Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méhnyakrák elleni védőoltás fórum

Méhnyakrák elleni védőoltás (beszélgetős fórum)


1 2
2008. nov. 6. 14:56

Sziasztok!


Én hallottam ezzel kapcsolatban 1-2 hirtelen halálról is. Fiataloknak beadták és hirtelen 1-2 napra meghaltak. Nem ijesztgetés, ez tény. Amúgy gondolkodtam én is rajta, bár nagyon drága, de azért a halál mint mellékhatás azért már egy kicsit sok.

2008. nov. 6. 14:55
kétféle van, az egyik már 2007-től elérhető, a másik pedig idén januártól. Nem irom le a nevüket, mert gondolom azt itt nem lehet, de van köztük különbség a hatásmechanizmusban. De hogy melyik a jobb, azt csak a jövő fogja eldönteni.
2008. nov. 6. 14:53
sajnos ez egy nagyon alattomos betegseg de allitolag ha rendszeresen jarsz vizsgalatokra akkor elkerulheto
2008. nov. 6. 14:51
Sziasztok! Én nem hallottam erről az oltásról, mióta létezik? Anyukám ebben halt meg 2002-ben 54 éves volt, keresztanyám 2003-ban 46 évesen.
2008. nov. 6. 14:44

végre egy védőoltás, ami rákot is megelőzhet a HPV fertőzés megelőzése révén! Én nem hallottam, nem olvastam semmiféle bénulásos esetről és ha egy védőoltást forgalomba hoznak, akkor azt több tízezer alanyon kipróbálják és ha egy bénulásos vagy más súlyos mellékhatás van, akkor nem engedélyezik. (ld. az első rotavírus elleni vakcina 1997-ben)

Sajnos tényleg nagyon drága, de még így is olcsóbb, mint a betegség.

2008. nov. 6. 14:34
sziasztok , én is beszélten a nőgyógyimmal róla két lányom van , és azt mondta hogy jó is meg nem is és érdemes 12-13 évesen beadatni , de hallottam már sok rosszat is .. és mi legyen a jó megoldás ???????,,
2008. nov. 6. 14:28

Sziasztok

nekem egy ismerosom dolgotozz a vakcina kutatasban es o meg egyenlore nem ajanlja mert tobb olyan eset is van , ahol sajnos lebenulast okozott tiniknel

en meggondolnam mert meg nagyon kezdeti

2. 1e8f358d6a (válaszként erre: 1. - Melodie)
2008. nov. 6. 14:24
Szia! Hallottam már a védőoltásról, de azt nem gondoltam, hogy ennyibe kerül. :(
2008. nov. 6. 14:17
A méhnyakrákot 99 %-ban egy vírus okozza,HPV (human papilloma vírus).A patogén kórokozók ellen létezik védőoltás,beadását 55 éves korig javasolja a szakma megelőzés céljából.Nemcsak nemi érintkezés útján terjed a fertőzés,17 éves szűzlányokból is kimutatták a kórokozót.Három oltásból áll a sorozat,az első,második és hatodik hónapban kerül beadásra a felkar izomzatába. Egyetlen kifogás lehet ellene az,hogy elég drága,összesen kb 100 ezer forint költséget jelent a 3 oltás.Én már túl vagyok a második oltáson.Azt hiszem,ennyit rá kell szánnunk a megelőzésre.A szakmámból adódóan láttam előrehaladott cervixcarcinomás 30-40 egynéhányéves nőket,senkinek nem kívánom se a látványt,se az iszonyatos szenvedés drámáját"
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook