Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meddig követelhetek vissza adósságot jogi úton? fórum

Meddig követelhetek vissza adósságot jogi úton? (tudásbázis kérdés)


14. kobagabi (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2012. jún. 6. 17:08
Pontosan így történt ez nálunk is:)
2012. jún. 6. 17:06

Az én esetem is majdnem hasonló volt. Tartoztak nekem nem kevés pénzzel. 3 évig hittem a hazug szavaknak. Aztán meguntam, és tavaly augusztusban közjegyzőhöz fordultam, aki kiküldte a fizetési felszólítást(persze mi írattunk alá papírt vele, ez volt a szerencse).

Erre ő reagált, és megint hazudott egy sort, így mi elindítottuk a pert. Amit az 1. tárgyaláson megnyertünk. Úgyhogy most fizetnie kell. A perköltséget+kamatokat évekre visszamenőleg+a tőkeösszeget. Kapott ugyan részletfizetésre lehetőséget, de ezt sem tartja. Elkezdett fizetgetni, bár nem úgy ahogy meghatározták. Viszont az a biztos ami a kezünkben van, így elfogadjuk azt amit ad. Most jún.15-ig kell adnia a következőt, amiben megállapodtunk. Kíváncsian várom.

Szerintem ne várj tovább. Aki 5 évig nem fizetett, már nem is fog önszántából, csak ha kényszerítik, és ha van egy bírósági végzés, ami neked ad igazat, és nem fizet behajtó intézkedik. Intézkedj, nehogy késő legyen!!!!

2012. jún. 6. 01:19

Ha felszólítottad írásban, akkor a legutolsó felszólítás időpontjától számítják az időt.

Az adós lakóhelye szerinti bíróság az illetékes. Felvilágosítást és segítséget bármelyik bíróság panasznapján ingyenesen kaphatsz, és segítenek kitölteni az illetékfeljegyzési jog érvényesítéséhez szükséges nyomtamványt. Ezzel azt éred el, hogy nem kell illetéket fizetned, mert megindokolod anyagi helyzeteddel. Az illeték összegét feljegyzik, és a per végén a vesztes félnek kell fizetnie.

Küldesz sima írásos felszólítást, amelyben akár személyes hangon is megkéred. kedves Józsi, eddig nem fizetted vissza az ekkor meg ekkor tőlem kapott kölcsönt, ezennel kérlek, fizesd vissza, hogy ne kelljen bírósághoz fordulnom, csók Ödön. Majd ha erre nem reagál, add be a bírósághoz a keresetet, erről is szépen eligazítanak a panasznapon. Nem emlékszem, mennyit kell várni, de nem egy nagy macera. A per abból áll, hogy elismeri a tartozűást vagy nem, tehát be kell mutatnod a kölcsönről írt papírt, ha az nincs, de elismeri, akkor mázlid van. A bíróság mérlegeli az adós anyagi helyzetét, téged megkérdeznek, elfogadod-e az x összegű részletfizetést, ha egy összegben nem tudja visszaadni.

A bíróság persze kamatot is fog számolni, mert az törvényesen jár, de csakis a törvényes mértékben. Akkor is számolnak kamatot, ha eredetileg nem volt megállapodva kamat. (Ezen nagyon megsértődött az én adósom, de ez van! Az se volt megállapodva, hogy tojik a fejemre...)

Szépen, mivel igazad van, egy költségmentes eljárás.

11. b4c06bc553 (válaszként erre: 2. - Xania)
2012. jún. 5. 22:52
Viszont, ha nincs ráírva a visszafizetés határideje, akkor nem évül el.
10. 9f98008a3b (válaszként erre: 5. - Xania)
2012. jún. 5. 19:43

Nem, de intézd mihamarabb!


Sok sikert!

2012. jún. 5. 19:28
reméljük be is tudod bizonyítani
8. timycat (válaszként erre: 2. - Xania)
2012. jún. 5. 16:29

5 év az elévülés, ha semmi sem szakítja félbe, pl írásbeli fiz. felszólítás


Attól függ mekkora az összeg; 1 millió alatt célszerű közjegyzőnél kérni fizetési meghagyás kibocsátását ez a leggyorsabb, legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, már lehetőség van elektronikus úton is kérni

2012. jún. 5. 16:08
Menj bíróságra.
6. xania (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2012. jún. 5. 15:25
sajnos jogi úton még sosem küldtem, hittem mindig a szavaknak,de semmi...tudom, naiv,stb voltam:(
5. xania (válaszként erre: 3. - 9f98008a3b)
2012. jún. 5. 15:24
köszi! és ha a héten nyujtom be,az még nem csúszik ki az időből?
4. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - Xania)
2012. jún. 5. 15:15
Ha mindig küldözgeted a felszólító leveleket, nem évül el.
2012. jún. 5. 15:06

Aha, 5 év.

Van róla írásos megállapodás?


Akkor a helyileg illetékes bírósághoz.

2012. jún. 5. 15:03
szeptemberben lesz 5 éve, h tartoznak nekem.úgy hallottam,5 év míg az adósság elévül.ez így van?ésha igen, jogi úton hova fordulhatok?
2012. jún. 5. 15:02
Meddig követelhetek vissza adósságot jogi úton?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook