Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik társadalmi rétegbe tartozok, tartoztok? fórum

Melyik társadalmi rétegbe tartozok, tartoztok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
37. Channa* (válaszként erre: 33. - Epresturmix)
2020. júl. 23. 21:41
Pontosan!
36. Channa* (válaszként erre: 30. - Flóra76)
2020. júl. 23. 21:41
Szerintem csak próbál megfelelni a környezetének.
2020. júl. 23. 21:40

Középosztály. Nincsenek megtakarított millióink, de megélhetési problémával sem küzdünk. Nincsen egyikőnknek sem nagy igénye. Ami a kikapcsolódást jelenti számunkra( színház, sportesemények, néhány koncert, évente 4-5 nap belföldi nyaralás, őszölés, vagy tavaszolás. Külföldre egyikőnk sem vágyik ) arra futja.

Van egy egérkamionunk, ami eddig még mindenhova elvitt és hazahozott. :)) Nagyobb hitelünk nincs, úgyhogy talán nem kell félnünk, hogy egy szép nap a híd alatt találjuk magunkat.

34. lewis78 (válaszként erre: 30. - Flóra76)
2020. júl. 23. 21:40
Szerinted miért frusztrál a gazdagság? Pont ezért. Persze hogy adok rá. Imádom,imádnám a szépet. Nyilván az emberi értékek fontosabbak ,de ilyen világban élünk. Pl ha van egy csinos nő akire hajt két pasi,ő szinte tuti ,hogy azt válassza amelyik mellett biztonságban érzi magát. Különben mindig azt mondaná "miért nem a Hufnáger Pistihez mentem " (id mézga család)
33. Epresturmix (válaszként erre: 30. - Flóra76)
2020. júl. 23. 21:39
Szerintem azért, mert az ő megîtêlêse szerint nagyon az alján van másokkal ellentétben, így márkás ruhákkal próbálja kompenzálni azt, hogy mások hogyan ítélik meg. Azt hiszi mindenki ezen rugózik. Most érvényes a mondás: mindenki magából indul ki. :)
32. Garabonciás (válaszként erre: 29. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:38
Nem néznek ki a bkv-n benneteket? Nézd már menőmanó a proli munkábajáró emberek között. :D Szerintem te önértékelési zavarral küszködsz. Nem írigyellek. Elkell tudni helyezni magad vhova, ha változtatni nem tudsz rajta, még ha nehéz is. A lányoddal mi lesz ha nem úgy sikerül a jövője ahogy elterveztétek? Súlykolod bele hogy csak akkor értékes ember, akkor valaki, ha kőgazdag ő is, mint az osztálytársai. Hiba. Nem ez határozza meg az embert. Remélem ő idővel okosabb lesz mint te.
31. Flóra76 (válaszként erre: 29. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:36
Azért a kínai meg a Van Graaf között is van egy kellemes átmenet, nem?
30. Flóra76 (válaszként erre: 29. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:35
Nekem ezt így picit fura. Ennyire adsz a külsőségekre??
29. lewis78 (válaszként erre: 26. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 21:34
Azt azért hozzá teszem én is meg a lányom is drága cuccokban jár,nem piaci,nem kínai ,hanem a Vaan Graafba vásárolunk.Abból nem adok,de sajnos marad a Bkv,vagy ez vagy az. Vagy bkv menő cuccokban,vagy autó és gagyi cuccok.
28. Epresturmix (válaszként erre: 21. - Domimami)
2020. júl. 23. 21:32
Nekem nincs bajom azzal, ha valakinek van hitele, csak amikor mellé játssza a gazdagot, meg jampizik, aztán a problémamegoldókêpessêge kimerül annyiban, hogy a végén öngyilkos lesz, mert annyira elúszik... Na ezeket simán kiröhögöm. :)
27. lewis78 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2020. júl. 23. 21:31
Ja Budát nem azért írtam ,mert nagy szám. Főleg ha egy panelban laksz. Csak itt sok a teltházas. Ennyi. Amúgy,meg itt élek 42 éve,imádom a kerületet. De ha elmennék innen,akkor is ugyan az lennék aki most. A gondolkodás sajnos nem a helyen múlik.
26. Garabonciás (válaszként erre: 18. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:31

A lányodnak nem volt problémája belőle, nem okozott neki frusztrációt, amazokat apuka meg anyuka viszi a Lambón, ő meg csak lábbusszal jár suliba. Meg hát gondolom ruhákat vásárolni se nagyon egy helyen szoktatok. Vagy erre mindig figyeltél? Figyelsz

Vagy a gazdagok nem itélkeznek ilyen kicsinyes dolgok alapján, ez a szegényebbek privilégiuma? Hogy van ez? Az én környezetemben nem sok gazdag van, szerencsére. Egyszer beszélték hogy nyert itt vki a faluban lottón milliókat, de sose jöttem rá ki az. Ő biztos csendben nagyzolt. Otthon felvette a Calvin Kleint, piacra meg az otthonkát. :D

25. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:29

Szerintem nem, azt le is írtam volna. :D

De ne haragudj, ha így érzed, csak azt akartam sugallni vele, hogy láss a képek mögé. Láss az emberek élete mögé. Lásd meg, hogy az amit látsz nem mindig fedi a valóságot.

Őszintén? Nem, nem érdekel. Nem vagyunk mutogatósak, mindent fényképezősek, nem szoktunk élőzni, meg semmi. Simán megiszom a kávémat fotó nélkül. Fura mi? :)

24. NomNom (válaszként erre: 20. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:29
Én ezeket az embereket már rég nem nézem. Tudod, hogy legalább 90%-a csak parasztvakítás? Főleg akik a leginkább "reklámozzák", hogy milyen remek az életük... nincs mögötte semmi.
23. Channa* (válaszként erre: 20. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:25

Engem nem frusztrál, bár nem engem kérdeztél.

Én így is happy vagyok, és még az fb-re sem teszem ki.

Van egy lakásunk, 2 autónk, ha van kedvünk elmegyek nyaralni 1 hétre évente, illetve ahová kedvem van. Annyit keresünk, ami elég, nem érdekel, ha másnak több van.

Sosem költöznék Budára, és még nagyon sok helyre se...

22. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:22
Remélem tudod, hogy a közösségi oldalakon imád mindenki vetíteni meg kamuzni 🤔🤣
21. Domimami (válaszként erre: 19. - Epresturmix)
2020. júl. 23. 21:21
Egyet kell,hogy értsek.Ha csak abból indulok ki,hogy itt nálunk is van “új”városrész,ahol gombamód nőttek ki a házak a semmiből,a miénk nem ott van,így már nem is ér annyit.De az enyém hitelmentes,azok ott meg egyáltalán nem biztos...
20. lewis78 (válaszként erre: 19. - Epresturmix)
2020. júl. 23. 21:20
😉simán lehülyéztél 😀😀😀 nem haragszom. De pl téged nem frusztrál amikor látod a facebookon a sok happy embert? Persze azt én is leszűröm ,hogy sok a kamú,meg csak a jó pillanatok vannak posztolva.
19. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:16

Jajj ha tudnád mennyinek van annyi hitele, mint nekem hajam... ;)

Azok a celebek akiket látsz, annak a legtöbbje szponzorokból tartja fenn magát. Lsd Berki Krisztián vagy Győzike. Most komolyan ezeket irigyled? Franc az. Nekem mindegy kinek mennyi pénze van. Nekem is van annyi, amennyi mindig kell. És ez a lényeg. Nem tudom melyik rétegbe tartozom. Nem is számít. 42 évesen több eszed is lehetne, mint ezen agyalni.

18. lewis78 (válaszként erre: 16. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 21:12
Még ha középosztálybeli lennék 😉 jó az panel prolinak is. De amúgy az a baj ,hogy így szocializálódtam. A szüleim is ilyenek voltak,a barátaim is. Ezért mondom a lányomnak,hogy tanulni tanulni és okos emberekkel körül venni magát. Eddig jól halad a terv,csak nehogy az legyen a karmája mint nekem. Náluk is az osztályban ,kő gazdag gyerekek járnak.
17. Channa* (válaszként erre: 15. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:11

Jó helyen...

Nekem Buda nem jó hely. Én Pesti vagyok, sosem mennék Budára lakni.


Hát nem tudom, én jól elvagyok az életemmel a 60 nm-es lakásomban is.;)

16. Garabonciás (válaszként erre: 15. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:08
Rossz lehet neked ott élni. :D Mint amikor Malacka beleszabadul a mézes csuporba. :D Én nem szívesen élnék olyan helyen ahol kőgazdagok élnek körülettem, én meg csak egy csóri középosztálybeli vagyok. :D
15. lewis78 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2020. júl. 23. 21:01
Jó helyen,szép kb 120nm es ház,két autó, egy nyaralás egy síelés, megtakarítás....Ezt olvastam több cikkben,és ezt látom itt a kerületben. Ez Budafok,és a hegyen csak fullos kecók vannak,de egész Buda ilyen.
14. Channa* (válaszként erre: 13. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:00
Akkor mi a problémád?
13. lewis78 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2020. júl. 23. 20:58
Egyett kell értsek veled. És nem is irigy vagyok,csak kíváncsi,hogy mégis ,hogyan... Persze hogy eltudnék menni nyaralni. Autót nem akarok venni ,sosem érdekelt. De igazából a lányom egyetemi tandíjára gyűjtők.
12. Channa* (válaszként erre: 8. - Lewis78)
2020. júl. 23. 20:58
Milyen egy erős középosztálybeli?
11. Flóra76 (válaszként erre: 8. - Lewis78)
2020. júl. 23. 20:57
Szerencse, háttér, kapcsolatok és némi hozzáértés ahhoz , amit csinál.
10. Channa* (válaszként erre: 7. - Channa*)
2020. júl. 23. 20:57

Ja, azt nem tudom, hogy te milyen társadalmi rétegbe tartozol, de azt igen, hogy én panel proli vagyok, bár most nem panelban lakok.


Engem nem zavar, hogy munkás családból jöttem és az sem, hogy munkás is maradtam.;)

2020. júl. 23. 20:56
A boldogok és szerencsések közé:)
8. lewis78 (válaszként erre: 5. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 20:55
Gondolom neked is vannak vágyaid,mint mindenkinek. Szerintetek az szerencse ,vagy ügyesség, vagy mi a titka ,hogy sok erős középosztálybeli van?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook