Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mélypont fórum

Mélypont (beszélgetős fórum)


18. keserű élet (válaszként erre: 17. - Pviki)
2010. aug. 17. 12:46

Köszönöm.

Meg fogom próbálni.

További szép napot neked és mindenkinek aki eddig írt pár baráti jó szót.

17. pviki
2010. aug. 3. 09:51

Nem tudom nálatok van-e olyan, hogy adósságkezelés és tudsz-e róla.


Ez abból áll, hogy ahol van elmaradott számlád, ott segítenek úgy, hogy kifizetik neked az adósság 75 %-át és neked csak a maradék 25 %-ot kell. Ezt a helyi Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálattól kell kérni és a helyi Önkormányzat adja rá a pénzt. De ez csak ezekre a szolgálattókra igaz: távfő, víz, csatorna, szemétdíj.


Feltételek:

Minimum 6 havi, maximum 18 havi elmaradás.

Minimum 50 e Ft, maximum 270 eFt.

De egyénre szabott feltételek is vannak, ezt kérdezd meg ott helyben.


Remélem sikerül rendbehozni a helyzeteteket.

2010. aug. 3. 09:26

A helyzet sajnos változatlan, sőt rosszabb. Nem tudom mi lesz. Hiába spórolok, már ennél jobban nem tudok. Sajnos.

Köszönöm mindenkinek, aki eddig gondolt rám.

Igazán jól esik.

Szép napot mindenkinek.

15. tanbanya (válaszként erre: 12. - Keserű élet)
2010. júl. 15. 11:37

Keress egy ingyenes jogi tanácsadást, vannak fogadóórák és menj el a jogászukhoz!

Nagyon jó a NET, de azt hiszem, a személyes beszélgetés, az azonnali válasz mindig sokkal személyesebb és biztosabb is.

14. mágnes74 (válaszként erre: 12. - Keserű élet)
2010. júl. 15. 10:07

Van még lakástámogatási hozzájárulás és egyéb támogatás, persze csak a hivatalnok jóindulatán múlik, hogy tájékoztat-e róla:(

De nézz körül a neten, akkor felkészülve mész:)

2010. júl. 15. 10:03
Ne keseredj el mert akkor még nehezebb minden.
2010. júl. 15. 10:01

Na, felkészítettem az ételt. Voltam az önk.-nál, tavaly is megpróbáltam, akkor 100 ft-tal kevesebb volt az össz pénz, mint kellett volna(?), és nem kaptunk, mert "vannak nálunk rászorultabbak is" címszó alatt. A múlt hónapban is bementem (most kaptunk rendszeres gyermeknevelési kedv.-t), de most azt vágták a fejemhez, hogy "biztos, hogy csak ennyi pénzből élünk, vagy csak ennyit írattunk?". Legszívesebben ráborítottam volna az asztalt. Azért mert nem vagyok roma, akkor már hamisítok?? Nagyon mérges lettem. Mi nem iszunk, nem cigizünk, nem játékgépezünk. A gyerekek rendesen járnak iskolába, és ezt kaptam.

Úgyhogy tegnap kaptam meg a papírt, hogy egy évig jogosult vagyok a kedv.-re, de a júl.-ra járó 5800 ft/gyerek nem kapom meg, mert ha hamarabb indítom el az ügyet, akkor hamarabb születik döntés és akkor beleesek az osztásba. Szóval itt is szivacs van. Úgy hogy ahogy a mondás modja: még az ág is húz.

2010. júl. 15. 09:44

Mi az, hogy a pároddal nem tudod megbeszélni a problémákat????

Vannak dolgok, ami mellett még a legfelületesebb ember sem mehet el, különösen, ha a családról van szó. Akkor fog hinni neked, ha az asztalról az étel is hiányzik már???

Ha ekkora a baj, menj be az önkormányzathoz, keresd meg az illetékes előadót, mondd el neki, hogy minden erőfeszítés ellenére ide jutottatok.

Lehetséges, hogy rendszeres segítséget is kapnátok, de valószínű, hogy esetit mindenképpen.Az is segít egy kis levegőhöz jutni, valamit ki tudsz belőle egyenlíteni.

Tisztában vagyok vele, hogy ilyenkor az önérzet, szégyenérzet nagyon előtérbe kerül, de dönteni kell köztük és a család között.

2010. júl. 15. 09:25
Köszönöm mindenkinek a vigasztaló mondatokat. Igazán jól esik. Nem gondoltam volna, hogy vannak még kedves emberek. Most "lépek", mert ebédet kell főzni. Később is "benézek". Köszönöm. További szép napot mindenkinek.
9. szednut (válaszként erre: 1. - Keserű élet)
2010. júl. 15. 09:22

Nem szabad feladni. Különben én is éreztem már ezt, nem is egyszer. Hónapokig voltunk mindketten munkanélküliek, albérlet, számlák, stb.

Közhely, de ilyenkor arra gondoltam, hogy legalább egészségesek vagyunk és szeretjük egymást.

A gyerekeket nem vehetik el, emiatt ne aggódj!

Lassan, de ki fogtok keveredni ebből...

2010. júl. 15. 09:21

egy védőnő mondta. A baba születése előtt családlátogatást tartanak. semmi mást nem követelnek meg, mint, hogy legyen egy kis nyugodt helye a babának egy pohár és ha más nincs textil pelenkája.

ha egy babaszületésnél ennyit követelnek, nem hinném, hogy a gyerekeket csak úgy ukk-mukk fukk elveszik.

2010. júl. 15. 09:19

szerintem is az adóság átütemezésével kéne kezdened, bankoknál van tanácsadó velük beszéld meg!

A lemondás sok sok mindenről, aztán menni fog meglátod!

Mindig az hiszi az ember nincs kiút, de ha dagonyázik benne és sajnálja magát, nem visz semmerre sem!

Párod is dolgozik?


Ügyes vagy, hiszen már is a megoldáson gondolkosz, látod igy kell! Ez volt az első lépés, hogy kilábalj belőle!

2010. júl. 15. 09:19
A bevásárlókártya részleteit már nem tudtam a kellő összeggel fizetni(kevesebbel fizettem mint a 10%-a/hó) így az teljesen odalett, azóta már a sok késedelmi kamat van rajta. Telefonszámla az havi 4000 Ft/2 db. Amúgy odafigyelek minden spórolási lehetőségre, de minden összeszaladt. Mindig el van csúszva valami. A sok csúszás már felgyülemlett, és nem látszok ki belőle.
5. cofika (válaszként erre: 1. - Keserű élet)
2010. júl. 15. 09:16
Sokmindent át kell értékelni,fontossági sorrendet kell felállítani, és lehet hogy egy két dologról le kell mondani. Menni fog, hidd el. :-) Csak fel a fejjel, ne keseredj el.
4. mágnes74 (válaszként erre: 1. - Keserű élet)
2010. júl. 15. 09:15

Az első dolog, amit megtehetnél, az adósságrendezés. Menj a bankba és ütemeztesd át a hitelt.

Aztán próbálj pozitívabb lenni, ha csak keseregsz, nem lesz jobb.

Tudom, hogy nem könnyű, sőt, nagyon nehéz, de meg kell csinálnod, mielőtt még mélyebbre süllyedsz az elkeseredésben.

Mindig van megoldás, csak keresd!!!!

2010. júl. 15. 09:15
hát erről foggalmam sincs hogy elvehetik-e vagy sem.... sztem sokban változott a helyzet az elmúlt 5-6 évben akkor azt tudom hogy ahában ahol laktam egy család nagyon nem fizette a számlákat és az ömkormányzatnak is tartozott... és a gyerekek a mai napig ott vannak nála....
2010. júl. 15. 09:14
hát a bevásárlókárty megszüntetésével a telefdon lekorlátozásásval a , tv, villany használattal sokat lehet spoórolni nahh meg persze ha tudatosan vásárolsz ....
2010. júl. 15. 09:11
Mélyponton vagyok.Kicsúszik a talaj a lábam alól, úgy érzem. Teljesen kivagyok. Eladósodtam(bankok felé), nem tudok kilábalni. Nem is látom már a kiutat. Párommal sem lehet igazán megbeszélni a dolgokat. Nem tudom megoldani a bajokat. Nem csinálhatok hülyeséget 3 gyerek mellett. Havi 130 ezerből élünk, lakáshitel, bevásárlókártya, számlák, telefon stb. Ki sem látszok belőlük. Nem tudom meddig bírom még. Már a végrehajtótól félek. Elvehetik a gyerekeimet? Inkább meghalok, minthogy elvegyék. Félek. El vagyok keseredve, nagyon. Segítséget pedig nem tudunk kapni (családból). Meddig lesz ez még így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook