Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Majd ha nagymama leszek, akkor sütök, főzök... fórum

Majd ha nagymama leszek, akkor sütök, főzök... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Majd ha nagymama leszek, akkor sütök, főzök...

1 2
2011. dec. 10. 19:30
Csatlakozom az előttem szólókhoz, én sem tudtam főzni, amikor férjhez mentem. A helyzetet nnehezítette, hogy mindjárt két gyermeket is kaptam ajándékba, így egyik napról a másikra 4 fős család lettünk, ami bizony komoly feladat elé állított. Szerencsére volt egy Horváth Ilona szakácskönyvünk és jó kolleganőim a munkahelyemen, így viszonylag hamar belejöttem a szakácskodásba. Arra büszke vagyok, hogy családomban egyszer sem fordult elő ételmérgezés, és hat gyereket neveltünk egészséges felnőtt emberekké! A sütés is beindult, igaz, a kelttésztát párszor elástam a kertben, mert nem sikerült, de később már elrontani sem tudtam. Lányunokáimnak szoktam a küzdelmes időszakból sztorikat mesélni, hogy lelkesítsem őket, mindíg nagy élvezettel hallgatják.
2011. dec. 10. 19:09
Anno, én sem tudtam főzni mikor férjhez mentem. Édesanyámat hívtam mindig telefonon, hogy mit hogyan kell készíteni. Majd jöttek a gyerekek, és muszáj volt megtanulni. A nővéremnek nem lett gyermeke, ő dolgozott olyan helyen, ahonnan haza tudta vinni az ennivalót, sőt az első időkben még nagymamám is megfőzött neki, mire hazaért a munkából. A sütéssel én valóban úgy voltam, majd ha nagymama leszek. Most az vagyok, és bizony nincs nagy kedvem sem a főzéshez, sem a sütéshez, valahogy ellustultam. Nem így a nővérem, Ő most van elemében. Mivel nemrég meghalt a férje, teljesen egyedül van, de valahányszor megyünk hozzá, mindig finomabbnál finomabb ételeket készít, sőt még süt is. Furcsa játéka mindez az életnek.
2011. dec. 10. 18:42

Aranyos cikk. Édesanyám jutott eszembe, ő is sokszor mesélte, hogy a nagyi mindig ki volt akadva, hogy soha nem segít és mi lesz ha férjhez megy. Szép lassan mindent megtanult. Idővel rájöttem, hogy nagyon különlegesen főz, persze biztosan sokan gondolják így ha az édesanyjukról van szó. Én kétszer kaptam megerősítést a meggyőződésemről. Először amikor bekerültem a vendéglátóipariba és hivatásból kezdtem főzni, másodszor pedig amikor a sokat tapasztalt férjem a családi étkezéseket kezdte úgy zárni, hogy nagyon más volt, mint amilyennek gondolta, de nagyon finom.


Köszönöm, hogy eszembe juttattad ezeket az élményeket.


Sok sikert a sütéshez is, menni fog, akárcsak a főzés! :)

2011. dec. 10. 18:08
Második házasságomban, 29 évesen kezdtem ismerkedni a főzés rejtelmeivel, mivel az első házasságomban nem volt szükség a "konyhatündéri" teendőimre, mert a volt férjem szakács. Persze láttam tőle nagyon sok mindent, hogy mit és hogyan készít el, de leginkább zavartam őt a munkában és igazság szerint valahogy akkor még nem is volt kedvem kipróbálni milyen a háziasszony-élet, talán túl fiatal is voltam még hozzá, csak 21 éves.

Ugrás a teljes írásra: Majd ha nagymama leszek, akkor sütök, főzök...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook