Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másnak is romlik a foga, aki szoptat? fórum

Másnak is romlik a foga, aki szoptat? (tudásbázis kérdés)


14. enid79
2010. máj. 6. 12:51
Nekem szerencsére egy sem romlott a szoptatás alatt, pedig 9 hónapig szoptattam. Igaz, én folyamatosan ittam multivitaminokat, hogy ne merüljön le fullra a szervezetem.
2010. máj. 6. 12:49

Annak romlik a foga, akinek a szervezte rosszul ellátott ásványi anyagokkal, vitaminokkal.

A fognak nem csak kalciumra van szüksége, hanem az összes építőanyagra.

2010. máj. 6. 12:43

Helló!


Én utoljára terhesen voltam fogorvosnál, most lassan 22 hónapos a kisfiam, és még mindig szopik. Jövő héten megyek fogorvoshoz, mert nagyon sok lukas fogam lett megint :(((((

ráadásul elég rossz fogaim is vannak, gyorsan romlanak.

11. Ella89 (válaszként erre: 9. - Monácska30)
2010. máj. 6. 12:43
Hát mondjuk ha ennyire megviseli a szervezetedet a szoptatás, lehet, hogy tényleg fokozatosan le kéne szoktatni a szopiról. Tudom, hogy rossz, mert jó összebújni (én imádtam és fájt, amikor a lányom ellökte magától, mert már nem jött semmi más, csak pár csepp sós tej). Szerintem fontold meg, főleg ha terveztek még babát, őt is kéne szoptatni, akkor is lehet, hogy tönkremennek a fogaid. 2 évesen tényleg már csak az összebújás miatt szopizik, védve van, de ha nem akarod elveszíteni több fogadat, akkor érdemes lenne elhagyni a szopit, bármennyire is nehéz lesz mindkettőtöknek. :(
10. Ekka
2010. máj. 6. 12:40

2,5 évig szopizott a Lányom.

Alapból elég "romlósak" a fogaim, de a terhességet, és a szopit összevéve 1 fogamat kellett betömni.

Megfelelő vitaminpótlás, és akkor nem lehet baj. Legalábbis a fogdokim mindig ezt mondta:D

2010. máj. 6. 12:37
az orvosok lesza.., azt mondja már nagy a gyerek ne szopjon ,a túl sok kálcium bevitel nem javallt
8. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Monácska30)
2010. máj. 6. 12:36
Szia, nekem nem is volt rossz fogam. De azután először két, majd két és fél évet szoptattam, azóta sokat kell fogorvoshoz járnom:( Sajnos ez így van..
7. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Monácska30)
2010. máj. 6. 12:36

Szió!

Nekem nem romlott szerencsére,15 hónapig szoptattam és a hajam hullott ki,plusz még hormonproblémák is előjöttek.

Szerintem szoktasd le a szopizásról valahogy,mert ez már sok,neki már nem oszt nem szoroz a védettséget már megkapta a babó,de a te egészséged rámehet.

2010. máj. 6. 12:33
És mióta szedsz kálciumot? Orvos nem javasolt többet? Vagy az már kárt okozna?
2010. máj. 6. 12:31
semmi bajuk sem volt, a terhesség utolsó harmadában kezdődött a romlás
4. Ella89 (válaszként erre: 2. - Monácska30)
2010. máj. 6. 12:29
És előtte is rosszak voltak a fogaid vagy csak szoptatás alatt fordult meg a helyzet?
2010. máj. 6. 12:28
Igaz, én csak 3 hónapig szoptattam, utána már csak "száraz cicin lógás" volt a dologból, de nem romlottak a fogaim sem terhesség, sem szoptatás alatt annak ellenére, hogy alapból nagyon rosszak és évente többször kell járnom fogorvoshoz (terhesség és szoptatás alatt nem kellett).
2010. máj. 6. 12:27
már kettőt kihúztak, egyet most próbálnak megmenteni (tömik), már 2 éves és még mindig szopik, a kálciumot szedem ,napi 1000 mg?!
2010. máj. 6. 12:26
Másnak is romlik a foga, aki szoptat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook