Mannaszappan (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 4. 17:56
Szia.Én évek óta mannaszappant használok.A fiam is.Nekünk nagyon bevált.Két éve használjuk a naptejét is,az is tuti jó,Férjemnek ekcémára a sheavajat szoktam ,szintén a mannától.
2014. jan. 3. 13:53

Ma megyek a Mannaszappan csomagomért, kíváncsi vagyok, jó lesz-e. Esetleg másnak Mannával kapcsolatos véleménye, vagy jó (olcsóbb) :) natúr szappan tipp?

Tulasi? vélemények

Rossmann/DM-ben milyet lehet kapni? Még nem néztem.

2012. aug. 8. 15:52

*a korpa sokféle lehet:zsíros és száraz korpa.


Egy közös bennük: gomba okozza, amire gyógyszer kell. (Sampon formájában természetesen.)

36. homokóra (válaszként erre: 31. - Hamyka)
2012. aug. 4. 15:34
Akkor szeretettel ajánlom neked a "gazos szappant":)
35. hamyka (válaszként erre: 34. - Egri maja)
2012. aug. 4. 11:24
nah ezt tudom, majd hulunk mint a legyeek xxddddd
2012. aug. 4. 08:17

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot és pár dolgot irnék csak hozzá,pl:a shea vajjal nem kell az arcunkat kenegetni,mert ahhoz tényleg nagyon zsiros,viszont van akinek beválik,mint ajakápoló vagy ha nagyon száraz vkinek a kezén a bőre,illetve ajánlott még hiperkeratozisra,pikkelysömörre bármire,ahol meg van vastagodva a bőr,mert táplálja és puhitja.

Gyógynövényeket bio boltban,Dm-ben lehet beszerezni és nem ugyan olyan mint a gaz,mert annak nincs gyógyhatása.És végül az NaOh pedig sajnos kell a szappanba,mert anélkül nem fog össze állni.Minden natur vagy bio vagy házi készitésű szappan alapja!

Amúgy meg ha csak ezt az egy vegyi anyagot kennénk a bőrünkre...de a fogkrémtől elkezdve,a samponon keresztül,a smink,a hajlakk és akkor még nem beszéltünk azokról a dolgokról amiket megeszünk.....már semmi nem egészséges:(

33. Darcy73 (válaszként erre: 9. - Hamyka)
2012. aug. 4. 07:54
Én "natur" szappant írtam!!!Vagyis nem a vegyianyagoktól hemzsegőre gondoltam!
32. 298b15dfdd (válaszként erre: 20. - 7230827147)
2012. aug. 4. 06:21
Rossz választás volt ,zsíros bőrre alapból nem lehet vajas dolgokat használni,egyértelmű,hogy még zsírosabb lesz a bőröd.
31. hamyka (válaszként erre: 30. - Homokóra)
2012. aug. 4. 01:35

ohh :p


és receptekkel is tudsz szolgálni?


gyogy növényeket pl: honan szerzed be??


nálam csak 1 gyogynövény van!!


tudodmi??


megmondom!!


jo sok gaz :DDDD

30. homokóra (válaszként erre: 29. - Egri maja)
2012. aug. 2. 19:04

Nagyon örülök, hogy egyre többen térnek át a natúr dolgokra..bárcsak már előbb elkezdtem volna! Még ugyan nem vagyok nagymama, de az biztos, hogy az én unokám nem fog "Johnson és társai"-val küszködni:)

Most látom csak igazán, hogy mennyi bőrproblémát okoznak ezek a "neves" termékek. S az a bökkenő, hogy az "elrontott" bőrt nehezebb helyretenni..úgy tapasztaltam, hogy körülbelül egy hónap az, mire tisztulni kezd a kicsik bőre.

Nagyon sok gyógykencét készítettem már, nagy sikere van..és a szappanok sincsenek tele mérgező anyagokkal. Jó érzés tudni, hogy az van benne, amit én rakok bele..:)

Tehát hajrá!!:)

2012. aug. 2. 12:59

Sziasztok!

Én is készitek otthon házilag bio szappanokat,hajmosásra ajánlom a csalános szappant,csak utána le kell öbliteni almaecetes vagy citromos vizzel,h a haj ph-ja vissza álljon.

Mivel nem szerettem volna disznó zsirból és hamuból szappant főzni ezért én is NaOh-t használok.Tényleg nem kell tőle félni,mert minden más természetes anyag van benne pl:kókusz olaj,pálma zsir,shea vaj,mandula olaj,gyógytea,kecske tej,gyógynövények...stb.Mindenkinek csak ajánlani tudom az ilyen szappanokat!:)

Üdv:Maja

28. homokóra (válaszként erre: 17. - Hamyka)
2012. aug. 1. 21:15
Nátrium-hidroxid, Hamyka!:) És nem kell tőle félni.:)
27. hamyka (válaszként erre: 26. - SiriSaor)
2012. júl. 31. 16:59
írtam neked privit :D
26. SiriSaor (válaszként erre: 17. - Hamyka)
2012. júl. 31. 16:35
Nitrogén-hidroxid?:O Olyan létezik?:O
25. hamyka
2012. júl. 31. 16:33

sziasztok!!


hallottam roluk, mennyive adják drágábbaan a szappananokatm intha mi magunk csinálnánk meg??


írjátok meg!!


írjatok és üdv: hamyka

24. 5015332cc0 (válaszként erre: 23. - Princesse84)
2012. ápr. 7. 22:29
Köszi :)
23. princesse84 (válaszként erre: 16. - 5015332cc0)
2012. ápr. 6. 19:16
Én úgy tudom zsíros hajra az aleppói szappan az nagyon hatásos... Nekem van, bár leginkább az arcomra meg a testemre használom, arra imádom, de egy barátnőm mondta, hogy ő azzal szokta mosni a haját. Vizesen állítólag fura a tapintása, de megszárítva már szép, nem zsíros és szépen tisztít is. Szerintem egy próbát megérhet.:)
22. 7230827147 (válaszként erre: 21. - Hamyka)
2012. ápr. 5. 23:11

Biztosan nem a Józsefvárosi piacon...mannaszappan. hu oldalán...

De én már megszoktam, hogy ami másnak bejön, az nekem sose használ...minden téren..

21. hamyka (válaszként erre: 20. - 7230827147)
2012. ápr. 5. 23:10

érdekes amiket irsz,pedig nagyon dicsérik a shea vajat,bár az is igaz lehet hogy nem mind egy hol veszük meg...


elárulnád hol vetted? irdmeg privátban!!


irj és üdv: hamyka :)

20. 7230827147 (válaszként erre: 19. - Hamyka)
2012. ápr. 5. 23:08
Azon kívül, hogy zsírosabb lett a bőröm tőle, még több pattanásom lett :(
19. hamyka (válaszként erre: 18. - 7230827147)
2012. ápr. 5. 23:07
Ha megkérdezhetem mérnem jöttbe?
2012. ápr. 5. 22:49

Sziasztok!


Vettem organikus shea vajat, de nekem nem jött be. Nem sok hiányzik belőle, esetleg ha valakit érdekel, akkor eladnám.

17. hamyka (válaszként erre: 15. - Daphnee)
2012. ápr. 5. 22:16

aha értem köszyke :)


de ha azt nézzük a szappan kicsit káros a környzetünkre nézve mert nitrogén-hidroxid az az vegyi anyag kell hozzá...


ill szerintetek igy lehetne mosószappant csinálni?:


mososzóda+viz+oltotmész+ háztartási sertés zsir...


ill az oltot meszet mivel tudnám helyettesiteni??


ez már nem olyan szenyezö,,de viszont a gáz igen... :(


szerintetek??


irjatok és üdv: hamyka

2012. ápr. 5. 22:02
Tegnap vettem egy bio folyékony szappant. Az olyan dolgokból szeretem a biot, amit naponta , vagy naponta többször használok. pl. dezodor már rég olyan van . A mannaszappanról eddig még nem hallottam. A hajamból minden sampontól csöpög a zsír ,már szinte aznap. Valamelyik szappan jó zsíros hajra?
15. Daphnee (válaszként erre: 14. - Hamyka)
2012. ápr. 5. 21:41
A lush-nál pl.
14. hamyka (válaszként erre: 13. - Daphnee)
2012. ápr. 5. 19:15
ennél drágább szappan? és melyik lenne az??
2012. ápr. 5. 18:36
Pont ma rendeltem tőlük, kíváncsiam várom! Szerintem nem megfizethetetlen, van ettől sokkal drágább is.
12. MaryJane (válaszként erre: 10. - Hamyka)
2012. ápr. 4. 12:40
A bankban is csak "nöl és nöl" a pénzem :D
11. hamyka
2012. márc. 26. 02:04
ui: ugy akartam mondani hogy ne a bankba tegye a pénzét..
10. hamyka (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. márc. 26. 02:04

Miért is megfizethetetlen? sokan a cigire a söre kávéra költik minthogy költenék az egészségükre.... ha valaki nem tud mit kezdeni a pénzével na bankba tegye hanem foglalkozzon a gyogynövényekkel!! a gyógynövényeknek soha nem fog lemmeni az értéke, mindig csak nöl és nöl az értéke a gyógynövényeknek... (legalábbis én szerintem)


Én remélhetöleg hamarosan használni fogok házi kencét, tudom majd msot jönnek a kételyek hogy mivel házi biztos tele van sok méreggel, pedig épp ellenkezöleg, a házi jobb mint a bolti ugy mint a méznél, de a házi sütésü kenyernél süteménynél is igyvan hogy a házi mindig jobb!! persze aki mérgezi magát majd egyszer rá jön hogy ejnye ennek a hülye hamykának igaza van/volt...

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook