Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Manapság sok ember életében miért élvez nagyobb prioritás a pillanatnyi örömszerzési források hajkurászása ? fórum

Manapság sok ember életében miért élvez nagyobb prioritás a pillanatnyi örömszerzési források hajkurászása ? (beszélgetős fórum)


1 2
55. timycat (válaszként erre: 53. - Channa*)
2023. okt. 30. 17:54

Nálam OTP, MBH tiltólistás, egy számlám van vállalkozói a már MBH-nál, régen takszövnél volt, halál ingyenes, így fenntartom, kallódik rajta 500,-Ft vagy 10 éve, ha valamire kell jó lesz.


SZÉP kártyám a K&H-nál van. Lakástakarékok ERSTE-nél. Úgy voltam vele azért az ERSTE van olyan nagy, hogy csak nem kapják be. De egyébként az ERSTE-t sem csípem, egy korábbi konfliktus miatt.

54. birebora (válaszként erre: 27. - Globus)
2023. okt. 30. 15:28
Az én szüleimnek soha nem volt hitelük. Akkor azt vallották amire van pénzük mehet, amire nincs arra összespórolták. Nyilván más világ volt.
53. Channa* (válaszként erre: 52. - Timycat)
2023. okt. 30. 08:32
Hát igen, amibe az emberek tolják a pénzüket, az rögtön állami lett/lesz. Most épp a Fundamenta kerül be oda, ahol a pénz egy helyre terelése a cél;)
52. timycat (válaszként erre: 51. - Andi6020)
2023. okt. 29. 18:43
Miért bocs? Szerintem tök ügyesek, találékonyak voltatok. Nem véletlen lett állami monopólium belőle
51. andi6020 (válaszként erre: 50. - Timycat)
2023. okt. 29. 18:41
Akkor bocs. Én arra sem emlékszem, hogy már meséltem.
50. timycat (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2023. okt. 29. 17:43

Emlékszem, mesélted. Minden amibe belekerül, hogy állami az el van bacva.


Én ezért sem lottózok, a zsebüket töltöm így is eleget. A kaparóson tényleg mindig nyerek, de nem fárasztom ki ilyen h.lyeséggel a szerencsémet, kell az másra.

49. andi6020 (válaszként erre: 48. - Timycat)
2023. okt. 29. 17:20

Nekünk volt saját kaparós sorsjegyünk. Két fajta is.

Régi szép idők, amikor még nem volt állami monopóliuma a Szerencsejáték Zrt-nek. :(

48. timycat (válaszként erre: 47. - Channa*)
2023. okt. 29. 15:42

Kaparóst szoktam venni, ritkán, ha épp postán járok, direkt ezért nem megyek be sehova, de én mindig nyerek és nem csak az árát vissza, nem tudom hogy csinálom, de tényleg. Férjem mindig

.asztat, hogy ezt meg kellene lovagolni, de szerintem nem.


Én vásárolok, duuurván sokat. Nem veszélyezteti az anyagi biztonságunkat, de ez már nekem is sok, mert értelmetlen, gondolkodás nélkül megveszem a 48. cipőt is, csak idén 😕 nyilván kompenzálok. Inkább nem megyek be a plázákba, üzletekbe, mert hiányérzetem nincs, de ha ott vagyok akkor nincs fék. Ma pl egy nyamvadt virágboltban hagytam ott 50 rugót, pedig csak 6 mécsesért mentem 😕 Szerintem egy autóalkatrész boltban is agyon tudnám magam vásárolni.

Volt 3 év az életemben, amikor tudatosan visszafogtam magam, a cél a semmi vásárlás volt, de azért néha belebakiztam, tényleg csak nagyon ritkán inogtam meg, de most sokkal rosszabb a helyzet mint bármikor. Pedig már a gyerek se nől, már ő sem szeret velem jönni pénzt el.aszni,mert már szerinte is gáz a helyzet.

47. Channa* (válaszként erre: 46. - Timycat)
2023. okt. 29. 15:30

Sosem veszel lottót vagy tipp mixet? Vagy kaparós sorsjegyet?

Én pókerezni is szoktam és snapszerezni is a barátaimmal:DDDD


Szerintem csak véletlenül maradt ki, amit te csinálsz;)


Kávézok is, ruhákat és egyebeket is vásárolok és még sorolhatnám, hogy mi mindent teszek a jelenlegi örömszerzésem céljából. Mindent, amire elegendő a pénzem:DDD


A FI szerint minden felesleges és beteges, ha az nem a jövőt szolgálja. Nyaralni sem lehet, mert azt a pénzt is el lehetne tenni, hogy biztos legyen a jövőnk.


Én meg úgy vagyok ezzel, hogy 1 életünk van. Miért ne érezhetném jól is magam benne? Nincs értelme az életnek, ha nem tudjuk kiélvezni a lehetőségeinket.

Mi a fenének gyűjtsek össze mindent pillanatnyi örömszerzés nélkül? Mi a fenének dolgozok, ha nem költhetem ilyenekre is?


Vannak dolgok, amik számomra is olyanok, hogy még ingyen sem kellene, pl. drog, de ezt pont nem sorolta fel FI;)

46. timycat (válaszként erre: 26. - Channa*)
2023. okt. 29. 15:12

"Nagyon rossz példákat írt! Itt a hoxán mindenki benne van valamelyik általa felsorolt példába."


Naaa, én a felsoroltak egyikében sem, nekem más dolgaim vannak, amik baccák egyesek csőrét, valamibe mindig bele lehet kötni 🤷‍♀️

45. fincsi5 (válaszként erre: 26. - Channa*)
2023. okt. 29. 14:53
Ez a fránya cigi mindig előkerül, aki szívja már nem is él normálisan!:(((
44. ,zumba (válaszként erre: 36. - Globus)
2023. okt. 29. 11:49
Idén elszúrtam, jövőre ingyen adom:D
43. 55Judit (válaszként erre: 41. - Globus)
2023. okt. 29. 11:46

Fiatalon én azt se tudtam mi az hogy egészségesen élni. csak a hajtás, a güri. Azt histzem ennek ittam meg a levét, de az akkori tudásommal nem tudtam mit tenni. Ha megbetegedtünk orvos írta a receptet vagy megműtöttek és ennyi.

Előttem akkor nyílt ki a világ mikor lett internetem. Ennek 15 éve. Szerintem jól jártam vele és élek az adott lehetőségekkel.😀

42. ,zumba (válaszként erre: 39. - 55Judit)
2023. okt. 29. 11:45
Köszönöm. Te is életre való vagy, és a tovább is adod a gyermekednek!
41. globus (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2023. okt. 29. 11:34
Ezt fiatalon nem nagyon látja be az ember. Én sem. 50 körül már eszembe jutott komolyan venni.
40. 55Judit (válaszként erre: 38. - 3066f49f9a)
2023. okt. 29. 11:26
Az a "vigyázok az egészségemre" a világon a legfontosabb. Ha egészség nincs, semmi nincs. Én is mindennek elébe helyezem.
39. 55Judit (válaszként erre: 34. - ,zumba)
2023. okt. 29. 11:24

Jaj, de mennyi ilyen van! Te ügyes vagy ész surgalmas, régen tudom. Én is rengeteget dolgoztam, kivéve mikor betegséggel múlattam az időt😀, még ma is szorgalmas vagyok. Megtermelek mindent amit a kis kertem területileg enged. Igyekszem főleg olyasmit, amit megvásárolni esélyem se lenne.

(Most. pl. datolyaszilvát aszalok, annyi termett Dunát lehetne vele rekeszteni.)

Fiam ugyanez, éjjel-nappal nyomja. Természetesen tőle sem a munkát irigylik, hanem azt ami van belőle.😀 Én úgy vagyok vele inkább irigye legyen mint sajnálják.

2023. okt. 29. 11:03
A jövő kiszámíthatatlan. Maholnap meghalunk. Vigyázok az egészségemre, és van félretett pénzem. A többi nem érdekel.
37. Napsugár8 (válaszként erre: 33. - Maithuna)
2023. okt. 29. 10:17
Ilyesmit soha nem is gondoltam, és nem írtam. Részemről a téma befejezve.
36. globus (válaszként erre: 34. - ,zumba)
2023. okt. 29. 10:16
Miért nem adod el olcsón, 150 Ft/kg?
35. globus (válaszként erre: 32. - Kacsahercegno)
2023. okt. 29. 10:15
Felsorolt példák éppen azt mutatják, hogy a negatív dolgoknak jóval korábbi előzményeik vannak, csak levét isszák most, tökéletes folyománya Timycat véleményének.
34. ,zumba (válaszként erre: 30. - Maithuna)
2023. okt. 29. 10:13
"ha te változol, a környezeted is változni fog": ha akar. Mi termelünk, kapálunk, beosztunk, míg a környezetben más csak a cigit szívja és mellettem áll, amíg én pl:kapálok. majd mondja, kevés a jövedelme....drága minden.
33. Maithuna (válaszként erre: 31. - Napsugár8)
2023. okt. 29. 10:02
Megmutatni lehet, a saját életeden (példán) keresztül. De ráerőltetni bárki másra, nem szabad. Soha nem fogod tudni kinyitni annak a szemét, aki nem akarja kinyitni. Ha erőszakkal kinyitod, annál erősebben fogja utána bezárni.
32. Kacsahercegno (válaszként erre: 29. - Amaunet)
2023. okt. 29. 09:59
Ez, meg a felnőttkori környezeten, jövedelmi szinten, társadalmi helyzeten. 8 általános végzett melós aki minimálbért keres, nem fog azon agyalni hogy azt a havi 20 ezer forintot ami megmarad félre is tehetné. Minek? Az azonnali élvezetek nyilván azon a szinten érdemesebb befektetésnek tűnnek... Meg aki napról napra él, adósságcsapdában van, esetleg belecsúszik akár enyhébb alkoholizmusba, szerencsejáték-függőségbe, az nem fogja ezt tisztán látni, és pláne nem terveket szőni, hogy hogyan tudná képezni magát vagy hosszű távon javítani a helyzetén. És igen nem mindenki, mielőtt ezt is magára veszi valaki, hogy gyerek mellett, csóróságból elvégezte az egyetemet és most milyen jó melója van, vagy mittomén. Az nem ugyanaz... Egy bizonyos társadalmi helyzet felett pedig szerintem ezeket a motivációkat (demér költi azt a kis pénzét erre vagy arra) nagyon nehéz megérteni. Rengeteget számít, hogy valaki milyen közegben nőtt fel, mit látott maga körül egész életében.
31. Napsugár8 (válaszként erre: 30. - Maithuna)
2023. okt. 29. 09:50

Érdekes, amit írsz. Meglehet, hogy igazad van.

Az biztos, hogy mások életébe akaratán kívül nem avatkozhatunk bele. De eddig én úgy gondoltam erre, hogy megmutatni másoknak, hogy van, létezik másik út is, és ha elfogadja, akkor segítem elindulni rajta, ha köszöni nem kéri, akkor tudomásul veszem. De legalább megtettem, amit lelkiismeretem szerint meg kellett tennem. Ennyi.

30. Maithuna (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2023. okt. 29. 09:34
Nem, nem. Nem azt mondtam, hogy "ő ilyen", ez csak magyarázat volt. Azt írtam, hogy "Ez vagyok én" Ez azt tanítja, hogy mindenki fogadja el önmagát abban a pillanatban, élethelyzetben, fejlődési szakaszban. Ha ki akar törni abból, akkor is igaz az "Ez vagyok én". Ha segítségre van szüksége a léleknek-tudatnak (ki hogy hívja), akkor máshoz fordul. A Buddhista tanítás idézeted az ember önmaga megváltoztatásáról szól, nem máséról. Soha senki ne akarjon megváltoztatni más. Ha Te változol a környezeted is változni fog. Elgondolkodtató tanmese (most találtam ki): A kecske kitalálta, hogy egy fatörzsbe kapaszkodva beleugrik a folyóba, és sodródik az árral, mert nem volt kedve legyalogolni a folyó torkolatához, ahol hatalmas ízletes növények teremnek. Sodródott-sodródott, észrevette ezt az elefánt, benyúlt a vízbe az ormányával, és kihúzta (kimentette?) a folyóból a kecskét. Tanmese vége.
29. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 29. 09:07
Szerintem mindegyiknek megvan a maga története amiért ilyenné válik. Sok múlik a gyermekkori környezeten, a nevelésen, a szülői példán.
28. globus (válaszként erre: 26. - Channa*)
2023. okt. 29. 09:07
2 kávé/ nap 🙂
27. globus (válaszként erre: 23. - Birebora)
2023. okt. 29. 09:05
Talán azért, mert amikor gyerekeskedtünk, nem volt ennyi pénzköltési lehetőség. Hitel, de csábítás sem. Teljesen evidens volt, hogy addig nyujtózkodunk, amíg a takarónk ér. Kívánságok voltak, de őseink érthetően elmondták, hogy nincs. Amikor munkába álltunk, gyakorlatban is kirajzolódott. Úgy érzékelem, a 70-es évek végén, 80-as elején születettek csöppentek kicsit újabb körülmények közé, automatikusan más szocialializálódással. Gyaníthatóan nincs vége a folyamatnak, a ma 30 évese furcsállja a ma tizenévesét.
26. Channa* (válaszként erre: 22. - Birebora)
2023. okt. 29. 09:03

Nem, nem vettem magamra, csak csupa hétköznapi dolgokat írt. Esetleg máshogy kellett volna fogalmaznia, pl. alkoholisták, drogosok, szerencsejátékosok, ku.rváznak.


Simán elszívok 1 doboz cigit. És mi van akkor? Akkor én és sok hasonló mennyiségű cigit elszívók, már nem gondolunk a jövőre, csak fekszünk az ágyba, kunyerálunk másoktól cigire?


Tippmix? Hány focit szerető költ erre? És? Ez akkora probléma?


Miért nem sorolta ide az energia italt fogyasztókat? És a nagy kávésokat?

Vagy azokat, akik mindenféle kütyüt megvesznek? Vagy akiknek 50 táska van a szekrényükbe, vagy 50 pár cipő?


Nagyon rossz példákat írt! Itt a hoxán mindenki benne van valamelyik általa felsorolt példába.

Többen cigizünk, többen esténként legurítanak 1 sört vagy néhány deci bort, többen vesszük a lottót, és hát vannak itt férfiak, akik egyszerre több nőt hajkurásznak a saját bevallásuk szerint, max. nem fizetnek nekik a szolgáltatásukért;) Illetve, van itt több nő, aki váltogatja a partnerét gyakran, őket miért nem sorolta ide? Ja, lehet, hogy nem kérnek pénzt érte? És a sok nyugtatót és antideprenszánst kapkodók hol vannak?


Na, lényegtelen. Attól, hogy vannak akik valamit tesznek, függőségből, még lehetnek normális emberek, akik gondolnak a jövőre is és nem csak henyélnek és dagonyáznak az egy doboz cigijükben;)

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook