Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mamik és az óvodakezdés fórum

Mamik és az óvodakezdés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
72. Anyucikóni (válaszként erre: 68. - Csilla008)
2018. szept. 5. 14:20
Ebben igazad van. Egy családba született, és mivel egyetlen kisgyerek, ő most úgymond mindenkigyereke. És szerencsére mindenki imádja is. :) És ha egyik rokon vinni szeretné, mi engedjük is. Ahogy baráttal is mehetne bármikor, most nyáron mi is vittünk egy kisfiút 3 napra nyaralni magunkkal.
71. Csilla008 (válaszként erre: 69. - Piroska52)
2018. szept. 5. 14:17
Nagyon más világ..és még oktat itt..elég furcsa emberek vannak mostanság..elszomorító..Ez nekem kemény.. sajnalom.🤔👀🤤😭
70. Anyucikóni (válaszként erre: 68. - Csilla008)
2018. szept. 5. 14:11
Nem ragozom tovább. Hidd el nagyon jól van a fiam. Csak megjegyzem, hogy a nyáron majd' 5 hetet volt tőlünk külön, ebben volt nagyiékkal Balatonon, volt lovastáborban, volt a Kanári szigeteken (egy ismerőssel ment a repülőn) a nagynénijénél 2 hetet, sőt még Egerben is 4 napot. Azt hiszem nagyon jól telt neki a nyári szünet. Ja és 6,5 éves. Elég talpraesett kiskölyök. ;) :*
69. Piroska52 (válaszként erre: 68. - Csilla008)
2018. szept. 5. 14:05

erre már tényleg nics mit mondani,

szegény gyerek,

68. Csilla008 (válaszként erre: 67. - Anyucikóni)
2018. szept. 5. 13:56
Hát pedig pont azt csinálod... már ne haragudj,és már időnap előtt lepasszolod.. engem elgondolkodtat.. ki beszélt itt arrol hogy magamhoz láncolnám?? Hallod ne haragudj, de te másoknak szültél? Írtad is h nem magadnak... csak mindenkinek.. 😂vagy nem szülök azt élem világom, baratnőzök, csavargok, vagy szülök és jelen vagyok.., nem magamat helyezem előtérbe hanem a kicsit..Annyira más világ vagy hogy szerintem tartsd meg magadnak a véleményedet.. mostmar sok(kk) vagy.. nem kérem. Jo barátnőzést.. szegeny kisgyereket meg majd nevelik mások. 😣
67. Anyucikóni (válaszként erre: 65. - Csilla008)
2018. szept. 5. 13:31

Hidd el, nagyon jól megvagyunk. De én nem magamnak szültem a gyereket. Ő egy külön egyéniség. Én az anyja vagyok, akihez bármikor jöhet. De én nem függök a gyerektől és azt szeretném, ha nagyobb lesz, ő se függjön tőlem.

De ez az én véleményem. És sosem akartam magamhoz láncolni a fiamat.

És nyilván nem 3 évesen kell kezdeni a leválást. Lehet azt már félévesen is kezdeni, mikor elmegy anyuka a barátnőivel kávézni pár órára. Majd egyéves korában apával kettecskén miniszabira, majd később a nagyiékkal elengedni nyaralni és így tovább. ;)

Szóval egy szóval nem mondtam, hogy 3 év oszt csókolom, eredj fiam a portáról! :D :D

2018. szept. 5. 13:10
Google-biztonságos kötődés. Olvass utána.😉 Anyucikóni
2018. szept. 5. 13:06
Amíg kicsi a gyermek.. a szülei, de főleg az anya a biztonság számára.Ha valami gond van.. nem apához megy hanem hozzám. Mikor megszületett, sokat olvastam a "biztonságos kötődésről"... és boldog voltam hogy ez nálunk megvan.! Mert ez kell.pszihologiailag nagyon.. most hogy oviba kerül, mert betöltötte a 3 évet tegnap.. romboljam össze ezt a kötődést, ami gyakorlatilag 3 év alatt kialakult..? Szerintem ezt fokozatosan kell csinálni.. de a biztonság akkor is én= anya maradok.😊 Mert egy anyat senki nem potolhat es az ovonő sem azért van.. te nem nagyon akarod ezeket a dolgokat megérteni..de mindenki valoban mashogy látja a dolgokat és ezt én tiszteletben tartom!Azert nem fogom elrugni magamtol 20 méterre a gyermekem mert 3 éves lett.. es oviba kezdett járni. Semmi sem változott bennem és nem is fog. Nálatok szerintem nem alakult ki a biztonságos kötődés. Ami a kesőbbiekben majd láthato is lesz.
64. lapbarna (válaszként erre: 62. - Anyucikóni)
2018. szept. 5. 12:53

Amikor majd "leválik" rólad a gyereked, akkor megkönnyebbült sóhajjal éled az életet, úgy, mint mielőtt megszületett?

Nem kétlem, hogy szereted a gyereked, de ne értetlenkedj már olyanokon, hogy másoknak nehezebben megy akár a leválás, de még akár az ovi-bölcsi is. Nem vagyunk egyformák.

63. Piroska52 (válaszként erre: 62. - Anyucikóni)
2018. szept. 5. 11:28

minden család,minden anya,minden gyerek más,

az enyémek sem szerették az ovit,pedig tudták hogy ott vagyok egy másik csoportban,

nem kell pálcát törni azok felett akik ezt kicsit nehezebben viselik,

62. Anyucikóni (válaszként erre: 61. - Piroska52)
2018. szept. 5. 11:09
Csak kár eddig húzni. -szerintem- Mi tudatosan szoktattuk hozzá a gyereket, hogy nem csak mi vagyunk a biztonság az életében. Már 7 hónapos korában elmentünk 3 napra pihenni nélküle. És utána folyamatosan volt, nagymamával, nagynénivel. És épp betöltötte a 14. hónapot, mikor elindult a bölcsi. Beszélni sem tudott. Megszokta, szerette. :) Így az ovival már nem volt gond.
61. Piroska52 (válaszként erre: 59. - Csilla008)
2018. szept. 5. 10:28

dehogy vagy,természetes anyai érzések törtek fel,

a gyerekben meg most tudatosul,hogy nem csak bemegyünk egy kicsit,hanem most már mindig menni kell,és anya nem lesz ott,

idővel belerázódtok mindketten,

lesz még néhány sirós nap,

60. Piroska52 (válaszként erre: 58. - Lapbarna)
2018. szept. 5. 10:24
köszönöm a nevükben,
2018. szept. 5. 10:16
Sziasztok.Tegnap este kisfiamban tudatosult az elválás. Sírdogált.Reggel is benne volt a levegőben.. kérdezgette, hogy anya ottmaradsz velem?.. hát beértünk az oviba, sírt. Az ovonéni felvette, mondta szia anya. Hát kifele menet csak sikerült elsírnom magam.. és még itthon is.. akkor retardált vagyok tudom.. de hát az érzelmeknek parancsolni nem lehet.. kitört belőlem.
58. lapbarna (válaszként erre: 53. - Piroska52)
2018. szept. 4. 21:28

Nem kávé jelet akartam küldeni, hanem tortát! Grrrr!

Boldog szülinapot az ünnepeltnek, és boldog évfordulót!

57. Csilla008 (válaszként erre: 53. - Piroska52)
2018. szept. 4. 19:59
Köszönöm szépen a nevében!Isten éltesse a menyed és gratulálok a házassági évfordulóhoz!😊
56. Csilla008 (válaszként erre: 54. - Lagnes86)
2018. szept. 4. 19:56
Aranyos vagy! Én is nagyon boldog vagyok!😉😊
55. Csilla008 (válaszként erre: 52. - Piroska52)
2018. szept. 4. 19:55
Igen!😊Szépen elvan!Ma ünnepelték, mesélte hogy énekeltek neki és gyertyát gyújtottak.Hamarabb belerázódik mint gondoltam.😉És akkor nyugodt lélekkel megyünk tovább a következő állomásra.😊
54. lagnes86 (válaszként erre: 51. - Csilla008)
2018. szept. 4. 19:15
Hű, ez szuper, jól haladtok!
53. Piroska52 (válaszként erre: 51. - Csilla008)
2018. szept. 4. 19:01

Boldog születésnapot a kicsi fiadnak.

Nálunk van szülinap, a menyemnek van szülinapja,és házassági évforduló egy napon.

52. Piroska52 (válaszként erre: 51. - Csilla008)
2018. szept. 4. 18:58
Az nagyon szép haladás, kicsi sírdogálás meg belefér
51. Csilla008 (válaszként erre: 50. - Piroska52)
2018. szept. 4. 18:56
Szia!Bocsánat hogy nem jelentkeztem, ma kisfiam szülinapocskáját rendeztem.Hát.. ma nagyon büszke voltam.😊Reggel várta hogy mehessen,és nem is akart itthon reggelizni, mondta majd az oviban.Átöltöztettem és már ment is be.Óvonéni mondta elküldjük anyát vásárolni. Eljöttem haza,megcsináltam dolgaim es mentem érte. Kint voltak az udvaron, megörült nekem nagyon!Elfárad.. sírdogál mikor megyünk haza. Csütörtöktől már bent ebédel.😊Jól haladunk.😉Köszönöm hogy gondoltál ránk!😘
50. Piroska52 (válaszként erre: 47. - Csilla008)
2018. szept. 4. 17:30
hogy ment a mai nap?
49. Icuska538 (válaszként erre: 40. - Lapbarna)
2018. szept. 4. 17:12
Helyesen szóltok szerintem is.....
48. Piroska52 (válaszként erre: 46. - Lapbarna)
2018. szept. 3. 14:23
8-osztalyos most 5-ikes
47. Csilla008 (válaszként erre: 43. - Lagnes86)
2018. szept. 3. 14:04
Szia. Gyere bátran!😊Nincs vele gond,elvan..kicsit én is bentmaradtam, de feleslegesnek találtam. Kimentem.. jo tudta hogy ott vagyok..mert aztán hazaugrottam és mire mentem sírt. Szerdán már lehet ebéd után hozom haza. Majd látjuk. Kicsit gyors igen.10-e is mindjárt itt van.😊Igen a bölcsisek már beszoktak, én is úgy láttam. Annyit tudsz, hogy sokat beszélgettek és elmagyarázod neki, hogy lesz, mint lesz, és aztán mégy érte. Mert azt hiszem nekem valami rémlik gyermekkoromból, hogy azt gondoltam otthagy örökre anyukám..és azért sírdogáltam. Anyu szaladt dolgozni folyton és nem volt idő beszélgetni.. anno sajnos. Kitartás neked is! Mi nők olyan erősek vagyunk!😉Annyi mindent kibírunk!😉
46. lapbarna (válaszként erre: 45. - Piroska52)
2018. szept. 3. 13:54
A kisgimis 6 osztályosban kezdett?
45. Piroska52 (válaszként erre: 42. - Csilla008)
2018. szept. 3. 13:42

attól jobban tartok,hogy az egyetlen szem királylányunk,3-hónap után hogy szokik vissza az oviba,

az anyja jobban aggódik érte mint a kisgimisért,

44. Piroska52 (válaszként erre: 43. - Lagnes86)
2018. szept. 3. 13:40

minden oviban más a beszokatás menete,

és függ attól is mit látnak az ovónénik,

van aki már az első nap ott maradna,

van akinek sok iső kell,

43. lagnes86 (válaszként erre: 36. - Csilla008)
2018. szept. 3. 13:33

sziasztok!

én is csatlakoznék a csoporthoz, ha lehet. mi 10-én kezdünk, nagy már az izgalom. :)

Csilla, ilyen gyorsan haladtok? érdekes, nálunk úgy lesz, hogy első 1-2 napon bemegyünk együtt pár órára, aztán nélkülem marad ott 1-2 órát a kisfiam. azután meglátjuk. egyelőre ennyit mondtak nekem. aki bölcsiből megy, gyorsabban beszokik, és ők már augusztusban mehettek. a fiam nem volt bölcsis, mert itthon voltam, egy év van közte és a húga között.

1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook