Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig szopizzon? fórum

Meddig szopizzon? (beszélgetős fórum)


1 2
2006. szept. 24. 07:46

Sziasztok!

Az én kisfiam 16 hónapos. Sajnos nem tudtam szopásra késztetni, de naponta fejem neki a tejet. 11 hónapos koráig még tejtesója is volt, olyan sok tejem lett! Most már csak napi 30-50 ml van, de ha azt nem kapja meg szinte semmit nem eszik egész nap! Olyan kis szertartás lehet neki a reggeli tejcsike! Sajnos a tejet, kakaót, kávét, babatejet sem fogadja el. Amikor megszületett úgy gondoltam 1 éves koráig szoptatom, amikor elmúlt egy éves nem bírtam elválasztani. Én úgy gondolom, hogy mindenki addig szoptasson, amíg őneki is jó, kellemes elfoglaltság.

21. Kovács (válaszként erre: 20. - Nitka)
2006. szept. 19. 21:34
Szia Nitka! Én ugyanígy szoptattam Szinte egész nap szopizott a kisfiúnk, még az 1 órát is nehezen bírta kivárni nemhogy a hármat, persze volt,hogy csak aludt rajta, de ha kivettem a szájából azonnal felébredt, a védônônk azt mondta, hogy így nem fogom tudni, hogy mikor éhes, de ha nem adtam neki cicit, akkor meg sírt, hát inkább adtam.Kitartás nemsokára változni fog a helyzet ugyanis nagyobb lesz. Az a fontos,hogy szépen fejlôdik.
20. Nitka
2006. szept. 18. 15:07

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncs.

Nekem 3 hónapos a kisfiam, és még mindíg nem állt rá a 3 óránkénti szopizásra. Van, hogy 1,5 óránként enne (bár igyekszem kitoltni ezt az időt, és közelíteni legalább a 2,5 órához. Akkor kibírja, ha nagyot sétizünk... a babakocsiban egyből bealszik, de ha otthon vagyunk, sírva kér enni 1 óra után). Átlagban 1 órán át eszik. A kis nyelvét sajnos fel kellett vágni, mert rövid volt a nyelvféke, de még így is rövid a kis nyelve... Lehet, hogy talán e miatt is nehezebben eszik. Viszont szépen fejlődik, heti 15 dkg-t. Szerintetek ez mennyire természetes? A védőnőm annyira pancser (már bocs :), de semmiben nem tud tanácsot adni. Köszi a hozzászólásokat! :)

2006. szept. 17. 11:13

Sziasztok!

az én kisfiam 4 és fél hónapos.sajnos csak 4 honapos koráig szopizott.ő nem kérte már tovább igaz hogy nagyon kevés tejem van már.nagyon mohó ezért most már csak tápszeres és elkezdtem 2 hete a hozzátáplálást.szerettem volna legalább 6 honapos koráig szoptatni de sajnos nem sikerült.ezt nagyon sajnálom:(

2006. aug. 4. 20:15

Sziasztok !


Az én gyerkőcöm 5 és fél hónapos. Sajnos már 4 hónapos korában nem tudtam szoptatni. Igaz, hogy mostanság azt mondják, hogy 6 hónaposan csak anyatejet vagy tápsztárt kapjon a pici, de én azt hallottam, hogy minél tovább szopik a pici, annál nehezebben fogadja el az új ízeket. Így én már délután különböző főzelékeket adok a fiamnak.

17. 18235c4fc5 (válaszként erre: 15. - Daroki)
2006. aug. 3. 12:47

Kedves Daroki!

Nagyon köszönöm a jótanácsokat, és hogy ilyen részletesen leírtad. Akkor elszánom nagyon magam, és határozott leszek. Mondjuk, nálunk fordítva van, este már nem kéri a cicit, viszont reggel követeli, ebédkor szintén, meg ugye a korábban írt anpközbeni rájárkálás a cicire. Az éjszakát már 3 hós koruk óta átalusszák, úh. ezt nem befolyásolja. A reggeli lesz a legnehezebb, úh. azt hiszem, a délelőtti és délutáni 3-4 kortyosokkal fogom kezdeni a leszoktatást.


Még egyszer köszönöm: Heni

16. daroki
2006. aug. 3. 12:25

Kredoka!


Egy babád van?Akkor leírom neked,hogy az első gyerkőmet 7 hetes koráig tudtam csak szoptatni,tápszerrel kiegészítve.A második gyerkőmet már 4 hónapos koráig sikerült.A harmadik gyerkőmet pedig másfél éves koráig sikerült.Hogy ez miért alakult így azt hiszem azért van,mert az elsőt nagyon fiatalon szültem,igazából senki sem segített,nem adott tanácsot,így hamarabb feladtam én is.A második gyerkőmmel is sokat paráztam,bennem volt,hogy jaj úgy járok mint az elsővel,de ő ügyesebben is szopizott,többet is igényelte,így 4 hónapos koráig sikerült,de mellé néha ő is kapott tápszert és azt hiszem ott rontottam el,hogy az állandó aggódásom miatt rögtön a tápszerhez nyúltam,ahelyett,hogy gyakrabban cicire raktam volna.A harmadik gyerkőm már a kórházban olyan ügyesen ciczett,hogy bejöttek szólni,nem hozzák ki a következő etetésre,mert sokat bukik,hagyjam már pihenni szegény gyerkőc pociját:)Vele is néha voltak aggályaim,hogy nincs elég tejem,de nem volt itthon tápszer és ha lett is volna akkor sem nyúltam volna hozzá,jobban bíztam magamban,azt hiszem érett lettem a szoptatásra agyilag is:)

Szóval szerintem ne kenődj el,nem a te babád az egyetlen aki ilyen kevés ideig szopizott és hidd el sajna nem is az utolsó!

Majd a következőnél már ügyesebb,tapasztaltabb leszel,több folyadékot fogsz inni,többet fogsz pihenni a szoptatások előtt,többször teszed a cicire és hidd el több ideig is tudod majd szoptatni.

Az,hogy erősebb az immunrendszere az anyatejes babáknak.Az én lánykám most már lassan 3 éves lesz és sajnos nem eccer volt beteg:((Tudni kell,hogy van két bátyja akik közösségbe jártak,járnak tehát jó eséllyel hazahozták nekünk a bacikat.Hiába a sok anyatej és csak anyatej.Mi bizony elég sokszor voltunk taknyosak,lázasak,betegek:(

15. daroki
2006. aug. 3. 12:15

Szia Heni!


Először is szeretnék gratulálni a kislánykáidhoz,gondolom te sem nagyon tudsz mellettük unatkozni!:)

Elmondom,hogy nekem,hogy sikerült leszoktatni a kislányomat a ciciről,aztán talán nálad is beválik.A határozottság mindenképpen fontos és ami még fontosabb,hogyha eccer belekezdtek ebbe az elválasztásba akkor akármennyire is sír,vagy akármennyire is kéri a cicit,nem szabad odaadni neki,mert kezdhetsz mindent előről és csak összezavarnád vele a kislányt.Nekem az vált be,hogy fokozatosan nem engedtem a cicire.Először napközben kezdtem el,jött oda hozzám és mondogattam neki,hogy nincs most cici,anyának sok dolga van,gyere te is segítsél nekem,szóval a lényeg az elterelő hadművelet és a cicizések számának csökkentése.Nekem is többször jött oda egy nap próbálkozni,de mivel egyre többször nemet tudtam mondani,ezért egyre kevesebbszer jött a ciciért.Egyedül az esti cicizés tartott még tovább,mert fürdés után egyből követelte és én sem akartam szívtelen lenni,hogy eccer csak nincs több cici.Én a napközbeni ciciről való leszoktatásra törekedtem elsősorban.Ez tényleg csak úgy működött nálunk,hogy eltereltem a figyelmét(nem mindig sikerült),de akkor meg hagytam sírni.Rossz dolog ez tudom,senki nem szereti sírni látni a gyerkőjét,de tudtam,hogy ez nem fog hetekig,hónapokig tartani.Nagyon mondogattam magamnnak,hogy jól csinálom,ügyes vagyok,nemsokára túl leszünk rajta:)

Az esti cicizésről pedig úgy szoktattam le,hogy eccerűen nemet mondtam.Napközben már nem jött hozzám ciciért,így könnyebben mondtam nemet este.Itt is volt pár napig hiszti,de nem órákig tartott,itt is sikerült egy mesekönyvvel,vagy egy mesével elterelni a figyelmét.Mondogattam neki folyamatosan,hogy ő már nagylány,nem kell neki az a fránya cici,már nincs benne semmi,elvitte a cica a tejet,stb...Mondtam ami eszembe jutott,csak ne sírjon és ne kérje a cicit többet:)Pikk-pakk ment ez is és ami nagyon nagy előnye volt,hogy attól a naptól kezdve amikor este sem kapott cicit elkezdte végig aludni az éjszakákat.Eccer nem kelt fel,hogy cici kell,eccerűen belátta,hogy én voltam az erősebb,én győztem:)

De amikor én is kínlódtam még anno ezzel a cicidologgal,egy másik fórumon egy anyuka azt a tanácsot adta,hogy ragasszam le a mellbimbókat és mondjam azt a gyerkőcnek,hogy nincs cici,bibis lett és nincs többet.Ezt én azért nem vállaltam be,mert nem akartam egyik pillanatról a másikra elvenni tőle a cicit,én a fokozatosságra törekedtem.Szerintem így jobb volt a jánykámnak is és azért az én lelkivilágom sem dőlt össze.

Szóval sok kitartást,energiát és türelmet kívánok neked!Hidd el,ha elszánod magad és határozott tudsz maradni akkor 2-3 hét múlva te is azt fogod nekünk megírni,hogy sikerült!Persze nem egyformák a gyerkők,mindenki más és más,de én hiszem,hogy ezzel a módszerrel sikerülhet leszoktatni a ciciről:)

Szióka!

2006. aug. 3. 08:39
Sajnos én csak 3 hónapos koráig tudtam szoptatni a kisfiamat.Szerettem volna,ha minnél tovább szopizik,de el kell fogadnom a helyzetet.Sok keserű percet okoz. Bár mindent megtettem,amit javasoltak(védőnő,orvos,ismerősök praktikái),mégis nagyon bánt a dolog.Hisz mindenhol azt olvasom,hallom,hogy az anyatejes babák sokkal egészségesebbek,fejlettebb az immunrendszerük.
2006. aug. 1. 12:08

Daroki!

Az én ikreim közül Réka 7 hónaposan köszöni szépen nem kért többet, Lili pedig még most is, 19 hónaposan is szopizik. Énis már igencsak nyűgnek érzem. Reggel az az első, hogy jön, és bújik, kéri, meg délben is, és nem is ez zavar elsősorban, hanem az, hogy napjában többször is jönne, 3 korty és megy tovább. Erről szeretném leszoktatni elsősorban, de nagyon nem bánnám, ha nem szopizna többet. Tanácsot kérnék, hogy te hogy csináltad? Vagy csak legyek határozott? Előre is köszi.

12. DODICA (válaszként erre: 10. - Debóra)
2006. júl. 29. 20:20

Megoldja azt a gyerek, ha akarja....

Persze, 3 év körül már nem az anyatej a lényeg, sokkal inkább a bujcsi, a simi, az összetratozás, a kapcsolat...

Az ovisok azért előbb-utóbb nagy gyereknek akarnak látszani, "cikis" a szopás, maguktól abbahagyják, megfeledkeznek róla.

11. daroki
2006. júl. 28. 19:37

Én másfél évig szoptattam és köszönöm szépen elég volt.Én már belefáradtam a sok ciciztetésbe,és nekem már tényleg csak azért jött oda a jánykám,mert megszokta.Jóllakni már nem lakott jól vele,megnyugtatás céljára nem akartam használni,mert van más módja is,hogy megnyugtassunk egy gyerkőt,ha épp nyűgős.A húgom kisfia 2 éves lesz nemsokára,de már látom a húgomon,hogy neki is csak nyűg ez az egész,adtam neki pár tanácsot,hogyan próbálja leszoktatni a ciciről a kisfiút,de eddig nem szánta el magát.

Én bizony elszántam magam és 2 hét alatt sikerült leszoknia róla,azóta azt sem tudja a lányom,hogy vha cicizett:)Nem lett lelkisérült,mert én választottam el,teljesen kiegyensúlyozott,jókedvű,jó egészségnek örvendő kiscsajszi.Szóval nekem a másfél-2 év az ami még normálisnak tekinthető szoptatásügyileg.

2006. júl. 28. 16:06
Van egy ismerősöm, akinek a kisfia most lesz 3 éves és még szopizik. Azért nem akarja az anyja abbahagyni a szoptatást, mert igy még szépek a mellei és fél, hogy lógni fog. Szerintem a három éves kor már nem természetes dolog, már oviba megy az a gyerek. Hogy fogja megoldani a további szoptatásokat?
2006. júl. 28. 13:08
Ameddig a baba akar. Szerintem...
8. Kovács (válaszként erre: 3. - 3b4055e2b2)
2006. júl. 8. 01:10
Van olyan nap,hogy csak 3-4 alkalommal kér tejcit és van amikor csak meg akar pihenni rajta, vagy biztonságot keres. Néha már azt gondolom, hogy nincs is tejem,de épp akkor kezd el nagyokat kortyolni belôle, és látom a pici szemein,hogy "Anya ez nagyon finom, jobb mint bármilyen más hami"
7. Kovács (válaszként erre: 4. - Éjjeli)
2006. júl. 8. 01:01
Jó lenne,ha újra ez lenne a természetes mint régen volt, hogy aki tud és a gyermeke is igényt tart rá, 3 évig szoptatna, és igen legalább így "szívja" be a vitamint, mert cseppekben nem akarja bevenni,tehetem én teába,tejbe stb.biztosan úgy gondolja minek, ha a didiben benne van minden.
6. Kovács (válaszként erre: 2. - Straniera)
2006. júl. 8. 00:55
A kisfiunk azt mondja:Anya didit kérek, hát lehet erre nemet mondani? Igazad van sokat piszkálnak, de nem hagyom magamat kôszônôm a bíztatást nagyon sokat segít,és ônbizalmat adtál.Elmondhatatlan élmény,amikor mellémbújik,bekapja a cicit, nyugodtan szopizik és hallom azt az édes szuszogását nagyon nagy boldogság ezt átélni.
5. straniera (válaszként erre: 4. - Éjjeli)
2006. júl. 6. 17:15
Jaj, igen, nálunk is mind így mondták: " csak egy icipici cicit" kérek...:)))
2006. júl. 6. 14:52

Szia Kovács!

A barátnőmnek a kisfia 3 éves koráig szopizott. Evett rendesen, de azért mondta az anyunak hogy "cici kell". Ami fontos, semmi betegsége nem volt neki. Ha meg is volt fázva picit, akkor is 1 nap volt és kész, sok vitamint "szív" magába addig is.

2006. júl. 6. 13:41
Bizzál az anyai ösztönödbe! Csak Te tudhatod, hogy meddig jó a gyereknek. Ha ugy látod , hogy már csak hobbiból vagy megszokásból cicizik akkor lehet, hogy jobb lenne szép lassan leszoktatni. Nem baj ha lassan megy de óvoda előtt és jóval hamarabb felejtse el a cicit mert akkor még az óvodával is gondok lehetnek!Én mindkét gyermekemet 11 hónapos korukig szoptattam mert csak eddig igényelték!
2. straniera (válaszként erre: 1. - Kovács)
2006. júl. 6. 08:06

Biztos sokfélét fognak ajánlani, én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Most már nagyok a gyerekeim ( hárman vannak, 16, 15, 12 évesek), de annak idején jó sokat szoptattam, hármukat összesen 5 évig.:) Az elsőt csak 6 hónapig, mert utána terhes lettem, és így már nem fogadta el. A másodikat 21 hónapig, akkor választottam el. Kicsit szomorú volt, de már ő is meg tudta fogalmazni, hogy nem mint ételre van szüksége a tejecskére, hanem megnyugszik a szopizástól. A harmadiknál ez 2 és félévesen történt. Sosem bántam meg, hogy eddig szoptattam őket, bár jó sokan piszkáltak érte. Ha meg tudod oldani, otthon vagy, van tejed, ez szerintem akkor is jó -ha másra nem, egy kis "vitaminpótlás"- , ha már minden mást is eszik. Az a fajta kapcsolat, ami anya és gyermek között így kialakul, sosem lehet rossz. Nem? (Persze ezt most úgy mondom, mint kamaszgyerekes anyuka, ne félj, most már nem lógnak rajtam...Azt viszont tudják, hogy számíthatnak rám, és ez egy kis szeletben talán a szoptatásnak is köszönhető...)

Szóval én biztatlak a folytatásra, majd ha már soknak érzed, ráérsz elválasztani. Vagy ha elfogy a tejed.

2006. júl. 6. 01:54
Kisfiúnk két éves és nagyon szereti az anyatejet, van olyan nap ,hogy nagyon szépen eszik más ételt is,de van amikor csak tejet kér. Sokan a leszoktatást javasolják,de én négy mellgyúlladás után úgy dôntôttem hogy addig cicil ameddig neki kell legkésôbb 3 éves koráig.Tehéntejet is javasolnak,mivel azt mondják,hogy biztosan kevés már a tejem, és azért nem eszik más ételt,mert nagyon cicifúggô.Szerintem egy gyerek azt és annyit egyen amit śzeret,felesleges ráerôszakolni másat,ha megéhezik úgy is enni kér.Fiúnk 86 cm magas és 11 kg.Ez megfelelô vagy keveset eszik?Nem akar gyúmôlcsôt enni sem joghurtot.Tanácsot szeretnék kérni,hogy helyes e,ha továbbra is szoptatom,vagy válasszam el?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook