Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy tegyem túl magamat nagypapám elvesztésén? fórum

Hogy tegyem túl magamat nagypapám elvesztésén? (beszélgetős fórum)


27. syria (válaszként erre: 1. - Tati0411)
2011. aug. 6. 09:28

Először is ne legyen lelkiismeret furdalásod a sikertelen újraélesztés miatt. Lehet, hogy a mentősök sem tudtak volna segíteni.

Másodszor: bármennyire is ridegen hangzik, aki megszületik, előbb-utóbb meg fog halni. Sajnos ez az egyetlen, ami biztos az életben, mégis nehezen tudjuk elfogadni. Pedig nincs más választásunk.

Én úgy vészeltem át a szeretteim elvesztését, hogy józan ésszel gondoltam az elkerülhetetlenre, s velük kapcsolatban csak a szépre, jóra emlékeztem, így őriztem meg őket magamnak.

26. tati0411 (válaszként erre: 24. - ESZTER35)
2011. aug. 6. 08:38
Köszönöm, megpróbálom tartani magam!!!
25. tati0411 (válaszként erre: 22. - 13d03718f8)
2011. aug. 6. 08:37
Köszönöm az együtt érzst, tudod nekem nagymamám még közelebb áll a szívemhez mint papa. szóval ha őt elveszíteném én is belehalnék!!! Nagyon vigyázok rá, hogy ő megmaradjon még nekem!!
24. ESZTER35 (válaszként erre: 20. - Tati0411)
2011. aug. 6. 08:35
Anyum 53,apum 56 éves volt nekem!Lényeg az ,hogy ne csügedj!Tudom mint érzel,borzasztó nehéz és mindig sírni vágyol!Néha jó sírni megkönnyebbülsz,tudom magamról!De nekünk muszáj élnünk!Legyen szép napod,minden rossz ellenére!Szia!
23. a56fa55821 (válaszként erre: 21. - Tati0411)
2011. aug. 6. 08:34
Megértelek teljesen, mert engem kicsi gyermekkorom óta nagyszüleim neveltek, és egészen 27 éves koromig velük laktam.
22. 13d03718f8 (válaszként erre: 1. - Tati0411)
2011. aug. 6. 08:33

Őszinte részvétem!!

Nem tudom/nem tudhatom min mész keresztül...

Nekem, még szerencsére él a nagymamám, aki pont annyira áll közel a szívemhez, mint neked a papád.

Bele sem merek, és nem is akarok belegondolni, mi lesz, ha esetleg meghal:(

Pedig, sajnos szembe kell nézni vele: mamám is már 83 éves.

De, és ennek nagyon örülök, nagyon jól tartja magát!!

Talán, ahogy a többiek is mondják, az idő segíthet a te problémádon.

Nagyon nehéz lehet most neked, együtt érzek...

De, ha szívedben ott marad számára egy hely, sosem feleded el!

2011. aug. 6. 08:32
Minden percben sírógörcsök törnek rám, de már könnyem sincs sírni. Mamám nem engedi, hogy feketébe legyek, mert papa mindig azt mondta, hogy ne gyászoljam meg őt, ha meghal, azt szerette ha szinesbe vagyok. Nem hagyom egyedül mamát, mert ha őt elveszíteném nem tudom mi lenne velem! Velük nevelkedtem fel, együtt laktunk sokáig, most 9 éve hogy elköltöztünk egy utcával lejebb. Muszáj lesz összeszedni magam mert most járok vezetni és Papa tudom h büszke lesz rám, ha sikerül a vizsgám! Most fogok érettségizni is majd, és tudom mindig segíteni fog.
20. tati0411 (válaszként erre: 16. - ESZTER35)
2011. aug. 6. 08:27
Az a baj, hogy kedvem sincs társaságba menni, apukám unokanővére az aki sokat segít, mert soha nem hagy egyedül, mindig leül mellém és beszélgetünk rengeteget, talán ő az az egyetlen személy akivel tudok erről beszélni. Egyébként papám 72 éves volt.
19. a56fa55821 (válaszként erre: 17. - Tati0411)
2011. aug. 6. 08:27
Ezt akartam én is javasolni, de megelőztél. Hogy a nagymamádra nagyon vigyázz. Gondolj bele, ha Neked ennyire nehéz milyen lehet neki.
18. Szamó (válaszként erre: 14. - Tati0411)
2011. aug. 6. 08:26

Fontos, hogy gyászold meg őket! Akár sírással, akár gondolatban, bárhogy!


Ha pedig Te is úgy érzed, akkor nem szégyen szakemberhez fordulni....... De ha nem......

17. tati0411 (válaszként erre: 7. - Szamó)
2011. aug. 6. 08:25
Sokat vagyok nagymamánál, hogy szegény ne legyen egyedül. Mindig várom én is hogy kijöjjön a szobából és leüljön mellém, hogy meséljem el neki mi történt velem! Nagyon szerettem :'(
2011. aug. 6. 08:24

Sziasztok!

Az én anyukám is ,most halt meg február 2.án.Apukám előtte 1év 5 hónapja.Igazából nem nagyon lesz könnyebb soha,csak enyhül a fájdalom!Lényegében az a fontos,hogy sok olyan ember vegyen körül mindenkit akit szeret és nem nyúlni rossz dolgokhoz,mint drog,gyógyszer,ital!Sokat kell közösségbe járni és nem bezárkózni!Beszélgetni kell a fájdalmunkról ,egy jó baráttal aki ismer és meg hallgat!Mindenkinek őszinte részvétem és kitartás!

Szép napot mindenkinek!

15. Szamó (válaszként erre: 11. - E705905164)
2011. aug. 6. 08:23

Természetesen ez így van!!!

Csak azért írtam, mert ugyebár 88 évesen már leéli az ember az életét, szép családja van.


Fiatalabbaknál azt mondja az ember, hogy még élhetett volna sokat! Persze akárhány éves, akkor is élhetett volna még, de azért más....


Anyai nagyszüleim sokkal hamarabb mentek el :(( Nagypapám 64 évesen, nagymamám 69 évesen... Ugyanúgy fáj a hiányuk!!!

2011. aug. 6. 08:22

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, tudom idővel könnyebb lesz.

Az orvos is ezt mondta, hogy ha ő állt volna fölötte rögtön ő sem tudta volna megmenteni, de akkor is így érzem, hogy nem jól csináltam vmit.

Egy év alatt mind két nagypapámat elveszítettem, tudom fentről mind ketten vigyáznak rám. Az az egy vígasztal, hogy tudom, neki már nem fáj semmi.

Nem akarok pszihológushoz menni, a szüleim szeretnék ha elmennék, mert nekik nagyon fáj, hogy ennyire rosszul vagyok!

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

13. a56fa55821 (válaszként erre: 10. - Szamó)
2011. aug. 6. 08:22

Az én nagyapán szeptemberben lesz 6 éve, hogy meghalt. Minden értelemben pótolhatatlan azóta is az egész családnak. 78 éves kora ellenére egészen az utolsó percig ő volt a mindenes a családban.


És élvezte ezt a szerepet. Számára az lett volna bántó, ha nem kéri meg nap mint nap valaki a családból és Ő ne tudott volna segíteni valakinek. Ez éltette ettől volt boldog.


Számára sosem volt fárasztó semmi. Én 35 évesen negyed annyi energiával rendelkezem, mint Ő rendelkezett.

2011. aug. 6. 08:20

Őszinte részvétem!

Sajnos tudom mit élsz át:(

Én édesapámat veszítettem el januárban,de néha meg tudnák őrülni annyira hiányzik:((((

Pont ma van 7 hónapja...:(((((((((

A fájdalom sosem múlik el sajna:(

2011. aug. 6. 08:17
az enyém 80 éves volt,tök mindegy hány éves hiányzik és kész! a felesége a mamám meg 56 volt...
10. Szamó (válaszként erre: 8. - A56fa55821)
2011. aug. 6. 08:15

Bizonyos esetekben ez nagyon igaz!!!!

Az én nagypapám 88 évesen halt meg tavaly. Egy feleség, 3 gyerek, 4 unoka, 3 dédunoka (ebből 2 az én fiaim) maradt Papó nélkül. Mindenkinek nagyon fáj a hiánya!


Neki viszont már jobb pihenni :((( De ezt nagyon nehéz kimondani és elfogadni!

9. e705905164 (válaszként erre: 8. - A56fa55821)
2011. aug. 6. 08:13
:(
2011. aug. 6. 08:12
Én ezért szoktam azt mondani, hogy nem azt kell sajnálni, aki meghalt, hanem azt aki itt maradt. Mert egy olyan embernek az elvesztése aki nagyon közel állt hozzánk egy örökre feldolgozhatatlan a hozzátartozóknak.
2011. aug. 6. 08:11

Fogadd részvétem!!!!


Ne hibáztasd magad!!!!!!! A tüdőembólia vacak dolog, nem tudtad volna megmenteni :(((((


Az én imádott nagypapám júl.31-én volt 1 éve, hogy meghalt :( Nehéz! Még ma is...... Minden nap gondolok rá! Hiányzik! Azt hiszem, talán már kicsit más a lelkemnek, mint 1 évvel ezelőtt, de még mindig nagyon fáj a hiánya. Ha Maminál vagyok várom, hogy jöjjön a lépcsőn, várom, hogy odacsoszogjon a papucsában, várom, hogy főzzön kávét, ahogy minden nap szokott.......... Fura, hogy nincs.......


Akit nagyon-nagyon szeretünk, azt nehéz elengedni. Lelkünk mélyén mindig is ott fog maradni és kiemelt helye van a szívünk csücskén.


Közhely, de az idő majd enyhíti fájdalmadat......

Kívánom neked a legjobbakat! Gondolj rá mindig nagy-nagy szeretettel és mesélj az utókornak róla, hogy az emléke örökre megmaradjon!

6. gizus58 (válaszként erre: 1. - Tati0411)
2011. aug. 6. 08:10
Őszinte részvétem!ne okold magad, ez olyan dolog, ami kivédhetetlen.ha , akkor egy orvos ott állt volna mellette, akkor sem biztos, hogy segíteni tudott volna rajta.sajnos, ez az egyik hirtelen halál fajta, tudom, ez téged nem vígasztal!De nem tehettél semmit!!!
5. Venu
2011. aug. 6. 08:09
Sajnos tudom milyen ez...ezen csak az idő segíthet és csak a szép dolgokra való visszaemlékezés...
4. dovima (válaszként erre: 1. - Tati0411)
2011. aug. 6. 08:09
Fél év a gyász,mire egyáltalán az ember felfogja,nekem anyukám épp ma van 6 hónapja hogy meghalt de nem tudom feldolgozni már voltam ez ügyben pszichológusnál is mert nagyon fáj....
3. e705905164 (válaszként erre: 1. - Tati0411)
2011. aug. 6. 08:06
nekem április 15.-én halt meg a papám ugyanilyen váratlanul,már későn értünk ki a házához így nem tudták megmenteni! nagyon nehéz....nekem most lett csak könnyebb,de nem lesz jobb csak könnyebb... pont ma megyek a temetőbe... őszinte részvétem !!
2011. aug. 6. 08:05
Igazából az ilyen dolgon azt hiszem sosem teszi túl magát az ember. Maximum idővel egy kicsit könnyebb lesz.
2011. aug. 6. 08:03

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Nagypapám meghalt kedden (tudom nem sok idő telt el azóta). Nagyon szerettem, és hirtelen halállal halt meg, pedig nem is volt "semmi" baja... mint így utólag kiderült volt, de egy alaptomos betegsége, tüdőembólia vitte el. Még délben együtt ebédeltünk vele haza jöttünk és rá fél órára csörög a telefon, h menjünk, mert baj van. próbáltam újraéleszteni, de nm sikerült (lelkiismeret furdalásom van mert úgy érzem valamit nem jól csináltam). Egyszerűen nem tudom túltenni magam rajta. Kérlek segítsetek, mert ez a fájdalom elviselhetetlen :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook