Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mélyvénás trombózis után fórum

Mélyvénás trombózis után (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
378. mgagi (válaszként erre: 377. - Raknel)
2015. márc. 25. 09:07

Nektek sem lehet egyszerű:(

Miért inthetsz búcsút a terveidnek? A trombózis ennyire ketté vágta a lehetőségeidet?

377. raknel (válaszként erre: 370. - 67b6ba0073)
2015. márc. 25. 08:57

Így van, első nap fásli, majd másnaptól harisnya. Szurit valószínű műtét közben kaptam, majd másnapra még egyet, amit magamnak kellett beadnom.


Hasonlóképpen gondolkozom mint ti, miért én, miért velem, talán én nem csináltam valamit jól? Legtöbbször saját magam is hibáztatom, mert lehet tőletek elterően nekem lehetőségemben állt válogatni a műtőorvosok között, sok helyen csinálják már ezt, és én mégis úgy tűnik rosszul választottam. Vagy lehet a sors akarta így, és ha mondjuk másnap megyek, akkor nem is történt volna meg.

Mindenesetre bárkivel beszélek, azt mondja ezen már nincs mit elmélkedni, es túl kell lépni rajta fejben. És a gyógyulásra kell koncentrálni, bízni benne hogy jól lesz minden. Néha nekem is rémálomnak tűnik, várom valaki ébresszen fel, de lassan megpróbálom elfogadni. Nincs más valasztás, fiatal vagyok még, párommal tavaly házasodtunk össze, sok tervünk volt idénre, nekem meg más hosszútávú terveim, amelyeknek most búcsút inthetek. Elkeserítő nagyon, de őszintén megpróbálok nem rá gondolni, és csakis a legjobbakat remélem.


A mozgás az valóban nagyon fontos azt mondják, ha eddig nem is annyira, de most már élet része kell legyen.

376. mgagi
2015. márc. 25. 08:40

Én régen bicikliztem ennyit mint az elmúlt 8 hónapban.

Nem azért nem bicikliztem mert nem akartam, hanem mert nem volt biciklim. Most pedig muszáj volt beszerezni egyet csak én utálom a férfivázas bicikliket, de egyenlőre csak ez a lehetőségem van.

375. mgagi (válaszként erre: 374. - Raknel)
2015. márc. 25. 08:38

Értem. De mi alapján mondanak az orvosok ilyeneket. Nekem pl azt mondták fél évig kell szednem és persze előtte semmilyen vizsgálatot nem csináltak amivel megtudhatják miért lett trombózisom. Én ausztriában csináltattam meg a trombofilia panelt és ki is derült az oka.

Aminek örülök hogy nem vagyok trombózisra hajlamos de mégis magasabb a trombózis kockázata mint annak akinek nincs mthfr génmutációja.

Azért kíváncsi volnék melyik az a gyógyszer ami mellett nem kell figyelni az étkezésre.

Én warfarint szedtem. Itt kint más volta neve de az volt a hatóanyaga.

Jól teszed hogy elkezdted a kúrát.

374. raknel (válaszként erre: 369. - Mgagi)
2015. márc. 25. 08:25

Igen, pár napja mar iszom én is a citromos-fokhagymás itókát, láttam nektek segített, elkészítettem én is még mielőtt írtam volna.

Több mint valószínű, hogy a kevés heparin adag is közrejátszott a dologban, viszont ezt kétszer is megcsinálta velem az orvos, előszőr műtét után, másodszor amikor visszamentem hozzá. Ez is egy olyan dolog ami nem hagy békén sehogysem...


Úszást, biciklizést ajánlották nekem is, de egyelőre csak a lakásban való séta meg lepcsőzés van, ezt gyakran csinálom, ennyit sosem jártam a lakásban. Pénteken lesz egy hónapja, hogy kórházba utaltak, megyek kontrollra a kórházi orvoshoz, kiváncsi vagyok mit mond, de sok jóra még nem számítok.


Nálunk a Sintromot használják alapgyógyszerként (erdélyi vagyok), de az orvos említette van egy jóval drágább is (nem tudom mi lehet), aminél nem kell odafigyelni mit eszel.

Hát igen, valószínű hosszútávú gyógyszerezés lesz, sőt az orvos szerint a Sintrom elhagyása után egy gyengébbet is szednem kell majd.

373. mgagi
2015. márc. 25. 07:04

Lehet hogy pozitivabb lennék ha látnám hogy ebből győztesen jövök ki. De nem érzem. Mert elvág ez az egész tőlem esélyeket amire vágyom/tam.

Érdekes mert előtte sem voltam sportoló típus, de mozogtam.

8 hónapja történt, lassan 1 éve.

372. 67b6ba0073 (válaszként erre: 371. - Mgagi)
2015. márc. 24. 22:22
Tudod hányszor vetődtek már fel bennem is szó szerint ugyanezek a kérdések ? És azelőtt látogattam egy fórumot, ahová hozzám hasonló műtéten átesett nők írnak... Már nem... Ki merem jelenteni, tiszta szívből örülök mindenki gyógyulásának, és csak a legjobbakat kívánom nekik. De amikor olvasom, hogy milyen boldogok és jobban érzik magukat, mint az előtt és nem kell félni ettől a műtéttől... akkor csak azon kattog az agyam, akkor velem miért történt ez ???!!! Már megint... És én azelőtt ezt el nem hittem volna, de pszichiáterhez járok és bogyókat szedek... ide jutottam egy banális műtét miatt... és mondhatják nekem, hogy a fejben dől el minden, mert igenis erős voltam és bíztam benne, hogy minden jó lesz... hát nem egészen így alakult...
371. mgagi (válaszként erre: 370. - 67b6ba0073)
2015. márc. 24. 20:53

Emire mi máson is keresztül mentünk ami még fájdalmasabbá teszi a dolgot.

Én úgy vagyok vele hogy emiatt nem lehetek életem végéig "kalitkába". Azt mondják trombózis után majdnem hogy kötelező a mozgás.

Szeretném ha csoda történne, ha ez csak egy rém álom lenne és nem okozna több gondot, de mikor rájövök hogy ez nem álom akkor totál el vagyok keseredve hogy igazságtalan az élet. Vagy hogy miért kellett ezen keresztül mennem mi a célja a sorsnak ezzel?

370. 67b6ba0073 (válaszként erre: 365. - Raknel)
2015. márc. 24. 20:36

Szia, sajnálom, hogy te is közénk kerültél... A műtéted után gondolom hordanod kellett harisnyát, vagy fásliznod kellett a l8bad. És trombózis elleni szurit nem kaptál?

Ha olvastad a fórumot ismered a történetünket... lelkileg engem is nagyon megviselt és sajnos még most sem mondhatom, hogy már túl vagyok rajta, de lassan azért már javul...

Az mgagi által ajánlott elixír nekem is segített :) próbáld ki te is, ártani nem fog, sőt...

369. mgagi (válaszként erre: 365. - Raknel)
2015. márc. 24. 16:42
Szerintem a heparin adagod kevés volt és pihenned kellett volna. Az orvosok is követnek el hibát sajnos és csak tetézik a bajt.
368. mgagi
2015. márc. 24. 16:29
Szerintem fél évig biztos szedned kell.
367. mgagi
2015. márc. 24. 16:28
Milyen gyógyszert szedsz?
366. mgagi (válaszként erre: 365. - Raknel)
2015. márc. 24. 16:28

Már egy párszor belinkeltem egy elixírt. Amit neked is ajánlok és idd nyugodtan, mert rendbe rakja az ereidet


ÉN 1 hónappal utána kezdtem el biciklizni.

Fél évvel utána már a kontroll után úgy voltam vele mindent szép fokozatosan.

365. raknel (válaszként erre: 364. - Mgagi)
2015. márc. 24. 16:17

Köszönöm :)...Hogy mi történt, azt mai napig sem tudom pontosan. Egy visszér eltávolító 'rutinműtéten' estem át, és ez lett a vége.

A műtét az jól sikerült allítólag, visszér nincs, de van trombózis. Hogy mitől alakult ki, azt az orvos sem tudja egyelőre megmagyarázni.

Mindenesetre annyiban 'rendes' volt, hogy nem próbálta a felelősséget magáról elhárítani, legalábbis negyszemközt. Habár ez most már nem segít.

Műtét után egy héttel a most már jól ismert vádli fájdalmak jelentkeztek (bárcsak akkor is annyit tudtam volna mint most), két napig halogattam izomfájdalmakra gyanakodva, aztán mar visszamentem a műtőorvoshoz, aki igazolta hogy a vádli izmokban egy kissebb vénában tromboflebitisz van...Akkor úgy találta ez nem annyira veszélyes, felírt napi egy 0,6-os Clexane-t, hogy majd 5 nap múlva menjek vissza, semmi más nélkül. Csakhogy rá két napra mikor már a combom is kezdett dagadni, sürgősségire mentünk, ahonnan már az ágyról sem engedtek leszállni, és egy hét múlva mehettem haza: fő véna a térdhajlatban elzáródva.

Ez már a harmadik hete itthon, próbálok visszarázódni valamennyire a normális életbe.

Véralvadásgátló gyógyszeren vagyok, INR-t elég jól sikerült beállítani, tegnap 2,93 volt.


Végig olvastam nagyjából a fórumot, örvendek értetek, örvendek, mikor ilyeneket olvasok mint a te/ti esetetek, hogy eltűnt onnan az a vérrög...Remélem nekem is valami lesz, habár megoszlanak a vélemények, több helyre elmentem már: egyik orvos azt mondta, idővel(12-18 hónap) eltűnik, a másik szerint csak valamennyire átjárhatóvá válik, a harmadik olyat még nem látott, hogy eltűnne....Úgyhogy egyelőre bízva bízok és remélek, habár még gyakran elfog az elkeseredettség hogy mi lesz; meg nem bírom felfogni/elfogadni, hogy hogy juthattam ide egy első látásra egyszerű műtét után.


Mozogni te mikor kezdtél el komolyabban, hosszabb séta meg hasonlók mikor volt?

364. mgagi
2015. márc. 24. 09:45
Mesélj mi történt?
363. mgagi (válaszként erre: 362. - Raknel)
2015. márc. 24. 09:45

Szia!

Üdv a klubban!

362. raknel
2015. márc. 24. 09:36

Sziasztok, csatlakozhatok én is?

Körülbelül egy hónapja reszesített a sors engem is ebben a 'szerencsében', azóta próbálok valahogy helyre rázódni, és keresni a kiutat, legjobb megoldást ebben a helyzetben.

361. mgagi (válaszként erre: 360. - 67b6ba0073)
2015. márc. 23. 21:52

oké.

Bár az igazat megvallva nem tudom mekkora az esélye arra hogy újra jó legyen a véreredményem.

2015. márc. 23. 21:45
Majd egyeztetünk kinek hogy sikerült :)
359. mgagi (válaszként erre: 358. - 67b6ba0073)
2015. márc. 23. 21:07
Nekem pedig májusban lesz újra.
2015. márc. 23. 21:05
Aha, hát reméljük legalább az eredmények jók lesznek, ha már így megváratnak... Áprilisban nekem is esedékes.
357. mgagi (válaszként erre: 356. - 67b6ba0073)
2015. márc. 23. 20:39
A februári vérvétel eredményemről a papír. Szeretném tudni mi az ami még magas.
2015. márc. 23. 20:18
Na akkor szórakoznak veled is eleget... És milyen eredmények ezek ? Mihez kellenek?
355. mgagi
2015. márc. 23. 18:24

Ki vagyok akadva. Úgy látszik megint úgy járok mint tavaly.

Még most sem érkezett meg az eredményem. Pedig rákérdeztem mikor időpontot kértem és a nő 3 hetet mondott. De az már letelt még március elején, sőt, az már a 4. hét volt. Pedig vinném az eredményt az orvoshoz.

354. mgagi (válaszként erre: 353. - Ekka)
2015. márc. 20. 19:37
Osztd meg. Nyugodtan. Írd ki magadból. Fiatal vagy gondolom.
353. Ekka
2015. márc. 20. 19:10

Komolyan mondom, hogy rég sírtam, de most kiborultam... Magam sem tudom miért..

Kicsit kezd sok lenni a betegségből..

Tényleg, írtam, hogy még miket találtak? Nem most regebben..

Ha nem untatok senkit, és kiváncsiak vagytok, szívesen megosztom 🌞

352. mgagi (válaszként erre: 351. - Ekka)
2015. márc. 20. 17:13
Ha az értékeid jók akkor nem lesz baj. Biztosan egészségesen élsz. Bár persze semmi sem garancia rá, de rövid időn belül nem lesz rögöd. Főleg ha sokat iszol.
351. Ekka (válaszként erre: 349. - Mgagi)
2015. márc. 20. 17:03

Én sem értem, konkrétan gyomorgörcsöm van, hogy szerdáig nehogy legyen 'rögöm'!


Az értékeim jók voltak, ezért függesztették fel a vérhigítót..

Majd ugye jött a 'fő' szűrés, aminek ez lett az eredménye..

350. mgagi
2015. márc. 20. 16:08

[link]


Ezt találtam a lupuszról.

349. mgagi (válaszként erre: 345. - Ekka)
2015. márc. 20. 16:04
Ez érdekes, főleg ha autoimmunbeteg vagy. Pl ha vki leidenes akkor neki élete végéig vérhigítót kel szednie. De az orvosok azért orvosok. Az már más kérdés ki mennyire lelkiismeretes.
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook