Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvédő vitaminok fórum

Magzatvédő vitaminok (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
18. matek
2007. okt. 24. 00:25
Három fiam van. Az első két fiúnál Maternát szedtem, ők 3200 g és 3400 g-mal születtek. A harmadik fiamnál nem szedtem vitamint, ő 4100 g-mal született.
2007. aug. 24. 16:44
Én eggyik gyerekemmel sem szedtem semmit. Mind a kettő nyári gyerek ,rengeteg gyümit ettem velük ,nem kellettek a vitaminok.
2007. aug. 24. 09:37

Sziasztok!

Én már rögtön mikor kiderült hogy terhes vagyok,elkezdtem szedni az Elevitet.Nekem is azt mondták,hogy óóóóóó majd nagy gyereked lesz tőle.Hát nekem egy teljesen átlagos (3520gr) kiscsajom lett.

A fene se tudja.Manapság elég sok a nagy súllyal született babák száma.És nem biztos hogy minden anyuka szedett Elevitet,vagy mást.

De ez csak az én véleményem..

2007. aug. 23. 21:39

Sziasztok!

A barátnőm 6 hetes terhes!Azt mondta neki a doki,hogy ne szedjen semmilyen vitamint.Sztem ez hülyeség!Én anno Elevitet szedtem.Ti mit gondoltok???

üdv Heni

14. cb5fa84af0 (válaszként erre: 13. - Claudien)
2007. aug. 23. 18:38
Én Béres Gravidát szedek június óta,semmi extra tapasztalatom. Fogamzásgátló abbahagyása és a fogamzás között 3 hónapnak tanácsos eltelnie.
2007. júl. 20. 10:35

Sziasztok!

Még 3 napig szedek fogamzásgátlót, aztán végleg abbahagyom, mert minél előbb babát szeretnénk. Sokat olvastam a magzatvédő vitaminokról, azok szükségességéről még a fogamzás előtt. Milyenek az ezzel kapcsolatos tapasztalataitok?

Plusz egy kérdés:

- Mennyi időt ajánlatos várni a fogamzásgátló tabletták abbahagyása és a teherbeesés között? /Minden orvos mást mond./

2007. jan. 15. 09:54
Az a baj hogy az Elevittől nem csak az anyuka hízik,hanem a baba is.Én nem szedtem a terhesség végéig,de a barátnőm igen.4650 grammal szülte a lányát.Azt mondták neki a kórházban hogy az Elevittől ilyen nagy a baba.Olyan mintha felfújná a gyereket.Az én lányom 2980grammal született.
11. Menyó (válaszként erre: 10. - Zsuzsi13)
2006. dec. 26. 20:05

Szia!


Szerinted ezektől összességében nem ugyanúgy hízol? Én úgy hallottam, hogy minden vitamin tabletta hízásra hajlamosít, mert étvágynövelőek. Szerintem egyszerűbb egy tablettát (pl.: elevit) bevenni és "le van tudva", mint figyelni, hogy miből hány szemet és mikor vettem be, vagy bevettem-e egyáltalán. Én is majdnem így indultam neki, csak Centrum+folsav kombinációval. Meggondoltam magam, mert ha mégis baj lenne, nem szeretném magam utólag vádolni...

Persze tiszteletben tartom a döntésedet, de engem megnyugtat, hogy minden tőlem telhetőt megtettem a leendő babám egészségéért (egészséges táplálkozás+vitaminok).

2006. dec. 22. 15:08

Sziasztok!


Nekem a dokim javasolta az elevitet és felhívta a figyelmem az esetleges testsúly növekedésre. Erre én úgy döntöttem nem szedem ezt be egyébként is hízásra hajlamos vagyok.

Helyette szedek A vitamint (Aloe-s termék), Actival Max napi 2-t, Folsav-at napi 1-et és napi 1 c-vitamint, valamint iszok pezsgőtabikat is. Remélem ez elég. Jelenleg 1-1.5 kg-t fogytam és jól érzem magam a bőrömben. Nekem most ez is nagyon fontos.

9. Icus
2006. dec. 19. 11:12

Sziasztok! Én az első terhességem előtt, szedtem magzatvédő vitamint (1990), de hogy milyent nem tudom. Pestre jártunk az "optimális családtervezés" nevű programra a Czeizler Endréhez. Teherbe esés előtt már egy hónappal el kellett kezdenem szedni, mégis 8 hetesen elvetéltem.


Később a férjem semmilyen vitaminról és hőmérőzésről még hallani sem akart!! Nem is szedtem egyik fiammal sem semmit! A terhességeim alatt 10-15kg fogytam(volt miből: 108 és 118kg), mégis mind akét gyermekem, normális súlyban egészségesen született!

Második terhességemnél (2000) kérdeztem a dokit a magzatvédő vitaminról, terhességi vitaminról: ha van felesleges pénzem vegyek, de jók a labor eredményeim, egészséges vagyok, jól érzem magam, semmi vitaminra vagy ásványi anyagra nincsen sem nekem, sem a babának szüksége. A feleslegesen bevitt vitamin és ásványi anyag nem biztos, hogy jót tesz.

2006. dec. 18. 15:12

Én is biztos szedni fogok magzatvédő vitaminokat! Márcsak amiatt is, mivel vegetáriánus vagyok, és azon belül is elég válogatós! Bár én még pár évet várok a babával!


Ja, és csak egy kis érdekesség: 20évvel ezelőtt nemigen voltak ilyen vitaminok, én mégis 4,6kg-mal, és 62cm-rel születtem!:D

Mindenki fiúnak nézett! :)

Viszont akkor még egészségesebb ételek voltak, ami ma már nem jellemző:(!

2006. dec. 18. 14:14

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Én szedem a Centrum multivitamint, szerintetek emellett szükség van plusz terhesvitaminra? Vagy némi folsavat vigyek még be? Az olvastam, hogy a Centrum fedezi a terhesség, szoptatás, növekedés, stressz, lábadozás és hosszantartó betegség alatti megnövekedett vitaminigényt. Mit gondoltok?

2006. aug. 19. 13:07
Én a nagylányommal nem szedtem semmit, az étekezéseimre se igazán figyeltem oda. Nem tervezett baba volt, és nem is igazán fogtam fel hogy ez milyen felelősséggel jár. Ezért szoktam mondani, hogy én magam is gyerek voltam még. Szerencsére mégis éppen és egészségesen megszületett a 41. héten. Másodszorra már nem bízom a szerencsére. Most szedem az Elevitet!
2006. júl. 11. 12:26
En a tervezett teherbeeses elot 3 honappal kezdtem szedni a magzatvedo vitamint, es pocakosan a 11. hetig birtam, utana egyszeruen nem ment le a torkomon, mindig visszakivankozott. Most hogy a masodik babat tervezzuk, ismet elkezdtem elore szedni, hogy mire megfogan feltoltodjon a szervezetem.
4. Hoxa
2006. júl. 11. 10:01
Szerintem is szükséges, sőt, ha valaki gyermeket tervez, már előtte is szedném a helyében. A mai világban már korántsem olyanok a gyümölcsök, zöldségek, mint régen, hiába eszünk belőle bármennyit. És ha megtehetjük ezt a leendő gyermekünkért, akkor miért ne tennénk meg??
2006. júl. 11. 06:23
Én is szedtem mindkét lányommal vitaminokat. Szerintem szükséges, főleg annak aki nem rendszeresen táplálkozik és összeeszik mindenfélét, mint például én.
2006. júl. 10. 20:23
Én eddig 3 terhességen vagyok túl, jelenleg a negyediket töltöm.Mindvégig szedtem magzatvédő vitamint és szedek jelenleg is.Az a véleményem, hogy jó ez, mert így legalább biztosan tudom, hogy megkapja azt a vitamin mennyiséget ami kell.Persze emellett figyelek az étkezésre is.Nekem semmilyen káros hatással nem volt sem rám sem a babára nézve a magzatvédő vitamin szedése.
2006. júl. 10. 12:11
Mit tekintünk magzatvédő vitaminnak?
Mitől kell a magzatot és az anyát védeni?

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook