Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Második baba fórum

Második baba (beszélgetős fórum)


2012. jan. 9. 20:06
Most vagyok a masodik honap elejen , de olyan furcsan faj a hasam, foleg a delutani , esti orakban , nektek volt valami hasonlo elmeny?
2011. dec. 22. 21:13

Ahogy minden szülés más, minden császár is más...

Hogy mit érzel? A szülés alatt semmit... Csak a tudat, hogy matatnak benned... Ez így furán hangzik. :-)

Amikor kezd kimenni az érzéstelenítő, na ott már fáj. És bár eddig úgy hittem, hogy viszonylag nagy a fájdalomküszöböm, én megszenvedtem. Nem is annyira a fájdalom, inkább az, hogy hosszas a felépülés, és dühít, hogy nem tudod úgy csinálni a dolgaidat, mint előtte. Nem egyszerű...

Sógornőm először császárral szült - sokan meséltünk neki róla, tudta mi vár rá - tehát arra készült. A második szülés után közölte, hogy ez annyira fájt, hogy inkább a császár. Mondtam neki, hogy azt nem hiszem. Aztán egy hét után már azt mondta, hogy inkább 100sima, mint 1császár. Varrták, mert repedt, mégis egy hét után már "szaladgált", és sokkal hamarabb regenerálódott a szervezet...

2011. dec. 22. 17:57
Hat az elso szulesnel nekem rossz volt, mert eleve erzestelenitessel szerettem volna, a szules elott derult ki, hogy nem lehet, aztan meg teljesen magamra hagytak , az orvos nezte a tevet amasik helyisegben...Nekem borzaszto volt, meg mindig emlekszem pedig tobb ev eltellt..Azt mondjak az ember elfelejti a fajdalmat..Hat nem tudom. Nem csaszar volt, de mire vegre betoltak , alig maradt erom, kiabaltak ,hogy nyomjak mar, meg nem ugy kell..Mintha annyira tudtam volna..A vegen vakummal szultem..:( Hat nem tudom . Csaszarral milyen? mit erzel?
2011. dec. 22. 14:02

Én is jobban féltem a 2. szüléstől :)))

Bár sajna nekem mindkettő császár lett:(

de én úgy éreztem jobb volt mint az első, már tudtam mi vár rám, mi után mit kell csinálni,

és a babagondozás meg már rutinosan ment :)))

2011. dec. 22. 12:01
Koszi a hozzaszolasokat. Hat nagyon kivancsi leszek mi lessz. Bar az az igazsag ,hogy a szulestol elegge felek, az elso utan, nektek hogy ment a masodik? Egy kicsit azert talan konnyebb remelem..
2011. dec. 22. 08:16

Sziasztok!

Nekem 3 év van a 2 gyerek között. A kicsi 9 hónapos.

Én a 12. heti Uh után kezdtem el neki mondogatni felkészíteni. Ö akkor még 2,5 éves volt és már megértette. Igaz ö nagyon szerette a kicsiket és vágyott testvérre. Bevontam a vásárlásokba. Pl a játszócumit csörgőt, badykat ő választotta ki.

Sokat beszélgettünk hogy a picibaba eleinte csak eszik alszik sir es nagy szükségem lesz a segítségére.

Nem mondom hogy nincs köztük féltékenykedés, de imádják egymást.

4 évesen elég okos hogy megértse testvére lesz. De ne minden a kicsiről szóljon mert akkor megharagudhat és nem úgy áll a tesóhoz. Ha a picinek vásároltok valami apróságot ö is kapjon. Ha a nagyikkal beszélitek a babát és ö is ott van róla is beszélgessetek milyen ügyes.

2011. dec. 22. 08:02

Szia!

Nekem 2 év van a kicsikéim között,és Én végig mondtam Neki,hogy a pocakba van a tesó.Gondolom,hogy nem igazán fogta fel,hogy miről beszél anya.De úgy éreztem fontos ,hogy ne érja majd váratlanul,mikor hazaállítok vele.

Mindig simogatta a hasam,olyan cuki volt:)

Persze,féltékenység lesz majd,de azt tudni fogod kezelni.Ja,és nagyon fog a tesónak örülni!

2. 56e930fc2a (válaszként erre: 1. - Carmen23)
2011. dec. 22. 07:59

Szia.

Az én lányom 3 éves volt amikot megszületett a kistesója.Elég nagy volt már, megértette.Sokat segített stb...Féltékenység eddig nincs, inkább az van hogy a lányom is kicsit kiszolgáltatja magát, "kicsibaba leszek"-mondja stb...

A fiam most 5 hónapos.

2011. dec. 22. 07:51

Sziasztok!


Szeretnek tolletek tanacsot kerni, biztos sokan vagytok tobbgyermekes anyak..Van egy lassan 4 eves lanyom, es most ujra babat varok, nagyon az elejen, de mar most agyalok elore mindenen, aggodom. Hogyan lehet ugymond felkesziteni a nagyobbat arra, hogy egy uj tarsa lessz, mar nem lessz tobbet egyedul? Gondolom a feltekenyseg is elofordulhat. Nagyon uj vagyok ebben, nem tudom ,hogy kicsi e vagy mar eleg nagy hozza, hogy szepen felkeszitsem, vagy varnom kellene meg vele...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook