Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meghalt a kutyám fórum

Meghalt a kutyám (beszélgetős fórum)


2007. okt. 13. 20:25

Morzsi kutyánk 16 évesen szenderült végső álomra. Mivel kertes házban lakunk egy értelmű volt, hogy kutya kell. Mikor tudtuk, hogy nem sok ideje van hátra, egyik ismerősünktől kértünk egy kölyök kutyust. A Morzsi is korcs volt (puli keverék), Oszkár, a mostani kutyánk is korcs.

Igaz nálunk a kutya, macska is egyen értékű családtag.

A kutya, a macskák nagyon jól meg vannak egymással. Nem bántják egymást, de Oszi azért kikéri magának ha a macsok a kajájához akarnak nyúlni. Télen amikor "röpködnek" a mínuszok együtt alszanak a kutyaólban. A család legfiatalabb "tagja" az 1 éves kandúrom, imád Oszi farkával játszani. Érdekes módon a Morzsi is a macskákkal együtt aludt.

23. khugi
2007. szept. 18. 20:22
mindenkinek részvétem aki elvesztette szeretett kutyáját, mert sajnos az enyém is meghalt 13 évesen...:(
2007. szept. 13. 15:16
Macika nevu keverek kutyusom halala utan (megmergeztek) en is azt gondoltam, soha tobbet kutyat! Telt-mult az ido, egyszer a piacon arultak nemet-juhasz kiskutyakat. Odamentem, megsimogattam oket, aztan elindultam, de egyikuk kiugrott a kosarbol es utanam jott. Visszatettem, ujra elindultam, megint utanam jott. Parszor eljatszottuk ezt, vegul megkerdeztem mibe kerul, kifizettem es hazahoztam. Azota a legjobb baratom, mindenhova magammal viszem, imadjuk egymast. Macikat nem feledtette velem, ma is itt all a kepe az iroasztalomon, nincs nap, hogy ne gondoljak ra, amig elek, szeretni fogom. Axi betolti azt az urt, amit Macko maga utan hagyott, ma mar nem faj ragondolni, de naponta eszembe jut, megsimogatom a szivemmel az emleket.
21. eva25
2007. szept. 2. 10:55
5 éve meghalt a kutyám, egy doberman fiú, Hiti volt a neve. Egy élet omlott össze bennem. Nem mentem dolgozni, még a házból sem mentem ki, csak sirtam. Egy hét mulva bementem dolgozni, egy fotó laboros voltam, és egy kliens képein láttam sok kis dobermant. Kiderült eladók, én me annyira sirtam az örömtől, hogy nekem ajándékoztak egy dobi kislányt, Alexát, aki a család kedvence. Ö segitett kilábalni a Hiti elvesztéséből. Azóta is nézegetem a képit, a sirján meg rózsák virágoznak minden évben. Soha nem felejtem el Hitikét.
20. bnedora (válaszként erre: 19. - 5d3fac1d2b)
2007. júl. 28. 22:29

Szia!

Nagyon sajnálom, ami a kutyáddal történt, de szerintem még szerethetsz másikat. Minden állat más tulajdonságokkal van megáldva. Egyiket ezért, a másikat azért lehet szeretni. Nagyon szeretem a cicákat és a kutyusokat is. Az elmúlt 12 évben volt részem sok elvesztésében. A fényképek, az emlékek - amíg élünk - megmaradnak róluk.

Jó két éve valaki bedobott az udvarra egy kutyát, mert azt hitte, hogy az enyém. Valóban nagyon hasonlított rá, egy keverék palotapincsi volt. Kerestem a gazdáját, de nem sikerült megtalálni. Két nap után kimászott a kapun. Egy hétig volt távol, és visszajött. Akkor azt mondtam: Mivel visszajöttél, Te engem választottál, az enyém maradsz. Nagyon csavargó volt, állandóan kilógott, de mindig visszajött. Amikor fütyültem neki, ő ugatással jelezte, hogy merre jár. Mint az árnyékom, olyan volt. Bárhova mentem a lakásban, udvaron, jött utánam, az ágyam mellett aludt. Tavaly tavasszal, a tüzelés idején egy falkával láttam utoljára (bocs, de most is sirvafakadok). Nem mentem utána, mert addig mindig visszajött. Kerestem, újságba még a fényképét is betettem. Persze jöttek a telefonok, hogy itt + ott láttak hasonlót, de nem ő volt. Azóta is várom haza.

Aztán az egyik híváskor, miután mondtam, hogy ez nem az én kutyám, megkérdezték, nem viszem magammal? Ők is találták, nem tudnak vele mit kezdeni. Hazahoztam. Életem legszebb kutyusa, ugyanúgy az árnyékom, ott van ahol én. De a másik, az mégis másik volt.

2007. júl. 28. 20:33

Amikor megismerkedtem a mostani férjemet,akkor 2.éves volt a Bogi(jugoszláv farkasölő kutyus).Nagyon megszerettem őt!De sajnos 3.hónapja kullancs csípés miatt el kellett elaltatni...:-((((

Most is sírok,meg nagyon sokszor,ha rá gondolok...

Nehéz volt,mert egyedül voltam itthon,mikor el kellett döntenem,hogy az állatorvos elaltassa-e vagy nem...Nem tudott már járni sem,teljesen leépült és semmi esélye nem volt a túlélésre:-(((

Eltemettem,napokig sírtam,lehet,hogy sokan hülyének néztek ezért,de nagyon a szívemhez nőtt...

Soha nem fogok így kutyát megszeretni,mint ahogy őt szerettem!:-(((((

2007. júl. 28. 19:48
Egyébként tényleg "állatbarát" szomszédaink vannak. Apukám multkor szemtanuja volt annak, hogy a szomszéd felakasztja a kutyájukat egy fára (a lánya meg zokogva végignézte).Volt is belőle nagy botrány,mert természetesen szóltunk a rendőrségnek ,volt náluk helyszínelés meg minden. Aztán be kellett mennie a rendőrségre és ott volt a család is.Na este volt ám ordibálás. Elmondta a hapsi mindennek apát.Hogy elkapja az utcán, agyonveri,na akkor megint kihívtuk a rendőröket.Ők meg szépen eligazították. Azóta nem piszkál minket.
2007. júl. 28. 19:40
Sajnos nálunk a kutyák nem hosszú életűek. Nem tudom miért? Talán sok a "kedves" szomszéd?!A legelső kutyánk, amelyikre emlékszem volt a leghosszabb életű. Egy staffordshire bullterrier-volt. Nagyon szép. Ő 9 évet élt. Megmérgezték. Nagyon rossz volt látni a szenvedését. Dollárnak hívták.Utánna következett kb 6 kutyus. Őket is megmérgezték, vagy "csak" eltüntek. Aztán jött Zeusz.Nagyon okos kutya volt, és irigy. Kapott egy társat is,egyszer elcsavarogtak és csak Zeusz jött haza. Valahol féluton elhagyta Sébát. Ő 5 évet élt. Egyszer elkóborólt és soha nem jött haza. Ennek már 6 éve, de mai napig mindenki róla beszél. Azóta nincs kutyánk.
16. mazsi-drazsi (válaszként erre: 14. - Srrse)
2007. júl. 12. 00:01
miért kéne elfeledni a régit??? inkább csak az újat szeretni a jelenben, a régit meg folyamatosan emlékeinkben
2007. júl. 11. 23:40
Én a kutyám és a cicám halála után is azt mondtam, hogy nem kell másik, mindkét esetben egy évig bírtam, aztán meglett az új. Ennyi idő kellett hozzá, addig bűntudatom lett volna. Most egy éves a cicám, és a kiskutyám 3 hónapos. Úgyhogy még sok időnk van együtt. Remélem...
14. srrse
2007. júl. 3. 21:55
en szerintem jo megoldas lenne egy uj allatot befogadni...mivel uj szelyeisege van gyrosan segithet elfeledni a regit...amiert mar ugysem tudunk semmit tenni
13. 236fe2f68e (válaszként erre: 12. - Ffde356a0d)
2007. júl. 3. 18:44

Nekem idén februárban halt meg a cicám...ha megnézed az adataimat ö van kitéve.

Ugy fáj hogy még mindig nem tudtam magam tultenni rajta. Én se tudom hogy mi lenne jobb...egy uj cica vagy semmi....

2007. júl. 3. 18:16
Nekem szombaton halt meg teljesen váratlanul a gyönyörű perzsa cicám, egyszerűen nem tudom túltenni magam rajta, mindenhol őt keresem. Nem tudom mi lenne a jobb: venni egy új macskát, vagy nem? esetleg inkább egy kutyát, mert az nem rá emlékeztetne, a macskában meg lehet, hogy mindig őt keresném.
11. 0148b688d6 (válaszként erre: 7. - Vála asszony)
2007. ápr. 29. 22:15
Ez elég szomorú, de én egyébként is utálom a vadászokat. Egy baromi sz@r, kegyeten "sport"-nak tartom más életét szándékosan kioltani, még ha az "csak" egy állat is!!
2007. ápr. 29. 21:42

Egy kutyust elveszteni, pont olyan mint egy embert, egy családtagot. Nagyon közhelyes, de igaz, majd az idő mindet meggyógyít. Először nagyon fáj, aztán még jobban, majd kicsit már jobban érzed magad, és lassan csak a szépre emlékezel (lehet egy kutyánál másra emlékezni?). Vehetsz, kaphatsz, szegődhet hozzád másik eb, de akit elvesztettél nem fogja pótolni. Nem is kell, de rengeteg örömet szerez neked.

Én sz elmúlt öt évben 4 kutyát vesztettem el, hála a rengeteg gonosz semmitérő simabőrüeknek.

2007. ápr. 19. 23:29

Nagyon sajnállak,öszinte részvétem.

Tudod nekem is haltak már meg kutyusaim,tudom milyen érzés.1995-ben anyukámat is elvesztettem,és azt hittem már ezek után semmi rossz nem jöhet.De jött!Falatka,így hívták a kutyámat.Kiszökött a volt férjem után,és a bicaj után ment,és kiugrott a főútra és egy kocsi elgázolta.Hazahozta a volt férjem,és eltemettük.Nagyon padlón voltam.Azt mondtam,hogy soha sem kell másik,hiszen olyan mint ő volt nem lehet egy sem.De lett,kaptam egyet,és kettő lett belőle.Síla a neve,és van egy lánya a lújza.Síla 12 éves,és én is nagyon félek az elvesztésétől.

8. rocker (válaszként erre: 5. - Zsuzsi0930)
2007. ápr. 19. 08:19
Nekem is volt egy Baro nevu kutyam.Illetve nem az enyem volt,de a gazdaja nem gondozta,nem etette,s a kutya hozzam szokott,nalam volt "otthon".Jottek is emiatt a bajok,a gazdi torvenyre akart adni,a kutyat muszaj volt visszavinni,de Baro allandoan hozzam jott vissza.Aztan egy nap valaki lemergezte.Mert a gazdaja nem torodott vele,es engem sem hagyott rendesen torodnom.Az illetot azota nem allhatom,a kutyat meg rettenetesen sajnalom.
2007. ápr. 16. 21:21

Az én kutyám egy befogadott, csavargó volt - szuka. Tiamariának hívtam, s amikor hazaértem az orrát odadugta a tenyeremhez- így üdvözölt. Szépen felhízlaltuk, igazi házörző lett. Ám egy napsütéses októberi napon -mivel mi tanyán éltünk ekkor- a helyi vadásztársaság vadászai egyszerűen lelőtték! Mivel a kerítésen át kiszabadult. Napokig kerestük, vártuk. A helyi vadásztársaság napokig tagadta, hogy látták volna a tanyánk körül, majd végül az egyik - látva a vergődésünket, gyászunkat- elárulta, hogy hol van!

Megkerestük a tetemét. Fejbe lőtték! A homloka közé kapta a lövést. Nyakörves kutya volt, nem bántott senkit... Hát azóta UTÁLOM a vadászokat!

6. rika
2007. ápr. 12. 11:46
Nekem is volt egy nagyon szép dalmatám majdnem 14éves volt. Most halt meg januárba.Én vittem el elaltatni, mert nagyon beteg volt. Mintha megérezte volna úgy bújt az ölembe a kocsiba, pedig utálta az autot. Azóta sem egyszerű erről beszélni. Nem vettem másik kutyát, mert nem tudnék vele úgy foglalkozni ahogy kellene, de folyton ez jár az eszembe meg az hogy mennyire hiányzik. Még csak egyszer voltam képes kimenni hozzá a kertbe.
2007. ápr. 11. 20:37
Nekem volt egy rottweiler fiú kutyám. Nagyon szeretettem, ha beteg volt ápoltam akár egy kis gyermeket. Olyan hálás volt érte. Mikor elmentem otthonról mindig szomorúan nézett utánnam.De annál nagyobb volt az öröm amikor meglátott.Szerencsétlen vége lett az életének. Az áram csapta agyon. Azóta nem is volr t másik és nem is lesz. Nagyon sajnáltam. Ennek már 6 éve de még most is beszél róla a család. Báró volt a neve:)
2007. márc. 28. 10:52

Már egy éve, hogy meghalt (alaszkai malamut volt), de még mindig siratom, nagyon hiányzik. Kezelte a doki, de nem tudta megmenteni :-(((((( A párja (kislány) még él......, de neki is hiányzik.

Egy éjjelen át haldoklott, ápoltam, simogattam, Ő meg sírt végig, amig itt nem hagyott:-((((

De másikat nem tudok venni, mert az már nem olyan.

2007. márc. 28. 10:38
Nekünk 9 évig élt a kutyusunk. el kellett altatni mert gyógyíthatatlan beteg lett. Mindig azt mondogattam magamnak, hogy jobb neki így, mintha hónapokig szenvedne.
2007. márc. 28. 10:37
Anyosomnal volt ilyen eset es csak akkor nyugodott meg mikor vett egy ujjat. Azzal most elven , persze hianyzik neki a masik de azt mondja igy sokkal jobb!
2007. márc. 28. 10:34
Hogyan tetted túl magad a kutyád halálán?(10 évig ő volt mindenem)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook