Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megbocsátani? De hányszor? Fog változni? fórum

Megbocsátani? De hányszor? Fog változni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. dec. 16. 11:04
és szereted ha nélküled megy el?
39. Őzgida (válaszként erre: 38. - Herengtimea)
2008. dec. 16. 11:01

Gratulálok a párodnak!

Nem tiltom. Sőt, kifejezetten mondtam neki én nem fogom azt mondani, hogy ne menjen, vagy ne igyon... Eddig se tettem. De ha rossz fát tesz a tűzre, annak viselje a következményét.

Nem baj, ha iszik. Az a baj, ha nem tudja, hogy hol álljon le, ahogy írtad.

2008. dec. 16. 10:57

azért mindent ne tilts meg neki,egy-két sör miért ne férne bele,és ha buli van akár több is,itt nem azon van a lényeg,hanem hogy addig igyon mig tud gondolkodni,ha meg nem tudja hol a határ ne igyon.

Ha mindent megtiltasz neki úgy foglya magát érezni mint egy kalitkába zárt madár és előbb utóbb kitör,akkor meg az lesz a baj.Ő is már nagykorú el tudja dönteni mit akar.az én párom sem tudta hol a határ,főleg ha pálinkát ivott,ezt szokta meg,aztán egy összeveszés után megbeszéltük,hogy nem iszik többet pálinkát,azóta eltelt egy év és mindenhol ahol kinálják visszautasitja és néhol még aztis hozzáteszi,főleg haveroknál,hogy a pálinkától meghülyülök,tehát elismerte,és csak igy lehet lemondani róla!

2008. dec. 16. 10:49

A Te döntésed, a sorsodat alakítod.

Te tudod, hogy megéri-e.

36. Őzgida (válaszként erre: 34. - Sirga)
2008. dec. 16. 10:33

Gondoltam már én is arra, nem-e alkoholizmus ez.

Többnyire elég 1-2 sör. De ha nagyobb a társaság és egymást hívogatják és jönnek a körök...

2008. dec. 16. 10:32

Itt is vagyok.

Az a baj, hogy komplikált a dolog. De hát mi nem az az életben?

Nagyon sok szeretetet adunk egymásnak és ha működik, akkor nem akarnék jobbat.

Viszont nagyon érzékeny, még ha tagadja is. A kapcsolattal mint fogalommal nehéz volt megbírkóznia. Rosszul sikerült szerelmek, szülei válása... Én viszont vele ellentétben sokkal rózsaszínesebben látom a világot. És hatok rá.

Most nagyon kis lelkes, ölelget, igyekszik a kedvemben járni.

Nem tudom. Hinni akarok neki! (De egyre nehezebb.)

34. Sirga (válaszként erre: 10. - Őzgida)
2008. dec. 16. 10:32

Ha tudod, érzed, hogy ez az utolsó, amit meg tudsz bocsátani neki, akkor már eldöntött a kérdés. Örülök, hogy ilyen erős vagy! :)

De hadd írjak valami döbbeneteset: az alkoholizmus nem azt jelenti, hogy minden nap szüksége van az italra! Ha csak havonta is, de rendszeresen - és ezen van a hangsúly - innia kell, mert szüksége van rá, az már betegség.

Természetesen nem akarok ismeretlenül ítélkezni bárki felett is, és tudom, szenvedélybetegséggel szemben is nyerhetünk, de nagyon nehéz! Remélem, Neked (is) sikerül! :)

2008. dec. 16. 10:27
nem fog megváltozni
2008. dec. 16. 10:23
én azt mondom,hogy egy ember sokat változhat,pláne,ha a fiatalkorból lép át egy komolyabb kapcsolatba,ahol család is lesz ott folyamatos a változás,az én párom 23 éves volt mikor megismertem és pont abban a korszakban volt ahol az élet csak a buliról szólt,a változás lassú volt,mindig eggyütt jártunk bulizni,aztán szép lassan oda jukattunk ki,hogy legtöbbször csak otthon vagyunk és csodáljuk 1,5 éves kisfiunkat,nem jár külön sörözni,pedig arról szólt az élete.mindenhová eggyütt megyünk.
2008. dec. 16. 10:15

Emilia2008,


Tökéletesen igazad van.

Ha most nem képes megváltozni érted, később sem fog. Tudja, hogy utálod,és mégis csinálja?

Akkor nem valami sokat ad arra, hogy mi jó, és mi rossz Neked.

Persze, ez csak az én véleményem.

Szerintem ne szenvedj mellette!!

Előfordul, hogy megbotlik, vagy épp Te. De hogy szándékosan csinálja, az már szemétség.

30. *szami* (válaszként erre: 29. - 50d0def203)
2008. dec. 16. 10:14
Ezt osztom,tényleg így van!
2008. dec. 16. 10:12

Igen. Azt hiszem, az enyém tudja.

De tudjátok mi változik? A bizalom. Az soha nem jön már vissza. A folytonos félelem az emberben van.

Ehhez ideg kell ám, bírni kell.

De én bízom abban, hogy a szerelem mindent legyőz, és tudok majd feledni, bár már 2 éve volt.

De bennem még meg van a tüske, sőt mindig is ott lesz, csak esetleg halványul egy picit.

28. emilia2008 (válaszként erre: 19. - Őzgida)
2008. dec. 16. 10:08

Senki nem mondta, h a nők nem hibásak, a többségüknek nem nagyon vannak erkölcsi gátlásai.,"ribik".

De ezért kell MÉG INKÁBB olyan pasit találni, akinél fel sem merül, h "felültetik a biciklire!!!"

Mert még egy normális palit is ezer kísértés ér(Őket KÜLÖNÖSEN, hiszen Ők a célcsoport a ribiknél is!!!)

Hát még egy csélcsap, az hogyan fog ellenállni.

27. *szami* (válaszként erre: 12. - 50d0def203)
2008. dec. 16. 10:07
Mindig vannak kivételek!:)Valaki tudja értékelni a második lehetőséget!Valaki sosem változik!
2008. dec. 16. 10:05

Meg lehet változni.

Az én párom is elment egy sört meginni másokkal.

Amióta velem él, soha nem fordult elő.

Én semmit sem mondok, magától van, de idő kellett hozzá.

Utálom az alkoholt, soha nem is iszom, így ő sem.

Ha kínálják, el sem veszi.

A cigit pedig egyik napról a másikra tette le, mert tudta, hogy utálom.

Én nem mondtam neki, persze 3 év kellett hozzá.

Soha nem gondoltam volna, hogy a cigit leteszi, én azt mondtam, hogy soha, tévedtem.


Mindenki megváltozhat, az esély meg van rá, ő dönti el, hogy akarja -e.


Szerintem is add ki az útját pár napra. Ha fontos vagy neki, a fejéhez kap majd!!!

2008. dec. 16. 10:05

MOst 15 perce le kell lépnem, de jövök utána.

Köszönöm a hozzászólásokat!

24. Őzgida (válaszként erre: 18. - Cucco17@freemail.hu)
2008. dec. 16. 10:04

Megvolt a beszélgetés. Mondta, hogy menjünk együtt bulizni is.

Igazából, most tartok tőle, hogy ez a kezdeti "jó fiú" leszek dolog majd feledésbe merül.

Most lelkesen készül velem a karácsonyra, olyan, mint egy kisfiú.

Tudom, hogy sokat jelentek, és változott sok mindenben értem. De nem hiszem, hogy kikényszerítettem. Soha nem kértem, ő visszakozott ha menni akartam.

2008. dec. 16. 10:04
Bár gondolom ilyenkor totál megváltozik és kivetkőzik magából, ezért rosszul éreznéd magad vele...
22. *szami* (válaszként erre: 15. - Őzgida)
2008. dec. 16. 10:04
Nézd ez az" elcsábítom" szerintem megint nem igaz!Aki akar menni az megy!!!Ezek szerint neki is jobban fekszik az italozás,bulizás mint,hogy hazamenjen hozzád!Feltételezem téged csalogathatnának a barátnők!?
21. emilia2008 (válaszként erre: 18. - Cucco17@freemail.hu)
2008. dec. 16. 10:03
Cucco-nak igaza van. Miértm nem mégy vele 1ébként?
20. emilia2008 (válaszként erre: 15. - Őzgida)
2008. dec. 16. 10:02
Ezt sztem nem lehet általánosítani, mert majd' minden pasi el-eljár(még ha csak 1 meccsre is), de ez még nem jelenti azt feltétlen, h ittasan nőket hajkurászik meg gajdol vhol. Embere válogatja.
19. Őzgida (válaszként erre: 14. - Emilia2008)
2008. dec. 16. 10:01

Igen, ezt nehezen viselem.

Nem mentegeni akarom, de az alaptermészete is ez a jófej vagyok, kedves vagyok, stb... amit a lányok ugyebár szeretnek...

2008. dec. 16. 10:01
Szerintem Őzgida az lenne a megoldás, hogy leültök és komolyan elbeszélgettek erről a dologról. És elmagyarázod neki, hogy egyetlen utolsó esélyt kap és úgy él vele, ahogy tud. Jah, és sztem menj vele bulizni legközelebb, inkább hozzád dörgölözzön, mint más csajokhoz...:S
17. *szami* (válaszként erre: 11. - FormáSan)
2008. dec. 16. 10:01

Sajna tapasztalat!Igaz nálunk nem az ital volt a gond!De én is igyekeztem magam meggyőzni !!

Nem olyan nagy a gond,csak én fújom fel.Mégis válás lett belőle!:S

2008. dec. 16. 09:59
Ha pedig igen, akkor ez azért nagyon nagy baj, mert mint tudjuk, részegen sok elnyomott-elfolytott dolog jön ki az emberből. És akkor valójában talán Ő ilyen, csak részegen már nem tudja "moderálni" magát, és ilyenkor kijön a valódi énje.
15. Őzgida (válaszként erre: 8. - *szami*)
2008. dec. 16. 09:59

Amit nagyon utálok, az az, hogy folyton ott a lehetőség, hogy elcsábítják sörözni pl. Több haverja is van (akiknek nincs jobb dolguk...), akikkel még szeret is sörözni, beszélgetni, stb. Csak hát van, hogy ez már buliba csap át. Na, ezt nem szeretetm.

A többi pasi is eljár?

2008. dec. 16. 09:58
Magyarán itt nem az italozás a főbaj, hanem az, hogy nem tiszteli a kapcsolatotokat, amikor részeg. Jól értem? Lejárat, flörtöl, jópofáskodik más lányokkal. Inkább ez fáj, nem?
2008. dec. 16. 09:58
hm.. mindig Te vagy az aki kikényszeriti, hogy mit akarjon ez a baj! Magától tudjon dönteni, mint olvasom még a komoly kapcsolatot is Te harcoltad ki! Jó ez igy?
2008. dec. 16. 09:58

Én a megcsalást néztem el a páromnak és azt hogy nem tudta eldönteni, hogy én, vagy egy másik nő.

Végül 1-szer szakítottunk, aztán ismét összejöttünk, megcsalt, megbocsátottam.


Féltem, hogy rosszúl teszem. Most ott tartunk, hogy rengeteg mindenben változott miattam, boldogok vagyunk, és elköltöztünk a környékről is.

És ha akkor elhagyom, örök életemben bánhattam volna. Imádom, és tökéletes, sajnos sokan megbotlanak, de meg is javulhatnak később.

Nehéz ezt eldönteni, de a szívedre halgass!

11. FormáSan (válaszként erre: 8. - *szami*)
2008. dec. 16. 09:56
igen Szaminál vanaz igazság talán, talán már Te sem úgy állsz hozzá ahogy kéne!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook