Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Más munkahely is ilyen lehúzós mint a CBA? fórum

Más munkahely is ilyen lehúzós mint a CBA? (tudásbázis kérdés)

62. forrest2010 (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2013. okt. 26. 14:25
Míg kicsik voltak a gyerekeim , én se tehettem meg , h szerda reggel beülök az autóba .... nem is volt mibe , melóból hazafele jövet vásároltunk , volt aki Pestről cígölt , volt aki itt a faluba vásárolt , amit még kapott délután , mégse halt éhen senki .
61. forrest2010 (válaszként erre: 60. - A0c1361e44)
2013. okt. 26. 14:21
Legalábbis akkor még nem éheztek az emberek , volt munkalehetőség , volt rendszeresen fizetés , még ha nem is utazhatott ennyit a jónép ! mert utazni , ma se mindenki tud , de sajnos létezni is sokaknak elég siralmas lehetőség jut .
60. a0c1361e44 (válaszként erre: 59. - 7a3a05277b)
2013. okt. 26. 14:14

A tesco éjjel is nyitva van.

Most komolyan az a legnagyobb bajod, hogy mi lenne azokkal, akik nem tudnak hét végén bevásárolni?

Régen, hogy oldották meg? este 6-kor bezárt az összes üzlet, illetve szombaton délbe, innentől hétfőn reggel nyitott ki legközelebb. Túl élték, és akkor sem éhen haltak az emberek.


Az valóban sokkal aggasztóbb számomra, hogy nem lesz szükség ennyi munkavállalóra, emiatt pedig a munkanélküliek száma gyarapodik, és még jobban leromlik adott családok életszínvonala.

59. 7a3a05277b (válaszként erre: 28. - Forrest2010)
2013. okt. 26. 14:05

Ha nincsenek nyitva hétvégén az üzletek, akkor kevesebb munkavállalóra van szükség. Így nyugodtan el lehet bocsátani azokat a szegény dolgozókat, akikre a "családjuknak lenne szüksége". Igaz, akkor fizetésük sem lenne.


Ezek után pedig, miután közölted, hogy dögöljön éhen (de csak kipontozva) az, aki nem tud hétköznap bevásárolni, azt is közöld, hogy aki nem csak napi nyolc órában dolgozik, az mégis mikor vegyen élelmiszert, hogy nehogy túlterhelje vele a kereskedőket? Akik mellesleg szolgáltatást nyújtanak, és szolgáltatások mennek az emberek után, nem pedig szívességet tesznek azzal, hogy megengedik az embereknek, hogy fizessenek nekik.

58. bd55e3f068 (válaszként erre: 57. - Andi6020)
2013. okt. 26. 11:49
Van, de csak szerda-csütörtök körül nő meg látványosabb méretűre, amit vasárnap lerágnak.
57. andi6020 (válaszként erre: 56. - Bd55e3f068)
2013. okt. 26. 11:45
Arrafelé nincs kerítés :D
56. bd55e3f068 (válaszként erre: 48. - Andi6020)
2013. okt. 26. 11:32

Ott azért nem halnak éhen, mert max. törnek egy darabot a kerítéskolbászból, ami utána szépen visszanő :D


Én szoktam vasárnap shoppingolni, de nem dőlne össze a világ, ha ez megszűnne.

Ámbár a hattyú halála, hogy nem lehet otthon mindenki minden hétvégének mind a két napján, nevetséges.

55. a0c1361e44 (válaszként erre: 52. - Michelle.r)
2013. okt. 26. 11:29
Persze ez igen jellemző volt. AZ első munkahelyemen az idős néni kolléganők:) (nyugdíj előtt voltak 2-3 évvel, tehát úgy 50 körüliek voltak), ránk szóltak, hogy lassítsunk a tempón, mert ha ilyen gyorsan és jól dolgozunk, akkor tőlük is ennyit követelnek. Külön megtanítottak minket, hogy mivel tudjuk eltölteni a munkaidőnket:)
54. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - Bd55e3f068)
2013. okt. 26. 11:27
Nem is azért írtam!:)
53. a0c1361e44 (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2013. okt. 26. 11:26

:))))

Ez nekem is furán hangzik, de biztos arra gondol, hogy hazaértek 3-ra, mert sokan 6-2 ig dolgoztak (csak 8 órát, ebédidőt nem kellett ledolgozni) megkávéztak a párjukkal, szomszédasszonnyal, stb. a nők, majd mentek vásárolni a sarki boltba vagy a kicsit távolabbi ABC-be, csemegébe vagy ki-ki igénye szerint. Legtöbb esetben felpattantak a bicajra és eltekertek a kb. 5 sarokra lévő nagyobb boltba, illetve hajnalban kimentek a piacra, ami szintén Budapesti viszonylatban kerületenként volt.

Emlékszem, hogy a mi lakótelepünkön volt/van vásárcsarnok és nagyon közel hozzánk, de ha valamit elfelejtett anyukám venni, akkor vasárnap délig az egyik családiházban volt egy kis boltszerű valami, ahol meg tudta venni az elfelejtett zöldséget, a presszóban pedig tudott venni kenyeret és tejet. Na, meg a pékségekbe is mehettünk vasárnap hajnalba:)

52. michelle.r (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2013. okt. 26. 11:26
Néha-néha gyerekkoromban megfordultam egy-két munkahelyen megőrzési célzattal. Láttam a munkatempót, bár nyilván eltúloztam amit írtam, biztosan voltak olyanok, akik akkor is keményen megdolgoztak a pénzükért, de a külkercégek protokoll osztályain, az autoklubban remekül szórakoztak, és két kávézás között még munkára is jutott némi idő :)
51. bd55e3f068 (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2013. okt. 26. 11:21

Én nem írtam, hogy a kommunizmus alatt nem volt hétvégén vásárlási lehetőség, a "felülről megmondós" stílus viszont annak a rendszernek a jegye.

Nem én írtam, hogy dögöljön meg, aki hétköznap nem tud bevásárolni.

2013. okt. 26. 11:18
Nálunk a őposta is ilyen. alig állunk meg enni sincs idő ezért folyton fáj a gyomrom .ráadásul mindig minden sürgős és állandóan marjuk egymást :(
49. andi6020 (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2013. okt. 26. 11:15
Azt hogy érted, hogy régen kb. háromig dolgoztak az emberek? Ugyanúgy régen is volt 3 műszak, 12-24 meg akárhány órázás. Mondjuk én a kellemes kávézás után shopingolásra sem emlékszem. Ez már-már idillinek hangzik :D
2013. okt. 26. 11:13

Én mint vásárló, teljes mértékben támogatom az üzletek vasárnapi zárva tartását.

Ha dolgozó lennék, és leépítenének emiatt, márpedig sokan járnának így, az bizony fájna nagyon.


Észak-nyugat felé haladva több országot találunk, ahol szombat délután, meg vasárnap minden zárva van, de érdekes módon nem hal éhen senki ott emiatt.

47. a0c1361e44 (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2013. okt. 26. 11:11
Hát nem tudom, az én szüleim, akkor is minimum 4-ig dolgoztak, és nem közel a lakhelyhez, tehát fél 6-nál előbb nem értek haza.
46. michelle.r (válaszként erre: 43. - Forrest2010)
2013. okt. 26. 11:05

Többen nem tehetik meg, mint ahányan igen, hogy szerda reggel beüljön az autójába elhajtson egy szupermarket-be és le tudja a heti bevásárlást.


Ovi, suli után gyerekkel menni értelmetlen, kínzás a gyereknek, idegesítő a szülőnek. Régen kb. háromig dolgoztak az emberek, egy kellemes kávézás után négykor elindultak, volt idő shopingolni. Ma már ez nem működik.


Lehet, hogy nem jó irány, de változik a világ, vagy vele változol, vagy folyamatos harc és küzdelem az élet. Most is sok helyen érdekeltek a dolgozók a jobb eredményben, elég markánsan látszik is a különbség, hogy hol.

45. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Bd55e3f068)
2013. okt. 26. 10:59

A szocializmusban is nyitva voltak a piacok boltok szombat délig vagy 13 óráig, illetve vasárnaponként volt piac egyes helyeken.

Nekem ez így teljesen megfelelne most is. Szinte sosem veszem igénybe a vasárnapi vásárlási lehetőséget, csak akkor ha leugrok a kisboltba egy coláért, csokiért, stb. Élelmiszert hét közben és szombaton vásárolok.

Néha ruha, cipő, stb. ha a munkanapokon nem fér bele, mert csak a zárásra érek haza, bár amióta vannak plázák, azóta már ez sem probléma, hiszen ott este 8-ig nyitva vannak.

44. bd55e3f068 (válaszként erre: 28. - Forrest2010)
2013. okt. 26. 10:51
Ez a hétfőtől péntekig lehessen csak vásárolni nagyon kényelmes felfogás, egy kis kommunista agyonszabályozós feelinggel megfűszerezve. A vásárokat és nagyobb piaci árusításokat hagyományosan hétvégén bonyolítotják cirka ezer éve.
43. forrest2010 (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2013. okt. 26. 10:20
Tudom , azt is , h vannak , akik csak hétvégén tudnak bevásárolni , de ..... ezt valahogy máshol is megoldják , ahogy megoldották régen is , mert volt 1-2 éjjel-nappali , mégse halt éhen senki ! Ma már nem fizetnek , se túlórát , se pedig nem ösztönzik a nagyobb bevétel elérésére a dolgozót , pedig , mikor részesülhetett a megnövekedett bevételből , valahol az is ösztönző volt a dolgozókra .
42. andi6020 (válaszként erre: 41. - Bd55e3f068)
2013. okt. 26. 10:06

"kívülről zárod az üzletet, nem belülről, amíg a klotyón ülsz"


Nambervan hozzászólás. Kár, hogy ennek eredményeképpen félrenyeltem a kávémat. ;)

41. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - F4e58693bd)
2013. okt. 26. 09:59

Amit leírsz, az egy teljesen átlag eladói munkakör.

Az ebéd nem fut el, ha leteszed, nincs ebédszüneted, de gyakorlatilag akkor eszel, amikor akarsz.

A bevétel nem olyan brutálisan nagy amúgy sem, de ha belegondolsz, hogy ebből mennyi az árrés, és mennyi mindent kell fedezni...

Víz nincs az üzletben, de ez miért olyan hatalmas baj? A WC meg szintén hatalmas probléma. Így akkor kívülről zárod az üzletet, nem belülről, amíg a klotyón ülsz.

40. michelle.r (válaszként erre: 28. - Forrest2010)
2013. okt. 26. 09:29
Nem kampányolok a hétvégi bevásárlás mellett, eszembe nem jutna akkor vásárolni, amikor az egész város teszi. De az érem másik oldala, ha nincs hétvégi nyitva tartás, kevesebb emberre van szükség, lehet, hogy pont a fiadat bocsátanák el.
39. michelle.r (válaszként erre: 12. - F4e58693bd)
2013. okt. 26. 09:22

Ne tetézd a bajt, most a CBA kénytelen az összes Rita nevű dolgozóját kirúgni minden megyeszékhelyi üzletben üzleti titok megsértéséért.

;)

2013. okt. 26. 09:12
Sok hasonló van.
37. timycat (válaszként erre: 1. - F4e58693bd)
2013. okt. 26. 09:10

Mifelénk a CBA-ban ennél jóval kevesebbet keresnek, a munkaidő-beosztás ugyanez. A munkaidőd így első blikkre teljesen rendben van, a CBA elég nagy cég, nem hiszem, hogy a munkaszerződések, munkaidő-beosztások kialakításánál ne tudtak volna megfizetni egy hozzáértő jogászt vagy HR-est.

Ami kivetnivaló az a mosdó/WC hiánya, ez tényleg gáz. Mondjuk ha olyan dohánybolt mint ami nálunk is van, CBA boltból üvegfallal leválasztott dohánybolt, akkor ez a szomszédba átjárkálás barokkos túlzás.

Ami meg a felelősséget illeti, szerencsédre kevés lóvéval dolgozol, ezt pénztárosi felelősséggel simán ki lehet köhögni. Sokan dolgoznak ennél jóval több pénzzel, nagyobb értékkel kisebb fizuért olyan felelősség mellett hogy egy bakit életük teljes munkájával sem fognak tudni kifizetni. 300-400-500ezer e tekintetben aprópénz.

Hogy egész nap állsz, hát vigyél be bárszéket, amin a pult mögött ücsöröghetsz.

36. forrest2010 (válaszként erre: 35. - Mézgapaula)
2013. okt. 26. 08:22
Anyukád munkahelye volt az egyik véglet , ez + a másik , a kettő közötti lenne a normális .
35. mézgapaula (válaszként erre: 1. - F4e58693bd)
2013. okt. 26. 08:15

Nem igazán értem, miért panaszkodtok arra, ha pörgős a meló, legalább gyorsan telik az idő, nem? Jobb lenne biztonsági őrként ugyanennyi ideig sétálgatni fel-alá ugyanennyi pénzért vagy ücsörögni egy helyben és semmit sem csinálni? Én abba csavarodnék bele.

Gyerekkoromban emlékszem anyukám pulcsikat kötött (!) a munkahelyén, olyan sok szabadideje volt, mert 2-3x annyi dolgozó volt, mint amennyi kellett a munka ellátásához. Ma már nem szocializmus van:-)

34. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Forrest2010)
2013. okt. 26. 07:59

Persze, hogy nem lehet szeretni, de ez van, és ha kell a pénz, akkor...


A mi fiatalságunk alatt valóban jobb volt kezdőként is dolgozni. Válogathattunk, kiléphettünk, stb. Most, ha nem akarnak a fiatalok éhen halni, élősködni a szülőkön, akkor sajnos ilyen munkahelyeken kell dolgozniuk.

2013. okt. 26. 07:55
Mikor dolgzni kezdtem ,én is pékségbe dolgoztam , az első 10 évemből 7-et . Anyukám 25 évet dolgozott le a sütőiparban . Normális körülmények között , igaz , h karácsony + húsvét előtt iszonyú sok volt a munka , de akkor se lett idegroncs tőle senki . Nem mindig volt felvétel , nem cserélődtek túl sűrűn a dolgozók .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook