Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyek az antihisztamin tartalmú élelmiszerek? fórum

Melyek az antihisztamin tartalmú élelmiszerek? (tudásbázis kérdés)


29. 425031217d (válaszként erre: 27. - Hexxe)
2015. jan. 25. 10:06

Jó hír, szívesen!

Fontos a víz is!

2014. nov. 11. 12:31

Csak magánklinikák? :-(

Allergológushoz járok már július óta, de még mindig semmi sajnos, ezek szerint leginkább magán rendelésen kellene próbálkoznom.

Sajnos többször előfordul nálam is, hogy feldagad a szemem, alkohollal tudtam egy idő után összefüggésbe hozni, azóta hanyagolom az egyébként is ritka alkohol fogyasztását, de az utóbbi időben gyógyszertől is előjött, pl advil ultra. Emellett többször görcsöl a gyomrom is.

Antihizstamintól lelohad a dagadás egyébként, calcimusctól nem.

19.-én megyek újra az allergológiára, kíváncsi vagyok merre haladunk...

27. hexxe (válaszként erre: 16. - 425031217d)
2014. júl. 27. 16:34
A C vitamin nagyon bevált! Köszönöm!
26. b486c9cf7d (válaszként erre: 23. - Hexxe)
2014. júl. 11. 10:42

Emeszteshez a belekben a szervezet hisztamint valt ki, szoval ha hisztamin intoleranciad van, ez egy korforgas.


Ha beszelsz angolul, mast cell disorderkent talalsz ezekrol anyagot.

25. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Hexxe)
2014. júl. 2. 20:13

Ez egy érdekes és hasznos ismertető.

[link]


Remélem, maradhat.

24. hexxe (válaszként erre: 22. - Ameliox)
2014. júl. 1. 19:43
A 20dl is helytállna.. Több, mint 3liter folyadékot fogyasztok már.
23. hexxe
2014. júl. 1. 19:42

Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos tanácsokat!

Iszom a csalánteát és a C vitamint is folyamatosan, napszakonként fogyasztom. Sajnos imádom a baromfihúst (főleg a csirkét), de feleztem az adagot és alig van most tünetem. Az is egy megoldás, ha egyszerre kevesebbet eszünk a magas hisztamintartalmú ételből - ezek szerint. A bélflórámat is erősíteni kezdtem, biztos ami biztos. Egyenlőre Actimelt iszom, majd veszek kapszulát is.

2014. júl. 1. 11:15
Az előbb 2 dl-t akartam írni.
2014. júl. 1. 11:12
Csalán.(Kvercetin van benne.) Napi 3-szor egy-egy evőkanálnyi szárított csalánból készült tea.(1 evőkanálnyi csalán + 20 dl forró víz) Egy ilyen bögre tea hatása nálam felér egy antihisztamin tartalmú tabletta hatásával.Csak hamar kimegy belőlem a tea, ezért kell újra innom 4 óránként egy bögrével parlagfűszezonban. Van aki, egy egész zacskónyi csalánból készült levet megiszik egy nap.Vagy elege lesz betegségéből, kimegy az erdő szélére és szed egy szatyornyi csalánt.Főzelék is készíthető belőle.
20. kisszundimégjólesne (válaszként erre: 1. - Hexxe)
2014. júl. 1. 08:21
Küldd el nekem priviben az e-mail-címed, és küldök egy listát, amit a Budai Allergiacentrumban kaptunk egy nagyon profi dokinőtől.
2014. júl. 1. 06:31
Laboratórium Kft.A deaminooxidáz,röviden DAO enzim szintjét mérik a vérből.Ez az enzim felelős a hisztamin lebontásáért.Ha kevés,vagy nincs akkkor a szervezet nem tudja lebontani a hisztamint,és kialakulnak a tünetek.Ennek a labornak és a Budai Allergia Központnak az oldalán is le vannak írva a tünetek és a kerülendő élelmiszerek.A vizsgálat díja 11.000 Ft.De az csak egy lelet,lehet,hogy a háziorvosod nem is tud vele mit kezdeni.
18. 300c83c7b2 (válaszként erre: 17. - Tati21)
2014. júl. 1. 06:17
Csak magánklinikák foglalkoznak vele.Jó pénzért!Én sosem voltam orvosnál.Egy ismerősöm vizsgáltatta az allergiáját,az ő orvosa beszélt neki erről,ő meg nekem.Akkor állt össze a felembe a kép,aztán a neten utána néztem,minden klappolt.Elkezdtem diétázni és sokkal jobban lettem.Ha tehetném én a Budai Allergia Központba mennék.De nem telik rá.Csak Dao vizsgálatot tudsz csináltatni ,mikor utoljára néztem 12.000 Ft.volt.Van Pesten olyan hely ahol ha fizetsz bármilyen vizsgálatot elvégeznek,csak most nem jut eszembe a neve,majd kikeresem.Valamilyen laboratórium,mondjuk minden ilyen hely labor!Nagyon szeretném,ha lenne róla papírom,mert sok gyógyszer is magas hisztamin tartalmú,pl.az altatószerek is.
17. Tati21 (válaszként erre: 3. - 300c83c7b2)
2014. jún. 30. 23:52

Arra lennék kíváncsi, h. milyen orvos diagnosztizálta nálatok a hisztamin intoleranciát?


Nekem is kb. 1 hónapja majdnem minden reggel viszkető csalánkiütésekkel kezdődik, volt, h. napközben is megjelentek. Én háziorvosnál és bőrgyógyásznál voltam, de csak annyit mondott a bőrgyogyi, h. a reggeli csalánkiütés étkezési problémára utal és nekem kell megtalálnom, h. mitől van...

2014. jún. 30. 10:54

C vitamin - természetes antihisztaminként viselkedik.

A kalcium, a magnézium és a C-vitamin egymás hatását erősítve küzdenek az allergiás tünetek ellen. A magnézium és a C-vitamin segíti az antitestek termelődését, míg a kalcium csökkenti a hisztamin mennyiségét; a magnéziumhiány azonban fokozott hisztamintermelésre serkenti a sejteket. Így az allergiás időszakban - ha megfelelő mennyiségű kalcium és magnézium van a szervezetünkben - nem termelődik annyi az allergiás tüneteket közvetetten kiváltó anyagokból. A C-vitamin emellett támogatja a test gyulladások elleni küzdelmét és egyfajta természetes antihisztaminként is működik. Különösen asztmás allergiában szenvedőknél azért is lehet hasznos a kalcium, illetve a magnézium, mert természetes nyugtató és izomlazító hatásuk van, így segíthetnek csökkenteni a tüdőben, a hörgők közelében lévő izmok görcsösségét, így a légzés is könnyebbé válhat.

forrás: [link]

2014. jún. 30. 10:47

Egy próbát megér homeopátia - tejcukor érzékenyek kerüljék!


HISTAMINUM:

A szervezetben lejátszódó allergiás folyamatokért ez a kémiai anyag felelős. Kóros esetben a normálist jelentősen meghaladó mennyiségben szabadul fel. A belőle készült homeopátiás szer csökkenti a kóros mértékű hisztaminfelszabadulást.

[link]

2014. jún. 29. 21:38

Nekem majdnem minden alkoholtól fáj a fejem,pedig ritkán iszom.Főleg a borok okoznak problémát.

A csokitól szokott leginkább dagadni a szemem,akkor ha valamiért magas a hisztamin szintem,pl.allergia szezon.

Én télen hónapokig véreztem és csak antihisztamin hatására múlt el.Amúgy csak annyit teszek,hogy kerülöm a magas hisztamin tartalmú ételeket és allergiás időszakban szedek gyógyszert.

Kb.5-6 éve kezdődött,először csak parlagfű szezonban időnként feldagadt a szemem,aztán egyre rosszabb lett,jött az örökös puffadás,has fájás.

2014. jún. 29. 12:06

Nálam is most fokozottan jelentkezik/régen is volt, csak nem tudtam, hogy az/.

A könyök és térdhajlatomban jelentkezik viszkető kiütés, a fejem fáj.

Most a húsok jelentenek problémát, hiába friss, a boltban áll és nagyon gyorsan termelődik benne a hisztamin. Áztatással csökken, mert a hisztamin vízoldékony.

A kávé, tea /a zöldtea is,/ kakaó gátolja a bontó enzimet.

Az alkohol is fokozza a hisztamin felszabadulást.

12. hexxe (válaszként erre: 11. - 300c83c7b2)
2014. jún. 29. 11:03

Csak azt eszem, amit én készítek, nagyon figyelek a méreganyagok elkerülésére. Nálam a hisztamin súlyos allergiát okoz. Jelenleg a menzeszem el is maradt. Előfordulhat, hogy évek óta ez okozná minden panaszom? Rejtélyes hasfájás évek óta, ami miatt szinte hülyének néznek, állítólag csak beképzelem.

Iszom a zöld teát, ma már csalánteát is fogok. Erősítem a bélflórám.

Mióta próbálod gyógyítgatni magad? Sok mindent megteszel? Az esélyeimet szeretném latolgatni, azért kérdezem.

11. 300c83c7b2 (válaszként erre: 10. - Hexxe)
2014. jún. 28. 22:01
Csak azért mondtam az útifűvet,mert én most ettem,de nagyon nem tett jót.Én nagyon puffadok a hisztaminos ételektől,meg a szemem szokott még feldagadni,még vérzés rendellenességet is csinált már.Lehet kapni Daosin kapszulát,ami Dao enzimet tartalmaz,ami a hisztamin lebontásáért felel,és ami nekünk nincs,vagy csak kevés.Én még nem próbáltam,úgy hogy nincs tapasztalatom.Az a baj,hogy sok tartósítószer meg élelmiszer adalék is sok hisztamint tartalmaz.Lehetőleg csak azt edd amit Te készítesz,és mindent frissen.Azonnal hűteni,ha nem eszed meg.
10. hexxe (válaszként erre: 8. - 300c83c7b2)
2014. jún. 28. 20:51
Nem tudom, honnan vetted, hogy útifűmaghéjat fogyasztok, de igaz. De csak elenyésző mennyiségben. Több hónapja gluténmentesen táplálkozom, de nem segített. Ennek ellenére tartom. Elárulnád, milyen húst fogyasztasz? A bélflóra helyre állítása sem segített? Szomorú lennék, ha folyton gyógyszeren kellene élnem. Néztem a listát, hogy mit szabad és mit nem szabad fogyasztani. A citrusfélék gyakran szerepeltek az étrendemben, a teát is azzal ittam. Nehéz lesz megválni tőle. :( Az ananásztól pedig azért, mert az enzimjeim is kimerülőben vannak, abban pedig van. Már alig merek bármit is enni, bevallom, szinte éhezem.
2014. jún. 28. 19:20
Még annyit,hogy egy ideje gluténmentes diétát tartok,mintha egy kicsit jobb lenne a helyzet,de így is figyelnem kell,hogy mit eszem.
2014. jún. 28. 19:18
A sok gyümölcs,zöldség nem jó.Nagyon sok közülük sok hisztamint tartalmaz.Legalább 2,de inkább 4 hetes szigorú diétát kéne tartanod,béltisztítással együtt.De vigyázz, én nagyon megjártam az útifű maghéjjal.Nagyon hisztaminosnak bizonyult.Válassz valami mást.Javasolt a bélflóra helyre állítás is.Nekem amúgy semmi sem vált be,csak a diéta,meg az antihisztamin szedése.
7. hexxe (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2014. jún. 28. 18:16

Ismét köszönöm.

Sajnos egyik betegségem diétája üti a másikat.. Sebaj, vizet még ihatok! :)

2014. jún. 28. 14:22

Érdekes módon német nyelvű kereséssel rögtön találtam valamit, ami segíthet.

Ha segít, itt a cikk:


[link]


A felsorolás szerint kerülendő élelmiszerek a sajtok (főleg a kemény sajtok), a hal, a savanyú káposzta, a paradicsom, a spenót, az avokádó, a padlizsán. kerülendő még az ecet, a szójaszósz és a füstölt húsfélék.


Ajánlottak általában a piros színű gyümölcs és zöldség, a fenti kivételekkel. A teljes kiőrlésű tészták, kenyérfélék. Jók a nem búzalisztből készült dolgok is, a zab-, hajdina- tönkölylisztesek.

5. hexxe (válaszként erre: 3. - 300c83c7b2)
2014. jún. 28. 14:03
De igen sajnos. Az arcom is gyakran vörös és csalánkiütésekkel teli. :(
4. hexxe (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2014. jún. 28. 14:02
Köszönöm, ezt a cikket olvastam, de ebben csak a zöld teát találtam, ami leginkább elérhető. Rengeteg gyümölcsöt, zöldséget fogyasztok és igyekszem méregteleníteni a szervezetem, mégsem lett jobb az állapotom. A gyógyszer helyett keresnék megoldást. Még valahol a vöröshagymát olvastam egyébként, eszem is, de csak megfőzve, megsütve nincs szaga ugyebár..
2014. jún. 28. 08:00
Csak nem hisztamin intoleranciától szenvedsz?
2014. jún. 27. 22:49
2014. jún. 27. 22:37
Melyek az antihisztamin tartalmú élelmiszerek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook