Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másfél évesen tabletezés? fórum

Másfél évesen tabletezés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
71. trapiti (válaszként erre: 68. - Zsuzska1425)
2015. dec. 7. 23:05
Na ez a tv alapzajnak is mekkora baromság... minek egyáltalán tv a gyerekszobába? Ha valamit néz akkor nézze ha nem akkor ki kell kapcsolni. Nálunk egy tv van a nappaliban, nem tudom elképzelni hogy a gyerekhez vagy a saját hálónkba tennék...
70. unom (válaszként erre: 68. - Zsuzska1425)
2015. dec. 7. 22:41

Tévé, mint alapzaj? Szerinted ez jó?

Inkább tanulja meg a számítógép kezelését, minthogy folyamatosan menjen a tévé.

2015. dec. 7. 22:37
bocs,rossz a szóköz billentyű
68. Zsuzska1425 (válaszként erre: 1. - Writingsmurf)
2015. dec. 7. 22:37

Én nem tartom helyesnek!6 éves lesz a fiam a hétvégén,és amúltheti mandulaműtét kapcsán kezdettel a telefonomon játszani,számítógép,laptop tabu,youtube-on együtt nézünk mondókákat,meséket néha,ezt a 20 hónapos hugi is szereti,de egyedül nem gépezhet.Sokan mondják,hogy milyen régimódi vagyok,és hogy ez ciki,de nem érdekel.Tanuljon meg írni,olvasni,és aztán fokozatosan megtanulhatja a számítógép használatát.Ha rajtam múlik (azaz ha nem kell a tanuláshoz),akkor 8-9 éves kora előtt nem fog internetezni sem.

Tv van a szobájában,de sokszor csak alapzajnak,mert nem is nézi,játsziképít,rajzol,dínókkal,hősökkel játszik...most még ez a dolga

67. spinneli (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2015. dec. 6. 20:03
Szerintem sem ördögtől való, de másfél évesemnek én nem szívesen adnám oda, szerintme ez még enm az az időszak, mikor túl sok mesét kell nézni egyáltalán se tv-be, se gépen vagy tableten.
66. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Writingsmurf)
2015. dec. 6. 14:26
Nalunk a 6evesem kapott tablettel amit estenkent fel orara hasznalhat..2,5evesemnek oda nem adnam..
65. Kilimcs (válaszként erre: 63. - Chelsey)
2015. dec. 5. 22:23
te mi a fenéről beszélsz??? nem egész nap tabletezik egy kisgyerek.... ennyi erővel ettól is gond lesz a fókuszálással, mert mesekönyvet néz, és nem napi 20 percet... az is sík, és képeket néz benne, nem 3Dt.... komolyan, röhej a technika demonizálása :D
2015. dec. 5. 21:49

[link]

--------

:)

63. Chelsey (válaszként erre: 61. - Kilimcs)
2015. dec. 5. 15:53

Nem gondolkodom végletekben egyáltalán. Én sem a villódzásról beszélek, hanem arról, hogy rengeteg képi hatás éri. Sokkal több, mint egyébként érné, ha képernyő nélkül élne. Ezáltal az agynak azok a területei, amik ezt dolgozzák fel intenzívebben fognak fejlődni esetlegesen mások rovására. Pl. a nagymozgások fejlődése a 3D élményekhez köthetők, ha valaki 2D-ben fogadja be a legtöbb képet, akkor ez a fejlődés rovására megy.


Aztán lehetnek gondok egy idő után a fókuszálással is, mivel a képernyőket egy bizonyos távolságból nézzük és viszonylag sokáig.


Az idegrendszer fejlődésének vannak szakaszai, amiket ha nem veszünk figyelembe és kifejezetten ellene teszünk, abból komoly gondok lehetnek évek múltával - még akkor is, ha ma már bizonyított tény, hogy egyes sérült agyterületek funkcióját részben vagy egészben képes ellátni más agyterület is.

62. Ildia
2015. dec. 5. 15:21
Egy másfél éves gyereknek semmi szüksége nincs tabletre.Mert ne feledjük a fórumindítót,másfél éves gyerekről beszélünk.
61. Kilimcs (válaszként erre: 60. - Chelsey)
2015. dec. 5. 14:54

nem villódzó fényeket néznek a kicsik a tableten, stb. És nem is a babatv kb pavlovi reflexre építő dolgait... Hanem pl bábszinházat képen...


mondom, az a fő gond, hogy csak végletekbe gondolkodnak sokan. Az élet meg nagyon ritkán végletes. illetve kb a születéskor meg a halálkor, közben meg millióárnyalatú... és ez minden területére igaz. nem csak szerintem.

60. Chelsey (válaszként erre: 59. - Kilimcs)
2015. dec. 5. 13:55

Döbbenet, azt hittem, minden statikus körülöttem. Kösz, hogy szóltál! :)


Nem az emberi faj adaptációs képességét kérdőjeleztem meg, hanem azt mondtam, hogy a túláradó információ, a túlzott mennyiségű képi ingerek stb. nem feltétlenül előnyös hatással van a fiatal agyra, illetve a személyiségfejlődésre.

59. Kilimcs (válaszként erre: 58. - Chelsey)
2015. dec. 5. 13:06

tudod a világ változik.. az emberi fajban pedig az a legcsodálatosabb, hogy nincs szüksége több generációra a fejlődéshez ;) és nagyon gyorsan alkalmazkodik.


nézz utána az agykutatásoknak, mielőtt 20 percek, kék fény, stbre hivatkozol. Még könnyen elérhető ismeretterjesztő sorozat is van a témában, tán a discovery science vagy a natgeo csinálta. Egy csomó kisérletet, hogy mennyire nem kőbevésett milyenek vagyunk, hanem a környezetünk alakítja az agyunk is.

2015. dec. 5. 13:02

A helyzet az, hogy a majmok is megtanulják használni, úgyhogy egy másfél éves gyerek is simán tudhat ezt-azt a tablet használatából. Nem ez a baj, hanem az, hogy a mai piciket túl sok inger éri, túl sok információt képekben kapnak, ennek következtében az idegrendszerük másként fejlődik. Aztán amikor már ennek látványosak a következményei, akkor szinte lehetetlen, de mindenképpen nagyon nehéz utólag kompenzálni, "visszacsinálni".


Aztán ott van még az időzítés, a tabletből áradó kék fény, még a hormontermelést is befolyásolja, aminek nem kevés hatása van többek között az alvásra.


De visszatérve a túlzott ingerekre, ha a gyerek hozzászokik, hogy akár csak napi 20-30 percet kütyüzik, akkor a dolog jellege miatt nagyon gyorsan kialakul egyfajta addikció, aminek szintén magatartásbeli következményei lehetnek, amikor nem kapja meg az "adagját"


Ezért ennyire pici gyerekek esetében egyáltalán nem túloz az, aki oda sem adja a külyüket a gyereknek.


Persze, tegyen mindenki belátása szerint, de én mégis azt javaslom, hogy olvassatok utána! Tájékozódjatok, hogy milyen neurológiai hatásai vannak a kisgyerekek fejlődésére a kütyüzésnek, képernyőzésnek,mielőtt még rávágjátok, hogy "nekem se lett tőle semmi bajom", mert nektek nem volt ott 7x24 órában 100 csatorna, okosteló, tablet, XBox stb.!!!

57. Kilimcs (válaszként erre: 56. - Álmom az Álmunkban)
2015. dec. 5. 12:43

háátt... nekem mindkettő megtalálta a youtubeon a szgében a meséit.. és használta az egeret másfél évesen.... Semmiféle fakockát nem csapott hozzá egy kütyühöz sem. Az ilyesmit bőven egy éves koruk alatt csinálták max, mikor fogni elengedni tanulták a tárgyakat.


de itt írta valaki, mindenképp ígyis úgyis a minta a legfőbb nevelés. És ha az ok, akkor úgyse nő oda a gyerek. Enyémek mindig sokkal többet mozogtak. De tőlünk is azt látják jövünk megyünk. A mozgás fontos. Viszont igenis van amikor semmit teszünk, agy kikapcsol, és kütyü. És az is jó. mindennek megvan az ideje. pl az emlitett youtube... megkereste mindenki a zenéjét, és indult a móka, tánc. Igen csak úgy itthon, mert mondjuk kinnt rosszidő, és akkor is kell mozgás. De engem az se zavar, hogy időnként spóráznak, lényeket építenek, fejlődnek, a nagyobb már olvas, törzseket alapít... olvas képregényt is, meg könyvet ami érdekli. A dolgok nem zárjék ki egymást.


a fő baj, hogy sokan véglegesítve gondolkodnak, mindent vagy semmit alapon. De ahogy a sport se csak az élsportról szól, úgy a kütyük se a függésről. Nem kéne pánikbaesni, mert vki egy használati tárgyat használ. (nálunk is kontroll van amúgy. A nappaliban van minden. még a mesét is együtt nézzük. mert igenis a minta és a példamutatás a lényeg, meg a kommunikáció, az együtttöltött idő... lehet sorolni...)

56. Álmom az Álmunkban (válaszként erre: 1. - Writingsmurf)
2015. dec. 5. 11:42

Másfél évesen még nem beszélnek,vagy akkor kezdenek,még a mozgásuk sem összehangolt,nem szobatiszták,egészen biztos vagyok benne,hogy nem tudja használni a tabletett csak össze-vissza nyomkodja az érintőképernyőt.Tetszenek neki a -fények és színek,de a járókában vagy a szőnyegen simán rácsapja a fakockát,már ha van neki egyáltalán.

Anyucinak mg tök jó mert el van vele addig sem kell vele foglalkoznia..aztán majd az óvodában az óvónők küldik az Esélybe,meg a tanulási képességet vizsgáló bizottsághoz,mert semmit nem képes felfogni az óvodai életből,egy egyszerű labdajáték is kifog rajta marokra fogott ceruáról és 10-es számkörben számolásról már nem is beszélve :-)

55. Érdekes73 (válaszként erre: 17. - Loch ness)
2015. dec. 4. 20:47
Biztos hogy komoly egészségkárosító hatása is van azzal hogy mozgás helyett ül a gyerek kamaszoknak se jó a telefon nyomkodása órákon át : gerincük nem fejlődik rendesen meg stb....
54. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Writingsmurf)
2015. dec. 4. 20:41
Tizenévesen már úgy is kiharcolja majd a gépezést addig nem kell rászoktatni hadd szaladgáljon meg legyen igazi gyerek .Babakorba meg tényleg agyrém gépeztetni .Ez nem haladás szerintem se hanem idiótaság.
53. timycat (válaszként erre: 23. - Writingsmurf)
2015. dec. 4. 20:27
Ennyi idős babának -mert ő még baba tablet ide vagy oda - a legjobb szerintem
52. timycat (válaszként erre: 26. - 3d787b167a)
2015. dec. 4. 20:26

Én ma döbbentem le, hogy egy felnőtt pasasnak (35-37 éves) lediktáltam a véleményezésre küldött irathoz a megjegyzéseimet és azt mondta üljünk már a géphez, mert nem igazán tud már kézzel írni. :o


Én mindig ki vagyok akadva mikor felröppenek olyan tervek, hogy suliban inkább gépírni kéne tanulni mint kézzel írni.

Én tudom, hogy fiatal korom ellenére maradi vagyok, nekem még a régi dolgok, szokások százszor értékesebbek mint a mai menő cuccok, na de azért ez tényleg az elh.lyülésünk jele.

51. timycat (válaszként erre: 1. - Writingsmurf)
2015. dec. 4. 20:17

Szerintem sem normális.

Biztos az én gyerekem tüte, de szerintem 1,5 évesen nem sok mindent tudott volna kezdeni egy tablettel. 6 évesen kapott sajátot, azon játszogat, néz ezt-azt, de nem különösebben köti le, van hogy 1-2 hétig elő sem kerül. Valahogy - a legnagyobb örömömre - a "kétkezi dolgokat", állatokat, a kinti életet sokkal jobban szereti.


Az abszolút dicséretes hogy magadban tartottad a véleményedet, nem szabad más gyereknevelésébe beleszólni, csak te leszel a gonosz. Aztán majd mindenki azt "szagolja", amit felnevelt.

50. viva70
2015. dec. 4. 19:09
Istenem, milyen jó, hogy a lányom gyerekkorában még nem voltak ilyen dolgok. Bár, ha lettek volna, 1,5 évesen akkor sem vettünk volna tabletet neki. Abban a korban egy gyereknek még nem arra van szüksége.
2015. dec. 4. 18:21

Másféél évesen mindeféle vetített kép nézése káros is és fölösleges is. Akár tévé, akár más. Még a siafilmre se kell hivatkozni, teljesen értelmetlen. Ebben a korban minél kevesebb elektronikus inger éri annál jobb. Mesélni fejből kell, vagy mesekönyvből, nem a youtube-ról. Kezelni meg aztán különösképpen nem kell se tabletet se internetet. Ez tényleg az elektronikus póráz kategória, a szülő meg nem tudja már mit találjon ki...


Később, sokkal-sokkal később (szerintem valahol 3-4 év körül lehjamarabb) nagyon rövid, nagyon megszűrt mesenézés belefér, nálunk ez napi egy mese volt, nem több, amit hangsúlyozottan együtt néztünk meg.

Az enyém 8 múlt, még mindig nagyon korlátozottan néz bármit. 5 hétköznapból 3-4 napon egyáltalán nem néz tévét vagy más mesét. Tabletje van, hétvégenként meghatározott dolgokra használhatja pl. unokatesókkal skype-ol, de mindig előre megbeszélt időben, ideig. Internetet, youtube-ot a nappaliban használhatja a nagy gépen ahol látom hogy mire keres rá, ill. ahol meg lehet beszélni hogy mit szeretne. Érdekes, ilyen feltételek mellett semmilyen hátrányban nincsen az állandóan képernyőket bambuló osztálytársaival szemben, sőt... csak előnye származik abból hogy az átlagnál szigorúbbak vagyunk ezen a téren.

Játékokról: olyan játékot, mint a lejjebb emlegetett Pou (gyakorlatilag egy kis sz@rkupac akit lehet öltöztetni meg etetni) vagy egyéb olyan játékokat amik folyamatosan bejelentkeznek ha nem játszik velük, nem engedem játszani, nincs is fent a tabletjén. A farm és hasonló játékok még felnőtteknél is komoly függőséget okoznak, semmi szüksége erre egy gyereknek.

Azt gondolom, a számítógép-használatnak is megvan a maga helye, kultúrája, amit a gyerekeknek tanítani kell, de ennek semmiképpen nem az a helyes módja hogy rászabadítjuk a másfél évest a tabletre aztán olvadozunk hogy milyen ügyesen kezeli.

48. Jasmine24 (válaszként erre: 47. - Csikil4ny)
2015. dec. 4. 18:07
Hát én 30 vagyok és egy 3 éves gyerekem van. (Engem sem a tv nevelt, csak osszehasonlitas képpen írtam) Ilyen reakciókat nem produkál nálunk a fiam mint amit írsz .Mindenki máshogy nevel és más elvei vannak. Én /mi a férjemmel szabadelvű emberek vagyunk akik szeretnek sok területen mozogni. ...Így neveljük a gyerekünket is és mondhatni eddig nem látjuk a hátrányát.
47. csikil4ny (válaszként erre: 46. - Jasmine24)
2015. dec. 4. 17:15
Én nagyon vén lehetek, mert én nem a TV-én nőttem fel, de: a 3,5 évesem szeptembertől nézhet 2 Bogyó és babócát a neten. A második után kategórikusan el kell tiltsam a laptoptól, s azután fél óráig túlpörög. Egyáltalán nem tesz jót neki, míg ha a könyvből olvassuk nincsenek ilyen reakciói.
2015. dec. 4. 16:04
Nem tudhatjuk, illetve azt nem meselte el a forumindito, hogy foglalkoznak-e a kicsivel mashogyan is. Pl nalunk is van tablet, kicsi koratol (1 eves) mar elkezdte kezelni, mert ott volt keznel. Isten bocsassa meg, de engedtuk neki. Emellett mesemondas, mesekonyvek hada es egyeb fejleszto jatekok szinten ott allnak es alltak is a rendelkezesere. TV-t nem nezunk, de ha meset szeretne, ott a tablet es legalabb tudja kezelni, Ha valami olyant nez, akkor azt nem engedem, de szerencsere az aranyos monodokas mesek erdekli. Ugy gondolom, ha balanszban vannak a dolgok, akkor nincsen gond. Ha mellette az egyeb foglalatossagokra is odafgyelunk, Miert a mi gyerekkorunkban meg a TV volt meg a meno, meg az egyeb szamitogepes jatekok, semmi bajunknem lett tole. A merteket kell ismerni egy szulonek es akkor minden a helyen van.
45. Panna.33 (válaszként erre: 43. - Gribedli***)
2015. dec. 4. 15:58
Ennyi. Ezt én teljesen jónak tartom. Az egyensúlyt kell megtalálni és nem tiltással, hanem minél tágabb körből vett ismeretek átadásával.
44. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Writingsmurf)
2015. dec. 4. 15:53

Másfél évesen még a mászás, a finommotorika fejlesztés a fontos, ezzel sokkal jobban stimuláljuk az agyat, mint azzal, hogy színes képeket nézegettetünk vele.


Ne mesét nézzenek a gyerekek, hanem meséljünk nekik, lehetőleg ölbe véve őket. Egyrészt érzi a szeretetet, a fizikai közelséget, másrészt a képzelet így fejlődik, a későbbi megértés előfeltétele. Ha gyorsan pörgő képeket lát leköti (hurrá a szülő nem kell vele foglalkozzon), de sokkal több kárt okoz, mint hasznot. Miért is van annyi hiperaktívnak titulált gyerek?

43. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Writingsmurf)
2015. dec. 4. 15:53

Azért sok helyen nem úgy megy, hogy erre neveljük, hanem inkább arról van szó, hogy a gyerekek kíváncsiak és tanulékonyak, és rögtön lecsapnak, ha valami előmarad. Az enyémek is korán kezdték, nem erőltetem de nem is tiltom, mindig a maga idején csak a koruknak megfelelő módon játszottak egy kütyüvel (a picúrom többször is rezettálta a tabletet kicsinek, volt öröm...), később fokozatosan megtanulták használni, pl most már tud hiszti nélkül is minecraftozni rajta, és milyen jól lefoglalja magát! Ettől függetlenül rajzol is meg könyvet is néz, meg labdázik, legózik, stb.


Nem az vagyok, aki kiadja, hogy ma mivel játszotok, van egy játszószobájuk, ott azt csinálnak, amit akarnak, megjegyzem, pörög minden típusú játék, nemcsak a tablet vagy a nintendo. Most épp triciklizik valamelyik a fejem fölött ordítozva:D


Egyébként a szülőkkel+önkormányzattal sikerült az idén összegyűjteni egy interaktív táblára az oviban és szuperül megfér az érintőképernyős névsorozás, ami előtte "pipa" volt a papíron, a kicsik rettenetesen élvezik. Meg másra is jó az a tábla, csak mondom, van mellette ugyanúgy bábszínház is (hagyományos!):D

2015. dec. 4. 15:52
Nekem a fiam 2 eves'kora óta gépezik,először a Gribedlin választott játékokat utána már ment magától.5 evesen olvasott rendesen,és írni is tudott ugyan csak gépelve de legalabb nem unatkozott elsőben mert akkor azt is megtanulta.Kordában kell tartani az időt hogy ne ebből álljkon a játék és akkor nem lesz baj
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook