Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik szakot válasszam? fórum

Melyik szakot válasszam? (beszélgetős fórum)

2013. febr. 21. 12:58

Megnéztem a lapodat, és alig egy éve még egész más szakok közül akartál választani.

Ha ennyire nem tudsz dönteni, és egy év alatt sem tudtál magaddal zöld ágra vergődni, akkor talán érdemes lenne elmenned egy pályaválasztási tanácsadóhoz, hogy megtudd, mi az, ami ténylegesen érdekel annyira, hogy kitanuld.

Megjegyzem, nem mindenkinek KELL diploma, rengeteg boldog, elégedett embert ismerek olyan szakmákkal a zsebükben, amihez nem kellett végigvergődniük az egyetemet/főiskolát, pláne úgy, hogy nem akarták...

2013. febr. 21. 12:54

Szafaripóknak igaza van: szabadbölcsészettel az ég világon semmire nem mész, míg művészettörténettel legalább szakod van. Legtöbb fórumon azt lehet olvasni, hogy az megy szabadbölcsészetre, akinek fogalma sincs mit akar, csak főiskolára járjon.

De én a művészettörténettel sem irigyelnélek. A szomszédom képzőművészetire jár, hát ...

Kicsit ki is van bukva folyamatosan a csaj, pedig festő már nagyon régóta. A gyakorlattal nincs is gondja.

4. szafaripók (válaszként erre: 3. - Mia08)
2013. febr. 21. 11:48

Hát, én azt gondolom, hogy inkább vennél fel egy művészewttörténészt, akinek művészettörténész diplomája van, mint egy szabadbölcsészt, ilyen szakiránnyal...

De ez a te döntésed kell, hogy legyen.

Szerintem a két szak elég messze áll egymástól, nem egyszerű.

csak ez a két dolog érdekel? pontosabban: a másik szakon elég egyértelmű, miért vonz(hat), ebben mi tetszett meg? Mármint lehet, tudnál valami célirányosabbat választani...

2013. febr. 21. 11:33
pl művészettörténész csak nem tudom lesz e rá kereslet
2013. febr. 21. 11:00

Hát ezt neked kell eldönteni.

Egyik se egy sztár-szak, de a gyerekgondozással legalább lehet valamit kezdeni. Szerintem. Fogalmam nincs, mire lesz jó, ha elvégezted a "szabadbölcsészetet". Lesz egy diplomád, de mire tudod használni?

2013. febr. 21. 10:54
KRE-BTK szabadbölcsészet( művészlélek vagyok), ELTE-csecsemő kisgyermekgondozó,óvónőképző

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook