Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meghalt a nagymama... fórum

Meghalt a nagymama... (beszélgetős fórum)


1 2
8. Szamó (válaszként erre: 2. - Vakri)
2012. jan. 12. 09:27

Fogadd őszinte részvétemet! Nagyon szomorú, ha egy eközeli rokon megy el, akit nagyon szeretünk....


Az én Drága Nagypapám 2 éve halt meg, fiam akkor volt 7 éves. Elvittük. Az ő döntése volt. Megbeszéltük vele.


Hogyan mondjátok el? Őszintén. Nem annyira kicsik már szerintem.... Tudják, hogy ez az élet rendje, bármennyire is fáj...... Biztosan nehéz lesz, nekünk is az volt :(((

2012. jan. 12. 09:27

Részvétem.

Te ismered a gyerekeidet, de elméletileg egy 10 éves gyereket már nyugodtan el lehet vinni temetésre. Igen, össze lesznek zavarodva, meg lesznek ijedve, de sokat kell velük beszélgetni. Ez az élet rendje, nagyobb problémát okozhat az, ha kimaradnak belőle. Nekik már meg kell adni a lehetőséget a búcsúzásra.

2012. jan. 12. 09:26

Fogadjátok őszinte részvétemet ismeretlenül is. Mint "ügyeletes" van már hasonló fórum hozzászóló, azt tudom mondani, hogy írd be a keresőbe, több fórum is előjön, esetleg ott is találsz infót.

A gyerekeid már elég nagyok ahhoz, hogy megértsék mi történt, és nyugodtan el lehet vinni a temetésre is őket.

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Vakri)
2012. jan. 12. 09:26
Részvétem. :(
4. babszibobó (válaszként erre: 2. - Vakri)
2012. jan. 12. 09:25

Őszinte részvétem!


Én temetésre az 5 éves fiamat elvittem, a nagyapja temetése volt.

Előtte elmondtam amit fontosnak tartottam, majd Ő kérdezett.

És érti, nem volt gond, hogy ott volt és azóta sincs gond.


Engem is pici koromtól vittek temetésre, semmi bajom nem lett belőle.

3. gizus58 (válaszként erre: 1. - Vakri)
2012. jan. 12. 09:22
Őszinte részvétem!
2012. jan. 12. 09:21
Sziasztok! Tegnap este sajnos meghalt anyósom. Nagyon szerettük mi is, a gyerekek egyenesen imádták. 3 srácunk van 14, 11 és 10 évesek. Még nem mondtuk el nekik. Este szeretnénk leülni velük, amikor mindenki itthon van. Tudnátok segíteni, hogyan mondjuk el nekik? A másik kérdésem a temetésre vonatkozik. Elvigyük őket? Leghamarabb jövő hét közepén lesz, még pontosat nem tudunk, de ugye jövő szombaton lesz a nagylány középiskolai felvételije. A kicsik viszont nem tudom elég érettek e, hogy elvigyük őket. Köszönettel fogadok minden tanácsot.
2012. jan. 12. 09:20
Meghalt a nagymama...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook