Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lehet elmondani egy ötéves gyereknek, hogy meghalt a nagymamája, akivel igen szoros kapcsolatban állt? fórum

Hogy lehet elmondani egy ötéves gyereknek, hogy meghalt a nagymamája, akivel igen szoros kapcsolatban állt? (beszélgetős fórum)

16. katka70 (válaszként erre: 14. - S.Nikolett1980)
2010. dec. 14. 10:21
Mivel a mama már beteges volt, nálunk is szóba került hogy a mama majd lehet hogy nemsokára elmegy az angyalokhoz,ezt még a mama mondta neki életében.
2010. dec. 14. 10:18
A nagyobb unokáknak könnyebb volt elmondani az egyik 15 a másik 12 éves.De a kicsivel nehezebb,ő kötődött legjobban hozzá.Szerintem neki lesz a legnehezebb megérteni hol van a Mama?
14. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 8. - Cicaanya)
2010. dec. 14. 10:15
Elképesztő milyen okosak, már ebben a korban. Amikor az anyukám kórházban volt megkérdezte, hogy meg fog halni a mama? Akkor még azt mondtam neki, hogy lehet, de a doktorbácsik mindent megpróbálnak, hogy meggyógyítsák. Szóval már előtte is szóba került.
2010. dec. 14. 10:12

Ő is sokat volt a kórházban a

Mamánál.De pár napja meghalt,és furcsa neki hogy nem megyünk látogatni, és a mama sem jön. valamit mindani kell, mert állandóan kérdezi, hogy mikor jön már haza a Mama?

2010. dec. 14. 10:12
Így keletkezett a Mennyország.
11. fdóri
2010. dec. 14. 09:33

Szia


Nekünk a üknagymama halt meg, a 3 éves fiam egy kukot sem ért, neki azt mondtam hogy a mennyországban van a másik papával... A 8 ávesem elvittük iskolába, csak délután mondjuk el neki, ő jobban érti, nagyon szerette, nehéz lesz, de ő már érti, most is emlegeti mennyire hiányzik neki a dobos papa aki 2 éve halt meg és alig ismerte... Remélem azért nem viseli meg nagyon...

2010. dec. 14. 09:28
az is jó hogy ha emlékeiben megörzi ,akkor mindig vele lesz mint ahogy trixi78 is írta.köszi a jó tanácsokat majd összegyúrunk neki valamit ami nem hazugság és ámítás, de még is feldolgozható számára.Sajnos ha belekerül az ember nehezebben találja ki a helyes megoldást.Ezért voltam kíváncsi a véleményetekre amit mindenkinek köszönök!
2010. dec. 14. 09:23
köszönöm a tanácsokat! én is ilyen angyalos csillagos dologra gondoltam.Hazudni titkolódzni mi se akarunk neki.
8. cicaanya (válaszként erre: 4. - S.Nikolett1980)
2010. dec. 14. 09:01

.... így jó...mert nem lehet tudni mit vált ki belőle!!!!!!!

ez így jó...

én tudom ha nálunk igy történe,fiamat nyugtatózni kéne össze roppan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. dec. 14. 09:00
Meg kell mondani az igazat hogy (ha beteg volt) a nagymamát nem tudták meggyógyítani a doktor bácsik,doktor nénik.Nagymama most már fentről vigyázz rá és figyeli.Kisebbik fiam 6 éves volt amikor apukája (férjem) meghalt. Ezt mondtam neki.Mivel sokat vittem magammal kórházba, felfogta nagy a baj.Mivel édesapja állapota egyre jobban romlott,már beszélni sem tudott.
2010. dec. 14. 08:57

Szerintem szép mesével körítve, a mennyországról.

De végül szegényke úgyis ki fog borulni. Szerintem egy lelkisegély szolgálatot hívj fel, ott pszichológusok, pszichiáterek fogadják a hívásokat, talán ők tudnak épkézláb tanácsot adni!

Őszinte részvétem!!!!

2010. dec. 14. 08:56

mi a következőt választottuk egy barátunknál....

kiálltunk a folyosóra, kerestünk egy nagy csillagot, és elmondtuk neki, hogy a mama csillaggá változott, és az égbe költözött.... mostantól, ha beszélni szeretne vele, cska ki kell mennie, felnézni, és elmondani amit szeretne.... hallani fogja a mama, de válaszolni nem tud, azt majd a szívében fogja érezni, a kérdéseire mit válaszolt....

2010. dec. 14. 08:56
Nekem is 5 éves volta fiam, amikor meghalt az anyukám és a nagypapája. Mi azt mondtuk neki, hogy lejöttek az angyalok az égből és felvitték. Igazából, ha kérdez valamit őszintén kell rá válaszolni. És nem baj, ha szomorú lesz. Ki kell magából beszélnie, hogy megbírkózzon a dologga. Nagyon nagyon sokat fogja emlegetni, erre készülj fel. Nálunk nem szeret kimenni a temetőbe és ezt tiszteletben tartjuk. Őszinte részvétem, tudom min mentek keresztül. Nekem az adott erőt, hogy a fiam miatt erősnek kellett maradnom és menni kellett az életnek tovább.
3. 3265084553 (válaszként erre: 1. - Katka70)
2010. dec. 14. 08:55
Őszintén.
2010. dec. 14. 08:55

Nálunk valahogy sosem volt tabu téma a halál. Én nyíltan elmondanám neki. Sajnos ezt is meg kell élniük, még ha fáj is nekik. Az én fiam is 5 éves, uh tudom, hogy nem lenne egyszerű neki, ha most történne, viszont hazudni meg már nem érdemes egy ekkora gyerkőcnek. Ők azért valamennyire már tisztában vennek a halállal, még ha fel nem is fogják teljesen. Ezt nem is várhatjuk tőlük, hiszen mi sem értjük igazán....

AZt tudatosítsd benne, hogy amíg emlékszik rá, és a szívében van, addig mindig mellette lesz, és vigyáz majd rá odafentről.

2010. dec. 14. 08:51
Hogy lehet elmondani egy ötéves gyereknek, hogy meghalt a nagymamája, akivel igen szoros kapcsolatban állt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook