Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Másodszor P3-as citológiám mit tegyek? fórum

Másodszor P3-as citológiám mit tegyek? (beszélgetős fórum)


9. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - Éffi85)
2013. nov. 27. 22:15

Szia!


Szerintem ne próbáld te kezelgetni, hanem menj az orvosodhoz a megadott időpoontban!


Nem akarlak megijeszteni, de ezzel nem lehet viccelni, meg halasztgatni. Ha további vizsgálat kell, megmondja a doki, ha kezelés, azt is. Egyébként van már fájdalomcsillapító, érzéstelenítő, ne félj.


Beszélj meg a dokiddal mindent. De halogatás nélkül. Nekem halt meg kolléganőm méhnyakrákban... úgyhogy inkább most nézzetek utána, mi van, minthogy később nagy baj legyen belőle.

2010. márc. 12. 16:12
A műtét is szóba jöhet? Az mennyire fájlmas?
7. tavaszilány (válaszként erre: 6. - Éffi85)
2010. márc. 12. 15:30
Nem ismerem, sajnos...
2010. márc. 12. 15:17

Szeretném kipróbálni a gynevacot! Azt mondják ezekre a gyulladásokra is jelenthet megoldást.

Te hallottál már róla?

5. tavaszilány (válaszként erre: 4. - Éffi85)
2010. márc. 12. 15:13
Elhiszem....ha viszont ezt javasolja az orvos, ne halogasd...ha jó eredménye lesz, megnyugszol, ha esetleg nem, akkor pedig időben megkezdődhetnek a kezelések...
4. Éffi85 (válaszként erre: 3. - Tavaszilány)
2010. márc. 12. 15:06
Jövőhét Szerdára kaptam időpontot. Az az igazság, hogy nagyon félek tőle. Nem szeretnék műtétet!
2010. márc. 12. 15:03
Én mindenképp azt tenném, amit a nőgyógyászom javasol...neked mit mondott?
2010. márc. 12. 14:47

ez egy orvos válasz:


Válasz :

A méhnyakrák szűrés eredményét P1-P5 skálán értékelik. P1 és P2 esetben még nem beszélhetünk rosszindulatú folyamatról, P3 már további teendőt igénylő érték, a P4 és P5 pedig egyértelműen rosszindulatú elváltozást jelez. A "P" a módszer feltalálójára, Papanicolau tudós nevének kezdőbetűje, s arra a festésre utal, amely után mikroszkóp alatt vizsgálják a keneteket. A citológiai vizsgálat során a méhnyak hámsejtjeit vizsgálják, miután kenetet vettek a méhnyakról, a külső méhszájról valalmint a méhnyaki csatornából.


A P3-as citológiai utalhat gyulladásra és utalhat úgynevezett rákmegelőző állapotra, vagyis kezdődő, esetlegesen daganat irányába továbbfejlődő hámelváltozásra. A hüvelyi kezelés megoldhatja a gyulladást. A méhnyakon most lévő, kóros hámsejtek leválásához több hét szükséges, valószínűleg ezért hívta vissza két hónap múlva a nőgyógyásza.


1. Amennyiben két hónap mólva a kontroll vizsgálat P2, akkor - a biztonság kedvéért - újabb 2-3 hónap múlva megismétlik a citológiai vizsgálatot.


2. Amennyiben 2 hónap múlva a kontroll vizsgálat ismét P3, akkor kórszövettani vizsgálatra kerül általában sor, mely során egy kis műtéttel kúp alakú szövetdarabot vágnak ki a méhszájból, és ezt szövettani vizsgálat során (ami a citológiánál pontosabb eredményt ad) értékelik.

2010. márc. 12. 14:45
Visszahívott az orvos szerintetek mit fog javasolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook