Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Manapság sok ember életében miért élvez nagyobb prioritás a pillanatnyi örömszerzési források hajkurászása ? fórum

Manapság sok ember életében miért élvez nagyobb prioritás a pillanatnyi örömszerzési források hajkurászása ? (beszélgetős fórum)


1 2
25. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Maithuna)
2023. okt. 29. 08:53

Azért elgondolkoztam:

"Ő ilyen!" Ha igaz, hogy minden, ami, aki körülöttem van, amilyennek látok, érzek akármit, akárkit, az gyakorlatilag én vagyok, engem mutat, engem jelképez... és ha valami olyasmit látok, ami nem igazán tetszik, akkor mégis csak szeretnék változtatni rajta. Nem mondhatom azt teljes nyugalommal, hogy: ő ilyen, és kész!


A Buddhizmus azt tanítja:

"Tanuld meg megváltoztatni azt, amin változtatni tudsz

Tanuld meg elfogadni azt, amin változtatni nem tudsz

Tanuld meg megkülönböztetni a kettőt egymástól"


Tehát a tett nélküli teljes belenyugvást, a "semmit sem teszek" elvet nem feltétlenül kell követni. Különben céltalan lenne az életünk, és "egész nap csak a Gangesz partján ülnénk, és áztatnánk a csülkeinket". :))

24. timycat (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2023. okt. 29. 08:50

Ja persze. Könnyebb beszólni mint cselekedni.

Munkám során van szerencsém (vagyis inkább volt mert mára inkább már csak a menedzsmenttel találkozom) NER előtti TOP50-es milliárdosokkal dolgozni, valami bődületes, hogy mennyit dolgoztak, milyen sztori van mögöttük. Akkor azért voltak h.lyék más szemében, most azért fanyalognak rájuk mert 50-60 éves korukra elérték azt, hogy tényleg csak azt csinálják amihez kedvük van és számolatlanul öntik bele a pénzt, mert épp úgy van kedvük.

23. birebora (válaszként erre: 20. - Timycat)
2023. okt. 29. 08:50

Valahogy így.

Mondjuk én még klasszikus nevelést kaptam. Először a munka utána a pihenés, szórakozás.

22. birebora (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. okt. 29. 08:46

Szerintem eszébe sem jutottál:)

Miért vetted magadra ennyire?

21. tien (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2023. okt. 29. 08:43

Jó ,persze nyugodtan elmélkedhet.

Addig ,míg ezzel nem nézi és tör pálcát felettük.


Nekem két szó jut eszembe:Ő dolga.

20. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 29. 08:42

Mert erre lettünk nevelve, a fiatalabbak meg pláne. Felgyosult a világ, minden igényünket azonnal akarjuk kielégíteni. Nézd meg a vásárlásainkat, internet és 3 nap múlva legyen ott, mert különben irgumburgum, a netes felületek pörgetése, információs felületeken az igénytelen short cikkek, mert az embereknek nincs türelmük végigolvasni egy terjedelmesebb, jól felépített cikket.


Nincs türelem. Pedig az elejét kell megnyomni, hogy meglegyen a biztos bevételi forrás aztán utána nyugodtan lehet pénzt szórni, de idáig már nem jutnak el, aztán mikor fizikailag, szellemileg megreccsennek, n tudnak úgy és annyit melózni akkor jön a nyávogás, meg a régen minden jobb volt.

19. 55Judit (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. okt. 29. 08:36

Itt is vannak néhányan akiknek gőzük nincs arról, hogy a mások mennyi időt, energiát fektetnek abba hogy bármijük is legyen. Akinek van azt ők kikezdik, beszólogatnak nekik.

De szerintem a fórumnyitó nem rólad írt, csak elmélkedik a jelenségen amit valószínű mindannyian látunk.

18. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Maithuna)
2023. okt. 29. 08:34
👍👍👍
17. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. okt. 29. 08:16
Tipik szomszéd néni lehet. Mibű van neki? 😃
16. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 29. 08:14

Nem szeretném kiélezni erre, de én dohányzok, a férjem szokott sört inni, én is szoktam időnként pálinkát inni, és még lottót is szoktam venni időnként, DE! ezek mellett mennek a nagy munkát és türelmet igénylő "befektetések" is Épül/szépül a házunk, van mit ennünk, nem szokásom kölcsönkérni (tőled még véletlenül sem), dolgozunk, stb.

Tehát, ne foglalkozz te azzal, hogy én mit csinálok.

Az én pénzem, az én időm, az én jelenem és az én jövőm;)

15. Maithuna (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2023. okt. 29. 07:57

Én inkább a Hindu vonalat erősítem, egyszerűbben fogalmaz:

"Ez vagyok én!"

Azaz Ő ilyen. És kész.

2023. okt. 29. 07:52
Mert rövid az élet! Mindent addig kell élvezni amíg tudunk!
13. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Maithuna)
2023. okt. 29. 07:49

Pontosan! Hiába is akarnánk valakinek az asztal fölé húzni a fejét, ha ő az asztal alatt érzi jól magát. Ezért mondja a kínai tanítás:

"Ne azt add a másiknak, amire szerinted őneki szüksége van, hanem amit ő kapni akar!"

12. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 29. 07:37
És a te életedben miért élvez ekkora prioritást, hogy mások viselkedésével foglalkozol? Ha nem árt neked, akkor magadra koncentrálj, hogy a te életed olyan legyen amilyet szeretnél. Másokat nem lehet megmenteni a saját viselkedésüktől, és megérteni sem szükséges őket. Ha az ismeretségi körödben van ilyen és nem tetszik, szüntesd meg vele a kapcsolatot és ismerkedj olyanokkal, akik közelebb állnak a te értékrendedhez.
2023. okt. 29. 07:31
Én azt gondolom, nem fontos kielemezni az embereket viselkedésük szerint. Ha ő így érzi jól magát a bőrében, akkor csinálja. Az ő szemében a mi viselkedésformánk furcsa. Ő a lelki fejlődés olyan szakaszában van, amikor ezt kell megtapasztalnia. Saját magának kell rájönnie, hogy ez nem jó út. Amíg nem jön rá, mondhat neki bárki bármit. Bár utálom a politikát, azért megjegyzem ezzel kapcsolatban, hogy ne panaszkodjon az, aki nem tesz semmit a saját érdekében, ne panaszkodjon az, aki homokba dugja a fejét, ne panaszkodjon az, aki nem képes átlátni a szitán, akit pár szóval félre lehet vezetni, annak ellenére, hogy mást tapasztal a saját bőrén.
10. tien (válaszként erre: 8. - Unom)
2023. okt. 29. 07:28

Pontosan!

Látva ,hogy mit csinálnak a gazdáink velünk.

Nem ítélem el őket ezért.

Nincs hozzá jogom .A magas lóról nem is beszélve.

2023. okt. 29. 07:12
Én úgy tudom, ha valaki nem talál valami pozitív szenvedélyt az életben, akkor jönnek a negatívak, ez meg aztán nagyon lefele visz, nem építő hanem romboló, ráadásul egy jó nagy adag trauma, frusztráció is társul mellé, amit így "old".
8. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 29. 07:11
Nincs jövőképük, nem mernek tervezni. Ennek az okai erősen belemennének a politikába...
7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 29. 06:57

Hiányzik valami igen lényeges az életéből. Mindaz, amit csinál, ahogyan él, az pótcselekvés. Azt reméli, hogy mindezekkel pótolni tudja azt, ami hiányzik az életéből: a szeretet!!


Szeretet éhsége van, de nem tudja, hogy a szeretet olyan dolog, melyet először adni kell, és csak utána kezd visszafelé is áramlani.

Ha viszont a szeretet adását

"... hosszútávú, nagyobb munkát,megküzdést és türelmet igénylő" befektetésnek tekinti, ott nagyon nagy a baj!

6. globus (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2023. okt. 29. 06:53
Valami lehet benne...mert általában az a válasz, hogy "mondjak le mindenről? Ennyi öröm nekem is jár".
5. 55Judit (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2023. okt. 29. 06:47
jav: Akinek lelki békéje van...
4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 29. 06:46
Lelki oka lehet. Nincs lelki békéjük. Ezért keresnek olyan örömforrást ami hamar hoz valamiféle kielégülést, pillanatnyi örömöt még ha tudják is, hamar elmúlik. Akinek lelki békéje, ennyire azért nem viseli meg az anyagi szegénység.
2023. okt. 29. 06:44
Így igaz. Ezert sem fogalmaztam úgy, hogy "miért ilyen minden ember?"
2. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 29. 06:41

"Mert az emberek lesznek magukat szerető, pénzsóvárak.." - tovább nem tudom, ez egy bibilai idézet. Ilyenné lett az világ.

De azért általánositani nem lehet és nem is szabad mert bőven van az ellenkezője is aki szorgalmasan dolgozik, határozott, céltudatos, gondoskodó és előrelátó.

2023. okt. 29. 05:45

Szemben a hosszútávú, nagyobb munkát,megküzdést és türelmet igénylő "befektetésekkel".



Gondolok itt arra a típusra,aki mindig panaszkodik,hogy sosincs pénze, de naponta elszív egy doboz cigit, naponta rak fel 20 ezreket tippmixre,pókerre, iszik mint a gödény, párkapcsolat híján még a szexuális kielégülésért is fizet.



Hosszútávú, nagyobb munkát és türelmet igénylő "befektetésekkel"

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook