Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mellékvese probléma, kinek hogy kezdődött? fórum

Mellékvese probléma, kinek hogy kezdődött? (beszélgetős fórum)


11. Regin_a (válaszként erre: 1. - Napsugár07)
2023. júl. 10. 18:38

Ömlött rólam avíz és rosszul voltam. SBO

Hogy voltam rosszul nem tudom elmondani. CT, mellékvese adenoma

Gyógyszeres teszt a kórházban, majd magánorvos, vizeletgyűjtés, labor. Inaktív, nem kell vele fogallkozni, mondták

Szerintem a pánikbetegségem miatt volt az egész hajcihő. E-NÉLKÜL NEM KERÜLTEM VOLNA ct ALÁ

2023. júl. 10. 11:47
Sziasztok! Glandokortot próbálta valaki alacsony nyalkortizolra?
9. Napsugár07 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2022. dec. 20. 14:04

Szia! Mert tudtam, hogy a sok stressz kicsinálhatja, mivel ő termeli a kortizolt (is). És egy idő után kimerül és nem tud többet termelni. És abból pedig kell valamennyi, akkor is ha nem vagy stresszben, tehát a hiánya okozhat izomgyengeséget (is).


De tapogatózom, és sajnos vagy nem sajnos, ilyenkor én is csak az internethez tudok fordulni és fórumokhoz, mert tudjátok ti is, hogy aligha van olyan betegség/rendellenesség, bármi, amit pár nap alatt diagnosztizálni lehet.

8. Napsugár07 (válaszként erre: 6. - Alnisa)
2022. dec. 20. 13:59

Szia :) Köszönöm a válaszod! Igen, voltam már pánikbeteg is kb 10-13 éve. 2 év alatt küzdöttem le. Generalizált szorongásom van, de ez csak akkor mutatkozik meg inkább, ha valamik változás van az életemben. Egyébként elképesztően életvidám, boldog ember vagyok! :) Mosolyka az egyik becenevem. Szóval csak túlagyalós vagyok és félős a változásoktól.


Na és ebből ami nekem nem tesz jót, 4 is jutott az elmúlt fél évre. És kicsináltam magam.

Alig vártam, hogy elkezdhessek terápiára járni, hogy leküzdjem ezt, és megtanuljam kezelni a stresszt. De erre most jött ez, amiről még nem is tudni hogy mi, csak találgatnak. De ez ilyen, minden probléma esetében úgy gondolom.

7. Napsugár07 (válaszként erre: 4. - Szavitri)
2022. dec. 20. 13:55

Értem. Igen, durvák tudnak lenni ezek a kórokozók! Nekem eddig a legdurvább Clostridium difficile és salmonella volt. Ezek is kicsináltak, el tudom képzelni egy afrikai mit okozhat. Én nem voltam külföldön, viszont fogászaton dolgozom, emberek szájában. Persze maszk+plexi, de na. Lehet onnan. Volt már sok enyhább bélfertőzésem, talán annyi csak mint egy átlag embernek évente 1 kb.


Igen gyengeség társul ezekhez, sőt szinte minden nyavalyához. De izomgyengeségem, izomfáradtságom nem volt még.


A hasi panaszaim még nem teljesen szüntek meg, és mivel fáj a derekam+kis hőemelkedés, ezért mától újra felírták a Normix kúrát. Barátságos antibio bélrendszerre,


A gyulladás értékek, vesefunkció, hasnyálmirigy, vizelet stb mind tökéletes lett ma. Tehát nem vese és más.


Az endokrinológusnál "nagyon jó" volt tegnap. El sem mondtam mindent magamról, magától kérdezett sokat, ami mind mind illet rám. Szerinte az rengeteg stresszt és az alapjáraton szorongós énem, kicsinálta az agyalapi mirigyem, azaz a hormonháztarátsomnak huss. Kivizsgáljuk, de a vér eredmények legalább 1 hét lesz így év végén.

Azt mondta több dolog is okozhat izomgyengeséget, pl a mellékvese által termelt kortizol, amit most nálam vagy nem termel már egyáltalán vagy túl sokat továbbra is. De inkább a hiány. A B12 vitamin hiány is okoz. Ezek mellett még jónéhány értéket megnéztünk.


Bízom benne, hogy "csak" ez a problémám, és nem pedig neurológiai balhé :( Attól rettegek.

6. Alnisa (válaszként erre: 1. - Napsugár07)
2022. dec. 19. 12:15
Nem lehet, hogy mindent tüneted a stressztől van? Igazából a hasmenés, remegés, mindenféle fájdalom, simán lehet. Akár egy kezdődő pánikbetegség is lehet.
2022. dec. 19. 08:23

Miért pont mellékvese probléma jutott az eszedbe?


A sürgősségin biztos volt vérvétel, milyen a leleted?

4. Szavitri (válaszként erre: 3. - Napsugár07)
2022. dec. 18. 21:17

Én Észak-Afrikából hoztam haza egy bélfertőzést, a széklettenyésztés nekem is negatív lett. Utána még hónapokig voltak ízületi fájdalmaim, izomfájdalmaim. Tudok olyat, aki egy komolyabb bélfertőzés után hetekig lázas volt...A hasi panaszaid teljesen megszűntek? Nekem még hónapokig érzékeny volt az emésztés is.

Nem mondom, hogy ettől van az izomgyengeséged, de előfordulhat. Az emésztési problémáktól lehet gyengeség, fáradékonyság....

3. Napsugár07 (válaszként erre: 2. - Szavitri)
2022. dec. 18. 19:24

Szia! Nem tudom milyen, hasmenest okozott és hasi panaszokat. Volt széklettenyésztés 3-4 féle baktériumra, az negatív lett.


Neked okozott izomgyengeséget?

2. Szavitri (válaszként erre: 1. - Napsugár07)
2022. dec. 18. 18:13

Szia,


Milyen bélfertőzésed volt?

Nyáron én is átestem egy 3 hetes fertőzésen, ami utána még párszor okozott kellemetlenségeket...

2022. dec. 18. 16:51

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. Endokrinologushoz holnapra van időpontom, de ilyen információkat Tőletek is szeretnék tudni.


Tömören, lényegre törően az én esetem. 35 éves nő vagyok. Több hónapos intenzív stresszes időszak után november 20-án kezdődött nálam egyik éjjel izomgyengeség. Előtte pár nappal bélfertozest kaptam el. Arra már gyógyszert szedtem akkor.


2 hét után fokozatosan elmúlt az izomgyengeseg, nagyjából addig tartott az enyhe hasmenéses időszak is.


Aztán ujabb stressz forrás (vizsgák) utan másnap, megjott a mensesem 10 nappal korabban, ami szintén teljesen kicsinalt.


Erre rá 3 nappal visszajott az izomgyengeseg, erosebben is talán.

Ez volt pénteken. Mára derekfajdalom es hőemelkedés. Ügyeletre be, majd elmondták, hogy ott nem tudnak érdemben kivizsgalni, bár sejtettem.

Hazajottem. Pontosabban férjem vitt és hozott.


Étvágytalanság, evés után hányinger, derekfajdalom. Az izomgyengeseg jobb lett mára, de apro izomrangasok vannak még és hangyamászas néhol.


Úgy tudom, hogy a mellekvese kimerülés, kortizol es társai, pont ilyen tüneteket okozhatnak.


Van ilyen tapasztalatotok? :(


Bízom benne, hogy "csak" ez okozza.


Köszönöm előre is a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook