Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megvegyek egy város közeli településen egy olcsóbb lakást? Egyedülállóként esélytelen mielőbb saját lakáshoz jutni jó helyen. fórum

Megvegyek egy város közeli településen egy olcsóbb lakást? Egyedülállóként esélytelen mielőbb saját lakáshoz jutni jó helyen. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2023. jún. 18. 22:39
Örökölni nem fogok , testvéreim igen , így csak magamra számíthatok. Ezért is gondolkodom a saját ingatlanon. Na meg azért, mert ha 15 év múlva esetleg olyan egészségügyi problémám lesz (nem kizárt), hogy nem tudok teljes állást vállalni, akkor hogy élek meg albérletben, ha nem egy minigarzont akarok bérelni, ha egyáltalán arra is telleni fog.
37. timycat (válaszként erre: 32. - Katt2)
2023. jún. 18. 22:38
Később sem akarnék bérletben élni, max. ha kiapadhatatlan pénzforrással rendelkeznék.
36. katt2 (válaszként erre: 33. - Amaunet)
2023. jún. 18. 22:37
Igen. Nekünk ez jutott. :(
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Amaunet)
2023. jún. 18. 22:36
Szívesen laknék Magyarországon a Balaton felvidéken, ahonnan jöttem. De ott albérletben meg sem tudnék élni, maximum ha csak szobát bérlek, idegenekkel. Duna vagy Tisza másik felén nincs az pénz, hogy lakjak, ennyi erővel inkább maradok itt. Ugyanaz a táv a családtól, mégis élhetőbb.
34. timycat (válaszként erre: 31. - Katt2)
2023. jún. 18. 22:35
Jézusom, hogy lehet ekkora pesszimizmussal élni? Egy cca. 50 nm-es, szomszédokkal rendelkező lakásról beszélünk, C energetikai besorolással.
33. Amaunet (válaszként erre: 17. - Katt2)
2023. jún. 18. 22:31

A fi. 7-8 év alatt vissza tudná fizetni a kölcsönt. Nem Magyarországon vagyunk, ahol egy élet kevés ahhoz, hogy saját ingatlana legyen valakinek.

Mo.-on az albérleti díjak is irreálisan magasak. Kihasználva azt, hogy hol kapnak az emberek munkát, oktatást.

32. katt2 (válaszként erre: 30. - Timycat)
2023. jún. 18. 22:30

Van egy házikóm Bp. keleti agglomerációjában ( 170 nm ), meg egy nyaralóm a Balatonnál. Azt nemsokára el akarom adni, mert már utálok annyit autózni, inkább csináltatok itthonra medencét. Kissé kényelmes lettem vénségemre.

De 3 éve adtam el egy zuglói panellakás félét, nem akartam a kiadással foglalkozni, nem hiányzik annak a bevétele, de főleg nem az azzal való foglalkozás.

Te még fiatal vagy ( ha jól gondolom ), később máshogy fogsz gondolkozni.

Hát a balatonin én is nyerni fogok, 7,8-ért vettem, talán van rá 40-ért vevőm. Persze fel kellett újítani, de olyan, mint egy ékszerdoboz. Tudom mit jelent nyerni az ingatlanon.

31. katt2 (válaszként erre: 27. - Timycat)
2023. jún. 18. 22:23
Ha ez '92-ben épült, akkor még nem voltak divatban az igazán hatékony hőszigetelések. Tehát a fogyasztás annyi lesz, mint itthon. A kérdés az, hogy ott mennyibe kerül az áram. Itt nem tudná kifizetni a villanyszámlát.
30. timycat (válaszként erre: 29. - Katt2)
2023. jún. 18. 22:22

Neked van saját ingatlanod?


Én eddig ingatlanon csak nyertem.

29. katt2 (válaszként erre: 21. - Timycat)
2023. jún. 18. 22:20

Persze, el lehet adni. Mindent el lehet adni, aztán lehet venni másikat... újabb probléma, esetleg zsákbamacska, és újabb röghöz kötődés, csak egy magasabb szinten.

Ez persze attól függ, ki mennyire agilis. Nincs olyan ingatlan, ami azonnal, minden szempontból megfelel. Egy csomó mindent kell átalakítani, felújítani, stb. Vagy rendesen összerakni még a 300 millás vadiúj építésű házaknál is. Nem egyszerű és csak az vágjon bele, aki esetleg elviseli, hogy minden marad úgy ahogy megvette, vagy a fél életében az ingatlanán kell dolgoznia.

28. timycat (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 22:18

Én tuti igénytelen vagyok, de az a lakás amit láttam egy alapos takarítás után abszolút lakható, élhető és nem a kényszer megoldás kategória nálam.


Járd inkább körbe a környéket, szomszédokat vedd szemügyre.


Barátnőm Németországban járt úgy, hogy vett egy lakást, ahol nem volt körültekintő a környéket, szomszédokat illetően aztán ráfaragott 😕 A lakáson tudsz változtatni, modernizálni, a lokációján nem.

27. timycat (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 22:14
Fogalmam sincs milyen hatékony lehet ez a fűtés mód.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Katt2)
2023. jún. 18. 22:13
Van több lakás is, nem csak ez. Én is jobban szeretem, ha a konyhában van fény.
25. katt2 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 22:11
Rögtön kiszedném a konyha és a nappali közti falat. Legyen tér, levegő. Mintha az itthoni szocreál lakásokat látnám.
24. timycat (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 22:11

Ne viccelj, hihetetlen.

Én kisvárosban élek, magyar honban, határszélen (rosszabbik határszélen) ennyiért itt üres futóhomokos telket adnak a város szélén.

2023. jún. 18. 22:09
Ja és tégla épület.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Timycat)
2023. jún. 18. 22:08
Jobban megneztem, 92-es építésű, csak árammal megy a fűtés. Az milyen? Eddig gázról hallottam és távfűtésről.
21. timycat (válaszként erre: 17. - Katt2)
2023. jún. 18. 22:08
A "hiteles" ingatlant el is lehet ám adni.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Timycat)
2023. jún. 18. 22:07
Tulajdonjog.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Sztrapatyi)
2023. jún. 18. 22:07
Ez nem olyan falusias környék. Én kutyám ugat max, de kakas nem hiszem, hogy van. Itt nem szokás már.
18. timycat (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 22:07

Ez tulajdonjog vagy bérleti jog?


Bár mindegy is, én megvenném, "innen nézve" totál baráti az ár.

17. katt2 (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2023. jún. 18. 22:04
Csak úgy belegondolva, egy normálisabb lakás, egy jobb helyen mondjuk 40 milla. Ezt egy átlagpolgár huszon-, harminc-, vagy akár negyven évesen nem tudja kifizetni, tehát, hitelt vesz fel. Aztán fizeti 20 évet. Az igaz, hogy a végén az övé lesz de húsz éven keresztül röghöz volt kötve. És egy társasház, hát nem a kánaán...
2023. jún. 18. 21:57

Van több is ebben a házban. Kissé lepukkantnak tűnik.


[link]

15. katt2 (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2023. jún. 18. 21:56

Csak FI-nek nincs annyi pénze, hogy kp-ért megvegyen valamit. Neki évekig kell fizetnie a hitelt. Ezzel mindjárt csinált magának évekig tartó problémát.

Ha azt is hozzávesszük, hogy egy leamortizált ingatlant vesz, akkor jó sok plusz költség járul hozzá, meg legalább annyi idegeskedés. Én, biztosan nem tenném.

Befektetésnek lehet kezelni, de az is nagyon sok plusz költséggel, munkával jár, különben lehet, hogy tíz év múlva el lehet adni sokkal drágábban, de ezzel megint jó nagy nyűgöt vett a nyakába a tíz év során.

Ha meg tényleg sok pénze van, akkor nem kiadással foglalkozik, mert nincs rá szüksége.

2023. jún. 18. 21:32

Értem én, ha valaki az albérletet favorizálja. Nekem is van kiadva lakásom.

De ha valaki már nem egyik hónapról a másikra él és megteheti, hogy sajátja legyen, akkor lépje meg és kezelje úgy, mint egy befektetést! Egy alapot a következő, magasabb szintre lépéshez.

13. vigyefene (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2023. jún. 18. 21:30
Pont most akartam valami hasonlót írni. Így van.
12. Amaunet (válaszként erre: 11. - Katt2)
2023. jún. 18. 21:29

Szerintem az albérlet kidobott pénz az ablakon.

A saját tulajdon viszont egy befektetés is egyben.

Hosszú távon mindenképp a saját tulajdon a jobb választás.

Nem mindegy, hogy a füstbe megy a pénz vagy egy befektetésbe, ami pénzzé tehető - mai ingatlanpiacot nézve igen jó nyereséggel.

És évek alatt itt-ott lehet egy kis értéknövelést is elkövetni.

11. katt2
2023. jún. 18. 21:20

Ha én előről kezdhetném, eszembe sem jutna saját lakást venni. Miért nem jó az albérlet? Olcsóbb, mint egy saját lakás vagy egy ház. A maradék pénzből elmész világot látni, autót veszel, élére állítod, stb. Nincs gondod a lakással, házzal, ha nem tetszik odébbállsz. Gondold el, ki kell fizetni 7...8 év alatt a bank felé a kölcsönt. Ez a Damoklész kardja. És minden fenntartási probléma a te nyakadba szakad, pláne, ha társasház. Egy albiból akár évenként költözhetsz más helyre és semmit nem kell csinálnod a kényelmedért, csak jól megválasztani az új helyet.

Ha meg már nagyon öreg lennék, akkor vennék valami luxus öregek otthonában egy lakrészt. Millió fajta van.

2023. jún. 18. 21:19
Ne felejtsd ! Vidéken a kakas kukorékol, kutya ugat ,vasárnap is dolgoznak és az zajos. Ne akard megváltoztatni az ottani szokásokat, mert te mentél oda!!!!!!!
2023. jún. 18. 21:13

Elnézést, de mielőtt beleugrasz egy vásárlásba, nem kellene megnézetni a lakást egy "hozzáértővel"????


Mert lehet, hogy nem a parketta a legnagyobb gond, hanem a lakásban húzódó villamosvezetékek, vagy a csatorna, vagy a vízcsövek, vízszigetelés, vagy a fűtésrendszer,,,, és még sorolhatnám!!!


Azt is kellene tudni, hogy ha ez egy társasház, terveznek e felújítást, mert akkor valószínűleg hitelt fognak felvenni, amit neked is fizetned kell!


Eddig ez a lakástulajdonos dolga volt - ha megveszel valamit, a tied lesz!

Tudnod kell, mit vállalsz!!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook