Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik társadalmi rétegbe tartozok, tartoztok? fórum

Melyik társadalmi rétegbe tartozok, tartoztok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
67. Garabonciás (válaszként erre: 60. - NomNom)
2020. júl. 23. 22:12
Remélem én is. Ez egy olyan hely volt ahol nagyon sok volt a roma származású kisgyerek. Még hallani is rossz volt némelyik milyen helyről jött, aztán vki megpróbált változtatni, valaki meg nem. Emlékszem olyanra is, hogy lányokat szipuzáson kaptak, 10-12 éves gyereklányok voltak. Ők ezt látták otthon, ezt hozták magukkal. Ez volt az ő örökségük. De a nevelők tökrendesek voltak, ki is rúghatták volna őket azonnal, mégis mindig kaptak egy újabb esélyt. Ez egy tökjó hely volt tényleg, a legtöbb gyerek szeretett itt lenni. És annyira kivoltak éhezve a szeretetre baszki, minket is akik még viszonylag tökismeretlenek voltunk nekik, mert csak egy-két hetet voltunk ott, folyton körüldongtak. Mesélni kellett nekik mindenről, otthonról, családról, kutyáról-macskáról...Gyakran eszembe jutnak nekem is , hogy ugyan mi lehet velük most?
66. Flóra76 (válaszként erre: 64. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 23. 22:11
Hasonlóan gondolkozom én is. Betérek az Amnesiába többször is mert nagyon szeretem, de vannak gyermekeim, akikre szintén költenem kell és még nem nulláztam le magam soha.
65. NomNom (válaszként erre: 64. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 23. 22:10

Nincs ezzel baj, én speciel alapból nem szeretem ha látszik a márka, de ez meg az én hülyeségem.

Meg azért sem vásárolok ilyen helyen mert nem áll szándékomban támogatni ezeket a gyárakat. Ha másodkézből vásárolom akkor már nem nekik megy a pénz. A fenntartható márkák meg baromi drágák.

De ez már tényleg más téma és nem ide tartozik. :D

Erről is volt egy fórum.

64. 71ddaa07fa (válaszként erre: 48. - NomNom)
2020. júl. 23. 22:06

Márkás cuccnál is elég nagy az áringadozás. Nem kell mindenből a legdrágábbat megvásárolni, vagy az éppen legújabb terméket.

Én nagyon szeretem a háromcsíkos sportmárkát, és rendszerint olyant vásárolok magamnak, de vannak határok.

Egy rövidnadrágért nem adnék 20000 Ft-ot, ahogy egy cipőért sem 40000-et

Próbálok úgy vásárolni, hogy az ízlésemnek megfelelő legyen, de ne nullázzam le a pénztárcát.

63. NomNom (válaszként erre: 59. - Levarosbukta)
2020. júl. 23. 22:04

Igaza van Epresturmixnak, hogy akinek nincs, annak a legfontosabb ez a fajta rongyrázás.

Lásd 2-3 év hitelre vásárolt ájfon, "márkás" ruhára költött pénz, mert ha nem látszik akkor senki sem vagyok.

Sosem voltak ilyen cuccaim de nem néztek ki sehonnan és én sem éreztem magam emiatt csórónak.

62. lewis78 (válaszként erre: 59. - Levarosbukta)
2020. júl. 23. 22:03
Nem ,azért max 10 ezer ehy póló. De más azt eltankolja vagy téli gumit vesz... ez az én luxusom. De rohadt szarul érezném magamat másban. Ez van. Nem iszom,nem játszom. Néha koncert ,vagy meccs...ennyi.
61. globus (válaszként erre: 59. - Levarosbukta)
2020. júl. 23. 22:02
Pont most indultam guglizni.
60. NomNom (válaszként erre: 57. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 22:01

Remélem ki tudott törni abból a környezetből!

Biztosan vannak még olyan helyek, de mostanában egészen rendben van a megye. Mondjuk karácsony óta sajnos nem tudtam menni, nem tudom mit művelt a vírus a munkaerőpiaccal.

59. levarosbukta (válaszként erre: 29. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:59
Fogalmam sem volt mi az a Vaan Graaf! Rákerestem. Hallod ez a sznobság legfelsőbb csúcsa! Ha képes vagy ilyen sz@rságokért százezreket kiadni akkor ne csodálkozz hogy nem tartozol a felső tízezerbe.
58. lewis78 (válaszként erre: 54. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 21:59
Abszolut, régi melósok a szocializmusból. Teljesen tisztába vagyok magammal ,tudom mit miért gondolok úgy ahogy,mit miért teszek úgy ahogy. Csak fáj...ennyi.
57. Garabonciás (válaszként erre: 53. - NomNom)
2020. júl. 23. 21:59
Áh, ez nem most volt már. Jó húsz-húszonöt éve. azóta nem is nagyon jártam arra. Meggyesegyháza mellett volt valahol ez a hely. Egy kis falu, ott volt egy ilyen otthon. Csak ez úgy megmaradt bennem. A kisgyerek. Nagyon értelmes srác volt. Voltak céljai, álmai neki is, de soha nem pénzről beszélt, csak arról hogy ő másképp szeretne élni mint a szülei.
56. vigyefene (válaszként erre: 52. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:58

A saját erőm/tudásomból.

800 dollár mínusszal kezdtem, mert annyiba került a repülőjegy '72-ben.

55. globus (válaszként erre: 13. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:57
Ez nagyon szép, dicséretes elhatározás. Hány olyan gyereket ismerünk, akinek babakorában megvették a toronyórát láncostul, majd rövid időn belül minden játék ment mamához a padlásra. Ezt már nem lehet tandíjra váltani.
54. Garabonciás (válaszként erre: 47. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:56
De tényleg így van, a szegényebbek könnyebben megitélik a gazdagot, mint fordítva. Az szerintem nem foglalkozik azzal hogy kinek mije van. Éli a világát, oszt kész. A szegény meg csak álmodozik a jólétről. Nem mondtam hogy pszichológiai eset vagy, csak nem jól itéled meg a dolgokat, szerintem. Magadat se. Valami elbaszódott nálad. :D A szüleid is ilyen felfogásban éltek, vagy neveltek fel téged?
53. NomNom (válaszként erre: 49. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 21:54

Én Békés megyei vagyok, azért nem olyan borzasztó ott a helyzet.:)

Illetve nem rosszabb szerintem, máshol is vannak sajnos ilyen helyek az országban amilyet leírtál. :S

2020. júl. 23. 21:54
Az a fő kérdésem ,hogy hogyan,miből? Az én szemem úgylátszik csak a tehetősebbeket látja. Ez van. Semmi ilyen nincs bennem ,hogy hajtanám a lányomat,még ha egy hozzászólásomból úgy jött le. El tudom magam helyezni,tudom hova tartozok csak fáj. Ennyi
51. Epresturmix (válaszként erre: 49. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 21:52
Istenem. :(
50. vigyefene (válaszként erre: 1. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:52
A koldushoz képest nagyon gazdag vagyok, de a fene vigye el, a királyhoz viszonyítva nagyon szegény.
49. Garabonciás (válaszként erre: 40. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:51

Azért nem kell olyan messzire menni, szerintem. Elég ha lejössz ide az Alföldre. Vagy tudom még ajánlani Békés-megyét. Ott arról álmodoznak az emberek hogy ne omoljon rájuk a fal. Egyszer voltam nyári gyakorlaton itt Békésben egy gyermekotthonban, aztán az egyik kisgyerek mondta hogy este amikor lefeküdt a házban látta a csillagokat, de szó szerint. Az anyja 2-3 havonta felakasztotta magát ittas állapotban, az apja vágta le mindig a kötélről, ő azért imádkozott hogy bevegyék egy ilyen helyre. Sőt ő maga kérte.

Néha nem ártana továbblátni az orrodnál.

48. NomNom (válaszként erre: 29. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:51

Ezért nem lesz autód...

Én tudnék márkásabb cuccokat venni, de bazira nem érdekel és nem gondolom, hogy ettől leszek valaki.

A kínaiba nem teszem be a lábam, turkálóba járok. Na...??

Ja és van autónk.

Egyébként amiket te vásárolsz ugyan ott készülnek mint a gagy cuccok.

47. lewis78 (válaszként erre: 46. - Channa*)
2020. júl. 23. 21:50
Na szép😀 miért?
46. Channa* (válaszként erre: 45. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:48
Pont te ítélkezel...
45. lewis78 (válaszként erre: 32. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 21:47
Na szép, elő adom itt magamat és már pszichiátriai eset vagyok. Igen van némi önértékelési problémám,na de kinek nincs. Valaki kövérnek,butának,rondának érzi magát. Én csórónak. Ez miért baj? Ne ítélkezz hogy....
44. Channa* (válaszként erre: 38. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:47
Szerintem nem attól fog valaki az erős középosztályba tartozni, mert nem vesz fel kínai ruhát...
43. Channa* (válaszként erre: 39. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 21:46

Egyáltalán nem biztos, hogy olyan a gondolkodásmód ott, ahogy ő gondolja.


Ismerek olyanokat, akik Budafokon élnek, nagy házban (kb. 120 nm), van 2 kocsijuk, jól keresnek, van megtakarításuk, és tök egyszerű emberek. Ugyan úgy dolgoznak, ahogy én, ugyan úgy élnek, ahogy én.


Ismerek olyat is, aki a rózsadombon él. Van köztük, aki flancol, de van aki szintén teljesen egyszerű és baromira nem érdekli, hogy pl. a fórumindító milyen ruhát vesz fel...

42. Garabonciás (válaszként erre: 34. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:46
De az a baj, hogy te csak álmodozol a szépről. Vagy a lányodon keresztül akarod megélni. Mert, hátha majd neki sikerül. Persze, sikerüljön, legyen szerencsés, ez egy jó dolog, ha valakinek nem kell aggódni az anyagiak miatt, de attól hogy ő sikeres attól te még egy senki maradsz. Vagy max egy sikeres nő apja.
41. Flóra76 (válaszként erre: 34. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:44
Ez nagyon felszínes gondolkodás, dehát a te dolgod.
40. lewis78 (válaszként erre: 39. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 21:43
Igen,azt mondom magamnak is,ha a társadalmi normáktól megakarok szabadulni,akkor irány Tibet.
39. Garabonciás (válaszként erre: 34. - Lewis78)
2020. júl. 23. 21:42
Sztereótipía. Nem mindenki ilyen. Ahol te élsz ott biztos ilyen a gondolkodásmód, de szerencsére vannak normális, élhető helyek is ezen a földön.
38. lewis78 (válaszként erre: 33. - Epresturmix)
2020. júl. 23. 21:41
Adom. Itt a lakótelepen a gyerekek,mindig a leg menőbb cuccokban járnak,jártak. Mint az Usában a gettóban. Jól mondod,így tudnak kitűnni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook