Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megvegyek egy város közeli településen egy olcsóbb lakást? Egyedülállóként esélytelen mielőbb saját lakáshoz jutni jó helyen. fórum

Megvegyek egy város közeli településen egy olcsóbb lakást? Egyedülállóként esélytelen mielőbb saját lakáshoz jutni jó helyen. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2023. jún. 20. 14:09

A jó albérlet drága, ahol minden tetszene és azokban nem lehet pl. mosdót, zuhanyzót cserélni. Sajátban lehet. Ajtót is, padlót is cserélni. Mindig kifogom a ronda műpadlós konyhát, mert épp az elrendezést és árat nézek. Főleg a mostani lakásban a müpadló ép, de szerintem iszonyúan ronda. Amióta itt vagyok, nem sikerült megbarátkoznom vele.

Kértem időpontot, de még nem jeleztek vissza, hogy megnézzem azt a lakást. Fura, hogy ennyire olcsó. Van masik is arra, nem sokkal drágább, de jóval messzebb van. Fel van újítva, ezért a fizetnivaló is magasabb. Megnézem ezt és még alakul úgyis, mi lesz. 20 éves korom óta saját lakást szeretnék, saját igényekre alakítva. Nem jött össze, mert olyan párkapcsolatok voltak, akik inkább lehúztak volna, minthogy előre haladtunk volna. Mindig mindent én vettem egyedül a lakásba és most is legutóbb a férfi miatt lett véve valami, ami nekem nem jó es cserélhettem ki, adhattam el a régit, ami fele annyit ér így. Persze én vettem. Buktam eddig a párkapcsolatokban. Nagyon sokat. Ez maximum egy tapasztalat, hogy senki kedvéért ne vegyek pl olyan matracot, ami neki jó, főleg ha nem fizet bele. Összes férfi általában hozzám költözött és mindig nekem kellett nyomorítani a cuccaimat, hogy neki legyen helye, de szekrényt magának nem vett. Konyhai cuccokat használta és tönkre is ment mindegyik által valami. Például serpenyők. Nem is a legrosszabb minőség, de kukába dobhattam, mert a tukortojas leégett. Másik meg eldeformálta a tefál serpenyőt, vagy épp nem mosták el az edény alját és nem lehetett benne rendesen főzni, amíg nem sikáltam el fájós kezemmel. Ezért inkább úgy vagyok vele, hogy csak magamra számítok és legközelebb megválogatom, kivel állok szóba. Ennyi idősen meg már nincs sok választék.

2023. jún. 20. 10:34
Kedves FI! Szerintem a döntésedet ne arra alapozd, hogy egész életedben egyedül leszel, és az állam örökli majd a lakásod. Mert előbb-utóbb biztosan lesz párod. Az élet meg hosszú, és idővel eladhatod, kiadhatod, másra írathatod, stb. Valamint igaz, hogy egy lakással vannak teendők. De ezeket nem problémaként kell megélni, hanem feladatként. Teljes mértékben képes vagy gondját viselni egy saját ingatlannak, a saját otthonodnak.
66. 45e71ccc79 (válaszként erre: 65. - Katt2)
2023. jún. 20. 09:39
Irigylem a problémáidat. Komolyan.
65. katt2 (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 20. 09:38

Igen, eladom, bár nem tudom, hogy a medenceépítés után még mindig marad nagyon sok pénzem és hogy mit csinálok vele? Befektetni kellene, de van egy kis probléma. Októberben 70 éves leszek, nincs kedvem befektetni, nekem marad pénzem életem végéig, a fiamnak, unokámnak abszolút rendezett az élete, nem hétköznapi életet élnek, nem hétköznapi fizetésből, pedig a fiam nem vállalkozó és nem is NER lovag. De az IT tevékenységet jól megfizetik. Tehát, nem sok értelmét látom idegeskedésre okot adó tevékenységet folytatni...

A nyaralóm 200 km, oda vissza 400. Az autónk jó, de azért elég megterhelő ilyen messzire eljutni. A párom még dolgozik, de imádja a szakmáját, a nyüzsit, a szervezkedést, stb. Meg is fizetik. Emiatt nem úgy van, hogy nyár elején megyünk, októberben jövünk, mert a páromnak hetente azért be kell mennie az irodába, még ha létezik is a home office. Tehát, valójában ingázunk. A nyaralót a horgászás miatt vettem. Aztán alig van hal a Balcsiban, egyszerűen nem érdemes még csónakkal sem bemenni. A víz olyan tiszta, hogy még a nyugati medencében is, ha bemegyek 1 m mélységig, meg tudom számolni a lábujjaimat... Ez fürdésre nagyon jó, 10 m-re a parttól már inni is lehet belőle, de abban nem terem meg a kis hal, nincs mit ennie. Ragadozó meg azért nincs mert éhezik, ha nincs kis hal. A '80-as években ez egész máshogy volt... Tehát ebből a szempontból nem sok értelme van a Balcsinak. Fürdeni itthon is lehet egy medencében, nem kell sehova menni, már írtam, lusta vagyok. Vagy öreg...


Azt írod, hogy nem vagy egészséges. És hogy nincs családi háttered. Ha megveszel egy lakást, kire fogod hagyni? Az államra? És azért fogsz kínlódni, hogy ki tud fizetni a hitelt? El sem tudod képzelni, mennyi problémád lesz évek alatt a lakással, ami azért nagyon megterhelő lehet. És többnyire egyedül leszel, mindenre. Felmérted a lehetőségeidet? Nem csak az anyagiakkal lehet probléma, hanem az egészségeddel is. Mi lesz, ha nem fogod tudni fizetni a hitelt, meg az egyéb felmerülő költségeket? Elnézést, ha ilyen mélységig belementem a magánéletedbe, de attól nem leszel határozottabb, hogy valaki azt mondja, hogy vedd meg, mert az milyen jó üzlet, vagy azt, hogy maradj albérletben.... Van más vetülete is, szóval ezt gondold át. Minden ember más, mások a lehetőségei, máshogy gondolkodnak, stb. Szóval neked kell dönteni, azt viszont csak előrelátással lehet felelősen megtenni. Ez viszont elég fárasztó, mert nagyon sok összetevője van mire körvonalazódik valami konkrétum.

Itt van mindjárt ez a lakás, amit kinéztél. Egész jó, bár nekem nagyon furcsa az ára, itthon ez legalább a kétszerese. Mitől ilyen olcsó? Pláne, ha tekintetbe vesszük, hogy az átlagkereset arrafelé a magyarnak a 3...4 szerese. A villanyárnak próbáltam utánanézni, elég furcsa. Tavaly szeptemberben lett ársapka, azt mondták, hogy másfél évig így lesz. Fél év múlva 25%-ot emeltek. A villanyra versenyeznek a szolgáltatók, mert több van belőlük. Szóval, én nem tudok eligazodni, kissé úgy tűnik, a cikkek össze-vissza beszélnek. Megkérdezted a villanyárat? Megkérdezted, hogy mennyit fizettek eddig erre a lakásra villanyszámlát? Láttál számlákat az előző tulajtól? Gondolom, nem. És ez csak egy pici részlet ahhoz, hogy dönteni tudj...

Egy albérlet ennél ezerszer egyszerűbb. Szóval azt gondold át, mire vagy képes, mind fizikailag, mind mentálisan.

64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 63. - Katt2)
2023. jún. 20. 07:47
Neked van lakásod, házad, valamikor megtehetted akármilyen módon, hogy vegyél. Most adod el a nyaralót és inkább medencét építtetsz. Más meg éljen albérletben örökké?
63. katt2 (válaszként erre: 62. - Regin_a)
2023. jún. 19. 21:18
Akkor te csináld így. Engem könnyű meggyőzni, ha nem nekem kell fizetnem...
62. Regin_a (válaszként erre: 31. - Katt2)
2023. jún. 19. 21:11

Miért nem jó az albérlet? Olcsóbb, mint egy saját lakás vagy egy ház."

Ezt irtad, ami nem igy van. Nem adok ki havonta 22ezret mint anno k.költségre, te viszont sacc 120-150ezret a lakásbérletre

És mi rezsi van egy ilyen bérletben? Semmi!

Leolvassa havonta a fogyasztásmérőket és szerintük fizetsz, max a szemétdíjat nem külön

Szoval egy bérletre több pénz megy el, nem beszélve kurrens helyeken

61. katt2 (válaszként erre: 60. - Regin_a)
2023. jún. 19. 21:03
Ezt értem, de egész másról beszéltem. Rezsi mindenhol van, de ez megállapodás kérdése, mert láttam olyan helyet is, ahol azt mondták, ennyi a bérleti díj és abban minden benne van.
60. Regin_a (válaszként erre: 11. - Katt2)
2023. jún. 19. 20:41

Ez nem igy van. Rezsit a bérletnél is kell fizetni és roppant lényeges mennyi fizetésböl fizetsz ki egy milyen bérlakást

Nekem kevesebb a rezsim mint a volt belvárosi lakásom után. Ott a közösköltség volt a végén 22ezer forint. Ez itt nincs, igaz füvet kell nyirni

2023. jún. 19. 12:11
Igazából szeretnék egy kis kert félét a lakáshoz, vagy valami kinti részt teregetni meg inkább a kutyáknak lehessen futkosni valahol, labdazni velük. Ne a futtatóhoz kelljen menni, hogy vajon vannak -e nagy kutyák bent és akkor mehetünk haza vagy épp szerencsénk van és mehetünk labdázni. Meg kell néznem a ház körüli lehetőségeket is.
2023. jún. 19. 09:41

Szerintem ez egy nagyon jó terv. Ha esetleg egy kicsit megszorulsz, akkor akár kiadhatod a kisebb szobát is, átmeneti jelleggel. Különben, szerintem teljesen rendben van ez a sorházi lakás, nem tűnik lelakottnak.

Én Angliában fűtöttem villannyal (hőtárolós kályha + programozható kályha), és kibírható volt mind a költség, mind a hőmérséklet. Igaz, azóta mindenütt nőttek a rezsiköltségek, itthon is, ott is, és ahogy tudom, Ausztriában is. Szerintem, a legjobb, ha a barátnődtől érdeklődsz, hogy neki mennyiből jön ki a fűtés, és ennek alapján könnyebben tudsz tervezni.

2023. jún. 19. 08:57
Szerintem vágj bele. Jól átgondoltad. Sok a pozitívum. Új ismeretségeket ott is fogsz tudni kötni.
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Soufflet)
2023. jún. 19. 05:35

A mosógép és hűtő, ilyenek moind az enyémek. Ha elromlik, nekem kell újat venni. Konyhaberendezés is az enyém.

Eddig mindig autóval jártam dolgozni. A tényleg kihalt helyen, ahonnan idejöttem lakni, ott volt, hogy átsétáltam a munkahelyre. Ennyi volt a pozitívum, semmi más. Egy párezer fős kisváros volt mellettünk, ami turistahely. Tél az sokáig tartott és hűvösebb volt sokkal. Utolsó télen, amikor a kocsit kellett kiásni, akkora hó volt, akkor mondtam, hogy eleg volt ebből, megyek innen. Lakás nagyobb volt, de sötét,mint az éjszaka. De az is albérlet volt.

55. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 05:26

A falukat sotetedes elott el kell hagyni :P

En ragaszkodik a berlemenyemhez, mert jo a fekvese, de jo a tudat, hogy barhova mashova is koltozhezek, max eladok/megszabaduluk butoroktol. Ha omlik a viz, es beaztatja a szomszedot, a tulaj rohan, es fizet. Beszart a huto, vett masokat, beszart a mosogep, hivja a szerelot.

Nyilvan ez nekem sincs olcson, de valamit valammiert.


En budosfalvara soha nem koltoznek. Amit fontolgatok az masik varos, ahol olcsobb lakni, es hasonlo fizetese kapnek.

De nem ingaznek. Autoval, mert fent kell tartani, vezetes kozben nem lehet akarmi mast csinalni. Tomegkozlekedesel meg nem, nem akarok az utcan aludni, ha nem jon a vonat/busz.

2023. jún. 18. 23:56

Saját.


Albival kiadsz egy havi összeget bérleti díjra: a végén semmid sincs.


Sajáttal kiadsz egy kb ugyanakkora összeget hiteltörlesztőre: a végén van egy saját lakásod.


Ha csak havi 100 ezerrel számolok, most Ft-ban. 10 év alatt 12 millió. Ez túl nagy összeg ahhoz, hogy az átlagember csak úgy lemondjon róla.

53. katt2 (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 23:02

Azt nézd meg, mennyibe kerül a villany kilowattórája.

Nálunk, ha csak simán villannyal fűtünk, az több mint kétszer annyiba kerül mint a gáz.Itt csak nagyon jó hőszigetelésű házaknál éri meg és még kell hozzá a H tarifa is, amit csak megújuló energiaforrásokra adnak.

Azt tudod csinálni, hogy télen a nem használt helyiségeket lezárod, nem fűtöd. ( csak az a baj, hogy a szomszéd is ezt csinálja, így aztán a hideg állandósulni fog az egész épületben.

52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Amaunet)
2023. jún. 18. 23:01
Úgy néztem én is , hogy ne legyen több, vagy sokkal több a törlesztő, mint a mostani albérleti díj. Ez mellett tudok félre tenni keveset alakítgatásra és nem pedig hitel alapra kell már spórolni. Minden bútorom megvan , azt se kell venni. Max a ruhás szekrenyt kellene lecserélni, mert elég bonyolultan lett összerakva és nem biztos , hogy újra össze lehet szerkeszteni. De minden más bútor jó és sok új is van.
51. timycat (válaszként erre: 39. - Katt2)
2023. jún. 18. 22:58
🤦‍♀️
50. Amaunet (válaszként erre: 47. - Katt2)
2023. jún. 18. 22:55

Ami persze sosem lesz a tulajdona. Egy hitellel viszont (amelynek a törlesztő részlete = az albérleti díjjal) tulajdonos lehet. Megtakaríthat és nem kidobja a pénzét albérletre.


Vagyont szerez, megtakarít, befektet ahelyett, hogy felélné a jövedelmét.

49. Amaunet (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 22:51

Ha egyszer majd úgy gondolod, hogy haza jössz, akkor egy saját ingatlan eladása erős alapot nyújt majd ehhez.

Az ingatlanok - gondolom -, ott is tartják az értéküket (csak nem olyan elrugaszkodott magasan, mint itthon).

Mint korábban írtam, ha nem is ezt az ingatlant, de mindenképp megéri jó fizetés mellett ingatlanba fektetni és nem albérletre kidobálni a pénzt.

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Katt2)
2023. jún. 18. 22:50
Falra szerelt panelek vannak. Nem tudom, nem láttam, milyen. Úgyis megyek hozzá, majd megnézem.
47. katt2 (válaszként erre: 44. - Amaunet)
2023. jún. 18. 22:47
Így van, de legalább nem kell a hitelt fizetni, van helyette albérleti díj.
46. katt2 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 22:46
Attól függ, hogy milyen a fűtőberendezése. Ha padlófűtés, akkor az a legjobb. Ha van hőszivattyúja, akkor biztosan kap rá kedvezményes tarifát. ( Nálunk ez a H tarifa. ) Szóval nagyon nézd meg, hogy neki mitől jó ez, mert a bemondás semmit nem jelent.
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Katt2)
2023. jún. 18. 22:46
Nem rajtam múlik. Nem születtem egészségesnek és ezek ellenére kellett úgy élnem, ahogy, azt dolgoznom, amit.
44. Amaunet (válaszként erre: 39. - Katt2)
2023. jún. 18. 22:45
Az áramot, a szolgáltatások díjait, a rezsit Mo.-on is a lakás használója fizeti. Az albérletekben is.
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Amaunet)
2023. jún. 18. 22:43
Ez a baj. Franc se akarna itt idegen munkásként élni, távol mindenkitől, de muszáj. Ha már nincs családi háttér..
42. katt2 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 22:43

Hát ne legyél beteg, mert még egy minigarzonban is van rezsi, szóval a pénzt gyűjteni kell, hogy legyen tartalékod.

De nekem ez csak egy ötlet volt, hogy én, hogy csinálnám. Mindenki más, mindenki másképp csinálja.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Katt2)
2023. jún. 18. 22:42
Itt egy szomszéd árammal fűt, tegnapelőtt járt itt és kb ugyanannyi a költsége csak az áramra, mint nekem áram + gáz. Igaz, ő nem fázós ennyire.
40. Amaunet (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 22:41
Igen. Itt nem keresnél annyit, hogy egy hitelt 7-8 évre vállalva törleszteni is tudd azt.
39. katt2 (válaszként erre: 34. - Timycat)
2023. jún. 18. 22:39

Te azt hiszed, hogy ingyen adják az áramot? Erre térjünk vissza akkor, ha FI megvette a kéglit és lement az első tél...

Nem pesszimizmus, hanem a valóságból eredő tapasztalat.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook