerint) benne van az árban.


Az, hogy a könyvelő az én ügyfélkapumat fogja használni, az mennyire általános? Azon keresztül adogatja be a bevallásokat, intézi a dolgaim, merthogy meghatalmazással sem intézkedhet, pl. a vállalkozás indításakor. Azt mondta, én mindenről kapok emailt ami az ügyfélkapu fiókomban történik, és úgy emlékszem azt is említette, hogy a szerződésünkben is benne lesz, hogy meddig terjed ki a hatásköre.

7. Flóra76 (válaszként erre: 6. - Skylar95)
2021. dec. 11. 16:44

Közelít az ár a valósághoz, bár az én tapasztalataim alapján(20 év) picit sokallom.

Nehogy azt hidd, hogy minél nagyobb egy könyvelőiroda, annál nagyobb biztonságban vagy. Erről oldalakat tudnék regélni.

Kérjél még több ajánlatot a városban, szerintem.

6. Skylar95 (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. dec. 11. 16:40

Közel 30 éve működik a könyvelőiroda, az első konzultáción számomra nagyon szimpatikus volt a könyvelő, elég nagy tudásúnak tűnik.

Most már akkor leírom, hogy 25000/hónap lenne a díj, nem tudom eldönteni, hogy ez most sok vagy ez normál ár?

Mindenképpen elkerülném az 5000 Ft/hónap árral dolgozó könyvelőket, sok rosszat olvastam az interneten, hogy nem túl alapos a munkájuk, számíthatnék arra, hogy a NAV talál valamit amiért megbüntet. Az iroda, amivel felvettem a kapcsolatot, szakmai felelősség biztosítással rendelkezik, ez megnyugtatónak tűnik.

Sajnos nem ismerek senki kisvállalkozót itt, akit megkérdezhetnék, de ez egy nagyon jó ötlet lenne egyébként! :)

5. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Skylar95)
2021. dec. 11. 16:29

Én 15 ezer Ft alatt nem vállalok teljeskörű munkát, képviseletet.

Dunántúli megyeszékhely......

4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Skylar95)
2021. dec. 11. 16:27

Én is a Dél-alföldön élek, de hiába is írnám, hogy én anno mennyiért könyveltem az átalányadósokat, azok az ár lehet, hogy hideg vízre sem lenne elég.


Akkor viszont ugyanabban a városban kellene megkeresnek további 2-3 könyvelőt, és lesz összehasonlítási alapod. De azt mondom neked: nem biztos, hogy a legolcsóbb a legjobb! Ha nagyon sok ügyféllel rendelkező iroda, akkor te a kis munkával = szerintük kevés bevételt hozó ügyfél, a fasor végére kerülsz náluk. Ha viszont kezdő könyvelő, olcsón vállal, meglehet, hogy nincs még kellő rutinja, és esetleg valamit elront, vagy elfelejt megcsinálni... és a nav rajtad hajtja be.

De mondtam én már olyat is másoknak, hogy kérdezzék meg a maszek boltost, kinél könyveltetnek, mennyire vannak megelégedve vele. Vagy a fodrászt, kozmetikust, akiket ismersz... és az ő véleményükre támaszkodva keress fel másik könyvelőt is.

3. Skylar95 (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2021. dec. 11. 16:18
Vidéki nagyvárosban élek a Dél-alföldi régióban. Főállású vállalkozó leszek, a számlák egy részét várhatóan forintban, másik részét pedig amerikai dollárban állítanám ki. Tudom, hogy sok a befolyásoló tényező az árképzésnél, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy más könyvelők körülbelül mennyit kérnének ezért, hogy képben legyek, mennyire "jó" az ajánlat, amit kaptam. :D
2021. dec. 11. 16:06

Attól is függ, hogy az ország melyik részében élsz. Más a könyvelési díj egy nagyobb városban, és teljesen más az ország eldugott részén.

Az sem mindegy, hogy esetleg nyugdíj mellett, vagy főállású vállalkozó leszel-e? Mert a kötelező havi-bevallásokat ez határozza meg.

És az sem mindegy, hogy a kimenő számláidat forintban, vagy euró, esetleg más pénznemben állítod-e ki??

Én összeget nem írok, mert már több mint 10 éve nem praktizálok. :))

2021. dec. 11. 15:32

Jövőre induló egyéni vállalkozásomhoz felkerestem egy könyvelőt, akitől kaptam is a havi díjra vonatkozó információt, de most ettől függetlenül lennék kíváncsi, elsősorban szakmabeliek véleményére, hogy mennyi a reális havi díja egy:

-átalányadózással működő

-tartós betegség miatt személyi adókedvezményt érvényesítő

-állandó külföldi megbízók felé számlázó (havi 8-10 számla)

-nem áfaköteles, alkalmazott nélküli egyéni vállalkozásnak?


A könyvelő intézne minden bevallást, bejelentést az önkormányzathoz, kamarához, iparűzési adóval kapcsolatos dolgokat, szóval teljeskörű könyvelési szolgáltatást végezne, nekem csak a beérkezett kifizetésekről kellene a bizonylatot küldenem neki e-mailben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook