Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig szopizzon? fórum

Meddig szopizzon? (beszélgetős fórum)


1 2
52. kiskesztyű (válaszként erre: 48. - Kicsivuk)
2010. jún. 30. 09:09
Egyetértek Veled:ameddig csak lehet!
2009. jan. 23. 15:30
Mi másfél évesek vagyunk, de nem is akarom es nem is tudnam leszoktatni!! Cicifuggo a lelkem :-)) bar mar csak alvashoz kell
50. Juca78
2009. jan. 2. 20:08

A kisfiam már 8 éves, én anno egyáltalán nem hallgattam a védőnőre, amikor csak "kért" adtam Neki!

3 évig szoptattam.

2009. jan. 2. 19:40
ameddig jól esik neki és neked is:-)sajna nekem csak 7 hónapig volt tejem de ő szokott le:-))
2008. szept. 9. 21:01
Ameddig csak lehet!
2008. szept. 7. 16:00
legnagyobbik 1 éves koráig a középsövel elkezdtük az óvit a harmadik másfél jó dolog de az is mikor már nem cicizik!!!
2008. szept. 7. 09:53
A nőgyógyászom szerint 1 és két éves kor között ideális abbahagyni a szopizást.
45. Sylva
2007. nov. 28. 22:47
Amíg csak lehet!!!
44. virgilius (válaszként erre: 38. - Monalilla)
2007. nov. 28. 22:43
Nem árt.
2007. nov. 24. 06:50
Szóval 2év előtt.
2007. nov. 24. 06:49

"év előt Abba Kell Hagyni.

Nekem is van bőven, mert 15hós és még cicil, de ehónap végén Állj.

Én úgy tudom, ha vki túlzásba viszi, ott már nem immunerősítő, hanem merő önzés=egyetértek.

41. 104bdd8c43 (válaszként erre: 39. - Gabi0630)
2007. nov. 24. 02:05
Azért mert tápszert eszik , nem törvényszerű, hogy betegesnek kell lennie!!! Ez csak idióta kifogás! Az enyém sem volt beteg soem addig amíg a közösségbe be nem került az oviba, ezen pedig átesnek az anyatejen felnövő gyerekek is!! Az anyatej védőhatása inkább idősebb korban jelentkezik, én is nagyon ritkán vagyok beteg, és 26 éves vagyok. Ne legyen lelkiismeret furdalásod ezmiatt,hiszen változtatni úgysem tudsz ezen, akkor meg minek kell idegesíteni magad feleslegesen? Ez így alakult zárd le magadban, elmúlt! Megteszel mindent, hogy a imumunrendszerét erősítsd, mit akarsz még ennél többet?? Egy gyereknek az a legfontosabb, hogy szeretetben nőljön fel, nem a kajája a mérvadó!! A szeretet!!!!!!
40. DODICA (válaszként erre: 38. - Monalilla)
2007. nov. 22. 13:02
Szerintem nem árt vele. Vannak, akik sokáig szopiznak, s ugyanúgy egészségesek testileg-lelkileg. Mások hamarabb abbahagyják, nekik úgy jó.
2007. nov. 22. 11:48

Sziasztok!

Én a kisfiamat csak két hónapig tudtam szoptatni. Volt egy műtétje, talán ez is hozzájárult. A mai napig lelkiismeretfurdalásom van, és nagyon bánt a dolog.

Persze jobb mint a semmi. Utána jött a tápszer, de mindig éhes volt. Orvosi javasslatra kezdtük a hozzátáplálást 3 hós korban. Azzal egyetértek, hogy a tej pótólhatatlan, és immunerősítő, de én igyekszem neki ezt főzelékben megadni. Spenót, cékla, cukkini, karalábé,stb... és az apró magvas gyümik kivételével minden mást eszik. 2 hós kora óta egyszer sem volt beteg.

2007. nov. 22. 11:27

Sziasztok :)

az én lánykám 8 hón. koráig szopott, majd egyik hétről a másikra leszokott.. Sose volt elég tejem, folyamatosan hozzátápláltam, talán ez "segítette" hozzá a gyors leszokáshoz.

És ha már "témánál" vagyunk: van egy ismerősöm, egy szem régen várt ovodás korú lányát (4 éves múlt szeptemberben)a mai napig szoptatja..!

Szerintem ez már nem természetes, kötődést elősegítő dolog, hanem valami más.. Próbáltam vele beszélni erről, de gyorsan lezárta a témát azzal, hogy neki ez olyan jó, és a gyerek is igényli..(napközben, reggel és este,egyébbként jó étvágyú kislány, nem válogatós)

Vélemény? Nem árt ezzel a gyereknek?

37. DODICA (válaszként erre: 36. - 93706d2570)
2007. nov. 21. 17:43

Kicsit vitáznék ezzel. :))


Nem csak lelki dolog a hosszantartó szoptatás, hiszen az anyatej mindig a kicsi igényeihez mérten termelődik, s bizony a védő hatása (ellenanyagok, stb.) a későbbiekben is fennáll.


Az elszakadás meg egyáltalán nem biztos, hogy nehezebb, sőt. Nekem ellentétes a tapasztalatom: semmi gond nem volt a szoptatott gyerekeimnél, ellenben az elsővel, akit nem sikerült sokáig szoptatnom, nagyon körülményes és nehéz volt az elválás, amikor bölcsibe, oviba került.

2007. nov. 21. 16:48
Én úgy vagyok ezzel a témával hogy szerintem ha már a gyermek képes megenni a szilárd táplálékot ami ki is elégíti a vitamin és tápanyagszükségletét akkor a szoptatás csak lelki dolog, ami sokak szerint jó, de minnél tovább húzzuk az elszakadást annál nehezebb. Nekem a kisfiam csak 1 hónapig szopott. Nem azért mert nem akartam hanem mert elapadt a tejem több okból kifolyólag, viszont a szoros lelki kapcsolatot így is ki tudtam vele alakítani. Sőt később még egy kis gond is volt az oviban belőle hogy annyira ragaszkodik hozzám. Az immunrendszer erősítő hatásról meg annyit hogy mindíg is figyeltem arra hogy megkapja a megfelelő mennyiségű vitamint és közel sem volt soha olyan beteges mint néhány társa akik volt amelyik 3 évig szopott. Szóval mindenki maga érzi hogy mi a jó de szerintem 8-10 hónapnál tovább szoptatni nem kell.
35. pufika (válaszként erre: 34. - DODICA)
2007. nov. 21. 15:54

Dodica, csak irigyelni tudlak!!!


Nekem is az a véleményem, hogy minél tovább. Amíg csak lehet és amíg csak igényli a baba.

34. DODICA (válaszként erre: 32. - Szika)
2007. júl. 28. 18:44

Én ugyan még szoptatom a 2 és fél éves lányom (a nővére is ekkoriban hagyta abba), de ettől még normálisnak tartom magam. :))

Természetesen már nem a t6áplálék értéke a lényeg, hanem sokkal inkább a testi-lelki kapcsolat köztünk, s ezt miért is vonnám meg tőle? Szép lassan végképp el fogja felejteni ezt az aktust (már mostanság is van, hogy egy-két nap kimarad, mert e4lfelejti, én meg már nyilvánvalóan nem kínálgatom vele), de amíg szüksége van rám, addig én is kiélvezem a babusgatás eme fajtáját. Úgyis gyorsan vége ennek az időszaknak. :))

33. 60a1b835aa (válaszként erre: 1. - Kovács)
2007. júl. 24. 14:27

Sztem 2 éves korban már inkább a kötödés igénye miatt szopnak a gyerekek, mintsem a szükséglet miatt... Két évesen a 11 kg, sztem kevés, de nem mindenki standard méret, ezt nem szabad elfeljteni! Én elválasztanám és megpróbálnék kalóriadús, fehérjében gazdag ételeket adni neki. Amúgy a gyümölcsöt a nagylányom 2-3 között nem ette meg. Semmilyen formában, pedig előtte és utáni is szerette-szereti. Ezért vettem egy gyümölcscentrifugát és minden nap legalább 3 gyümölcs levét kicentriztem rajta neki! Ezzel megoldottuk, hogy ez a ételfélesség semmiképp ne maradjon ki a mindennapokból!

Sok sikert!

32. szika
2007. júl. 19. 13:52

Én még nem vagyok anyuka..de mindig is úgy gondoltam, hogy 10-12 hónapos korától nem szabad tovább.

Nem olyan régen hallottam egy váróban beszélgetni anyukákat és elmondta, hogy a fia2,5 éves, és még szoptatja, de hogy sebesre harapja a mellét, és lassan kínos, hogy a gyerek kiabál társaságban anyucinak, hogy vegye elő a cicit, mert éhes. És hogy a másik gyerekét 3 éves koráig szoptatta, de azzal nem volt ennyi gond.

Hát én azt hittem sokkot kapok. Egy olyan gyereket,a ki beszél, akinek foga van, tehát képes enni mi a bánatnak akar szoptatni?? Én nem hisezm, hogy ez a lelki fejlődést tekintve normális lenne, és nem hiszem, hogy anyukanormális lenne... de kövezzetek meg, ha ezzel valami borzasztót mondtam. És mivel a családom fele az egészségügyben dolgozik, tőlük is azt hallom, hogy a gyerek a kezdeti időszakban kapja meg ez által a megfelelő immunerősítőket, táplálékot, és egy érzelmi pluszt az anyától. Utána szüksége van már egyéb táplálékra, és hogy szerinük sem normális ilyen korú gyerekeket szoptatani..hiszem már felfogja egy ovis korú gyermek a nemiséget is....akkkor valahogy morbid kicsit anya cicijén lógni....

2007. júl. 19. 13:44
3 éves kornál tovább ne!! Aki tovább is szoptat már nem az a jelentősége és a gyereket is zavarhatja a nemi fejlődésének egészséges kialakulásában!
30. LoLiNa
2007. júl. 19. 09:48
Ameddig jól esik anyukának és a babának. ha anyuka már nem tiszta szívvel szoptat, ink ne szoptasson. a lelki dolgok is átmennek a gyermekbe, nem csak a tej. ami késöbb problémát okozhat. és persze nem 10 éves korig... ott már jelen van a nemiség.. sőt, egy 4 éves gyereknél is..
29. ec63a7fc29 (válaszként erre: 14. - Kredoka)
2007. máj. 4. 05:44
Ha tudod, akkor tartsd meg a reggeli szoptatásokat. Akkor még van kedve az éjszakai alvásból felébredve bármit azonnal elfogyasztani. Ereje is van. Egyébként ha mégsem, akkor sem aggódj! A három hónap pont 3 hónappal több a semminél.
28. 244ed1c739 (válaszként erre: 27. - Dfe310ea97)
2007. ápr. 29. 22:47

Teljesen eggyet értek veled!!

Ez már lelki probléma az anyukánál !

2007. márc. 1. 00:57
Hallottatok arról a nőről aki még a 10 éves gyerekét is szoptatta? Az már ferdehajlam szerintem..mindkettőjükre nézve okozhat problémákat a későbbiekben! Akármilyen nemű is a gyerek, már akkor sem azt váltja ki belőlük amit kisbabakorukban. Egészségtelen ennyi ideig szoptatni! Érzelmileg összezavarhatja a gyereket!
26. Icus (válaszként erre: 25. - Vicmag)
2006. szept. 28. 13:22
Teljesen igazad! Én teljesen a szoptatás híve vagyok, és itt nem csk az egészség miatt, bár ez nálunk nem jött be. Az érzés, a gyermekedhez való viszony, ez minden nehézséget meg ér. Nekem csak egy problémám volt a szopiztatássa, hogy egy időben a kisebbik fiam nagyon harapott. Én sosem fejtem a tejemet, azt mondta a védőnő el fog apadni. Hát nem jött be neki.
25. vicmag
2006. szept. 28. 11:08

Hello!

Teljesen igazad van az öröklődő betegségekkel kapcsolatban,de szimpla "mezei" kórokozók által kiváltott bajokra gondoltam.

Olyanokra,amivel sok szülő gyakran kénytelen orvosi rendelők "vendége" lenni a csemetéjével.


Az csak az én véleményem,hogy a szoptatott babák immunrendszere valamivel erősebb.

Ettől függetlenül nagyon örülök,hogy ennyire masszív a kiscsaj,mert tartottam tőle,hogy amint elkezdődik az ovi,ping-pongoznak a bacikkal egymás között.

De most nagycsoportos,és minden évben max.1 hetet,ha hiányzott.Midegy,én ezt az anyatej számlájára írom-bár lehet,hogy köze nincs hozzá,mégis azt tanácsolom mindenkinek,ameddig lehet,használja ki ezt a lehetőséget.

24. Icus
2006. szept. 28. 04:35

Sziasztok!


Az első fiamat,csak 3 hónapig tudtam szoptatni, aztán megjött a mensim és volt tej, nincs tej. De ezt szó szerint értsétek. Előzőnap mág hatszor szopott és bőségesen volt tejem, másnap meg semmi. Megszenvedtünk, mert acumis űveget addig, még csak hírből sem ismerte. 2 évesen súllyos astma lépett fel nálla, közel 8 hónapot volt a Szabadsághegyi gyermek kórházban. Azt mondták, hogy mivel csak 3 hónapig tudtam szóptatni, ez az eredménye. ( szerintem a fertőzőtt kullancs elleni védő oltás váltotta ki nála)


A pici fiamat 3 éves koráig szoptattam,(8 hónapig csak anyatejet kapott, egyszerűen mást nem akart elfogadni) és amikor visszamentem dolgozni, akkor mondtam neki, na mostmár elég volt. Szenvedtem több, mint egy hétig, mire eltudtam apasztani a tejemet. Ő 3 hónpos korától erős astmás. 1 éves sem volt, és már nagyobb adagban kapta a sprayit, mint az akkor 9 éves fiam.


Én azt gondolom a betegség kialakulása: Genetika, hajlam, elsősorban


De egy kisbaba szopiztatásánál, nincs csodálatosabb érzés!:)))

23. vicmag
2006. szept. 24. 08:14

Szép napot!

Van egy 5 éves lányom,akit 21 hónapos koráig szoptattam.A gyermekorvosunk mindig kérdezi,hogy "mit csinálok vele,talán béres-cseppben fürdetem?".Már arra sem emlékszem,megfázva mikor volt.Szerintem ebben nagy szerepe lehet a fentieknek.Kb.3 hét mulva születik a kisfiam,és remélem vele is ez lesz a helyzet,és legalább 1 éves koráig lesz tejem.Azt hiszem ez nagyon jó dolog baba-mama kapcsolat szempontjából,egészséges és nem utolsó sorban

kényelmes megoldás

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook