Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvédő vitaminok fórum

Magzatvédő vitaminok (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
48. mel81 (válaszként erre: 47. - Sena)
2009. febr. 19. 15:00
Igen. Én például félidőig szedtem a vitamint, de a lányom minden uh-on kisebb volt az átlagnál, és végül 2940g-mal született.
47. Sena (válaszként erre: 46. - Mel81)
2009. febr. 19. 14:09
Tehát a sok kajálás hízlal, nem maga a vitamin. Szóval ha szedjük a vitamint és közben figyelünk rá hogy mit eszünk és mennyit akkor nem hízunk túl sokat és a baba sem lesz óriási. Legalábbis én ezt a következtetést vonom le.
46. mel81
2009. febr. 19. 09:47
Ja és azért hízlal, mert a B vitaminok étvágynövelő hatásúak. Bár szerintem aki vérszegény, az is beszedi a vasat, még ha székrekedést okoz, akkor is.
45. mel81
2009. febr. 19. 09:46

Néha szívesen leülnék egy-két nőgyógásszal, hogy honnan szedik ezeket a magzatvédő ellenes megállapításokat. Én amikor babát terveztünk, rendesen utánanéztem a témának.

A magzatvédő vitamint Czeizel Endre találta ki, és egy svájci cég gyártotta le neki a közös kutatások által kialakított vitaminkombinációt (ez konkrétan az elevit volt). A lényege, hogy olyan vitaminokat tartalmaz, amik együtt jobb hatást érnek el, mint a folsav magában (asszem 70% kontra 92%). Tehát nem kell mellé folsavat szedni, mert tartalmazza a megfelelő mennyiséget! Nagyon nehéz helyette egészségesen enni (szinte lehetetlen). A kutatások, amikre az elevit reklámban céloznak azt jelentette, hogy a magzatvédő bevezetése előtt terheseknek adtak a vitaminból (volt aki placebot kapott), és megnézték, hogy a megszületett babák között mennyi volt egészséges. Az eredmény az lett, hogy vitaminnal kezelt csoportban a velőcsőzáródás 92%-kal lett kevesebb, minden más fejlődési rendellenesség pedig 50%-kal(!), mint a kontrollcsoportban.

A magzatvédő vitamint a terhesség előtt egy hónappal kell elkezdeni (persze csak tervezett babáknál lehet), és a terhesség első három hónapjában kell szedni. Utána már a megelőzendő betegségek kialakulása befejeződik.

Tulajdonképpen úgy működik, hogy a hibás gének rossz működését helyrehozza. Így inkább tekinthető gyógyszernek, mint táplálékkiegészítőnek. A vas és a magneB6 is drága, tehát nem hiszem, hogy pont ezen kéne spórolni (és más vitaminok szintén drágák).

Aki pedig bizonytalan, mit is tegyen, Czeizel könyveiben utánanézhet. Ő egyébként a magzatvédő vitaminokkal kapcsolatos kutatásai által lett világhírű.

2009. febr. 19. 08:00

Én Elevitet szedtem.

Volt egy ismerősöm, aki viszont valami extra természetes anyagokból készült vitaminkészítményt, nem tudom a nevét,meg hogy miféle, de valami 30e ft volt 3havi adag, és ezt a terhesség elején, majd a végén kellet szedni. Na, neki több mint 5 kgos lett a baba. Nem tudom, hogy ettől-e, de szt igen, mert a nő maga elég alacsony és vékony típus.

43. Sena
2009. jan. 29. 13:53
Azt írták itt páran hogy az Elevit hízlal. Miért hízlalna? Nem zsírból és cukorból van hanem vitaminból és ásványi anyagokból. Szerintem az sem igaz hogy túl nagy lesz a baba a vitaminoktól. Én szedtem 4 hónapig Gravidát, a terhesség közepén vasat és magne B6-ot, aztán az utolsó hónapban megint gravidát. 3050 g lett a fiam.
42. szonya (válaszként erre: 37. - Sutoczkine)
2008. jan. 20. 15:32
Szerintem is terheség előtt 3 hónapja elég csak folsávat szedni, amikor leszel terhes akkor kezdeni magzatvédő.
2008. jan. 17. 11:02

sziasztok!


segítséget kérnék!


Hódmezővásárhelyen tudnátok ajánlani egy jó nőgyógyászt?


A jelenlegi elég érdekesen áll a dolgokhoz.


Köszi


b:)

40. Gáspi (válaszként erre: 37. - Sutoczkine)
2007. nov. 18. 09:34
Először huszonegy évvel ez előtt vettem részt az optimális családtervezési modell programjában és akkor adtak magzatvédő vitamint.Egy francia cég gyártotta.Nekem a tervezett terhesség előtt 3 hónappal kellett elkezdeni a szedését. Az akkori leírás nagyon hasonlít a jelenleg kapható Elevitére. Egyébként két gyereket szültem így és egyik sem volt túlsúlyos.
2007. nov. 17. 23:46
Köszi a választ. Nem tudok róla, hogy bármi problémám lenne és 1 ismerősömtől hallottam, hogy neki 1 évet javasoltak. De akkor neki lehet, hogy volt valami problémálya.
38. gyopár (válaszként erre: 37. - Sutoczkine)
2007. nov. 17. 18:52

Én úgy tudom, hogy 1-3 hónappal előtte érdemes elkezdeni szedni, 1 évről még sehol nem hallottam. Legalább 1 hónap kell, hogy rendesen beépüljön minden, ha biztosra akarsz menni, 3 hónap.


De ha esetleg van valamilyen egészségügyi problémád és azért kérdezed, szerintem kérdezz inkább meg egy szülész-nőgyógyászt.

2007. nov. 17. 14:16

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy igaz-e, hogy a magzatvédő vitamint érdemes elkezdeni a tervezett terhesség előgg 1 évvel? El kell-e kezdjem most szedni, ha 1 év múlva akarok terhes lenni?

A választ előre is köszönöm.

2007. nov. 4. 15:23

Én most 12 hetes terhes vagyok, és Elevitet szedek. Egyébként orvos mondta, hogy valamelyik magzatvédő vitamint a terhesség első felében szedjem.


Tudtommal a magzatvédő vitamin kifejezetten azért van, hogy bizonyos fejlődési rendellenességek (pl nyitott gerinc) bizonyos vitaminkombinációval megelőzhetőek. Nekem van két nyitott csigolyám, hozzá nem mertem volna fogni úgy egy terhességhez, hogy nem szedek semmit.

35. Pirosalma (válaszként erre: 34. - Pirosalma)
2007. nov. 4. 14:03
De mielőtt bárki nagyobb halevésbe fogna, kérdezze meg a kezelőorvosát (lehet kölcsönhatás kül. gyógyszerekkel, különösképpen a véralvadásgátlókkal)!
34. Pirosalma (válaszként erre: 33. - Lucus)
2007. nov. 4. 11:50

Nagyon igaz!

Heti 2-3 adag (2-3*10-15 deka) tengeri hal, főként zsíros húsúak (lazac, makréla, hering, szardínia - akár konzerv is).

Ennél többet viszont nem nagyon ajánlott fogyasztani, a tengeri halak nehézfémtartalma viszonylag magas.

33. Lucus
2007. nov. 4. 09:38

Egy gyógyszeripari multi cégnél dolgozom, de Mo-n csak étrend-kiegészítőkkel foglalkozunk. Több nemzetközi kutatással találkoztam illetve hallottam róluk, melyek azt bizonyítják, hogy a halakban található telítetlen zsírsavak (DHA, EPA) jó hatással vannak a születendő baba szellemi a fejlődésére. (Segítik az agyi vérkeringés fejlődését.)


Remélem hasznos volt az infó,...szóval ha tehetitek egyetek sok halat:-)

32. Macifül (válaszként erre: 31. - Ilchie)
2007. nov. 3. 20:21
Igen, lehet, hogy ez a baj. Nem mindig eszem előtte. Ma már kettévágtam és evés közben egy nagy bögre kakaóval vettem be és semmi bajom nem lett. Persze a félsz bennem volt.
31. ilchie (válaszként erre: 24. - Macifül)
2007. nov. 2. 18:36
Szia!Suoktál enni, mielőtt beveszed?Én úgy csinálom, hogy előtte és utána is eszek néhány falatot.Előfordult, hogy nem ettem előtte, és akkor nekem is nagyon hányingerem volt:(Meg ma volt az, hogy útközben vettem be, és nem volt nálam semmi, amit után ehettem volna.NAgyon rossz volt, mert éreztem, hogy a torkomon akadt.Főleg miután bolmlásnak indult:(De nem fulladtam meg, amint lehetett, ettem gyorsan valamit.Talán nálad is ez a baj.
30. Macifül (válaszként erre: 26. - 724b289414)
2007. nov. 2. 18:11

Szerintem fontos a vitamin, hiszen manapság nem olyanok az élelmiszerek, a víz, életforma stb, hogy az megfelelő legyen (nem véletlenül jön nehezen a baba sok párnak) és nem árt támogatni a szervezetet terhesség idején illetve közvetlen előtte, utána.

Mivel nekünk lombikbabánk lesz és az orvosom javasolta egy percig nem gondolkodtam, hogy ne szedjem, mégha hízom is majd tőle.

29. Macifül (válaszként erre: 25. - Cb5fa84af0)
2007. nov. 2. 18:06

Szia Zizi!

Szóval azt mondod elmúlik majd? Az jó lenne. 1 hónapja szedem, remélem hamarosan elmúlik na és persze azt is, hogy 1 hónap múlva lesznek valakik a pocimban és akkor már attól lesz hányingerem. :)

Köszi! Neked pedig azt kívánom, hogy mostmár csak élvezd a kismamaságot és ne küzdj a hányingerrel! :)

28. 724b289414 (válaszként erre: 27. - Egypt)
2007. nov. 2. 15:46
Én nem akartam szedni akkor már minek, úgy gondoltam, de az ultrahang azt mutatta, hogy nem nő a baba, így az orvos utasítására szedtem. Ettől függetlenül a baba fejkörfogata kb.: 2-3 ml-t nőtt. Makk egészségesen született, megfelelő súllyal.
27. egypt (válaszként erre: 26. - 724b289414)
2007. nov. 2. 15:41

Szia!


Pont fordítva javasolják, vagyis az elején nagyon fontosak, a végén már el is lehet hagyni. Én Pregnavitot szedtem, ez nem hízlal, mint az Elevit, de ugyanúgy benne van minden fontos dolog. Most már csak 2 naponta szedek egyet, mert a dokim azt mondta, ők úgy tapasztalták a kollégáival, hogy ha a végén felezik az adagot, akkor nem lesz nagyobb a baba.

2007. nov. 2. 15:39

Sziasztok!

Én nem szedtem vitamint, csak a terhesség végén, mert hízásra hajlamos vagyok és telebeszélték a fejem, hogy ilyen nagy gyerek lesz meg a többi... 8 hétig szedtem a terhességem végéig Elevitet, Ez a nyolc hét alatt 10-11 kg híztam (bár úgy tudom ilyenkor lehet a legtöbbet hízni), a fiam 3800gr-mal született. Szerintem nem a vitamintól lett ilyen nagy baba. A másodiknál mindenképp szedni fogok vitamint és nem fog érdekelni ki mit mond, mert a baba a legfontosabb!!!

25. cb5fa84af0 (válaszként erre: 24. - Macifül)
2007. nov. 2. 15:11

Szia Macifül!Jó,hogy látlak.Én is Gravidát szedek.Júniusban kezdtem és az első két hónapban én is folyton hányingerrel küzdöttem,még hánytam is.A férjem folyton azzal nyaggatott hogy teszteljek,mert ő biztos benne,hogy baba van a dolgok mögött.De sajna nem az volt.Közben elmúlt minden tünet.Hozzászokott a szervezetem.

Most megint a hányingerrel viaskodom.De most már tényleg a baba miatt:)Kívánok Nektek is jó kis hányingert!!!:)

2007. nov. 2. 15:01

Sziasztok!

Gravidát szedek,(minden másnap) ma reggel miután bevettem hánytam, már korábban is megfigyeltem, hogy hányingerem van utána. (nem vagyok még terhes)

Nem tudom mi lehet az oka? Túl nagy szemű vagy az összetétel miatt? Lehet, hogy nem bírom? Van ilyen?

23. 3cbdff671e (válaszként erre: 18. - Matek)
2007. nov. 1. 15:41

Dettó! Igaz nekem csak kettő van, de ugyan így alakult a dolog.

Az elsővel Maternáztam és 3300 gr. lett, a másodikkal nem szedtem semmit, ő 4020 gr lett.

Mindkettő a 40-41 hétben született.

22. Gombos
2007. nov. 1. 15:32
Én nem szedtem és nem is szedek semmit,szintén orvos mondta.
21. LoLiNa
2007. okt. 31. 06:18
mindkét tehességemnél 1-1 dobozzal szedtem, miután kiderült, hogy vannak :) azaz a kritikus első 3 hónap környéke :)
2007. okt. 30. 22:40
Neem már van egy gyermekem. Az első négy hónapban szedtem vele az elevitet, de nem minden napk, kb. hetente kétszer-háromszor. Aztán abbahagytam mert nagyon nagy pocakom volt már. 4,63 kg-mal született a kisfiam a 41. hét után. Nem tudom van -e összefüggés, mert a párom csaldádjában jellemző az ilyen súlyú baba, vagyis örökölhette is a kisfiam. Mindemelett "lyukas szívvel született" és a gyermekorvos azt mondta, azért, mert nem szedtem végig az elevitet. Szinte mindenki más szerint ez hülyeség. Most ismét gyermeket várok és őszintén szólva nem győződtem meg arról, hogy tényleg kell-e a magzatvédő vitamin. Számos szülész mondja, hogy nem kell, elég a folsav.
2007. okt. 24. 03:48
En lecsereltem a multivitaminom magzatvedo vitaminra. Ezen kivul a huton vannak a tablazatok, arrol hogy miben mennyi folsav van pl., es hogy hogyan lehet a vitamintartalmat megorizni tarolas es fozes kozben. De ez csak egy plusz, ezen kivul a bebinek rengeteg proteinre is szuksege van, mint minden masra. Szerintem mindent enni kell, gyumolcs, zoldseg, buzafelek, hus, plusz a vitamin.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook