Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Más munkahely is ilyen lehúzós mint a CBA? fórum

Más munkahely is ilyen lehúzós mint a CBA? (tudásbázis kérdés)

182. a0c1361e44 (válaszként erre: 180. - F4e58693bd)
2013. okt. 27. 07:54

Akkor nem megállás nélkül dolgozol, mert elmész wc-re, eszel, bár felugrálva, beszélsz telefonon az ismerősökkel. Tehát egy kicsit kiszínezed te is:)

Velem is sokszor előfordul, hogy az íróasztalomnál eszek, mert olyan munkám van. Tehát már eleve munka közben eszek, és közben hívnak telefonon, ilyenkor nagy nehezen elmondom, hogy beszéljen a hívó fél, amíg lenyelem a számban lévő falatot.

181. a0c1361e44 (válaszként erre: 179. - Michelle.r)
2013. okt. 27. 07:50

Na, ugye?

"határidőink" nekünk is vannak, amit nem csak nagy vonalakban kell betartani, hanem kőkeményen.

180. f4e58693bd (válaszként erre: 178. - A0c1361e44)
2013. okt. 27. 07:49

Akkor én lehet kivétel vagyok? :)

Én a 8 órámat végig dolgozom, mert nincs időm arra hogy telefonáljak, netezzek vagy ilyesmi. Nem is lehetne mert nincs net a gépünkön és időm sem lenne rá.

Jó, max annyi szünetem van amíg felugrálva megeszem a szendvicsem, meg iszok pár korty vizet. De azt is úgy hogy bejönnek és volt hogy "lecsavartam a kupakot, üveget a számhoz vettem, letettem" mert jöttek...Pont mint a kajálásnál.

Wc-re mondjuk megengedem magamnak hogy 2 szer kimenjek pisilni na mondjuk ez szünet. Telefonálni időm sincs mert bármikor hívnám a családom vagy csak épphogy kicsörög le kell tennem mert jönnek, vagy 1-2 szó és "várjál" mert jöttek.

Ha esetleg előfordul hogy 5 percig nem jön senki akkor polccimkéket kell gyártanom amiket ki kell ugye raknom, vagy a hűtőket feltöltenem üdítővel, sörrel, energiaitallal mert rám szólnak hogy "lyuk van". És akkor ott az újság is amit amíg nem tudtam hogy hogy működik azt hittem hogy csak kieszed a polcra és szevasz. Hát nem... Az is sok időt elvon. Bemegyek 13 órára, a szükségletes szüneteken kívül jó ha 7-8 óra körül meg birok állni mert addig jönnek és jönnek, 8 óra felé meg már pakolás, takarítás.

179. michelle.r (válaszként erre: 178. - A0c1361e44)
2013. okt. 27. 07:37

Én nem mondom, hogy megállás nélkül dolgozom :). Nem is elvárás. Viszont munkaidőm sincs, határidőim vannak, amivel úgy gazdálkodom, ahogy akarok. Viszont ha valamit elbaxok, az csilliárdokba kerül, úgyhogy kifejezett elvárás, hogy ne stresszeljem magam, csak nyugodtan ;)


Ma pl. sokat fogok dolgozni, mert tegnap délután a Normafánál sétálva bevillant egy lehetséges megoldás egy helyzetre, ma annak fogok utána járni.

178. a0c1361e44 (válaszként erre: 177. - Timycat)
2013. okt. 27. 06:43

Ha csak azt nézzük, hogy a munkánknak van e vége, akkor természetesen nincs, de hát emberből vagyunk, szükségünk van az energiánkra, ezért mehetünk haza pihenni:)


Én is húzom az igát és a kollégák is, hiszen elvégezzük a munkánkat, de lehet azt jó kedvűen is csinálni, jó kollegáris viszonyba és lehet örökké bosszankodva, megkeserítve saját életünket. Ez utóbbi a hatékonyságra nyomja bélyegét. Örökös stresszben, fáradtan, háborogva nem lehet jól teljesíteni.

Mi alkalmazottak vagyunk egy szoftver fejlesztő cégnél, ráadásul egy olyan cégnél, ahol nagyon sok ember cuccával játszunk, így nem hiszem, hogy jó dolog lenne, ha fáradtan, kiégve gályáznánk, mert akkor valószínű, hogy sokat hibáznánk, lehet a te károdra is. Túl sok továbbképzésre nincs szükségünk, nekünk naprakésznek kell lennünk és ezt a tudást ott helyben kell megszereznünk. Az alapok megvannak, csak építkezni kell rá.


Bírom, amikor mindenki bizonygatja, hogy ő milyen sokat dolgozik, és ha egyszer helyet cserélnénk, akkor kiderülne, hogy melyik meló az, amelyik több energiát emészt fel. Mi látszólag ülünk az íróasztalunknál és nyomkodjuk a billentyűzetet, amihez sokak szerint, csak jó nagy fenékre van szükség, hogy bírjuk az x órás ülést, pedig mi az agyunkat használjuk ki maximálisan, és mint tudjuk a fizikai fáradtságot egy 8 órás alvással helyhez közel kipihenjük, ellenben a szellemi fáradságot szinte lehetetlen. Erre megint az mondom, hogy a mi fáradságunk ismét csak sok-sok ember életét keserítheti meg. Mit szólnál, ha épp iszonyat sok melód közepette odamennél az automatához és nem tudnád kivenni a vért izzadva megkeresett pénzedet? És csak azért, mert tegnap nem mehettem ki elszívni egy cigit sem, ami miatt egy baromi nagyot hibáztam? Na, akkor nem lógós lennék, hanem szimplán egy hülye programozó:)


Aki azt mondja, hogy napi 8 órájának minden percét munkával tölti az hazudik, ilyen nincs. Én vállalom, hogy mással is foglalkozom a munkaidőmben, mert szükségem van rá, de pl. arra nem lenne szükségem, hogy hajnali 1 órától 4-ig beszéljek egy bankfióki alkalmazottal, hogy hogyan javítsa ki, amit elrontott. De sajnos ilyen is előfordul elég sokszor. Azért kíváncsi lennék, hogy hányan tennék meg, amit mi. Ledolgozzuk a munkaidőnket, majd ezután telefonon is segítünk, akár éjjel is. És arról ne is beszéljünk, hogy hó végén, negyed év végén, év végén, mi hosszú munkaidőben dolgozunk, ami sok esetben napi 16 óra. Jó legyen 15, mert dohányzom és telefonon szoktam beszélni a családommal, mert ilyenkor nem nagyon találkozom velük.

Azért, mert nem játszom a mártírt még dolgozom, és úgy, hogy közben nem rúgok bele a kollégámba, hanem szívesen segítek neki, annak ellenére is, hogy esetleg őt hívták fel éjjel, de egyedül nem tudta megoldani. Ilyenkor én is felkelek és segítek neki, sőt! a családom is felkel, mert a telefon csengésre ők is felkelnek, így az ő pihijük is meg van szakítva.


Remélem érthető vagyok:)

Nekem arra van szükségem, hogy elszívjak egy cigit, van akinek arra, hogy telefonon beszéljen valakijével, van akinek arra, hogy 10 percig csak nézzen ki a fejéből és ne munkára gondoljon, ez mindenkinél más. Nehogy már irigyek legyünk, mert a másik, máshogy kapcsolódik ki! Vagy azért mert valaki nem tud. Ismerek olyan embert, aki csak a vélt panaszaival tud foglalkozni. Az egyik kolléganőnk ilyen volt. Őt aztán minden zavart. Ha cigiztem, ha ebédeltünk, ha beszélgettünk, ha nevetgéltünk, ha beszélgettünk, illetve az is ha levegőt vettünk. Kb. 1 hónapja nem dolgozik velünk. Jó sokat dolgozunk után, bár ez már akkor is jellemző, amikor még velünk dolgozott. Tehát ő, aki látszólag egész nap a munkával foglalkozott, sőt ezt mindenhol hirdette is, közel nem volt olyan hatékony, mint mi.

177. timycat (válaszként erre: 174. - A0c1361e44)
2013. okt. 26. 23:37

"Annál jobban semmit nem utálok, amikor a kollégák kitalálnak valamilyen problémát, mert a vita, furkálódás a lételemük. Na, nálunk ilyen nincs. Én dohányzom, az egyik kollégám FB-zik, a másik gmailezik, a harmadik sokat fecseg telefonon, a negyedik bentről intézi a gyerekei ügyeit, a negyedik újságot olvas"


:o banyek; én biza minden percet melóval töltök és általában bőven többet "húzom az igát", mint 8 óra, de így sem érek sosem a végére; megjegyzem remélem... és a továbbképzésemre meg csak a privát időmből lopom a napokat/heteket

176. c6cc1a938e (válaszként erre: 175. - A0c1361e44)
2013. okt. 26. 22:18

Szimplán hülyeségeket beszélsz.De nem piszkállak érte.Én nem adtam elég infot,szval...:)

Meg már unom is a témázást.Úgyhogy nem cáfolom meg őket.

175. a0c1361e44 (válaszként erre: 170. - Forgatos)
2013. okt. 26. 22:11
Spécinő meg találna más okot, hogy cseszegesse, ahelyett, hogy elkezdene dolgozni...
174. a0c1361e44 (válaszként erre: 169. - C6cc1a938e)
2013. okt. 26. 22:10

Hát, benned is van egy kis rosszindulat, szerintem. Te is csinálsz mást biztos a munkaidődben a munkán kívül. Sokat telefonálsz, újságot olvasol, netezel vagy bármit, ami miatt pedig rád kell várniuk a kollégáknak.


Annál jobban semmit nem utálok, amikor a kollégák kitalálnak valamilyen problémát, mert a vita, furkálódás a lételemük. Na, nálunk ilyen nincs. Én dohányzom, az egyik kollégám FB-zik, a másik gmailezik, a harmadik sokat fecseg telefonon, a negyedik bentről intézi a gyerekei ügyeit, a negyedik újságot olvas, aki nem fért bele a csapatba, mert rosszindulatú, furkálódós volt, azt kicsináltuk.

Tényleg jó lenne, ha mindenki magába nézne és azzal foglalkozna, hogy neki mi a dolga. El nem tudom képzelni, hogy mi az a 10 perces munka, amely kőkemény csapamunkát vár el pont akkor, amikor a kolléga cigizik. Ki kell vinni a kukát? Vagy standolni kell?

Na, mindegy, de számomra ilyeneken történő problémázás csak a rosszindulatú embereknél fordulhat elő, és ráadásul ezek az emberek messziről kerülik a munkát, de fényezik magukat....

173. forgatos (válaszként erre: 172. - Ancsika688)
2013. okt. 26. 22:09
Sok vállalatnál nincs is szakszervezet. Ahol van, ott meg a tagjai ugyanúgy a vállalat dolgozói és féltik az állásukat. (Azért persze akadnak kivételek is, de az a ritkább.)
172. ancsika688 (válaszként erre: 165. - Forgatos)
2013. okt. 26. 22:05
Bizony elszomorító:(Ezért lennének a szakszervezetek,érdekvédelmi szervezetek,csakhogy nem állnak ki a dolgozókért,nem mernek,vagy megveszik őket.
171. c6cc1a938e (válaszként erre: 170. - Forgatos)
2013. okt. 26. 22:03
Igen.Elég fásult,ami baj.
170. forgatos (válaszként erre: 169. - C6cc1a938e)
2013. okt. 26. 22:03
Ha nem dohányozna, akkor más miatt tartana szünetet. Biztos találna rá okot, hogyan vonja ki magát a munka alól. :)
169. c6cc1a938e (válaszként erre: 168. - Forgatos)
2013. okt. 26. 22:01

Jaja.Ha munkaidőn kívül nyomatná,szuper lenne.:)

Akkor nem dolgoznánk sokszor a közösön nélküle.Mondjuk a várakozást megoldjuk,mindig van extra elvégezni való,ami mondjuk nem az épp sürgetően aktuális kategória,de azért beszédes,hogy ha ő egyáltalán nincs és le van osztva az ő része is,a munka hatékonyabban van elvégezve,mintha ő ott van...

168. forgatos (válaszként erre: 167. - C6cc1a938e)
2013. okt. 26. 21:58
Nálatok a kollégáddal lehet a baj, nem magával a ténnyel, hogy dohányzik.
167. c6cc1a938e (válaszként erre: 159. - A0c1361e44)
2013. okt. 26. 21:57
És ez naponta többször is így van.Bezony!
166. cde472ac47 (válaszként erre: 162. - Forrest2010)
2013. okt. 26. 21:54
Nálunk is zsebbe adnak!
165. forgatos (válaszként erre: 163. - A0c1361e44)
2013. okt. 26. 21:53

Hűha, egyre jobb verziók vannak. :((

Mégiscsak meg kellene ezt állítani valahogy, tényleg elszomorító.

164. cde472ac47 (válaszként erre: 160. - Forgatos)
2013. okt. 26. 21:53

Mintha a saját helyzetemet olvasnám...


Jó is ez a témakör. Kifelé áll a szekerem a munkahelyemről. Életem első munkahelye és hasonló körülmények között dolgozom én is. Túlórák, a végtelenségig kihasználás. Aki azt írta hogy 300-400.000 forgalom semmi, azért gondoljon bele hogy egy dohánybolt nem egy tesco ahogy az emberek 10-20.000-ért vásárolnak. Ilyen számoknál az 30 fő lenne és ennyi. 30 ember 1 műszakban semmi, de egy doboz cigi kb durván 850 ft. Na most ha elosztod a 300.000-et 850-el, ami nyilván nagy szám lesz de kijön egy 300-as átlag ami sok persze, mert van aki nem 1 dobozzal vesz, de akkoris ha 250 vásárlót számolsz nagyon levonva, 250 vevő rengeteg egy műszakban. És nálunk is így megy ez. Én este már azt sem tudom hol vagyok, és nekem is a nagy forgalom miatt többször is volt hiányom. De azt mondták hogy "egy rutinos pénztárosnak is szokott lenni" igen de nem biztos hogy minden héten 1 ezres pl. és amíg ketten voltunk egy műszakban, el lett osztva a forgalom kettőnk között. Addig soha sem volt hiányom.


Ez is a spórolás...

163. a0c1361e44 (válaszként erre: 160. - Forgatos)
2013. okt. 26. 21:48

Zsebbe? Kinek a zsebébe?

Mert nálunk az van, hogy maradhatunk tovább, sőt el is várnák, a jelenlétibe azt kell beírni, ami a hivatalos és persze fizetés nem jár érte...

162. forrest2010 (válaszként erre: 160. - Forgatos)
2013. okt. 26. 21:46
Nem mindenhol adnak zsebbe !
161. forrest2010 (válaszként erre: 125. - Andi6020)
2013. okt. 26. 21:45

Jó jó , de hát ha tojni kell , akkor kell , az nem rendelésre jön ! Ha mázlija van valakinek akkor el tudja intézni meló előtt , de ha nincs ?


Nekem volt 2 és fél munkahelyem , a fél az egy hónap volt , ahova nem vettek fel egyetlen dohányzó emberkét sem ! az is feltétel volt , h ne cigizzen . / nem ezért álltam odébb /

160. forgatos (válaszként erre: 158. - Moonlight13)
2013. okt. 26. 21:41
Az nem olyan apró vétség, hogy a heti munkaidőn túl foglalkoztatnak valakit rendszeresen. Gondolom a jelenlétit sem a valóságnak megfelelően töltik ki, a fizetés egy része zsebbe megy stb.
159. a0c1361e44 (válaszként erre: 155. - C6cc1a938e)
2013. okt. 26. 21:25
Hát nem tudom milyen munkát végzel, hogy kell hozzá az egész csapat és pont abban a 10 percben...
158. moonlight13 (válaszként erre: 156. - Forgatos)
2013. okt. 26. 21:21
Konkrétan tudsz olyan pert, ahol ennél apróbb vétség miatt a munkavállaló megnyert?
157. forgatos (válaszként erre: 117. - C6cc1a938e)
2013. okt. 26. 20:36

:))

Az is bűntetendő, ha valakit nem szolgálnak ki nyitvatartási időben (mindegy, hogy kaksi/pisi miatt van-e). A nyitvatartást le kell jelenteni, és a hatóság ellenőrizheti annak betartását.

156. forgatos (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 26. 20:31

Ennél apróbb vétségért veszített már munkáltató munkaügyi pert. Persze ehhez össze kell szedni a konkrétumokat, na és kurázsi is kell hozzá.

Ezenkívül tényleg nem marad más, mint hogy felmond.

Mindenesetre szomorú, hogy ma egy inkorrekt munkahely vonzó, és sorban állnak érte. :(

155. c6cc1a938e (válaszként erre: 153. - A0c1361e44)
2013. okt. 26. 19:26

Nálatok örülnek.Nálunk nem.Mert:

1.van mindenkinek saját dolga,ez igaz,de:

2.meg van a közös munka és jé,mindig akkor kell kimennie,amikor a közös meló jön

3.vannak munkafolyamatok,amelyek nem indulhatnak,amíg az előzővel a másik nem végzett.Ergo:feltart.

Hát ez a baj!

154. c6cc1a938e (válaszként erre: 150. - Cessi)
2013. okt. 26. 19:23
Magammal csesznék ki.Meg a munkámmal.Nincs értelme.:)
153. a0c1361e44 (válaszként erre: 146. - C6cc1a938e)
2013. okt. 26. 18:44

Én dohányzom. A munkaidőmben kb. 4 szálat szívok el, így ez 4x10 perc. Egyik kollégámat sem zavarja, mert tudják, hogy ha azt a 40 percet is végig dolgoznám, akkor nekik meg kellene szakadniuk. Nekem elég rágondolni a munkára és kész vagyok több órás munkával, minden kínlódás nélkül. Ebédelek is, bár ezt ledolgozzuk, ellenben keveset járok pisilni. Ja és számítógéppel dolgozok, így jár az óránként 10 perc szünet.


Az ilyen kollégák inkább foglalkozzanak a saját munkájukkal és lehetőségeikkel és ne azt figyeljék, hogy a kolléga meg kint cigizik, mert ezek szerint a kolléga dohányzik, de a cigiszünetet többen is igénybe veszik, hiszen ahelyett, hogy dolgozna a nem dohányzó kolléga azt figyeli, hogy mit csinálnak a többiek. Gusztustalan. Mindenki sepregessen a saját háza táján. Lehet, hogy valaki nem dohányzik, de esetleg butább is a dohányosnál, vagy a nem dohányos elüti mással az időt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook