Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májtisztítás milyen teával, hogyan lehetséges? fórum

Májtisztítás milyen teával, hogyan lehetséges? (tudásbázis kérdés)


2016. márc. 23. 16:59
Sziasztok! Ha tudna vki esetleg segíteni..., olvasgattam neten a kúráról és egyetlen kérdés megfogalmazódott bennem. 2 féle változatot írnak. Az egyikben 2-8 óráig elintézhetjük a lötty megivását, a másik változatban felét délután, felét másnap délelőtt. Melyik a jobb? Vagy mindegy??
21. márti5525 (válaszként erre: 19. - Ancsa 37)
2016. jan. 12. 12:57
A máj méregtelenitését az itt leirtak szerint nem javaslom. Ha méregtelenitést szeretnél végezni olvasd el Andreas Moritz A csodálatos máj- és epeholyag tisztitás c. könyvet.
20. márti5525 (válaszként erre: 4. - Bige)
2016. jan. 12. 12:54
Azt nem tudhatod hogy teljesen egészséges-e a májad,mert eleve a sok gyogyszer-ami méreg - terheli a májmüködést.
2011. jan. 17. 16:31

Májméregtelenítés


1. nap

1 evőkanál keserű sót (patikában kapható) egy nagy bögre citromos vízben hajnalban, egy hajtásra meginni, egy további nagy pohár citromos vizet ráinni aztán visszafeküdni. Napközben min. 3 liter folyadékot (frissen facsart és leszűrt gyümölcsöket, zöldségeket), gyógyteát, vizet fogyasztani.


2-3. nap

u.a. mint az 1.nap


3. napon este 9 órakor 2 dl jó minőségű olivaolajat meglangyosítunk és elkeverünk egy grapefruit kifacsart és leszűrt levével, és egy szuszra megiszunk. Rögtön utána egy grapefruit szűrt levét ráisszuk, majd lefekszünk.

Fontos, hogy reggelig már ne mozogjunk, lehetőség szerint próbáljunk elaludni, hogy a természetes olajhidraulika működjön, és kiszivattyúzza a szennyező anyagokat.


4. Ezen a napon folytatni kell a léböjtöt (max. 6 napig).


Reggel, ha meglátogatjuk az illemhelyet, tapasztalhatjuk, hogy bőven lesz székletünk, holott azt hittük, az előző napokon már minden kiürült belőlünk. A májból távoznak a lerakódott méreganyagok és bomlástermékek.


Azonkívül szemmel látható kis zöldes-lilás golyócskák fognak úszkálni a híg székletünkben. A tapasztalatok szerint megközelítőleg 2.000 db kitines epekő kerül így napvilágra operáció nélkül.


A golyócskák mikroszkópos vizsgálata igazolja, hogy a felületük porózus és belsejükben pedig mini laboratóriumok találhatók, melyekben megannyi, parazitáknak ideális fészket biztosító labirintus található.


Mivel elég rossz lesz a közérzetünk – főleg a reggeli és a délelőtti órákban - és az ember kívánja a pihenést, ezt a napot érdemes hétvégére, pihenőnapra időzíteni.


A keserűsó erős hashajtó hatású, a gyakori székelés miatt használjunk puha WC papírt, nedves törlőkendőt és a végbelet rendszeresen kenjük körömvirágkenőccsel vagy Bepanthennel.


A böjt előtt-után is csak nagyon könnyű, gyorsan emészthető ételt, erőlevest, teát fogyasszunk, nagyon fontos a tehermentesítő és a felépítő napok betartása!!!


Bővebben itt:


[link]


(én a léböjt kúráim során Neera folyadékat szoktam használni)

2010. jan. 20. 15:46
hallottam az olivaolajat éhgyomorra, valaki tudja hogy mennyit és hogyan kell meginni?
17. judyt640 (válaszként erre: 16. - Fd8e423e9e)
2009. okt. 11. 18:24
Diétáztális vagycsak a teát ittad .A májfunk értékek nekemis volt rossz én a májvédö detox teát ittam a m.tövis olaj mellett lehet fogamz gátlo gyögyszertöl fájd csillap tól is rossz az érték
2009. okt. 11. 18:19
Nekem elég nagy súlyfeleslegem volt (most már nem sok), rosszak voltak a májértékeim is (vérkép) két hónapig ittam a pannonhalmi májvédő teát, és közben persze fogytam is, kb. négy hónap múlva (15 kg mínusz után) helyreálltak az értékek.
2009. okt. 11. 18:17
az ár 1200 körül 21 nap reggel éhgyomorra mokkáskanálllal ize nemrossz 7 nap szünet majd legalább 3 honapig szedni segit biztos
14. Berillke (válaszként erre: 13. - Judyt640)
2009. okt. 11. 16:25

köszi :-)

ára kb és mennyi ideig elég neked?

13. judyt640 (válaszként erre: 11. - Berillke)
2009. okt. 11. 15:00
gyógynöv boltban kaphato 50ml barna üveg kék cimke gyárto cerani bt BPest de én cak ezt ismerem máriatövis magolaj
2009. okt. 11. 14:06

Máriatövis.

A talpmasszázs is nagyon jó!

11. Berillke (válaszként erre: 10. - Judyt640)
2009. okt. 11. 10:09

esetleg meg tudnád írni, hogy melyik fajtát ajánlod? gondolom ebből is sokféle létezik a piacon, melyik a legjobb közülük? akár priviben is, ha itt nem lehet.

köszi

2009. okt. 11. 07:20
Máriatövis olaj minden reggel éhgyomorra egymokkás kanállal meggyogyitja a beteg májsejteket
2009. okt. 11. 06:16
Tartsál 1-2 gyümölcsnapot, amikor minden étkezésre csak gyümit eszel. Hozzá igyál sok mentes ásványvizet, vagy üres teát. Szerintem nem a tea fajtája, hanem az tisztítja a májat, hogy nem eszik mindenfélét az ember.
2009. okt. 10. 21:54

Ezt nekem máj és vesetisztításra ajánlotta egy szaki:

Teából : diólevél,tejoltó galaj ,gyermekláncfűgyökér, csalánlevél keveréke

7. bige
2009. okt. 10. 21:41

:D örülök, hogy vetted a lapot:)


a zöld teát én is ittam, azzal szerintem nem ártasz, csak ne legyen nagyon koncentrált, mert az sem tesz jót. szóval 1 filter 1 pohár víz jó arány. hetente igyál 2-3 alkalommal, de ne vidd túlzásba

6. Zsuzsa88 (válaszként erre: 5. - Bige)
2009. okt. 10. 21:37

:D


Ez jó! :D


De mégis, valami csak van, nem? Ha iszom a zöld teát...?

5. bige
2009. okt. 10. 21:29
ha a májadat akarod tisztítani légy jóindulatú:))))
4. bige
2009. okt. 10. 21:29
nekem azt mondta egy szakorvos egy kórház májambulanciáján, hogy nem szabad semmit inni ezek közül a teák közül- nem tudni mi van bennük, és látott ő már komoly májbetegséget tisztító teáktól. szóval én nem tenném. 9 éve nincs pajzsmirigyem, elég nagy dózisú gyógyszert szedek, de teljesen rendben van a májam. én is rákérdeztem pont ezért
2009. okt. 10. 21:24
Lehet más is, nem csak tea... :)
2009. okt. 10. 21:24
Sajnos évek óta gyógyszereket szedek a pajzsmirígyem miatt. Szeretném tudni, milyen teával tudnám tisztítani a májamat? Úgy gondolom, nem tesz jót neki a sok gyógyszer... Tudna valaki segíteni?
2009. okt. 10. 21:22
Májtisztítás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook