Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Méhszájsapkáról, pesszáriumról mik a tapasztalatok, tanácsok? fórum

Méhszájsapkáról, pesszáriumról mik a tapasztalatok, tanácsok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. szept. 11. 14:52
Én ugyanonnan rendeltem, Caya pesszáriumot + Caya gélt, holnapra lesz az átvételi ponton.
2015. szept. 10. 18:07
Végül a sok-sok órás olvasás után megrendeltem a Femcap-ot. Vagyis mégsem a pesszárium lett a befutó. Remélem, nem döntöttem rosszul.
14. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 13. - Bahama Mama)
2015. szept. 9. 20:08

Igen, ez a "legtöbb nő" nekem is feltűnt.

Majd oszd meg velünk, ha jutottál valamire a "meditálás" után. :)

13. Bahama Mama (válaszként erre: 11. - 2bed2dfa3a)
2015. szept. 9. 19:37

Egyetlen univerzális méretben kapható, amely a legtöbb nőnek tökéletesen megfelel.


A legtöbb nőnek... nem írnak semmit arról ki az akinek nem lehet jó és honnan tudja az illető ezt megállapítani ..

Az igaz hogy teljesen más a formája, mint a régieknek. Érdekes az is, hogy nem a szélére kell applikálni hanem a közepébe a gélt.


Majd ha több időm lesz rákeresek külföldi oldalon is és elmeditálok rajta :)

12. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 10. - Sirga)
2015. szept. 9. 19:30
Köszi, hogy írtad. Most én is afelé hajlok inkább. Használtatok hozzá spermicid krémet? Ha igen, mit? Hirdetnek két bio hatóanyagút, de nem tudom, hogy az elég hatékony-e. A gyógyszertáriról meg több helyen olvastam, hogy irritáló, csípős, kellemetlen érzése volt tőle mindkét félnek.
11. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 9. - Bahama Mama)
2015. szept. 9. 19:27

Itt a link:

[link]

Azt írja, a pesszárium egyetlen méretben van, és a legtöbb nőnek jó. Gondolom, mivel más az anyaga, mint a régieknek, így jobban képes alkalmazkodni. A méhszájsapkából van több méret, de nem kell hozzá orvosi mérés, hogy megtalálja mindenki a neki megfelelőt. Az oldalon megtalálsz mindent.

Most nekem a pesszárium szimpatikusabb. Ehhez a méhszájsapkához hasonlóról írtak itt a Hoxán is, de az nem vált be mindenkinek.

10. Sirga (válaszként erre: 1. - 2bed2dfa3a)
2015. szept. 9. 19:21
Pesszáriumot jó ideig használtam. Megbízható, kényelmes, biztonságos. Páromnak is tökéletesen megfelelt, észre sem vette. :)
9. Bahama Mama (válaszként erre: 7. - 2bed2dfa3a)
2015. szept. 9. 19:21

Az érdekes, ugye nincs két egyforma nő így hüvely se. A még nem szült nőknél általában a 6-os szokott jó lenni (persze ez nem törvényszerű), de a már szült nőknek már igen széles a skála hogy melyik a jó, persze ezt csak a pesszáriumokra igaz, méhszájsapkákra nem tudom.

Ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy fejlődött a világ.

Linkeled az oldalt? Megnézem mi változott az elmúlt években :)

2015. szept. 9. 19:18
Na, most jobban megnéztem ezt a méhszájsapkát, és nem tűnik túl biztatónak. Egy másik fajtáról, amit már nem forgalmaznak, többen írták, hogy a partner számára zavaró. Ha nagyobb a mérete, érzi, hogy beleütközik. Viszont a pesszárium sima, nem áll ki belőle semmi. Nem hiszem, hogy az zavaró lenne. És amit eddig találtam róla, tapasztalatokat, ott sem említették, hogy zavaró.
7. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 6. - Bahama Mama)
2015. szept. 9. 19:15
Köszönöm, hogy írtál! A most kapható eszközökhöz nincs szükség orvosi segítségre, sem mérésre. Egy weboldalon találtam 18900 Ft-ért méhszájsapkát, 12900-ért pesszáriumot. Magyar oldal.
2015. szept. 9. 19:08

Keresnetek kell egy orvost aki még emlékszik ezekre az eszközökre, 50 év alatti dokihoz ne is menjetek, mert nem tudják hol és hogyan mérje a helyes átmérőt a hüvelyben. Ugyan ez az orvos segíthet nektek a helyes felhelyezésben is először.


Használatkor a pesszárium szélét érdemes bekenni spermicid ölő géllel és így a pearl indexe szinte megegyezik egy bármely hormon bogyóéval. Viszont nagyon tudni kell a helyes feltételét és betartani a szabályokat a fenntartásáról!


Beszerzése pharma futártól (baromi drága) vagy ha van ismerősöd Németországban vagy Angliában akkor vesz nektek.


Én anno körbe jártam ezt a témát és el is jutottam a mérésig, tudom mekkora kell, de a beszerzését egyelőre elhalasztottam mert túl sok külföldi oldalon olvastam, hogy a partner nem szerette, kényelmetlen volt és érezte illetve én tampont se tudok használni, mert fáj tőle a hasam és hasonló érzés váltott ki anno a Nuvaringgel is.


Anno a pharma futár 60 - 70 euróért hozta volna be, ami kb 18 000 ft. Ennyit nem merek költeni ha kiderül, hogy ilyen bökkenők miatt nem tudom használni.

5. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4. - Adb20ce52a)
2015. szept. 9. 17:58

Sajnos egyenlőre nem úgy tűnik. :(

A pesszáriumról találsz itt a Hoxán néhány fórumot, azokat elolvastam. Ott jókat írtak róla. Viszont a méhszájsapkáról nem találtam itt semmit. Az oldalon, ahol meg lehet rendelni, azt írják, nagyon megbízható eszköz, de jó lenne felhasználói tapasztalat róla.

2015. szept. 9. 17:51
Engem is érdekelne... Remélem, lesz sok tapasztalat...
3. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 2. - B00d33e65c)
2015. szept. 9. 17:21

Köszi a javaslatot, de azt inkább kihagynám. :))

Tudom, hogy nem 100 % egyik sem, de eddig semmit nem tudtam ezekről az eszközökről, most viszont nagyon szimpatikusak lettek az olvasottak alapján. Tapasztalatok érdekelnének, mert valamelyiket szeretném megvenni, csak nem tudom, melyik jobb.

2015. szept. 9. 17:16
Semmi sem nyújt 100%-os biztonságot csak a Kalmopyrin!
2015. szept. 9. 17:03
Üdv Mindenkinek! Tegnap olvastam először részletesebben erről a két fogamzásgátló eszközről. Eddig szinte semmit nem tudtam róla. Ha valakinek van tapasztalata valamelyikkel, érdekelne, hogy valóban megbízhatóak-e, melyik lenne esetleg jobb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook