Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nektek mennyire számít, hogy mások mit gondolnak rólatok? fórum

Nektek mennyire számít, hogy mások mit gondolnak rólatok? (beszélgetős fórum)


1 2
21. Ildi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 21:08
Dehogy számit.
20. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 20:51
Eljött az az idő,hogy már számít,lehet rosszul működöm,mivel túlságosan sok ember vesz körül,így sokkal jobb érzés a lelkemnek ha szeretve,kedvelve vagyok....Nem feltétlen és mindenáron,de jobb úgy létezni,mivel én is megtanultam a legszarabb emberben is megtalálni valami kis jót,hogy inkább szimpi legyen,mint nem.
2021. jún. 28. 15:53
Nem akarok csúnyát írni, de annyira. :D
2021. jún. 28. 15:44
Szerintem ezt az egészet nem kell annyira szigorúan érteni. Az élet minden területén van egy u.n. általános, társadalmi elvárás. Mint az étkezéseknél (kés, villa, stb.) a társalgásoknál, egymás iránti viselkedés. De az öltözködés terén is. Anno még milyen nagy felháborodást okozott Beatles-frizura, és az ő általuk meghonosodott hippi-öltözet, stb. stb. Ma már senki sem ütközik meg rajta. Vagyis az elvárások is változnak, haladnak a korral. Ha van valami új, először megütköznek az emberek rajta, egy idő után megszokják. Nem kell vele sokat foglalkozni.
17. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 15:42
Az, hogy ki milyen ember, egyáltalán nem attól függ, hogy mások mit gondolnak róla. Mint ahogy az sem számít, hogy szimpatikus legyen az ember mindenkinek. Ugyan miért kellene mindenkinek megfelelni? Miért kellene, hogy mindenki szimpatikusnak tartson?
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2021. jún. 28. 15:37

Így igaz.

Amit a másik gondol/mond rólam, az róla szól, őt minősíti. Attól én sem jobb, sem rosszabb nem leszek.

15. 55Judit (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 15:25

Tamással értek egyet.

Az a mondatod hogy ne tűnjön az ember valamilyennek, megint csak arra utal, hogy téged nagyon érdekel mások rólad alkotott véleménye. Ebbe biztosan bele is lehet bolondulni, mert feltehetően mindenki mást gondol. Elárulom, fiatal koromban engem is érdekelt, mert anyám egyfolytában azt hangoztatta, hogy mit szólnak majd az emberek. E miatt az egész fiatalságom egy tiszta merő feszültség volt.


Figyelj! Amit én gondolok, az hozzám tartozik. Amit te gondolsz, az hozzád. Egyikünk se tudja mit gondol a másik. Megfordulhat a fejedben, hogy Úr Isten, ez a Jutka miket gondolhat most rólam azok alapján amit olvas a hsz.-eimben. Ettől rossz lehet a közérzeted, főleg ha sokáig túrázod magad ezen. Vagy megfordulhat az is a fejedben hogy hú, most a Jutkára azért mert ezt és ezt írtam, biztos nagyon jó benyomást tettem. Ettől meg boldog lehetsz. De nem tudhatod hogy mit gondolok valójában, csak elképzelsz valamit, ami által vagy jobban érzed magad vagy rosszabbul. Én azt mondom, annál hogy azon agyaljunk hogy mások fejében mi jár, sokkal fontosabb, hasznosabb, vagy szórakoztatóbb dolgokat is találhatunk. Akkor miért pazarolnánk az időnket mások vélt gondolataira? Tudod mi a legértékesebb a világon? Az idő. Még nagyon fiatal lehetsz ha ez nem jut még eszedbe, de figyeld meg, mennél kevesebb lesz belőle, annál értékesebbnek fogod érezni. Ezzel együtt folyamatosan változik majd benned az értékrend. Egyre jobban megérzed mi fontos, és mi nem.

2021. jún. 28. 15:20
Rendben. Köszi 🙂
13. libikóka (válaszként erre: 6. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 28. 15:02
Ez meg milyen szöveg?????????????
2021. jún. 28. 15:01
Én lesz.rom:)
11. Piroska52 (válaszként erre: 6. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 28. 15:00
Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen a ,,,bunkó öregek,,, nevében.
2021. jún. 28. 14:56
Tudatosítanod kell magadban, hogy ha fejre állsz, akkor sem tudsz mindenkinek megfelelni. Úgyis mindenki azt gondol, amit akar. Ezen nem tudsz változtatni, úgyhogy kár a belefektetett energiáért. Magadra figyelj, csak magadra. Ha magadat elfogadod és szereted, azt mások is észre fogják venni, és ők is el fognak fogadni.
9. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 14:53

Nem fog menni.

Rám mindig azt mondták/mondják, hogy beképzelt/nagyképű és fura vagyok.😜

8. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 14:45
Nem érdekel, ki mit gondol. Olyan ember meg nincs a földön, aki mindenkinek szimpatikus...
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 28. 14:43
Köszi. Ezt megfogadom.
6. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 14:42

Gondolom fiatal vagy még. 60 évesen már nem fog zavarni mások véleménye és beállhatsz a bunkó öregek sorába. :DDD


Visszatérve. Nem tudom. Nem vagyok pszichológus. Első lépésben talán próbáld leszűkíteni azoknak a körét akiknek számít a véleménye. Rájuk hallgass. Velük oszd meg ha pl beszól a szomszéd. Majd ők is elmondják ne foglalkozz vele. Előbb utóbb gondolom menni fog.

Az élet majd úgy is megerősít a korral és egyre könnyebb lesz átlépni ilyen dolgokon.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 28. 14:34
Hogy lehet ezt fejleszteni? Ne tűnjön az ember pökhendinek,beképzeltnek, de legyen azért magabiztos, akit nem befolyásol, hogy mások mit gondolnak?
2021. jún. 28. 14:30

Idősebb korban jellemzően már egyre kevésbé lesz fontos mások véleménye. Mivel itt zömmel idősebbek vannak, így inkább ilyen hozzászólások lesznek.


Az igazi kihívás már fiatalon a magad utad járni és nem másokra figyelni.

2021. jún. 28. 14:24
Már nem érdekel, mindenki azt gondol amit akar. Hidegen hagy.
2021. jún. 28. 14:15
Főleg édesanyám korosZtályának számitott. Engem olyan nagyon nem hoz lázba, tehetnek egy szivességet ...
2021. jún. 28. 13:59
Nektek mennyire számít, hogy mások mit gondolnak rólatok? Számít, hogy szimpatikus legyél mindenkinek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook