Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasság után ha az egyik fél adósságot halmoz fel, az a másikra is vonatkozik? Válás után ezt hogy intézik? fórum

Házasság után ha az egyik fél adósságot halmoz fel, az a másikra is vonatkozik? Válás után ezt hogy intézik? (tudásbázis kérdés)


18. bd55e3f068 (válaszként erre: 16. - Annie1130)
2013. aug. 14. 12:12
Hitel felvételnél nem a kérelmező házasságkötésének a helye szerint, hanem a hitelszerződés megkötésének helye szerint kell megfelelni, az ott hatályos törvények szerint lehet megállapodni, és vitás esetekben az ottani szabályozást kell alkalmazni.
17. bd55e3f068 (válaszként erre: 14. - Chalesii)
2013. aug. 14. 12:01

Az állampolgárság mindegy, olyasmit vesznek figyelembe, hogy az adóságban szereplő felek (és nem azok házastársa) hol keres, ha van terhelt ingatlan, az hol van.

Ha a lány aláír valamit, akkor legyen észnél!

2013. aug. 14. 11:56
Az adott országban kötött házasság szerinti jogszabályok érvényesek. Ezek az uniós irányelvek szerint elvileg hasonlóak, de azért lehetnek eltérések, így legjobb egy német családjoggal fogalkozó ügyvédet megkérdezni. Talán a neten találsz ilyen németországi magyar ügyvédet is...
2013. aug. 14. 11:53
Engem akar tanúnak, és mikor mondtam, hogy én ehhez nem adom a nevem, hogy tönkretegye az életét, nagyon csúnyán összevesztünk... ha van okom rá, akkor bocsánatot kérek és vállalom a tanúskodást
2013. aug. 14. 11:51
Köszi szépen az eddigi válaszokat :) De várjatok, most jön a csavar...ugyenez érvényes akkor is, ha a házasság németországban van kötve és a házastárs egy harmadik ország állampolgára? :D tehát németországhoz semmi közük, csak ott esküdnek, a lány magyar, a fiú meg megint más tészta... barátnőmről van szó, próbálom lebeszélni, nehogy pórul járjon, de ha engem itt sikerül megnyugtatni, akkor örülni fogok az örömének
13. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Annie1130)
2013. aug. 14. 11:44

Ez nem így van.

Lehet a házastárs tudta, beleegyezése nélkül hitelt felvenni, és mivel erre lehetőség van, nem is terhelik a másikra az adósságot, nem kell ehhez semmilyen házassági szerződés.

Arról nem is beszélve, ha valaki más az adóstárs, kezes.


Erről valami nagyon falsch dolog kering a neten.

12. Annie1130 (válaszként erre: 10. - Annie1130)
2013. aug. 14. 11:33
vettem
11. HMF83 (válaszként erre: 1. - Chalesii)
2013. aug. 14. 11:33
Nem kell házasodni nincs probléma...nagyon egyszerű :)
10. Annie1130 (válaszként erre: 8. - Bd55e3f068)
2013. aug. 14. 11:33
Természetesen van lehetőség előre(!) írásban lefekteteni ezeket a dolgokat. A különvagyon, az különvagyon és az azt terhelő adósság, az csak az egyik fél adóssága, amelyért a másik nem felel, de itt most úgy vetem le, hogy nem ez a helyzet.
9. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - Noarashi)
2013. aug. 14. 11:32

Egy másik topikban én ezt már felvetettem ;)

Ráadásul, ha elmérgesedik a helyzet, így akár direkt kicseszésből lehetne adóságot produkálni.

8. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - Annie1130)
2013. aug. 14. 11:29
Gondolod, hogy aki házas, azt megfosztják a gazdasági önállóságtól?
7. Annie1130 (válaszként erre: 6. - Noarashi)
2013. aug. 14. 11:26
Pl. közös ingatlant terhelő jelzáloghitelnél nincs olyan, hogy a másik fél tudta nélkül veszi fel a hitelt, mert alapfeltétel, hogy a tulajdonosok beleegyezzenek. Úgy tudom, személyi kölcsön esetén sincs másképp, akár van ingatlanfedezet, akár nincs.
2013. aug. 14. 11:20
Érdekes is lenne, hogy teszem azt az egyik fél sutyiban adósságot halmoz fel, a másik fél tudta nélkül. Mikor borul a bili, és válnak, akkor meg a másik is szív.
2013. aug. 14. 11:14
Szerintem ez nem olyan horderejű dolog, hogy ne érné meg a bankkal személyesen egyeztetni vagy egy ügyvéddel.
4. bd55e3f068 (válaszként erre: 2. - Chalesii)
2013. aug. 14. 11:13
Nem terhelik automatikusan a házastársra, de a közös vagyonra (pl. ingatlan) az adóstárs tulajdonrészéig terhelhet bank. Ha együtt veszik fel a hitelt, vagy az egyik kezességet vállal, akkor értelemszerűen volnatkozik rá minden kötelezettség válás után is.
2013. aug. 14. 11:04
Én úgy tudom, hogy a házasság alatt történt hitelfelvételhez a házastárs írásos beleegyezése is szükséges. Pont azért, hogy válás után egyetemleges legyen mindkét fél felelőssége. Tehát kérdésedre a válasz: Az ő adóssága a te adósságod is sajnos.
2013. aug. 14. 11:02
Szóval a körülmények most nem számítanak a kérdés szempontjából, hogy ki és miért hogyan... a kérdés az, hogyha két ember összeházasodik, akkor mondjuk ha az egyik felvesz egy hitelt, akkor azt a másikra is ráterhelhetik e, és hogyha elválnak, akkor is a nyakán marad e a másik hülyesége...esetleg házassági szerződéssel meg lehet e ilyesmit akadályozni.
2013. aug. 14. 11:00
Házasság után ha az egyik fél adósságot halmoz fel, az a másikra is vonatkozik? Válás után ezt hogy intézik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook