Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Létezik-e társadalmi különbség párkapcsolatban a napjainkban? fórum

Létezik-e társadalmi különbség párkapcsolatban a napjainkban? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Létezik-e társadalmi különbség párkapcsolatban a napjainkban?

1 2 3
2010. máj. 13. 20:45
Volt, van és lesz is. Csak meg kell tanulni kezelni.
62. agis
2009. okt. 16. 12:37
Szerintem léteznek társadalmi különbségek, csak ki így, ki úgy éli meg....
61. Ecci
2009. márc. 17. 22:57

sziasztok!

Szerintem is vannak társadalmi különbségek, 18 éves leszek..több mint egy éve van barátom és az anyukája úgy gondolja a dolgokat,hogy az én szüleim majd biztos azt akarják,hogy a kisfia engem elvegyen.Pedig nem így van, annyi,hogy falun lakok, és ők városban..nagyasszony,mert már az őseiről is tudni,hogy nagy emberek voltak, nagy dolgokat tettek,meg hát azért ő is tanult, sok pénz van,ráadásul nagyon féltékeny.. egyedül neveli az egyszem fiát, nagyon rosszul esik ahogy néha viselkedik amikor ott vagyok,de én az egyszem kicsi fiát nagyon szeretem, és sajnos az anyukája miatt sokat veszekedünk..pl mikor nm engedi hozzám el hétvégén meg mindig sietnie kell haza:(

ez van, nehéz de megéri...eddig

60. Gréti80 (válaszként erre: 59. - E16386a4e9)
2008. okt. 23. 18:38
Majdnem anyósom igencsak többre tartotta magát mindenkinél.Ezt bizonyítja,hogy elvált,a férje Dr.titulussal rendelkezett és válás után nem a lánykori nevét vette fel,hanem DR.xy-né z.lett.Hát én egy ilyen családba nem akartam tartozni.Valamilyen szinten gondolom belenevelte ennek fontosságát a gyerekébe,és nem szerettem volna azzal szembetalálni magam,hogy a férjem egy veszekedés kapcsán a fejemhez vágta volna,hogy én CSAK ez,vagy az vagyok.De igazad van,nem kell társadalmi kül.,hogy meglegyen az unszimpátia,a probléma a másik egyénnel.Csak így legalább egyenrangúnak érzem magam az adott problémás személlyel.Ez fontos szerintem,hogy ne érezze magát kissebb embernek valaki ilyen okból.De sokan tudják ezt csinálni,és nem tudnék hazugságban élni,színlelni.
59. e16386a4e9 (válaszként erre: 58. - Gréti80)
2008. okt. 22. 20:49
Ez érdekes kérdés.Ha valahol a "Kék lagúnán" élnénk meggyőződésem, hogy nem számitana a társadalmi hovatartozás.De sajnos a mai világban, bizonyos körökben nagyonis számit, ki-kinek a kije.Anyósom annak idején engem nagyon megszólt a hátam mögött, mert, bár ugyanúgy diplomás vagyok mint a férjem, az én szüleim elváltak.(Anyósom elemit végzett) Ez volt a "bűnöm"De mivel egy percig sem laktunk közel egymáshoz, idővel elfogadott, bár a nevemen nem szólitott soha.Nem tudom voltatok-e már ilyen helyzetben? Megszokható.Szerintem alapjában véve nem a társadalmi rangok választják szét az embereket egy kapcsolatban, hanem az, hogy ezzel összefüggésben az egyes emberekben önmagukról milyen kép él,mekkora az egojuk.Ha magát többnek tartja valaki a másiknál és ezt nem tudja áthidalni a szerelem, szeretet, tisztelet... akkor van a baj. Szerintem.
2008. okt. 22. 17:46
Nekem volt egy vőlegényem,aki kicsit műveltebb,gazdagabb családból származott,mint én,az anyuka sérelmezte,hogy én nem akarok egyetemre menni,kérte min.egy főiskolát végezzek el.Nekem ez nem tetszett,nem tudtam önmagamat adni az ő családja körében.Most egy "szegényebb,melós"férjem van 7 éve,akinél jobbat nem kaphattam volna.Szerintem számít a társadalmi kül.,jobb így.
57. kk2
2008. okt. 22. 15:04
Olyan helyen dolgozom,ahol megfigyelhető,hogy a tanultabb emberek azért "ésszel" választanak párt maguknak.Bár tisztelet a kivételnek,de ez elég ritka.
2008. okt. 10. 05:28
Létezik különbség. Van, ahol hamarabb, van ahol később - pl. már az együttélésben, házasságban - jelentkezik. Tolerancia kérdése. Előbb kell meggondolni, mert a szerelem sokszor elfedi a későbbi fájdalmak lehetőségét
55. pemete (válaszként erre: 54. - Bfdf3bfd09)
2008. okt. 9. 11:49

Egész jól bírtad! Én nem hiszem, hogy ennyi iseig húztam volna egy ilyen családdal! Nekem ahhoz túl nagy a pofám, és sajna mindig el is jár...

Sokszor megszívtam már emiatt! De mégse tudom sose befogni:D

54. bfdf3bfd09 (válaszként erre: 52. - Pemete)
2008. okt. 9. 11:31
4 hónapig bírtam a képmutató nyájaskodást.:)
53. pemete
2008. okt. 9. 11:27
Nekem csak szeretőm volt olyan, akinek a szülei rettenetesen tele voltak. De én nem is akartam tőle semmi komolyat, csak jól érezni magam vele, és kész. Végülis 20 éves voltam, csinos, és nyár is volt...:D
52. pemete
2008. okt. 9. 11:25
Úh, nem lehetett egyszerű...
51. bfdf3bfd09 (válaszként erre: 50. - Pemete)
2008. okt. 9. 11:18
Volt ilyen pasim, nem véletlenül mondom.:)
50. pemete (válaszként erre: 49. - Bfdf3bfd09)
2008. okt. 9. 11:15
Ezzel egyetértek! A gazdag szülők gyerekei inkább választanak magukhoz hasonlót, mert a szülők is ezt várják el! Van az ismeretségemben több ilyen is. A szülők általában azt szokták mondani, hogy nem azért dolgoztam én egy életen át, meg vettem lakást a gyerekemnek, meg stb, hogy egy jöttment csak úgy beleüljön, meg elvegye!
49. bfdf3bfd09 (válaszként erre: 48. - Castellina)
2008. okt. 9. 11:10

Na jó, ez csak a személyes véleményem, de ez gáz. Szerintem nem lesz valaki kevésbé értékes attól, hogy fizikai vagy segédmunkát végez. Nyilván ott még nem voltak érzések a kapcsolat mögött, azért lehetséges ez.


A témához: sokmindentől függ ez. A fővárosban pl sokkal jobban érzékelhető ez a hozzállás, mint vidéken. De attól is változhat, hogy valaki bele született a háttérbe, vagy megdolgozott érte.

Azok akik beleszülettek, jobban ügyelnek erre (mert nevelve vannak). Én így látom.

48. Castellina (válaszként erre: 47. - Bfdf3bfd09)
2008. okt. 9. 09:02

Nem feltétlenül van így. Az emberek nagyon is tudatosan foglalkoznak az anyagi dolgokkal. Sajnos ilyen világot élünk. Látszatra egy anyagi szinten lévő emberek képesek feladni amúgy jól alakuló kapcsolatukat, ha kiderül, hogy az egyik félnek sok adóssága van. Nem egy példa van rá a környezetemben.

Képzett, jóállású barátnőm egyből dobja azt a srácot, akiről kiderül, hogy csak segédmunkás, hiába tudnak egymással jól elbeszélgetni bármiről és érzik jól magukat egymással. Hidd el nekem, nagyon is tudatosak az emberek, ami az anyaagiakat illeti. Ebben tuti.

47. bfdf3bfd09 (válaszként erre: 46. - Castellina)
2008. okt. 8. 15:30

Szerintem nem tudatosan keresik az emberek a hozzájuk illőt, hanem egyszerűen, aki nincs "egy szinten" veled (anyagilag, tanultságban), azzal ritkábban adódik lehetőség összeismerkedni.

Mert más társaságba jár egy "csóró" mint a "pénzes", és egy tanult ember nehezebben ért szót egy butával, tehát szerintem ritkán alakul ki ilyen kapcsolat. De mint mondtam, szerintem nem túl gyakori ilyenkor a tudatosság.

2008. okt. 8. 11:59

Vannak társadalmi különbségek, amolyan kasztok. Nagyon ritka, amikor más társadalmi rétegből jövő emberek kerülnek párkapcsolatba. És ezek vonatkoznak az iskolai végzettségre is. Amikor valaki megdogozik egy szintért, akkor ritkán adja fel bárki kedvéért, vagy mond le róla. Azt tapasztaltam, hogy a párkapcsolatokat nagyon befolyásolja az anyagi helyzet. Mindenki igyekszik a hozzáillőt keresni. Ez az elterjedt tendencia. Kivéve persze, aki a házasságban keresi anyagi helyzetének javulását és kimondottan a pénzre hajt. Itt valószinüleg az érzések csak a pénz szeretetére irányulnak:)))

Sok embertől hallok kifogásokat: semmije nincs, eszem ágában sincs eltartani. sokan félnek, hogy egy szegényebb ember lehúzza őket az ő szintjére vagy mindenképp életszinvonal romlást okoz. ha be is vállalja valaki ezt, egy idő után, a szerelem elmúltával, már nehezen fogja elviselni a nehezebb anyagi nehézségeket. Egy szegénységbe született ember a hirtelen gazdagságot is nehezen tudja feldolgozni. valószinű, hogy kompenzálni kezd és túlzott költekezéssel megpróbálja bepótolni, amiről eddig le kellett mondania. Tehát a lényeg, hogy egyik helyzet sem könnyű. és az igazán erős jellemű emberek, akik ezeket könnyen feldolgozhatnák, elég kevesen vannak.

45. bfdf3bfd09 (válaszként erre: 42. - 8da8a563b7)
2008. okt. 8. 11:44
Azt, hogy egyik fél utazgathat, a másik nem. Én úgy gondolom, nekem lehet hogy nem lenne pénzem utazgatni, de ő megengedheti magának, hogy elvigyen, amit én neki más módon hálálok meg. Adok kapok. Lehet, hogy neki pénze van, nekem meg másom, amit neki tudok adni. Én a páromnak egy régi vágyát teljesítettem, egy gyönyörű kislányt, akiről álmodott. A sok jóért amit tőle kaptam. Ez csak egy példa. Egyébként úgy gondolom, hogy az olyanok, akiknek fontos a pénz, csak olyannal tudnak jól kijönni, akinek szintén az. Kizártnak tartom, hogy két ennyire különböző ember boldogulni tudjon.
44. bfdf3bfd09 (válaszként erre: 42. - 8da8a563b7)
2008. okt. 8. 11:40
A "része voltam egy ilyen családnak" mögött ugyanezt értettem. A legjobban azt utáltam, hogy egy nyeszlett szendvicsért is mérhetetlenül hálásnak kellett lennem. Ellenben ha én meghívtam nekem eszembe se jutott, hogy elvárjam a hálálkodást érte. De ő így volt nevelve. Fura dolgaik voltak. Erre mondom azt hogy "nagypolgári". Meg akart úgymond "nevelni", hogy megfeleljek a szülei elvárásainak. Na, ezt nem!
43. 8da8a563b7 (válaszként erre: 42. - 8da8a563b7)
2008. okt. 8. 11:10
"meg kellett mellettem jelenni" == meg kellett mellette jelenni.
2008. okt. 8. 11:09

előfordul... az egyik megteheti, hogy állandóan utazgasson, a másik nem teheti meg. ez csak egy a sokból.



volt egy udvarlóm, és rohadt gazdag volt. aztán amikor már nem bírtam anyagilag, leléptem :DDDD állandóan új cuccok és drágák, fodrász, smink, szoli stb. mert ugye meg kellett mellettem jelenni.

Kérdezte mért nem szóltam, hogy ez nekem probléma, elmegyünk bevásárolunk, meg ilyenek :DDDD mondtam neki, ez nem az én világom. Amúgy aranyos srác volt :) csak én nem bírom az ilyen szitukat.

41. ab4b6bc17d (válaszként erre: 40. - Bfdf3bfd09)
2008. okt. 8. 10:05
Akkor már ketten vagyunk, akik azt mondják, hogy minden csak nevelés kérdése. :) Ja, és ebből a szempontból nagyon lényeges az első 7 év!
2008. okt. 8. 09:12

Sziasztok!

Én a részemről azt mondom, tényleg inkább a neveltetés számít és nem az hogy kinek mennyi pénze van. Találkoztam én már olyan családdal (része voltam 3-4 hónapig), akik vettek maguknak jó régen fillérekért egy nagy házat, ami mostanra sokat ér. Mindenki rendőr meg katona meg tanár és könyvvizsgáló. Pénzük, mint olyan, nem volt nekik több, mint nekünk, mégsem éreztem jól magam közöttük, mert el voltak szálva maguktól, meg hogy milyen sokra vitték.

A mostani párom 9 évvel idősebb nálam, mikor összejöttünk, fogalmam sem volt arról, mennyit keres (tehát nem jöhet szóba, hogy a pénz miatt, bár az anyja utál, mint a sz@rt és ezt mondja, de téved). Ő lejjebbről indult, mint én, tehát a mostanra kialakult anyagi különbség nem zavarja. Neki év végén meglesz a 4. diplomája, nekem egy sincs, de becsül, mert szépen nevelem a kislányunkat. Attól, hogy valakinek nincs diplomája, még nem feltétlenül hülye, viszont valaki lehet attól függetlenül sík, hogy van diplomája.

Mi jól elvagyunk, sem a pénz, sem a diplomák, sem a korkülönbség nem zavaró. Tudunk beszélgetni és szerintem ez a fontos.

Persze a szülők tudnak kavarni...

39. ab4b6bc17d (válaszként erre: 37. - 3e0ba54fb8)
2008. okt. 8. 08:55
Van, aki presztizskérdést csinál belőle.
38. ab4b6bc17d (válaszként erre: 35. - Ce8b002a07)
2008. okt. 8. 08:54
Nem, nem magamról.
2008. okt. 7. 19:13
Szerintem még csak nem is kívülről érzeknek azok az ingerek, amelyek a problémákat generálják. Azzal értek egyet, aki azt írta korábban, hogy az eltérő neveltetésből, nagyon különböző megtapasztalásokból erednek a problémák. Ha ez egyik bejárta a világot, míg a másiknak nem, ha az egyik családnál "felöltöznek" a vasárnapi ebédhez, míg a másiknál nem, ha az egyik nem szeret pezsgőt inni egy vizespohárból, az a fél, amelyiknek kevesebb az ilyenirányú "muníciója" óhatatlanul elkezdi rosszul érezni magát és elkezd revansot venni. S én azt gondolom, a férfiak azok, akik nem hogy rosszul viselik, de nem tudják ezeket a helyzeteket elviselni.
36. spinneli (válaszként erre: 34. - Ab4b6bc17d)
2008. okt. 7. 19:00
szerintem a rossz család nem a rossz anyagi körülményeket jelenti ebben.
35. ce8b002a07 (válaszként erre: 34. - Ab4b6bc17d)
2008. okt. 7. 15:16
Remélem nem magadról beszélsz...
34. ab4b6bc17d (válaszként erre: 15. - 19861160fc)
2008. okt. 7. 14:41
Attól, hogy valaki csak asztalos, még lehet egy nagyon rendes ember. És azért, mert valakinek diplomája van, még megpofozhatja a feleségét...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook