Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megvegyek egy város közeli településen egy olcsóbb lakást? Egyedülállóként esélytelen mielőbb saját lakáshoz jutni jó helyen. fórum

Megvegyek egy város közeli településen egy olcsóbb lakást? Egyedülállóként esélytelen mielőbb saját lakáshoz jutni jó helyen. (beszélgetős fórum)


1 2 3
8. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 21:05
Ne habozz! A saját tulajdon egyben befektetés is.
2023. jún. 18. 20:16
Bele kell vágni.! 🍀
2023. jún. 18. 20:06
Nos én egy "lepukkant " magyar faluban élek, 15 km-re a várostól, van közvilágítás, óránként tömegközlekedés, bolt és minden. Itt volt megfizethető ház, így kerültünk ide. A városi barátaink megvannak, de itt vannak újak is. Rajtad is múlik hogyan viszonyulnak hozzád. Ha számodra a költözés egy lépés a biztonságosabb jövő felé, akkor ne habozz.
2023. jún. 18. 19:45
Én 2x olvastam el de nem értem, most ez ugyanott lenne ami a régi "rossz hely" volt? Vagy az hogy jön ide? Amúgy sztem írd le egymás mellé a pro és kontra érveket, akkor jobban átlátod.
2023. jún. 18. 19:31
Kb 7-8 év alatt ki tudnám fizetni a teljes árat.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Bichi)
2023. jún. 18. 19:30
Tudnám, mert olcsóbban vagy ugyanúgy jön ki,mint az albérlet.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 19:23

Fogalmam nincs, hogy milyen választ vársz. a 25 perc a munkahelytől szerintem semmi, OK, ez közelebb lenne. De igazából mindenből az derül ki, hogy nem akarsz elköltözni, mert ahol most vagy, ott milyen jó neked, és miért szeretsz ott lakni.

Ha kiakarsz törni az albérletből, és nincs más lehetőség, akkor meg nem értem a kérdést.

Hogy neked a mérleg melyik nyelve erősebb, azt senki nem tudja helyetted. Az meg, hogy most tudsz felvenni hitelt nem döntő, mert még felvenni a legkönnyebb, gondold át, hogy ha máshol dolgozol, akkor is tudod-e törleszteni...

2023. jún. 18. 19:15

Ennyi pénzt ki tudnék fizetni rá,amennyi lenne a törlesztő és nem életem végéig fizetném, lehet jóval előbb teljesen enyém lehetne , nem a banké. 35 éves vagyok és nincs időm még éveket várni, gyűjteni. Most van olyan munkahelyem, amivel a hitelt megkapom. Valamit kell újítani rajta, de lakható így is.

Egy a baj. Laktam olyan helyen, ahol 1 órás távolságra volt minden város és üzlet, orvos. Kutyával sétálni csak fejlámpával lehetett, mert sötét volt sok részén. Nem volt lehetőségem olcsóbban vásárolni, csak hétvégén és eltelt vele a fél nap, mert autóval is 45 perc -1 óra volt csak az odaút. Megutáltam a falvakat. De ez 10-15 percre van a munkahelyemtől, boltoktól. Biztos másabb. Most egy városban élek albérletben, ahol szinte a számban van minden. De 25 perc a munkahelyem jó esetben. Kutyák miatt is jobb, ha előbb érek haza. Világos lakás, nagyobb, mint ez az albérlet, de van mit újítani rajta. Több lakás van és valahol a parketta elég förtelmes. Szigetelt lehet vagy a nyílászárók lehetnek jók, mert a fűtése C kategória, jobb,mint ahol vagyok.

Néztem a települést, szép környéken van. Külföldön van ez , ott élek és még véletlenül sem egy lepukkant magyar falu.

Itt egy éve lakom, a rossz helyről ide költöztem és szeretek itt élni. Hiányozna sokminden. Szomszédok is kedvesek. Egyre több embert sikerült megismernem ennyi idő alatt. Előző lakhelyen kimentem a kutyával, senki nem szólt hozzám, itt meg megismerjük egymást, köszönnek, valakivel beszélgetünk is. Erre vágytam. Járok edzőterembe és már a "kemény mag" is köszön, barátkozik velem.

Az nem jó, hogy megveszem és kiadom, mert pont az albérlettől akarok végre megszabadulni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook