Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megélhetési kérdés fórum

Megélhetési kérdés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
161. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 43. - Ilián)
2020. ápr. 14. 09:59
Építsen egy erkélyt az, akinek nincs? :D
2020. ápr. 13. 16:25
Köszönöm a válaszokat! 😊 Látom, a hozzászólások egy kissé más irányba mentek, de örülök az eszmefuttatásoknak, érdekes volt olvasni a különböző véleményeket!
159. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 52. - Vivo44)
2020. ápr. 12. 20:37
Te már csak tudod, hogy én mit értek :D
158. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 52. - Vivo44)
2020. ápr. 12. 16:40

Honnan tudod, hogy én mit értek?!

Te nem értetted, hogy mire írtam azt hogy "értem":)

157. vivo44 (válaszként erre: 156. - Levarosbukta)
2020. ápr. 12. 12:25

:-)))))

Jót nevettem:-)

Kukával mi is jártunk hasonlóan, csak maga a kukás borította fel, de mivel be van kamerázva a ház, így elküldtem a felvételt az üzemeltetőnek. Következő héten jöttek a kukások és kérdezték, hogy mi a csuda bajunk van. Örjöngött, anyázott, kukásautóval összetörte a nagy szemetest, stb (természetesen a kamera felvette). Párom ezt is elküldte az üzemeltetőnek. Két nap múlva jött egy kis teherautó két öltönyös pasival és páromnak adtak egy csilli-vili kukát és egy évre eltekintettek a szemétszállítási díjtól.

Vannak érdekes élethelyzetek:-)

156. levarosbukta (válaszként erre: 154. - Vivo44)
2020. ápr. 12. 11:55

Nem semmi volt az sem amikor este kiraktuk a kukát és éjjel valami vadbarom nekiment autóval és az összes szemetünkkel volt beborítva a fél utcahossz. Reggel akkor vettem észre mikor munkába indultam, le is késtem a buszt mert ugye össze kellett takarítani.

Csókolom Bözsike szép reggelünk van ugye? Anyád!!! :) :)

155. levarosbukta (válaszként erre: 154. - Vivo44)
2020. ápr. 12. 11:43

A város szélén az utolsó előtti ház volt a mienk. A telkek úgy voltak kialakítva, hogy a mi házunk mögött még ott volt a szomszéd telke mögötte meg a nagy semmi. Abban az időben még nem volt csatornázás és derítőbe ment a szennyvíz. De ugye annak szippantása nem volt egy olcsó játék. Nagyeszű párom kitalálta, hogy majd ő kiszivattyúzza a vizet, a sűrűjét meg majd ha nagyon muszáj a szippantósok elintézik. Így kevesebbet kell majd kihívni őket.


Egy szép nyári estén - mert napközben nem merte - beindította a szivattyút és a telekhatárra letette a slag végét. Kati néni - mert úgy hívták a szomszéd asszonyt - telke szépen meg is lett öntözve.


Pár nap múlva összefutottam Kati nénivel aki nagy hangon mesélte hogy észre se vette mekkora eső volt az éjjel mert csak gumicsizmával tudott kimenni a kertbe. :):)


Ezt megismételtük igaz nem sokszor, de elárasztottuk vízzel egyszer-kétszer.


Pár hét múlva Kati néni átszólt a kerítésen hogy nem-e kell nekünk tök mert olyan jó a termés és akkorák a tökök hogy már nem győzik enni meg eltenni a fagyóba. :) :)


Szíves örömest elfogadtuk a tököket, de mondanom sem kell egy sem végezte lábosban. :) :)

154. vivo44 (válaszként erre: 152. - Levarosbukta)
2020. ápr. 12. 10:59

Hát mesélj!

Ez a fórum már úgy is inkább másról szól, mint ami és természetesen az anonim fórumindító irodalmárt játszik:-)

153. vivo44 (válaszként erre: 148. - Garabonciás)
2020. ápr. 12. 10:57

Láthatod, hogy az akarattal semmi probléma nem volt.

Úgy is te írtad, hogy valahol el kell kezdeni:-)))

Hát első a "tereprendezés".

152. levarosbukta (válaszként erre: 147. - Vivo44)
2020. ápr. 12. 10:55
Hajaj! Tudnék mesélni családi házas kalandokat amiket akkor éltünk meg nagy bosszankodva, amin ma már csak nevetünk.
151. levarosbukta (válaszként erre: 148. - Garabonciás)
2020. ápr. 12. 10:52
Mentségünkre szóljon, hogy akartuk, próbáltuk de be kellett látnunk hogy ez nem a mi műfajunk :) :)
150. semleges (válaszként erre: 144. - Levarosbukta)
2020. ápr. 12. 07:20
Ez aranyos:)
149. semleges (válaszként erre: 118. - 8d00a82c06)
2020. ápr. 12. 07:14
Pontosan:)
2020. ápr. 12. 04:10
Vivo meg Lekvárosbuki, most értettem meg a ti példátokból hogy mit jelent a szakbarbár kifejezés. :D
147. vivo44 (válaszként erre: 144. - Levarosbukta)
2020. ápr. 11. 23:18

A szomszéd kukoricás kertje....

Nem volt szép, mert két tűzoltó autó, egy mentő, amibe pedig párom volt. Ma már persze jókat derülünk rajta:-)))

146. szőkelédi (válaszként erre: 144. - Levarosbukta)
2020. ápr. 11. 23:03
🤭🤭 nálunk is előfordul,hogy elkap valakit a gépszíj ,van ilyen 😆
145. levarosbukta (válaszként erre: 142. - Globus)
2020. ápr. 11. 22:48
:)
144. levarosbukta (válaszként erre: 139. - Vivo44)
2020. ápr. 11. 22:45

Szép lehetett amikor égett a szomszéd kertje:) :)


Amikor az én párom dühödött be a kertre akkor fogta a fűnyírót és neki ment vele az egész veteményesnek. Be kell valljam ritka gazos volt és már három napja löködtük egymást hogy kimenjen ki rendet rakni. Bele a fűnyíróval a közepébe csak úgy fröcskölt szanaszét az uborka meg a paradicsomlé, még a ház falára is jutott belőle. Nah akkor volt az hogy jött a sógor hozta a kapálógépet felkapáltuk az egészet, kitakarítottuk és ment bele a fűmag. Na de asse' volt jó mert az meg nőtt mint ha húznák, húztuk-vontuk a fűnyírót kéthetente legalább. Aztán egy szép napon elé álltam az emberem elé hogy én megyek vissza panelba ha jön, jön ha nem én akkor is megyek. Nem kellett sokat győzködnöm :)

143. vivo44 (válaszként erre: 141. - Globus)
2020. ápr. 11. 22:33

"te segítesz nekem, én segítek neked."

Ma pedig nemhogy segíteni, inkább a másik alá ásni...

142. globus (válaszként erre: 130. - Garabonciás)
2020. ápr. 11. 22:29
Gyerekkoromban még volt tejcsarnok a faluban. Nekünk nem volt tehenünk, ott vettünk tejet. Anyu rám bízta a kis fedeles zománcos kannát, másfél liter... egész úton törtem a fejem, vajon az MI? :DD Fél litert sejtettem, de mi az a MÁS?
141. globus (válaszként erre: 138. - Garabonciás)
2020. ápr. 11. 22:26
Akkor még voltak lovak, befogták eke, borona elé, sőt tehenet is :) Ha kézi munka volt, kalákában csinálták: te segítesz nekem, én segítek neked.
140. vivo44 (válaszként erre: 138. - Garabonciás)
2020. ápr. 11. 22:23

Pontosan!

Ez már nem az a világ!

139. vivo44 (válaszként erre: 137. - Garabonciás)
2020. ápr. 11. 22:22

Ezt én már délután írtam itt, akkor még nem igazán értettél egyet.

Mindenkinek igaza van valahol.

Mondhatnám, vettünk 20-on valamnnyi csirkét, 1,5 év alatt egy sem tojt, csak vettük a takarmányboltba a darát, kalciumot, tápot, kukoricát. 80 ezret költöttünk rájuk, majd megelégeltük. (Igen tudom átvertek).

5 éve senki nem képes felszántani ezt a nagy kertet, mert nekünk nem szántják fel.

Lenyírni a füvet (gazt) 50 ezerért akarták. Párom ezen bedühödve felgyújtotta a kertet. (és még mellette kettőt, de a tűzoltól eloltották). Majd vette egy fűkaszát, de nem kapunk benzint bele, csak 2 faluval arrébb, amit buszon nem lehet szállítani.

Ezek után, aki azt mondja, hogy akarat, vagy büdös a városinak a kert és a munka, az nincsen tisztában a nagyon vidéki helyzettel 2020-ban.

(nem bántásként neked címezve!)

2020. ápr. 11. 22:16
De nagyanyáméknak soha nem volt traktorjuk, aztán mégis a jószágokból meg a termésből feltudtak építeni egy házat, sőt még a bankba is jutott pénz. De hát ez már jó régen volt, ez már nem az az időszak, sajnos.
2020. ápr. 11. 22:14
Nem kevés pénzért dolgoznak az biztos, itt is sok pénzt elkérnek a bevetésért, beművelésért, aratásért. Azért is mondom hogy nem éri már ez meg, max. annak akinek van hozzá gépparkja is, traktorral, meg mindennel. Meg hát az időjárás se olyan már tényleg mint régen.
136. vivo44 (válaszként erre: 134. - Garabonciás)
2020. ápr. 11. 22:10

Viccnem szántam.

Nem kellene traktor a csudának sem, beérném azzal, ha találnék valakit a megyében, aki ésszerű összegért fel szántaná:-)))

Addig pedig marad az a 3x2 méteres sáv, amit kézzel fel tudtunk ásni:-)

Ez nem győzködés kérdése, nem is akarat. Csak próbáltam ebben a feszült helyzetben viccesebben fogalmazni.

2020. ápr. 11. 22:06
Van ilyen is, ja. Nálunk is volt hogy lemérgezték a kutyát is, hogy betudjanak menni. Sok szar ember van, ahhoz nem kell a városra, se vidékre menni, mert jönnek helybe. Ha akarod, ha nem.
134. Garabonciás (válaszként erre: 132. - Vivo44)
2020. ápr. 11. 22:05
De Vivo, mindenki kicsiből indul, az alapokról. Senki nem kap a földje mellé traktort, se a többit. Azt neked kell megszerezni. Legalább is régen így volt. Most nem tudom hogy van. De most vannak erre különböző pályázatok is. Megkell pályázni, aztán hátha megkapod. ;)
133. levarosbukta (válaszként erre: 130. - Garabonciás)
2020. ápr. 11. 22:02
Tesómék is akkor adták fel amikor már sokadszorra törték fel a pincét. Még be se érett a termés mikor már lelopták. Ők meg ölték bele a sok munkát meg pénzt. Abba is hagyták, ráadásul olyan helyen van a telek hogy eladni sem nagyon lehet. A szomszédnak meg nem kell. Tele lett akáccal, meg felverte a gaz.
132. vivo44 (válaszként erre: 128. - Garabonciás)
2020. ápr. 11. 22:02

Engem meggyőztél.

Vágj hozzám egy traktort, 2-3 fagyasztóládát és mondjuk 500 m3 vizet.

Ősszel küldöm a végeredményt:-))

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook